Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

12 minutes ago, theopanatha13 said:

 Σε λειτουργία είναι δεν το εμφανίζει 

Όταν το βγάζω εμφανίζει αυτο

 

Και στη συνέχεια αυτό κενό δεν υπάρχει η συντόμευση 

 

 

Settings - Advanced features - S Pen - Air Command - Show Air Command icon.

Το κάνεις "on"

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έκανα αλλα δεν επανηλθε
 
Edit:πηγα έλεγξα τώρα παλι και υπάρχει 
Ποιά έκδοση έχεις του Play Store; Στη συσκευή μου είναι η 37.5.24-29, δεν βγάζει κάτι για ενημέρωση και έχει χαθεί η επιλογή για αξιόπιστες συσκευές στο Smart Lock.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και σε wifi συνδεδεμένος έχω ανοιχτά και τα δεδομένα. Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube και χάνει το σήμα από το wifi γιατί είμαι μακριά κόβεται και το βίντεο,δεν φορτώνει. Δε θα έπρεπε να συνεχίζει αφού έχω ανοιχτά τα data; Πρέπει να κλείσω το wifi για να παίξει το βίντεο με data..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dentaltech_13 said:

Ειμαι και σε wifi συνδεδεμένος έχω ανοιχτά και τα δεδομένα. Όταν βλέπω βίντεο στο YouTube και χάνει το σήμα από το wifi γιατί είμαι μακριά κόβεται και το βίντεο,δεν φορτώνει. Δε θα έπρεπε να συνεχίζει αφού έχω ανοιχτά τα data; Πρέπει να κλείσω το wifi για να παίξει το βίντεο με data..

Εμενα στα data κανει μικρες διακοπες συνεχως... σκεφτομαι να παω στο service...

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Allphone said:

Καλησπερα. Αγορασα s23 ultra και εχω απογοητευτει απο το σημα. Σε 5G κανει συνεχως διακοπες και οι κλησεις μεσω whatsapp, messenger κλπ laggαρουν. Εκανα reset τα settings, restart κλπ αλλα το προβλημα παραμενει. Με oneplus και ιδιες sim δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα. Καμια ιδεα ?

Περίεργο. Το σήμα το απλο πόσες μπάρες είναι σπίτι; Αν έχει έστω και μία τότε κανονικά δε θα έπρεπε να laggarουν οι εφαρμογές σε 5G data. Το oneplus νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη ακτινοβολία και κάποιος άλλος το είχε αναφέρει ότι είχε καλύτερο σήμα. Δες και άλλα κινητά που θα βρεθούν σπίτι του ίδιου παρόχου εκτος 1+. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα θέματακι με την ασύρματη φόρτιση. Δεν μου φορτίζει το ρολόι(HUAWEI WATCH GT 2). Ξεκινάει την φόρτιση αλλά στα 3 δευτερόλεπτα κλείνει από το τηλέφωνο. Να αναφέρω ότι η συσκευή είναι στο 90 τοις εκατό με ρύθμιση να σταματήσει την αντίστροφη φορτιση στα 30 τοις εκατό. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι με την ελπίδα ότι δεν θα βγω off topic

Το ερχόμενο Σάββατο ταξιδεύω για Αμερική
Θα κάνω χρήση του Travel pass της cosmote αλλά επειδή θα χρειαστώ παραπάνω data(μόνο 1 gb δικαιούμαι) σκέφτομαι να βάλω 2η κάρτα της T-Mobile που δίνει απεριόριστα data για ένα μήνα

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι σε e-sim... Το ερώτημα είναι αν γίνεται να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα την κάρτα της cosmote (για ομιλία) και την e-sim της T-Mobile (για data) ή θα πρέπει να αλλάζω από τη μια στην άλλη (αρκετά προβληματικό όπως το φαντάζομαι)



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chameleon said:

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι με την ελπίδα ότι δεν θα βγω off topic

Το ερχόμενο Σάββατο ταξιδεύω για Αμερική
Θα κάνω χρήση του Travel pass της cosmote αλλά επειδή θα χρειαστώ παραπάνω data(μόνο 1 gb δικαιούμαι) σκέφτομαι να βάλω 2η κάρτα της T-Mobile που δίνει απεριόριστα data για ένα μήνα

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι σε e-sim... Το ερώτημα είναι αν γίνεται να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα την κάρτα της cosmote (για ομιλία) και την e-sim της T-Mobile (για data) ή θα πρέπει να αλλάζω από τη μια στην άλλη (αρκετά προβληματικό όπως το φαντάζομαι)



Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Εγω με την χρήση της εφαρμογής airalo εβαλα 2η esim και την ειχα μονο για δεδομένα και cosmote για κλήσεις...η cosmote δυστυχώς στην Αμερική ζητάει πολλά...14€ σχεδόν την ημέρα...δεν συμφέρει... 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την χρήση της εφαρμογής airalo εβαλα 2η esim και την ειχα μονο για δεδομένα και cosmote για κλήσεις...η cosmote δυστυχώς στην Αμερική ζητάει πολλά...14€ σχεδόν την ημέρα...δεν συμφέρει... 
Thanx :)

Το εχω δει κι αυτό σαν επιλογή..
Όπως και την easysim

Είδες ταυτόχρονα ομιλία με την κάρτα της cosmote και data με την esim της airalo?

Γίνεται να μπαίνει σε λειτουργία η airalo ή κάποια άλλη όταν η cosmote πιάσει το όριο του 1gb?



Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chameleon said:

Thanx 🙂

Το εχω δει κι αυτό σαν επιλογή..
Όπως και την easysim

Είδες ταυτόχρονα ομιλία με την κάρτα της cosmote και data με την esim της airalo?

Γίνεται να μπαίνει σε λειτουργία η airalo ή κάποια άλλη όταν η cosmote πιάσει το όριο του 1gb?



Sent from my SM-S918B using Tapatalk

 

Την κοσμοτε δεν την χρησιμοποίησα καθόλου στο τελευταίο ταξίδι...τν Νοέμβριο που ειχα ξανα πάει μου ειχε ερθει ο λογαριασμός 150€... είναι τραγικό για ίντερνετ και συνολο 30 λεπτά ομιλία να πληρώνω τοσα... καλύτερα να πάρω μια sim από εκεί 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Την κοσμοτε δεν την χρησιμοποίησα καθόλου στο τελευταίο ταξίδι...τν Νοέμβριο που ειχα ξανα πάει μου ειχε ερθει ο λογαριασμός 150€... είναι τραγικό για ίντερνετ και συνολο 30 λεπτά ομιλία να πληρώνω τοσα... καλύτερα να πάρω μια sim από εκεί 
Συμφωνώ... 15 ευρώ την ημέρα και μεταφέρεις το πρόγραμμά σου αλλά με κόφτη στο 1gb/ημέρα...

Τραγικό...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Chameleon said:

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι με την ελπίδα ότι δεν θα βγω off topic

Το ερχόμενο Σάββατο ταξιδεύω για Αμερική
Θα κάνω χρήση του Travel pass της cosmote αλλά επειδή θα χρειαστώ παραπάνω data(μόνο 1 gb δικαιούμαι) σκέφτομαι να βάλω 2η κάρτα της T-Mobile που δίνει απεριόριστα data για ένα μήνα

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι σε e-sim... Το ερώτημα είναι αν γίνεται να χρησιμοποιήσω ταυτόχρονα την κάρτα της cosmote (για ομιλία) και την e-sim της T-Mobile (για data) ή θα πρέπει να αλλάζω από τη μια στην άλλη (αρκετά προβληματικό όπως το φαντάζομαι)



Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Γινεται κανονικότατα...Μπορεις να   εγκαταστησεις την esim ακομα κι απο την Ελλάδα αν μπορεις να την αγοράσεις on line.Υπάρχουν επίσης και κινέζοι providers ( https://esimusa.com/ )που δινουν data για Αμερική σε καλές τιμές.Εγω που ειχα ταξιδέψει Ιαπωνία,είχα κατεβασει μια esim απο κινεζο provider και την δουλευα μόνο για data,ενω δεχόμουν κλήσεις μόνο απο την sim 1...Η επιλογη για το ποια sim θα παρέχει data γινεται πανεύκολα κατεβαζοντας την κουρτινα με δύο κινήσεις.Σου βγαζει τις επιλογες sim για κλήσεις,sms και data.Επιλέγοντας για data την νεα σου esim έχεις μονιμα data απο εκεί...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, jtgiannis said:

Καλησπέρα. Έχω ένα θέματακι με την ασύρματη φόρτιση. Δεν μου φορτίζει το ρολόι(HUAWEI WATCH GT 2). 

Το Huawei Watch GT 2 δεν έχει ασύρματη φόρτιση…

Link to comment
Share on other sites



Γινεται κανονικότατα...Μπορεις να   εγκαταστησεις την esim ακομα κι απο την Ελλάδα αν μπορεις να την αγοράσεις on line.Υπάρχουν επίσης και κινέζοι providers ( https://esimusa.com/ )που δινουν data για Αμερική σε καλές τιμές.Εγω που ειχα ταξιδέψει Ιαπωνία,είχα κατεβασει μια esim απο κινεζο provider και την δουλευα μόνο για data,ενω δεχόμουν κλήσεις μόνο απο την sim 1...Η επιλογη για το ποια sim θα παρέχει data γινεται πανεύκολα κατεβαζοντας την κουρτινα με δύο κινήσεις.Σου βγαζει τις επιλογες sim για κλήσεις,sms και data.Επιλέγοντας για data την νεα σου esim έχεις μονιμα data απο εκεί...


Ευχαριστώ πολύ :)

Μια χαρά λογικές τιμές έχει αυτό το esimusa βλέπω..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με έχουν ξενερώσει κάποια θέματα με το S23 Ultra επιστρέφω σε iPhone οποίος ενδιαφέρεται πράσινο αγορασμένο Ιούλιο με κουτί και  εγγύηση μέχρι Μαϊο 2024 στα 900€ οποίος pm 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, xristos1975 said:

Επειδη με έχουν ξενερώσει κάποια θέματα με το S23 Ultra επιστρέφω σε iPhone οποίος ενδιαφέρεται πράσινο αγορασμένο Ιούλιο με κουτί και  εγγύηση μέχρι Μαϊο 2024 στα 900€ οποίος pm 

Αν επιτρέπεται τι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Chameleon said:


 

 


Ευχαριστώ πολύ 🙂

Μια χαρά λογικές τιμές έχει αυτό το esimusa βλέπω..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

 

Το esim usa ειναι ίδιο με το esim japan,esim singapore κλπ...Ειναι η ίδια ετερεία,απλά βαζει το όνομα της χωρας που σε ενδιαφερει για να νομίζεις οτι ειναι απο τη χωρα που ενδιαφερεσαι να πας (πονηροί κινέζοι).Ωστοσο ειναι αξιόπιστο.Εγω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στις 12 μερες που ελειπα.Σου στελνουν mail,το σκαναρεις και εγκαθισταται ταχιστα η esim...Ειναι μαλιστα ενεργη όταν συνδεθεις στη χωρα που θα πας...Οχι απο την Ελλαδα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το esim usa ειναι ίδιο με το esim japan,esim singapore κλπ...Ειναι η ίδια ετερεία,απλά βαζει το όνομα της χωρας που σε ενδιαφερει για να νομίζεις οτι ειναι απο τη χωρα που ενδιαφερεσαι να πας (πονηροί κινέζοι).Ωστοσο ειναι αξιόπιστο.Εγω δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στις 12 μερες που ελειπα.Σου στελνουν mail,το σκαναρεις και εγκαθισταται ταχιστα η esim...Ειναι μαλιστα ενεργη όταν συνδεθεις στη χωρα που θα πας...Οχι απο την Ελλαδα...
Ok ok

1000 Thanx

Μάλλον προς αυτή θα πάω... Η επιλογή της κάρτας T-Mobile έχει λίγη φασαρία (μπλέκεις με φυσικό κατάστημα κτλ)

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις από το κοινόχρηστο wifi που πρέπει να πατήσεις να βάλεις κωδικό για να μπεις. Δηλαδή αποσυνδέεται και μετά δεν συνδέεται και πρέπει να μπει πρώτα ο κωδικός. Το κάνει μονο εμένα. Άλλα άτομα δεν έχουν θέμα.το έχω 4 μήνες σχεδόν δεν μου είχε βγάλει θέμα άλλη φορά. Τι μπορεί να φταίει;;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update πριν λίγο καιρό, παρατήρησα ότι όταν ολοκληρώνω μια τηλεφωνική κλήση βλέπω μαύρη οθόνη και δεν μπορώ να πατήσω πχ το κόκκινο κουμπί να την κλείσω κτλ, είναι κλειστή τελείως η οθόνη και ξεκολλάει μόνο όταν πατήσω 2-3 φορές το power button όπου μου δείχνει την lock screen.

Δεν είχα ποτέ αντίστοιχο θέμα ούτε έχω με άλλη χρήση του κινητού, μόνο σε τηλεφωνική κλήση.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dentaltech_13 said:

Εδώ και 2 μέρες μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις από το κοινόχρηστο wifi που πρέπει να πατήσεις να βάλεις κωδικό για να μπεις. Δηλαδή αποσυνδέεται και μετά δεν συνδέεται και πρέπει να μπει πρώτα ο κωδικός. Το κάνει μονο εμένα. Άλλα άτομα δεν έχουν θέμα.το έχω 4 μήνες σχεδόν δεν μου είχε βγάλει θέμα άλλη φορά. Τι μπορεί να φταίει;;

Μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού κάνε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα το WiFi 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mips said:

Μεσα απο τις ρυθμίσεις του κινητού κάνε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα το WiFi 

Δυστυχώς πάλι το κάνει. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό υλικό;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις από το κοινόχρηστο wifi που πρέπει να πατήσεις να βάλεις κωδικό για να μπεις. Δηλαδή αποσυνδέεται και μετά δεν συνδέεται και πρέπει να μπει πρώτα ο κωδικός. Το κάνει μονο εμένα. Άλλα άτομα δεν έχουν θέμα.το έχω 4 μήνες σχεδόν δεν μου είχε βγάλει θέμα άλλη φορά. Τι μπορεί να φταίει;;
Μου το έκανε και εμένα σε Cisco AP, αλλά εμφανίστηκε και στα 3/4 των συσκευών που ενώνονταν σε αυτό.
Μόνο ένα xperia από Android και ενα iPhone συνέχιζαν να δουλεύουν κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dentaltech_13 said:

Δυστυχώς πάλι το κάνει. Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό υλικό;

 Δεν νομίζω. Για κάνε καμιά άλλη δοκιμή (αν δεν το έχεις κάνει). Διέγραψε το συγκεκριμένο wifi,και κάνε εγκατάσταση από την αρχή 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...