Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρίσκω μέσω galaxy store μέσω google και μου λέει δεν είναι συμβατό με τη συσκευή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Έκανα απεγκατασταση το messages της Samsung και άφησα της google. Θέλω πίσω όμως το Samsung και δε το βρίσκω πουθενά. Βοήθεια συμφορουμιτες.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Απεγκατασταση δεν μπορει να γινει ,εκτος αν εγινε root.ειναι στις ρυθμισεις μεσα που προφανως εκανες απενεργοποιηση.παρακατω ειναι το λινκ να κατεβασεις και να κανεις εγκατασταση αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να εκανες απεγκατασταση.απενεργοποιηση ναι 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-messages/samsung-messages-15-0-00-49-release/

Screenshot_20230912_222444_Settings.jpg

Screenshot_20230912_222448_Settings.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Stav10 said:

 Ξερει μηπως κανεις κατι για αυτο και τι πρεπει να κανω;

Μίλησε με κάποιο service(Smartec πχ) αν έχεις δοκιμάσει τα πάντα και δεν βγάζεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Stav10 said:

Ναι ακριβώς απλά δεν έχει την ενημέρωση Αυγούστου. Έχει την ενημέρωση Μαρτίου 

Το κινητό το έχεις αγοράσει καινούριο εσυ ή μεταχειρισμένο;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stav10 said:

Το κινητό το έχω αγοράσει καινούργιο από μαγαζί στο Best price.  Έχει και 2 χρόνια εγγύηση.

Σύνδεσε το για αρχή με το PC να δεις κ εκεί τι θα σου βγάλει, αλλά εκεί να ξέρεις θα στην περάσει από την αρχή 8gb 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stav10 said:

Εννοείς στο smart switch; Γιατί το σύνδεσα με αυτό και μου έλεγα και πάλι ότι είναι ενημερωμένο.

Εκανες γενικη επαναφορα(διαγραφη ολων)?αν ναι και δεν ενημερωνεται πρεπει να μιλησεις με τη samsung η ακομα καλυτερα με τη σμαρτεκ ισως να χρειαστει να παει το κινητο εκει για ελεγχο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Stav10 said:

Το κινητό το έχω αγοράσει καινούργιο από μαγαζί στο Best price.  Έχει και 2 χρόνια εγγύηση.

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ οτι έχει αλλαγμένο csc και δεν σε αφήνει να κάνεις update γιατί πρέπει να είσαι στο csc της χώρας που πήρε το update...δεν μου έρχεται κάτι άλλο...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stav10 said:

Αυτό μου γραφει 

SmartSelect_20230913_092000_Settings.jpg

Το τελευταίο (O2C) δείχνει ότι είναι της Ο2 (το οποίο δεν πρόκειται να αλλάξει όσα λογισμικά και να περάσεις). Το EUX σημαίνει ότι κατάλαβε ότι εχει ελληνική/Ευρωπαϊκή κάρτα.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις μέσω Odin την τελευταία αναβάθμιση για το EUX CSC που θα σου επιτρέψει στο μέλλον να δέχεται OTA

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν νομιζεις θα το καταφερεις οπως σε ειπε ο φιλος απο πανω και θα γινει .αλλιως στη σμαρτεκ με την αποδειξη αγορας οπου στην αποδειξη θα αναγραφεται το ιμει θα στο κανουν αμεσως και δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Θα το πήγαινα στην σμαρτεκ απλά βρίσκομαι σε νησί και δουλεύω και το κινητό το χρειάζομαι. Θα προσπαθήσω μόνος μου και αν δω ότι δεν μπορω θα το στείλω εκεί. Ευχαριστώ και πάλι παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stav10 said:

Αυτό μου γραφει 

SmartSelect_20230913_092000_Settings.jpg

αρα έπεσα μέσα...δεν ξέρω μήπως με μια αλλαγή csc που είναι διαδικασία 5 λεπτών πάρει update...

εσυ θα βάλεις για EUX 

 

https://youtu.be/A9LRnRvuee4?si=q8aoLrseIc2l-5Xb

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stav10 said:

Πως γίνεται η αλλαγή csc; με το SamfwTool;

ναι..δοκίμασε αυτό μήπως και παίξει χωρίς να περάσεις όλο το λογισμικό

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Άμα αλλάξει το csc  Θα πρέπει να περιμένω λίγο για να κάνω αναζητη για ενημέρωση λογισμικού; και αν γίνει Μετά πρέπει να αλλάξω πάλι το csc;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stav10 said:

Άμα αλλάξει το csc  Θα πρέπει να περιμένω λίγο για να κάνω αναζητη για ενημέρωση λογισμικού; και αν γίνει Μετά πρέπει να αλλάξω πάλι το csc;

οχι και στα 2!!αμέσως κάνεις αναζήτηση και παραμένεις σε eux που είναι όλα τα κινητά στην Ελλάδα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...