Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το να παρακολουθούν τι γράφουμε εδώ μέσα, και να ποστάρουν στο απέναντι site για να κοροϊδεύουν είναι μεγάλη κατάντια...

sent from my S23Ultra 12/512



Ποιο είναι το απέναντι σαιτ;


Sent from my iPhone 14 using Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

το up gesture όταν είσαι στην αρχική οθόνη σας αργεί σε σχέση με όταν είσαι ήδη σε μια εφαρμογή; έχω ενεργό το navstar του goodlock

Link to comment
Share on other sites

Έχω φορτιστή και καλώδιο με Power Delivery 3.0 όταν συνδέω το κινητό μου λέει ότι φορτίζει με Power Delivery 2.0 και το κυκλάκι πράσινο και όχι μπλε

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitris15 said:

Έχω φορτιστή και καλώδιο με Power Delivery 3.0 όταν συνδέω το κινητό μου λέει ότι φορτίζει με Power Delivery 2.0 και το κυκλάκι πράσινο και όχι μπλε

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποιον φορτιστη;επισης εχεις το καλωδιο που ηταν στη συσκευασια;

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση σήμερα στα κινητά της Cosmote.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Επειδή εδώ μέσα κάποιοι κάναμε παράπονα γιατί η samsung καθυστέρησε το update, στο απέναντι site στο θέμα που ανέβηκε για την άφιξη των νέων iPhone, επειδή συμμετείχα στη συζήτηση μας είπανε και κλαψες.... εμένα δλδ αλλά κατά επέκταση προφανώς όλους όσους είχαν τέτοιου είδους παράπονο.

sent from my S23Ultra 12/512
 

Καλά το isomnia ειναι γενικως appleοκρατουμενο. Οι διχειριστες ειδικα ειναι σχεδον αν οχι ολοι fanboys. Πεφτει κραξιμο βεβαιως απο τα μελη στα fora. Και εγω συμμετειχα στο συγκεκριμενο topic, αλλα θα διαβασεις και οτι μαλ@κια θες. Λεει ο αλλος ο ασχετος οτι το android θα το πεταξεις σε δυο χρονια, οτι να 'ναι. Οπως ειπα και εκει μια ναυαρχιδα της σειρας S δεν την πετας σε δυο χρονια και ενω δουλευω και τα δυο το iphone πλεον το εχω για μια πολυ συγκεκριμενη εργασια και τιποτα αλλο. Το oneui πλεον πεταει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vastegial_74 said:

Καλά το isomnia ειναι γενικως appleοκρατουμενο. Οι διχειριστες ειδικα ειναι σχεδον αν οχι ολοι fanboys. Πεφτει κραξιμο βεβαιως απο τα μελη στα fora. Και εγω συμμετειχα στο συγκεκριμενο topic, αλλα θα διαβασεις και οτι μαλ@κια θες. Λεει ο αλλος ο ασχετος οτι το android θα το πεταξεις σε δυο χρονια, οτι να 'ναι. Οπως ειπα και εκει μια ναυαρχιδα της σειρας S δεν την πετας σε δυο χρονια και ενω δουλευω και τα δυο το iphone πλεον το εχω για μια πολυ συγκεκριμενη εργασια και τιποτα αλλο. Το oneui πλεον πεταει.

Καλά τα λες ... πολύ λίγα κινητά πλέον πάνε για πέταμα μετά τα δύο χρόνια... άντε να αλλάξεις καμία μπαταρία μέχρι εκεί... εξαιρούνται οι πολύ φτηνές συσκευές της Samsung. Κάτω τον 200€

Link to comment
Share on other sites

Καλά το isomnia ειναι γενικως appleοκρατουμενο. Οι διχειριστες ειδικα ειναι σχεδον αν οχι ολοι fanboys. Πεφτει κραξιμο βεβαιως απο τα μελη στα fora. Και εγω συμμετειχα στο συγκεκριμενο topic, αλλα θα διαβασεις και οτι μαλ@κια θες. Λεει ο αλλος ο ασχετος οτι το android θα το πεταξεις σε δυο χρονια, οτι να 'ναι. Οπως ειπα και εκει μια ναυαρχιδα της σειρας S δεν την πετας σε δυο χρονια και ενω δουλευω και τα δυο το iphone πλεον το εχω για μια πολυ συγκεκριμενη εργασια και τιποτα αλλο. Το oneui πλεον πεταει.
Όταν η ειρωνία πέφτει βροχή από μέλη που φυσικά είναι και εδώ μέσα (γιατί οι μακακες είναι παντού) τι περιμένεις?

Ποστάρουν ανοησίες και προσβολές χωρίς κανένα απολύτως επιχείρημα....

"Το android είναι φτώχια"

Να τον έχεις μπροστά σου και...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά s23  πούλησε το πρώτο εξάμηνο 23% παραπάνω συσκευές σε σχέση με την σειρά s22...λογικοτατο αλλα απέχει παααααρα πολύ απο τα iPhone τα οποία πούλησαν 84,7 εκατομμύρια συσκευές το πρώτο εξάμηνο σε σχέση με την σειρά s23 που πούλησε μόλις 18.63 εκατομμύρια πάλι για το πρώτο εξάμηνο.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

Η σειρά s23  πούλησε το πρώτο εξάμηνο 23% παραπάνω συσκευές σε σχέση με την σειρά s22...λογικοτατο αλλα απέχει παααααρα πολύ απο τα iPhone τα οποία πούλησαν 84,7 εκατομμύρια συσκευές το πρώτο εξάμηνο σε σχέση με την σειρά s23 που πούλησε μόλις 18.63 εκατομμύρια πάλι για το πρώτο εξάμηνο.

Μα σε iOS δεν έχεις άλλες επιλογές πέρα από iPhone,σε Android μοιραζεται η πίτα, λογικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, lagouko said:

Μα σε iOS δεν έχεις άλλες επιλογές πέρα από iPhone,σε Android μοιραζεται η πίτα, λογικό είναι.

και τα iphone παραμένουν ίδια απο γενιά σε γενιά αλλα και πάλι πούλησαν 4,5 φορές επάνω...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Konstantine73 said:

Όταν η ειρωνία πέφτει βροχή από μέλη που φυσικά είναι και εδώ μέσα (γιατί οι μακακες είναι παντού) τι περιμένεις?

Ποστάρουν ανοησίες και προσβολές χωρίς κανένα απολύτως επιχείρημα....

"Το android είναι φτώχια"

Να τον έχεις μπροστά σου και...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Πισω απο την ανωνυμια του πληκτρολογιου γραφεις οτι μαλ@κια θες. Μετα αυτος μπορει να ανοιξει ενα topic και να ζηταει συμβουλες επειδη δεν τον πληρωνει αρκετα το αφεντικο και δεν τον φτανουν τα λεφτα για αν φυγει απο το πατρικο του.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις συνολικές πωλήσεις στα δύο λειτουργικά νομίζω ο χάρτης αλλάζει. Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι το iPhone είναι status και τηλέφωνο για όλα τα ψώνια. Το αγοράζει από την πορνη πολυτελείας , μαϊντανοί της τηλεόρασης μέχρι πρωθυπουργοι και επιχειρηματίες για το όνομα που προσφέρει

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, arxontas2323 said:

και τα iphone παραμένουν ίδια απο γενιά σε γενιά αλλα και πάλι πούλησαν 4,5 φορές επάνω...

Ναι γιατί τα iPhone θεμελίωσαν να πουλάνε και κάτι άλλο, μία εντελώς διαφορετική λογική και εξωτερικά και εσωτερικά, μία διαφορετική εμπειρία σε αυτόν που το έχει και μία διαφορετική προσμονή σε αυτόν που ονειρεύεται να το αποκτήσει (δεν λέω καλύτερη ή χειρότερη λέω απλά διαφορετική) αυτό Οι android συσκευές δεν το κατάφεραν ποτέ. Από την άλλη δεν πουλάει το ίδιο πράγμα κάθε χρόνο πάντα κάνουν μικρά βηματάκια, ζούνε σε ένα δικό τους κόσμο όπου δεν κοιτούν αν οι άλλοι κάνουν μεγαλύτερα βήματα, έχουν μία δικιά τους λογική, τα μικρά και σταθερά τους είναι αρκετά, βέβαια τα τελευταία χρόνια ,όλοι πια κάνουνε πολύ μικρά βηματάκια εξέλιξης.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MeteorX said:

Ποιον φορτιστη;επισης εχεις το καλωδιο που ηταν στη συσκευασια;

φορτιστη baseus 120w και καλωδιο baseus 100w

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitris15 said:

φορτιστη baseus 120w και καλωδιο baseus 100w

Εντελώς ανούσιο εφόσον και σε πυλώνα υψηλής τάσης της ΔΕΗ να το βάλεις, πάνω από 25w δε θα φορτίσει .. Μου ανάβει το super fast charging και κάνει fluctuating μέχρι 25 μαξ watt με τον original 35w samsung και καλωδιο anker rated 10 ampere.. 

Και αυτό τα πρώτα 10 λεπτά με το που ζεσταθεί λίγο (που θα ζεσταθεί με γρήγορη φόρτιση ειδικά τώρα το καλοκαίρι) θα πέσει κάτω από 15 watt και θα παρκάρει γύρω στα 13 μέχρι να γεμίσει .. Αν η θερμοκρασία μπαταρίας πάει κοντά 39 με 40 βαθμούς θα πέσει κοντά στα 7 watt και πάει λέγοντας ..

Οπότε και τριφασική γεννήτρια να του βάλεις αυτό θα επιλέξει πως θα φορτίσει ανάλογα με τις συνθήκες με ταβάνι τα 25watt 5 volt .

20230831_121237.jpg

20230831_120901.jpg

Screenshot_20230831_120232_Battery Guru.jpg

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ανούσιο εφόσον και σε πυλώνα υψηλής τάσης της ΔΕΗ να το βάλεις, πάνω από 25w δε θα φορτίσει .. Μου ανάβει το super fast charging και κάνει fluctuating μέχρι 25 μαξ watt με τον original 35w samsung και καλωδιο anker rated 10 ampere.. 
Και αυτό τα πρώτα 10 λεπτά με το που ζεσταθεί λίγο (που θα ζεσταθεί με γρήγορη φόρτιση ειδικά τώρα το καλοκαίρι) θα πέσει κάτω από 15 watt και θα παρκάρει γύρω στα 13 μέχρι να γεμίσει .. Αν η θερμοκρασία μπαταρίας πάει κοντά 39 με 40 βαθμούς θα πέσει κοντά στα 7 watt και πάει λέγοντας ..
Οπότε και τριφασική γεννήτρια να του βάλεις αυτό θα επιλέξει πως θα φορτίσει ανάλογα με τις συνθήκες με ταβάνι τα 25watt 5 volt .
20230831_121237.thumb.jpg.e43f9f495a93cc780961f7b31db9cb92.jpg
20230831_120901.thumb.jpg.7b3b795a00fac4fc8c000590bb452875.jpg
1596639912_Screenshot_20230831_120232_BatteryGuru.thumb.jpg.e4eef6c7bd822ca5b32797ea3072a62c.jpg
Το S23 ULTRA φτάνει μέχρι 45W ποια εφαρμογή είναι αυτή για την φόρτιση; Το ξέρω για το peak που λες απλά έτυχε να έχω τον φορτιστή

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dimitris15 said:

Το S23 ULTRA φτάνει μέχρι 45W ποια εφαρμογή είναι αυτή για την φόρτιση; Το ξέρω για το peak που λες απλά έτυχε να έχω τον φορτιστή

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το S23 ultra ασχέτως τι γράφει σαν προδιαγραφές στα χαρτιά δεν θα ξεπεράσει ΠΟΤΕ τα 25-30 watt φόρτισης και αυτό υπό συνθήκες .. Το έχω δοκιμάσει με 4 διαφορετικούς επώνυμους 120αρηδες και 60αρηδες pd chargers από τα laptop που εχω, το εχω δοκιμάσει με one plus και το καλώδιο του 7 ampere που υποστηρίζει πρωτόκολλα super fast charge .. Με 2 διαφορετικούς samsung 35w και 45w (super fast charging).. Και 2 anker έναν nano2 45w και έναν 35αρι (quick charge 3.0 πρωτόκολλα και οι 2).. (οποιοδήποτε επώνυμο καλώδιο rated 5 ampere και πάνω είναι σωστό )

Το αποτέλεσμα ήταν ΠΑΝΤΑ το ίδιο με ταβάνι αυτό που σου δείχνω και γράφω πάνω ..

Μετρημένο με μετρητή κατανάλωσης ρεύματος πάνω στο φορτιστή (που δείχνει και στιγμιαίο φορτίο προφανώς) όπου και είδα πως η εφαρμογή (Battery guru) είναι 100% ακριβής σε ότι γράφει ..

Στα χαρτιά μπορεί να γράφει οτι θέλει εγώ σε όλες αυτές τις δοκιμές με όλους αυτούς τους διαφορετικούς φορτιστές δεν είδα πάνω από 25 watt ΠΟΤΕ ... (είδα ένα 30watt για 10 δευτερόλεπτα μετά πάρκαρε στα 27 και μετά 25..) μετρημένα και όχι τι διαβάζω οτι είναι ο φορτιστής σαν προδιαγραφές.

Οτιδήποτε άλλο περί φόρτισης του συγκεκριμένου κινητού λοιπόν ΔΕΝ δέχομαι οτι υπάρχει μέχρι να μου δείξει κάποιος δική του μέτρηση με συγκεκριμένο φορτιστή..

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ChrisNikol said:

Το S23 ultra ασχέτως τι γράφει σαν προδιαγραφές στα χαρτιά δεν θα ξεπεράσει ΠΟΤΕ τα 25-30 watt φόρτισης και αυτό υπό συνθήκες .. Το έχω δοκιμάσει με 4 διαφορετικούς επώνυμους 120αρηδες και 60αρηδες pd chargers από τα laptop που εχω, το εχω δοκιμάσει με one plus και το καλώδιο του 7 ampere που υποστηρίζει πρωτόκολλα super fast charge .. Με 2 διαφορετικούς samsung 35w και 45w (super fast charging).. Και 2 anker έναν nano2 45w και έναν 35αρι (quick charge 3.0 πρωτόκολλα και οι 2).. (οποιοδήποτε επώνυμο καλώδιο rated 5 ampere και πάνω είναι σωστό )

Το αποτέλεσμα ήταν ΠΑΝΤΑ το ίδιο με ταβάνι αυτό που σου δείχνω και γράφω πάνω ..

Μετρημένο με μετρητή κατανάλωσης ρεύματος πάνω στο φορτιστή όπου και είδα πως η εφαρμογή (Battery guru) είναι 100% ακριβής σε ότι γράφει ..

Στα χαρτιά μπορεί να γράφει οτι θέλει εγώ σε όλες αυτές τις δοκιμές με όλους αυτούς τους διαφορετικούς φορτιστές δεν είδα πάνω από 25 watt ΠΟΤΕ ... μετρημένα και όχι τι διαβάζω οτι είναι ο φορτιστής σαν προδιαγραφές.

Οτιδήποτε άλλο περί φόρτισης του συγκεκριμένου κινητού λοιπόν ΔΕΝ δέχομαι οτι υπάρχει μέχρι να μου δείξει κάποιος δική του μέτρηση με συγκεκριμένο φορτιστή..

Υποιστηριζει καποιος απο τους φορτιστες που δοκιμασες power delivery;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vastegial_74 said:

Υποιστηριζει καποιος απο τους φορτιστες που δοκιμασες power delivery;

6 από αυτούς είναι pd

2 x 120 watt ένας ένας asus ένας baseus 

2 x 65 watt ένας asus ένας Lenovo 

1 x 25 watt baseus και 1x anker mini2 45 watt

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο app είναι αυτό στις φωτογραφίες;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dimitris15 said:

Ποιο app είναι αυτό στις φωτογραφίες;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

για την φόρτιση; Battery guru γράφει 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

για την φόρτιση; Battery guru γράφει 
Δεν το βρίσκω και είναι ωραίο γιατί δείχνει watt

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dimitris15 said:

Δεν το βρίσκω και είναι ωραίο γιατί δείχνει watt

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.paget96projects.com/battery-guru.html

Είχε βγει από Playstore ήταν και πανάκριβο καλύτερα είναι το καλύτερο από gsam, accubattery κλπ 

Έχει και θερμοκρασίες στο status bar κλπ και full battery optimisation.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...