Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να κατεβάσει firmware μέσω Frija ή κάποιο άλλο tool?

Έχω την εντύπωση ότι τα "μπλόκαραν" όλα...

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να κατεβάσει firmware μέσω Frija ή κάποιο άλλο tool?

Έχω την εντύπωση ότι τα "μπλόκαραν" όλα...

Μολις το εκανα. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ακολούθησα τη συμβουλή του @tasosathan και αντι για EUX έβαλα THL CSC. Όλα πήγαν μια χαρα. Τώρα το setαρω που γράφω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να κατεβάσει firmware μέσω Frija ή κάποιο άλλο tool?

Έχω την εντύπωση ότι τα "μπλόκαραν" όλα...

Δοκίμασε ως CSC το THL. Θα σου δώσει το ίδιο λογισμικό με το EUX και είναι στην ίδια οικογένεια CSC (OXM) οπότε δεν θα χάσεις το EUR

22 minutes ago, doganos said:

Με thl τι κερδίζεις και τι χάνεις;

Απλά μπορείς να το κατεβάσεις από το Frija, ενω με το EUX δεν μπορείς.

Σαν CSC, το THL θα σου δώσει call recording και spam blocking, ΑΛΛΑ δεν μπορείς να το αλλάξεις το CSC σε THL, κατεβάζοντας απλά το λογισμικό από το Frija

Link to comment
Share on other sites

CSC αλλάζω με άλλον τροπο. Δεν θυμαμαι τωρα ακριβως, παλια το εκανα με κατι κλειδια απο το ebay. Δεν σβηνεται τιποτα. 

call recording και spam blocking εχεις, αλλα χανεις τιποτα αλλο; (πχ google pay, η οτιδηποτε αλλο)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, doganos said:

CSC αλλάζω με άλλον τροπο. Δεν θυμαμαι τωρα ακριβως, παλια το εκανα με κατι κλειδια απο το ebay. Δεν σβηνεται τιποτα. 

call recording και spam blocking εχεις, αλλα χανεις τιποτα αλλο; (πχ google pay, η οτιδηποτε αλλο)

Δεν χρειάζεσαι κανένα κλειδί για να αλλάξεις CSC πλέον. Με το SamFW 3.31 (μην επιλέξεις οποιαδήποτε άλλη έκδοση από 4+ πανω, γιατι ειναι μέσα στους ιους), αλλάζει σε δευτερόλεπτα και χωρις reset

Δεν χάνεις τίποτα, παρα μόνο ότι θα σου βγάλει στις εφαρμογές της Samsung (πχ στο health) νέους όρους χρήσης, που μαλλον δεν ειναι και πολύ φιλικοί με το GDPR

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tasosathan said:

Δοκίμασε ως CSC το THL. Θα σου δώσει το ίδιο λογισμικό με το EUX και είναι στην ίδια οικογένεια CSC (OXM) οπότε δεν θα χάσεις το EUR

Απλά μπορείς να το κατεβάσεις από το Frija, ενω με το EUX δεν μπορείς.

Σαν CSC, το THL θα σου δώσει call recording και spam blocking, ΑΛΛΑ δεν μπορείς να το αλλάξεις το CSC σε THL, κατεβάζοντας απλά το λογισμικό από το Frija

Για το S23U όντως βρίσκει firmware με επιλογή CSC (THL)...

Για το S22U βγάζει error....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tasosathan said:

Δεν χρειάζεσαι κανένα κλειδί για να αλλάξεις CSC πλέον. Με το SamFW 3.31 (μην επιλέξεις οποιαδήποτε άλλη έκδοση από 4+ πανω, γιατι ειναι μέσα στους ιους), αλλάζει σε δευτερόλεπτα και χωρις reset

Δεν χάνεις τίποτα, παρα μόνο ότι θα σου βγάλει στις εφαρμογές της Samsung (πχ στο health) νέους όρους χρήσης, που μαλλον δεν ειναι και πολύ φιλικοί με το GDPR

Αλλάζοντας το CSC μήπως μπορεί να διορθωθεί και το πρόβλημα που έχω με την κάρτα στο wallet;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xristos1975 said:

Αλλάζοντας το CSC μήπως μπορεί να διορθωθεί και το πρόβλημα που έχω με την κάρτα στο wallet;

Αμφιβάλλω.

Πιστεύω ότι το θέμα που έχεις με την κάρτα είναι από πλευρα της τράπεζας (της Πειραιώς), αφού μπαίνουν από τις άλλες κανονικά

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, tasosathan said:

Αμφιβάλλω.

Πιστεύω ότι το θέμα που έχεις με την κάρτα είναι από πλευρα της τράπεζας (της Πειραιώς), αφού μπαίνουν από τις άλλες κανονικά

Και δυστυχώς δεν ξέρουν να βοηθήσουν η λύση που μένει ή αλλάζω τηλέφωνο ή αλλάζω τράπεζα 

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν μπορείς να αλλάξεις τράπεζα, πληρώνεις με κάρτα και απολαμβάνεις.την κινητάρα σου 🙂

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, xristos1975 said:

Και δυστυχώς δεν ξέρουν να βοηθήσουν η λύση που μένει ή αλλάζω τηλέφωνο ή αλλάζω τράπεζα 

Και να αλλάξεις συσκευή δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα περάσει στο wallet του επόμενου κινητού σου. Καλύτερα λοιπόν με κάρτα και απόλαυσε το s23

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, xristos1975 said:

Και δυστυχώς δεν ξέρουν να βοηθήσουν η λύση που μένει ή αλλάζω τηλέφωνο ή αλλάζω τράπεζα 

δοκίμασε να περάσεις την κάρτα σου σε ενα άλλο s23 που σου λένε οτι περνάνε κανονικά την κάρτα της πειραιώς να δείς πως θα αντιδράσει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχώς δεν ξέρουν να βοηθήσουν η λύση που μένει ή αλλάζω τηλέφωνο ή αλλάζω τράπεζα 
Έχεις δοκιμάσει να κάνεις τη διαδικασία σε VPN μέσω άλλης χώρας. Είτε Ευρώπης είτε Εμιράτα?

Σα να γινόταν η διαδικασία ενώ ήσουν εξωτερικό.
Μικρές οι πιθανότητες αλλά...

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι η οθονη δεν ανεβαζει φωτεινοτητα πια. Την εχω παντα στο φουλ με απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα και ενεργοποιημενη την εξτρα φωτεινοτητα. Ε λοιπον δεν εχει ΚΑΜΙΑ διαφορα με το 40% της συνολικης φωτεινοτητας. Δηλαδη αρχιζω να χαμηλωνω την φωτεινοτητα μεχρι το 40% και ΜΟΝΟ τοτε αρχιζει να μειωνεται. Οταν το βγαζω στον ηλιο τοτε (αν και εχω απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα) και ΜΟΝΟ τοτε φουλαρει κανονικα. Το ξαναβαζω μεσα στο σπιτι και οντως ειναι τερμα φωτεινο. Μεχρι καποια στιγμη ξαναπεφτει παλι μονο του. Τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι η οθονη δεν ανεβαζει φωτεινοτητα πια. Την εχω παντα στο φουλ με απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα και ενεργοποιημενη την εξτρα φωτεινοτητα. Ε λοιπον δεν εχει ΚΑΜΙΑ διαφορα με το 40% της συνολικης φωτεινοτητας. Δηλαδη αρχιζω να χαμηλωνω την φωτεινοτητα μεχρι το 40% και ΜΟΝΟ τοτε αρχιζει να μειωνεται. Οταν το βγαζω στον ηλιο τοτε (αν και εχω απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα) και ΜΟΝΟ τοτε φουλαρει κανονικα. Το ξαναβαζω μεσα στο σπιτι και οντως ειναι τερμα φωτεινο. Μεχρι καποια στιγμη ξαναπεφτει παλι μονο του. Τι συμβαινει?
Προσωπικά το έχω στην αυτόματη και μέχρι τώρα αναγνωρίζει τέλεια το εκάστοτε περιβάλλον με την ανάλογη ρύθμιση που κάνει....για ποιον λόγο το έχεις φουλ?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

@arxontas2323 πιστεύω ότι δεν θα του είναι κ εύκολο να βρει άλλο s23 για να το κάνει αυτο. Δεν είναι και φτηνή συσκευή για να υπάρχουν πολλές τέτοιες συσκευές στο σπίτι.  

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μας δουλεύει μόλις άλλαξα λογαριασμό μισθοδοσίας και πήγα στην Εθνική και πέρασα την κάρτα της χωρις πρόβλημα είπα να προσπαθήσω για 100στι φορά να περάσω την Πειραιώς η οποία πέρασε σαν να μην έχει συμβεί ποτέ τίποτα.........με τρολαρει το κινητό δεν εξηγείται αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μας δουλεύει μόλις άλλαξα λογαριασμό μισθοδοσίας και πήγα στην Εθνική και πέρασα την κάρτα της χωρις πρόβλημα είπα να προσπαθήσω για 100στι φορά να περάσω την Πειραιώς η οποία πέρασε σαν να μην έχει συμβεί ποτέ τίποτα.........με τρολαρει το κινητό δεν εξηγείται αλλιώς 


sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xristos1975 said:

Το τηλέφωνο μας δουλεύει μόλις άλλαξα λογαριασμό μισθοδοσίας και πήγα στην Εθνική και πέρασα την κάρτα της χωρις πρόβλημα είπα να προσπαθήσω για 100στι φορά να περάσω την Πειραιώς η οποία πέρασε σαν να μην έχει συμβεί ποτέ τίποτα.........με τρολαρει το κινητό δεν εξηγείται αλλιώς 

Το κινητό σου έχει άποψη και ήθελε τον χρόνο του να μείνει λιγο μόνο να σκεφτεί 😂😂😂

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο light performance mode έχετε παρατηρήσει τρελή διαφορά στη μπαταρία ?!

Από άποψη απόδοσης πραγματικά δε καταλαβαίνω τρελή διαφορά ούτε σε stuttering τίποτα, ούτε σε animations και transitions, ούτε πουθενά. Άντε ελάχιστα να είναι ..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChrisNikol said:

Παιδιά στο light performance mode έχετε παρατηρήσει τρελή διαφορά στη μπαταρία ?!

Από άποψη απόδοσης πραγματικά δε καταλαβαίνω τρελή διαφορά ούτε σε stuttering τίποτα, ούτε σε animations και transitions, ούτε πουθενά. Άντε ελάχιστα να είναι ..

Σε άποψη επιδόσεων, όχι δεν έχω καταλάβει καμία διαφορά. Σε μπαταρία όμως έχω από μισή μέχρι και μια ώρα διαφορά σε SOT

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι καταπληκτική,ειδικά δε ,σε stand by δεν κουνιέται με τίποτα !

Προερχόμενος απο διετή χρήση -του επίσης καταπληκτικού και αξιόπιστου S21 ULTRA- ,μόνο καλά λόγια έχω να πω για το S23 ULTRA κι ελπίζω να με συντροφεύσει στα επόμενα 2 έτη τουλάχιστον.

Μοναδικο μειονεκτημα η τιμη....🤨

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, xristos1975 said:

Το τηλέφωνο μας δουλεύει μόλις άλλαξα λογαριασμό μισθοδοσίας και πήγα στην Εθνική και πέρασα την κάρτα της χωρις πρόβλημα είπα να προσπαθήσω για 100στι φορά να περάσω την Πειραιώς η οποία πέρασε σαν να μην έχει συμβεί ποτέ τίποτα.........με τρολαρει το κινητό δεν εξηγείται αλλιώς 

Μάλλον θέλει να έχεις την μισθοδοσία σου στην εθνική. Μήπως ξέρει κάτι παραπάνω το smartphone σου?? 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και ένα μπράβο στη Sammy γιατί μέσα από απλά παραδείγματα της ζωής αποδεικνύει ότι δε φταίει αυτή, αλλά οι υπόλοιποι.
Η ουσία της διεισδυτικης διαφήμισης...

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...