Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ σε σχέση με το s21 ultra που είχα πριν βλέπω βελτίωση στο σήμα. Όχι κάτι δραματικο βέβαια, λίγο πιο σταθερό σε 5g σε σχέση με πριν. Βέβαια η Vodafone δεν έχει και το καλύτερο δίκτυο.. Αυτό που με ξένισε λίγο είναι το Wi-Fi, ενώ δείχνει 1 γραμμή σε λίγο πιο απομακρυσμενα σημεία του σπιτιού μπορεί να μην μπαίνει στο Internet.. Δε νομίζω ότι το s21 ultra μου έκανε κάτι τέτοιο εντός σπιτιού.. 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα κι από μένα..
Θέλω να πάρω φορτιστή που να εκμεταλεύεται το μέγιστο ώστε να κάνει super fast charging στα 45w
αλλά έχω χάσει λίγο τη μπάλα με το τι να πάρω ...
Δε  θέλω τον γνήσιο θέλω να έχει τουλάχιστον 2 ports... υsb kai type-c ( fast kai super fast charching)
Αν κατάλαβα καλά πρέπει να ναι PD3.0 ο φορτιστης?

https://www.aliexpress.com/item/1005005020592936.html  (Έλεγα αυτόν να πάρω)
https://www.aliexpress.com/item/1005004862921121.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004214817143.html
https://www.skroutz.gr/s/35316585/Xiaomi-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-A-και-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-65W-Power-Delivery-Λευκός-GaN-BHR5515GL.html

Ξέρει κανείς αν αυτοί θα κάνουν?
H αν έχτε άλλη πρόταση..
Τσεκαρε αυτόν, νομίζω θα είσαι καλύτερα απο οτιδήποτε https://www.skroutz.gr/s/30168038/Ugreen-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-A-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-3-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B5%CF%82-USB-C-65W-Power-Delivery-Quick-Charge-2-0-Quick-Charge-3-0-Quick-Charge-4-Quick-Charge-4-0-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-CD224.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Στάλθηκε από το V2219 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, zerosuit said:

Καλησπέρα! Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις στους κατόχους της συσκευής, μιας και ενδιαφέρομαι να αναβαθμίσω από Oneplus 8 Pro.

Γενικά έχω διαβάσει και εδώ και αλλού τα καλύτερα για την συσκευή, με μοναδική εξαίρεση το ότι η οθόνη δεν υποστηρίζει Dolby Vision και ότι είναι 8-bit αντί για 10 (το τελευταίο το διάβασα στο review του gsmarena και αν δεν κάνω λάθος στο xdadevelopers). Ισχύει κάτι τέτοιο; Πώς είναι η αναπαραγωγή hdr περιεχομένου είτε από youtube είτε από streaming υπηρεσίες; Επειδή για την οθόνη του διαβάζω συνεχώς διθυραμβικά σχόλια και κανείς δεν το αναφέρει με εξαίρεση αυτά τα site (από όσα έχω δει). Οποιαδήποτε γνώση επί του θέματος είναι άκρως επιθυμητή.

Επιπλέον, αν και γνωρίζω ότι έχει ήδη απαντηθεί κατά κάποιον τρόπο σε προηγούμενη σελίδα, πιστεύετε ότι υπάρχει θέμα αν κάποιος αγοράσει την έκδοση 8/256 σε βάθος χρόνου; Έχει παρατηρήσει κανείς κάποια καθυστέρηση εξαιτίας αυτού ή έχει κάνει κάποιος σύγκριση τις δύο εκδόσεις και να έχει εικόνα;

Μια απάντηση παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει για να μην θαφτεί. (Αν παραβαίνει κάποιον κανόνα να διαγραφεί.)

Edited by zerosuit
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 11:15 ΜΜ, ilka71 said:

ο τελευταίος με τα 19 ευρώ τι λιγότερο κάνει από τον 1ο που έχει γύρω στα 30; fbd065dc1618fd408909e63339f95b87.jpg

οι 2 πρωτοι εχουν και ασυρματη φορτιση.πολυ βολικο.;)

ο τριτος ειναι απλο powerbank.

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μόλις έλαβα το τηλ από την smartec με όλους τους διαγνωστικούς ελέγχους να είναι οκ.

Φυσικά και δεν ανοίχτηκε.

Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό αυτό και πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Δυστηχως εγώ δεν μπορώ για ψυχολογικούς λόγους να βλέπω το τηλ μου με τόσο χαμηλό σήμα και θα το δώσω να παραμείνω στο one plus και αν και όταν βγει το fold της one plus θα πάω εκεί.

Το τηλέφωνο δεν είναι ούτε 20 ημερων

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Εγώ σε σχέση με το s21 ultra που είχα πριν βλέπω βελτίωση στο σήμα. Όχι κάτι δραματικο βέβαια, λίγο πιο σταθερό σε 5g σε σχέση με πριν. Βέβαια η Vodafone δεν έχει και το καλύτερο δίκτυο.. Αυτό που με ξένισε λίγο είναι το Wi-Fi, ενώ δείχνει 1 γραμμή σε λίγο πιο απομακρυσμενα σημεία του σπιτιού μπορεί να μην μπαίνει στο Internet.. Δε νομίζω ότι το s21 ultra μου έκανε κάτι τέτοιο εντός σπιτιού.. 

και εγω το ιδιο, σε σχεση με το s21 ultra  το σημα το βλεπω βελτιωμενο, 

και στο wifi εκει που ειχα 1 γραμμη με το 21 η καμμία  τωρα εχω 1 η δυο με το 23.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αφαιρέσω μια κάρτα της Πειραιώς από όλες τις συσκευές που είναι συνδεδεμένη; Μπορώ να το κάνω εγώ ή η τράπεζα οποίος έχει κάρτα Πειραιώς ας πει είμαι σχεδόν δύο βδομάδες με ένα καινούριο τηλέφωνο και χωρίς δυνατότητα ανεπαφων συναλλαγών 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Μπορούμε να αυξήσουμε το όριο του call log? Αν δεν κάνω λάθος είναι στις 2000 κλήσεις. Μου κάνει εντύπωση σε κινητό αυτής της κατηγορίας να υπάρχει τέτοιο όριο. Λόγω του ότι μιλάω αρκετά καθημερινά δεν θέλω να σβήνεται το αρχείο κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Εγώ σε σχέση με το s21 ultra που είχα πριν βλέπω βελτίωση στο σήμα. Όχι κάτι δραματικο βέβαια, λίγο πιο σταθερό σε 5g σε σχέση με πριν. Βέβαια η Vodafone δεν έχει και το καλύτερο δίκτυο.. Αυτό που με ξένισε λίγο είναι το Wi-Fi, ενώ δείχνει 1 γραμμή σε λίγο πιο απομακρυσμενα σημεία του σπιτιού μπορεί να μην μπαίνει στο Internet.. Δε νομίζω ότι το s21 ultra μου έκανε κάτι τέτοιο εντός σπιτιού.. 

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Βελτιωμένο από το S22, πολύ πίσω σε σχέση με το S21.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, pitbullakias said:

Παιδιά εγώ μόλις έλαβα το τηλ από την smartec με όλους τους διαγνωστικούς ελέγχους να είναι οκ.

Φυσικά και δεν ανοίχτηκε.

Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό αυτό και πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Δυστηχως εγώ δεν μπορώ για ψυχολογικούς λόγους να βλέπω το τηλ μου με τόσο χαμηλό σήμα και θα το δώσω να παραμείνω στο one plus και αν και όταν βγει το fold της one plus θα πάω εκεί.

Το τηλέφωνο δεν είναι ούτε 20 ημερων

 

σου έδωσαν κάποιο έντυπο ότι δεν το άνοιξαν;

το λέω γιατί σαν επίσημο σέρβις, δεν θα φαινόντουσαν σημάδια "παραβίασης" της συσκευής.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Τους είπα ότι αν είναι να το ανοίξουν να ενημερώσουν αλλά και έτσι να ήταν δεν επιθυμούσα άνοιγμα της συσκευής.

Μου είπαν ότι ο έλεγχος γίνεται μέσω tester και αν διαπιστωθεί πρόβλημα το ανοίγουν.

Τέλος πάντων το έδωσα το τηλέφωνο και κράτησα την παλιά μου συσκευη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pitbullakias said:

Τους είπα ότι αν είναι να το ανοίξουν να ενημερώσουν αλλά και έτσι να ήταν δεν επιθυμούσα άνοιγμα της συσκευής.

Μου είπαν ότι ο έλεγχος γίνεται μέσω tester και αν διαπιστωθεί πρόβλημα το ανοίγουν.

Τέλος πάντων το έδωσα το τηλέφωνο και κράτησα την παλιά μου συσκευη

Με την επιστροφή της συσκευής, σου δίνουν κάποια χαρτιά μαζί απ όσο εχω διαβάσει, αυτά εννοώ. Νομίζω οτι αν ΔΕΝ ανοιχθεί η συσκευή στο γράφει.

Για τα υπόλοιπα πιθανότατα ναι, υπάρχουν μηχανήματα και προγράμματα διαγνωστικών φαντάζομαι για τις συσκευές.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, KOSTAS_K800_CRET said:

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Μπορούμε να αυξήσουμε το όριο του call log? Αν δεν κάνω λάθος είναι στις 2000 κλήσεις. Μου κάνει εντύπωση σε κινητό αυτής της κατηγορίας να υπάρχει τέτοιο όριο. Λόγω του ότι μιλάω αρκετά καθημερινά δεν θέλω να σβήνεται το αρχείο κλήσεων.

Τα iphone έχουν 100 κλήσεις οριο😂😂

 

10 ώρες πριν, xristos1975 said:

Πως μπορώ να αφαιρέσω μια κάρτα της Πειραιώς από όλες τις συσκευές που είναι συνδεδεμένη; Μπορώ να το κάνω εγώ ή η τράπεζα οποίος έχει κάρτα Πειραιώς ας πει είμαι σχεδόν δύο βδομάδες με ένα καινούριο τηλέφωνο και χωρίς δυνατότητα ανεπαφων συναλλαγών 

Αυτό δεν υποτίθεται οτι το έχεις κάνει; τόσα άτομα το έχουν πει... μέσω της τράπεζας το κάνεις σίγουρα...δν ξέρω αν η Πειραιώς το εχει μέσα απο το site της

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα αλλά σε επικοινωνία που είχα σήμερα με την google μου ανέφεραν ότι πρέπει η τράπεζα.να επανεκδόσει το token για την συγκεκριμένη συσκευή τηλεφώνου. 

Εγώ μπήκα στο site της Πειραιώς από υπολογιστή και διέγραψα όλες τις συσκευές στις οποίες ήταν συνδεδεμένη με quick login η εφαρμογή της τράπεζας δεν βρήκα κάποια άλλη επιλογή αφαίρεσης 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αφαιρέσω μια κάρτα της Πειραιώς από όλες τις συσκευές που είναι συνδεδεμένη; Μπορώ να το κάνω εγώ ή η τράπεζα οποίος έχει κάρτα Πειραιώς ας πει είμαι σχεδόν δύο βδομάδες με ένα καινούριο τηλέφωνο και χωρίς δυνατότητα ανεπαφων συναλλαγών 
Είχα το ίδιο θέμα, εμένα λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν το έχεις δοκιμάσει και δεν δούλεψε, θα πρότεινα εγκατάσταση της ρομ με τον παλιό τρόπο, κατέβασμα, καλώδιο, εγκατάσταση.

Δεν πιστεύω πως έχει να κάνει με τη δική σου κάρτα (αφού κάπου διάβασα πως δοκίμασες και με άλλες κάρτες Πειραιώς), αλλά συνδυασμός της ασφάλειας που έχει θέσει η τράπεζα και κάποιο κόλλημα του λογισμικού. Η Τράπεζα δεν θα μπορέσει να σε βοηθήσει, λογικά αν περάσεις ξανά το λογισμικό θα είσαι εντάξει. Δες μήπως έχεις και κάποιο dns για διαφημίσεις ενεργό.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sofos_5 said:

Είχα το ίδιο θέμα, εμένα λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν το έχεις δοκιμάσει και δεν δούλεψε, θα πρότεινα εγκατάσταση της ρομ με τον παλιό τρόπο, κατέβασμα, καλώδιο, εγκατάσταση.

Δεν πιστεύω πως έχει να κάνει με τη δική σου κάρτα (αφού κάπου διάβασα πως δοκίμασες και με άλλες κάρτες Πειραιώς), αλλά συνδυασμός της ασφάλειας που έχει θέσει η τράπεζα και κάποιο κόλλημα του λογισμικού. Η Τράπεζα δεν θα μπορέσει να σε βοηθήσει, λογικά αν περάσεις ξανά το λογισμικό θα είσαι εντάξει. Δες μήπως έχεις και κάποιο dns για διαφημίσεις ενεργό.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τώρα όσο με το να εγκαταστήσω ξανά ROM σε καινούριο τηλέφωνο με κίνδυνο να χαλάσω το τηλέφωνο ή να χάσω εγγύηση δεν το κάνω. Η google μου είπε ότι δεν είναι θέμα δικό τους αλλά θέμα της τράπεζας η οποία μπλοκάρει την επικοινωνία με την συσκευή κατά το τελευταίο στάδιο όπου γίνεται verify η κάρτα από την τράπεζα ώστε να προστεθεί στο wallet και όπως μου είπαν έχει να κάνει με ένα token ασφαλείας το οποίο εκδίδει η τράπεζα για κάθε νέα συσκευή που προσπαθεί να προσθέσει κάρτα στο wallet γι'αυτό και δουλεύει σε άλλες συσκευές η κάρτα μου και δεν δουλεύει στο S23 ultra γιατί κάθε συσκευή έχει διαφορετικό token ακόμα και αν περιέχει την ίδια κάρτα στο πορτοφόλι της. Το θέμα είναι την Δευτέρα θα με βοηθήσει η εξυπηρέτηση πελατών της Πειραιώς ή δεν θα καταλαβαίνουν τι τους λέω 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mivechris said:

Με την επιστροφή της συσκευής, σου δίνουν κάποια χαρτιά μαζί απ όσο εχω διαβάσει, αυτά εννοώ. Νομίζω οτι αν ΔΕΝ ανοιχθεί η συσκευή στο γράφει.

Για τα υπόλοιπα πιθανότατα ναι, υπάρχουν μηχανήματα και προγράμματα διαγνωστικών φαντάζομαι για τις συσκευές.

Μου έδωσαν χαρτί αλλά δεν πρόσεξα αν έγραφε κάτι τέτοιο καθώς κουράστηκα και απλά γύρισα στο one plus που δεν με έχει προδώσει τόσο καιρό ποτέ.

Τώρα περιμένω το fold της one plus και δεν νομίζω να ξαναφύγω από αυτή την εταιρεία.

Καλώς η κακος

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 3:44 ΜΜ, xristos1975 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση το έχω δοκιμάσει και αυτό αφαίρεσα όλες τις συσκευές 

Αν αφαιρέσεις το δικο σου Gmail απο το s23 κ φτιάξεις ενα εντελος καινούργιο κ προσπαθήσεις τοτε να την περασεις, μηπως και...

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν ασύρματο φορτιστή της samsung. και οι θερμοκρασίες κατά την φόρτιση το βράδυ που το αφήνω επάνω είναι κάπου 37-38 βαθμούς.

Είναι φυσιολογικό;

Screenshot_20230709_075038_Battery.jpg

Link to comment
Share on other sites

γρηγορη ασυρματη η κανονικη ? καλο ειναι να αποφευγεις την ασυρματη καλοκαιρι

 

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pitbullakias said:

Μου έδωσαν χαρτί αλλά δεν πρόσεξα αν έγραφε κάτι τέτοιο καθώς κουράστηκα και απλά γύρισα στο one plus που δεν με έχει προδώσει τόσο καιρό ποτέ.

Τώρα περιμένω το fold της one plus και δεν νομίζω να ξαναφύγω από αυτή την εταιρεία.

Καλώς η κακος

Προσωπικά θα σου έλεγα οτι μεγάλη μπουκιά φάε, αλλά το fold της 1+ μην περιμένεις να είναι κάτι εξωπραγματικό. Αν αναλογιστείς πόσο εύκολα ακόμα και τώρα σπάνε οι εσωτερικές οθόνες αυτές με το άνοιξε κλείσε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

@perelevas έτσι είναι φυσιολογικό τόσο παίζει το καλοκαίρι για αυτό όπως έγραψε κι ο από πάνω καλό είναι να αποφεύγεις την ασύρματη φόρτιση την καλοκαιρινή περίοδο με υψηλές θερμοκρασίες.  Εγώ μέχρι μέσα Ιουνίου που είχε δροσιά φέτος φορτιζα κανονικά ασύρματα τώρα μόνο με αργό φορτιστή και σε ανάγκη με γρήγορο γιατί κι εκεί χτυπάει 38αρια χαλαρά. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 11:31 ΜΜ, zerosuit said:

Μια απάντηση παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει για να μην θαφτεί. (Αν παραβαίνει κάποιον κανόνα να διαγραφεί.)

Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το One Oneplus 8 Pro και σε πληροφορώ ότι άξιζε και με το παραπάνω η αλλαγή. Αν και έχω μόνο 2 ημέρες το S23 Ultra η οθόνη του είναι καλύτερη από του 8,ειδικά κάτω από το φως του ήλιου όπου όλα φαίνονται άνετα. Όσον αφορά τα 8 ή 10bit ,δεν έχει καμία διαφορά στο ανθρώπινο μάτι, το αναφέρουν διαφορά reviews οπότε μην σε ανησυχεί. Λίγο Netflix που έχω δει,είναι κορυφαία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...