Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το θέμα με τη φυσαλίδα που εμφανίζει σε κάποιες φωτογραφίες πριν το τελευταίο update, λύνεται με την αναβάθμιση? Τώρα έσκασε η ειδοποίηση ενημέρωσης λογισμικού στη συσκευή μου εν τω μεταξύ, πριν λίγα λεπτά.
Csc φίλε μου?

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, stelioz78 said:

συγνωμη δεν το εγραψα σωστα , ενοουσα οτι εχω αυτον τον κωδικο συσκευης αλλα δεν βρισκω την ρυθμιση αυτη μεσα στις κλησεις , για το spam protection

Είναι μερικές rom που δεν το υποστηριζουν. Για να το τσεκάρεις πήγαινε τηλέφωνο-3 τελείες πάνω δεξιά-ρυθμισεις . Εκεί θα το βρεις.Αν δεν υπάρχει εκεί και το θες οπωσδήποτε τότε πρέπει να αλλάξεις csc στην συσκευή σου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?
Από ποια χώρα είναι η συσκευή.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και εγώ ότι είναι ελαφρώς καλύτερη η μπαταρία, τουλάχιστον σε wifi mode

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να δώσω το S22 μου και μόλις πήρα και εγώ το δικό μου Ultra. Ακόμα το σετάρω αλλά έχω να πω μόνο: Ε ΝΑΙ ΡΕ SAMSUNG! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Δε μπορείς πραγματικά να βρεις κάτι αρνητικό και το σημαντικό ότι επιτέλους έχουμε μπαταρία επιπέδου iPhone.

Κάποιες μικρές ερωτήσεις:

1. Πόση μπαταρία καταναλώνει παραπάνω η μέγιστη ανάλυση οθόνης; Από ότι είδα σαν default δεν έχει αυτή. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν και πραγματικά δε ξέρω που μπορείς να καταλάβεις διαφορά.

2. Αν δεν έχεις AOD έχω παρατηρήσει ότι κάποιες εφαρμογές (Samsung supported να υποθέσω) στέλνουν τα notifications σαν pop up μπαλονάκια και η οθόνη φωτίζεται στα άκρα ή όπως αλλιώς ρυθμίσεις εσύ από τις Ειδοποιήσεις Κλειδωμένης Οθόνης. Κάποιες άλλες δεν το κάνουν. Πχ το viber. Εκεί ή κάνει wake-up την οθόνη και φωτίζει το σύμπαν ή τίποτα. Να υποθέσω ότι η γενική ρύθμιση των notifications (Στυλ φωτισμού οθονή edge) δεν κάνει apply σε όλες τις εφαρμογές σε συνθήκες κλειδώματος;

3. Πώς βρίσκουμε από ποια χώρα είναι το κινητό; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, silencer181 said:

Λογικά ειναι bug και οχι ρύθμιση στις ρουτίνες αλλα οταν του λεω οτι οταν θα συνδέεται σε wifi να γυρίζει σε 2G, γυρνάει μονο την sim1. 

Nαι, το έγραψα και σε προηγούμενο post. Για την ακρίβεια γυρνάει σε 2g την sim που είναι επιλεγμένη για data. Υπάρχουν διάφορες αναφορές, δεν ξέρω αν θα το φτιάξουν ποτέ και αν το θεωρούν bug ή έτσι θέλουν να δουλεύει. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, yorgos00 said:

Κατάφερα να δώσω το S22 μου και μόλις πήρα και εγώ το δικό μου Ultra. Ακόμα το σετάρω αλλά έχω να πω μόνο: Ε ΝΑΙ ΡΕ SAMSUNG! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Δε μπορείς πραγματικά να βρεις κάτι αρνητικό και το σημαντικό ότι επιτέλους έχουμε μπαταρία επιπέδου iPhone.

Κάποιες μικρές ερωτήσεις:

1. Πόση μπαταρία καταναλώνει παραπάνω η μέγιστη ανάλυση οθόνης; Από ότι είδα σαν default δεν έχει αυτή. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν και πραγματικά δε ξέρω που μπορείς να καταλάβεις διαφορά.

2. Αν δεν έχεις AOD έχω παρατηρήσει ότι κάποιες εφαρμογές (Samsung supported να υποθέσω) στέλνουν τα notifications σαν pop up μπαλονάκια και η οθόνη φωτίζεται στα άκρα ή όπως αλλιώς ρυθμίσεις εσύ από τις Ειδοποιήσεις Κλειδωμένης Οθόνης. Κάποιες άλλες δεν το κάνουν. Πχ το viber. Εκεί ή κάνει wake-up την οθόνη και φωτίζει το σύμπαν ή τίποτα. Να υποθέσω ότι η γενική ρύθμιση των notifications (Στυλ φωτισμού οθονή edge) δεν κάνει apply σε όλες τις εφαρμογές σε συνθήκες κλειδώματος;

3. Πώς βρίσκουμε από ποια χώρα είναι το κινητό; 

Για το ερ. 3 έχω ίδια απορία παιδιά. Λογικά επάνω στο κουτί συσκευασίας?

Καλημέρα! Η θηκη της Spigen Optik Armor Back Cover είναι καλύτερη από μια της Nillkin η οποία από το άνοιξε / κλείσε χαλαρωσε πολύ το κάλυμμα της κάμερας και πλέον για πλάκα ανοίγει μόνη της όταν βάζω το κινητό στο τσαντάκι ώμου και φοβάμαι μη γρατζουνιστουν οι φακοί.

Λίνκ παρακάτω:
https://www.skroutz.gr/s/40568979/Spigen-Optik-Armor-Back-Cover-Πλαστικό-Ανθεκτική-Μαύρο-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω οσους αγορασαν προσφατα την συσκευη αν υπαρχει ακομα αυτο το θεματακι κατω δεξια στην οθονη που ειχε παρατηρηθει μολις ειχε κυκλοφορησει; Το εχουν και οι νεες συσκευες ή μονο οι πρωτες φουρνιες; Δεν συζητιεται καθολου πλεον λες και δεν τρεχει τιποτα γιατι σιγουρα δεν δημιουργει καποιο προβλημα στη λειτουργια αλα αν καποιος ειναι ψυχαναγκαστικος υπαρχει θεμα...:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:. Ενδιαφερομαι να ξερω γιατι ψηνομαι....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω οσους αγορασαν προσφατα την συσκευη αν υπαρχει ακομα αυτο το θεματακι κατω δεξια στην οθονη που ειχε παρατηρηθει μολις ειχε κυκλοφορησει; Το εχουν και οι νεες συσκευες ή μονο οι πρωτες φουρνιες; Δεν συζητιεται καθολου πλεον λες και δεν τρεχει τιποτα γιατι σιγουρα δεν δημιουργει καποιο προβλημα στη λειτουργια αλα αν καποιος ειναι ψυχαναγκαστικος υπαρχει θεμα...:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:. Ενδιαφερομαι να ξερω γιατι ψηνομαι....
Εγώ που το έχω από τον Μάρτιο ευτυχώς τζιτζι η οθόνη...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Η αμερική πήρε τώρα το update με αλλο build AWF3 και παραπάνω μέγεθος 2404mb...μάλλον εκεί έδωσαν διορθωμένο το update

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναγύρισα στο S23 Ultra (απο το 14 Pro Max) και βλέπω οτι η αναβάθμιση Ιουνίου ειναι διαθέσιμη για το THL CSC, ενω για την Ευρώπη την σταματήσανε. Την περνάμε κανονικά όμως? Την κατεβάζω από το frija και θα την περάσω με το odin

Σε όσους ήρθε OTA είχαν EUX CSC?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναγύρισα στο S23 Ultra (απο το 14 Pro Max) και βλέπω οτι η αναβάθμιση Ιουνίου ειναι διαθέσιμη για το THL CSC, ενω για την Ευρώπη την σταματήσανε. Την περνάμε κανονικά όμως? Την κατεβάζω από το frija και θα την περάσω με το odin
Σε όσους ήρθε OTA είχαν EUX CSC?
Εγώ με eux δεν πήρα τπτ ακομη

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,κάτοχος εδώ και 4 μέρες, το κινητό τα σπάει.Μια ερώτηση,έχει βάλει άλλος dome glass και έχει ψιλοθεμα με το δαχτυλίδι αποτυπωμα ή μόνο εγώ?Κατά την τοποθέτηση ξέχασα να βάλω το λαστιχενιο βαράκι πάνω από το αποτυπωμα και θέλει λίγο πίεση για να πιάσει καλά.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Giannos1981 said:

Καλησπέρα στην παρέα,κάτοχος εδώ και 4 μέρες, το κινητό τα σπάει.Μια ερώτηση,έχει βάλει άλλος dome glass και έχει ψιλοθεμα με το δαχτυλίδι αποτυπωμα ή μόνο εγώ?Κατά την τοποθέτηση ξέχασα να βάλω το λαστιχενιο βαράκι πάνω από το αποτυπωμα και θέλει λίγο πίεση για να πιάσει καλά.

 

Και εγώ που έβαλα το βαράκι πάνω από το αποτύπωμα είχα το ίδιο θέμα ήθελε αρκετή πίεση. Ενεργοποίησες τη λειτουργία ευαισθησία αφής στο μενού οθόνης; Βασικά διέγραψε τα αποτυπώματα σου και βάλε νέα και απλά να αγγίζεις την οθόνη. Εμένα έτσι λύθηκε. Γιατί πριν όταν πήγαινα να προσθέσω αποτύπωμα το πίεζα αρκετά. Ενώ δεν θέλει. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο και το update πάντως τώρα δεν έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο παρέχει μόνο ο παροχος της cosmote σε vodafone όταν πάει στην μια γραμμή μπαίνει αυτόματα μόνο του. 
Δεν ισχύει
Εχω βονταφονε κ σπίτι κ γραφείο με το που μπω wifi γυρνάει σε wifi calling.

Επίσης έχω μια χαρά 2g με vodafone δεν έχει εξαφανιστεί με το update για όσους το λενε07520188792f45a762e4a26f31f7d1df.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tasosathan said:

Μόλις ξαναγύρισα στο S23 Ultra (απο το 14 Pro Max) και βλέπω οτι η αναβάθμιση Ιουνίου ειναι διαθέσιμη για το THL CSC, ενω για την Ευρώπη την σταματήσανε. Την περνάμε κανονικά όμως? Την κατεβάζω από το frija και θα την περάσω με το odin

Σε όσους ήρθε OTA είχαν EUX CSC?

Κανονικά κυκλοφορεί στην Ευρώπη εδω και 5 μέρες περίπου...στην Αμερική βγήκε σημερα 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά κυκλοφορεί στην Ευρώπη εδω και 5 μέρες περίπου...στην Αμερική βγήκε σημερα 
Σε μένα πάντως ακόμη να έρθει..5a36b9aa617a690b1a7d83e115ec9664.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnyman25 said:

Σε μένα πάντως ακόμη να έρθει..5a36b9aa617a690b1a7d83e115ec9664.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Δεν ξέρω εσένα αν είναι eux γιατί έχει μια παύλα εκει στην μέση που κανονικά θα έπρεπε να λέει eux ...εχεις δοκιμάσει να αλλαξεις csc;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εσένα αν είναι eux γιατί έχει μια παύλα εκει στην μέση που κανονικά θα έπρεπε να λέει eux ...εχεις δοκιμάσει να αλλαξεις csc;
Έχει παύλα γιατί το δουλεύω με μια σιμ
Δεν δοκίμασα να αλλάξω csc .

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, snoof said:

Δεν ισχύει
Εχω βονταφονε κ σπίτι κ γραφείο με το που μπω wifi γυρνάει σε wifi calling.

Επίσης έχω μια χαρά 2g με vodafone δεν έχει εξαφανιστεί με το update για όσους το λενε07520188792f45a762e4a26f31f7d1df.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Πολύ περίεργο θα ορκιζομουν σε Vodafone ότι δεν μπορείς να επιλέξεις από μόνο σου WiFi calling .κ στο φόρουμ της Vodafone αυτό που σου είπα ισχύει. Τώρα πως εσύ ορίζεις να το κάνεις πάω πάσο. Μέχρι πρότινος σε cosmote είχες αυτή την πολυτέλεια. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, yorgos00 said:

Κατάφερα να δώσω το S22 μου και μόλις πήρα και εγώ το δικό μου Ultra. Ακόμα το σετάρω αλλά έχω να πω μόνο: Ε ΝΑΙ ΡΕ SAMSUNG! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Δε μπορείς πραγματικά να βρεις κάτι αρνητικό και το σημαντικό ότι επιτέλους έχουμε μπαταρία επιπέδου iPhone.

Κάποιες μικρές ερωτήσεις:

1. Πόση μπαταρία καταναλώνει παραπάνω η μέγιστη ανάλυση οθόνης; Από ότι είδα σαν default δεν έχει αυτή. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αν και πραγματικά δε ξέρω που μπορείς να καταλάβεις διαφορά.

2. Αν δεν έχεις AOD έχω παρατηρήσει ότι κάποιες εφαρμογές (Samsung supported να υποθέσω) στέλνουν τα notifications σαν pop up μπαλονάκια και η οθόνη φωτίζεται στα άκρα ή όπως αλλιώς ρυθμίσεις εσύ από τις Ειδοποιήσεις Κλειδωμένης Οθόνης. Κάποιες άλλες δεν το κάνουν. Πχ το viber. Εκεί ή κάνει wake-up την οθόνη και φωτίζει το σύμπαν ή τίποτα. Να υποθέσω ότι η γενική ρύθμιση των notifications (Στυλ φωτισμού οθονή edge) δεν κάνει apply σε όλες τις εφαρμογές σε συνθήκες κλειδώματος;

3. Πώς βρίσκουμε από ποια χώρα είναι το κινητό; 

Για το (1) βάλε τα όλα στο φουλ φίλε μου. Δεν μασάει:)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxontas2323 said:

Δεν ξέρω εσένα αν είναι eux γιατί έχει μια παύλα εκει στην μέση που κανονικά θα έπρεπε να λέει eux ...εχεις δοκιμάσει να αλλαξεις csc;

και εμενα παυλα εχει εκει που το εχω με 2 καρτες cosmote, παραξενο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnnyman25 said:

Έχει παύλα γιατί το δουλεύω με μια σιμ
Δεν δοκίμασα να αλλάξω csc .

My S23 Ultra Is Awesome!
 

παυλα έχει κ μένα ενώ έχω δύο σιμ. csc  δεν έχω αλλάξει ούτε εγω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...