Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Leon_G said:

Οκ. Σε ευχαριστω!

Μου κάνει αυτο πιστευω. Να σβηνω απο συλλογη αλλα να μην τις πειραζει στο cloud.

Τελευταια ερωτηση. Ειπες για 20k φωτογραφιες και βιντεο. Αυτές δεσμευουν χώρο απ την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου; 

Οταν εγκαθιστας δηλαδη την gphotos στο τηλεφωνο κατεβάζει όλες τις φωτογραφιες και στη ''Συλλογη'' του κινητού?

Ή ο,τι βρίσκεται στο gphotos μένει μονο εκει και είναι προσπελάσιμο μόνο μεσω data και απλα συμπληρώνεται με ότι φωτο/βιντεο τραβας απο το κινητο?

Δεν τις πειράζει ενώ έχουν συγχρονιστεί έτσι? 

Δεν πιάνουν καθόλου χώρο από το τηλέφωνο. 

Πχ τώρα έχω s23 ultra, από όταν το αγόρασα δεν έσβησα τίποτα από την συλλογή. (βασικά την συλλογή δεν την χρησιμοποιώ καθόλου). 

Στο κινητό πιάνουν χώρο οι φωτογραφίες που τράβηξα με αυτό.

Αν τώρα το κάνω μια επαναφορά ή αλλάξω συσκευή, δεν θα πιάνουν καθόλου χώρο οι φωτογραφίες μου στην συσκευή. 

Όταν κάνει πρώτη σύνδεση αργεί λίγο να φορτώσει τις μικρογραφίες, αλλά μετά είναι όλες εκεί διαθέσιμες να τις δεις. 

Να τις κάνεις κοινοποίηση ή να κατεβάσεις ότι θέλεις στην συσκευή. 

Να σημειώσω ακόμα ότι λογικά βλέπω πάντα τις φωτογραφίες μου γιατί δεν κλείνω ποτέ μα ποτέ το ίντερνετ. 

Είτε θα είναι συνδεμένο σε Wi-Fi ή data. 

Χωρίς ίντερνετ ούτε λεπτό. 

Δεν το κλείνω ποτέ εδώ και αρκετά χρόνια, όπως πολλοί από εμάς φαντάζομαι. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kountoura said:

Δεν τις πειράζει ενώ έχουν συγχρονιστεί έτσι? 

Δεν πιάνουν καθόλου χώρο από το τηλέφωνο. 

Πχ τώρα έχω s23 ultra, από όταν το αγόρασα δεν έσβησα τίποτα από την συλλογή. (βασικά την συλλογή δεν την χρησιμοποιώ καθόλου). 

Στο κινητό πιάνουν χώρο οι φωτογραφίες που τράβηξα με αυτό.

Αν τώρα το κάνω μια επαναφορά ή αλλάξω συσκευή, δεν θα πιάνουν καθόλου χώρο οι φωτογραφίες μου στην συσκευή. 

Όταν κάνει πρώτη σύνδεση αργεί λίγο να φορτώσει τις μικρογραφίες, αλλά μετά είναι όλες εκεί διαθέσιμες να τις δεις. 

Να τις κάνεις κοινοποίηση ή να κατεβάσεις ότι θέλεις στην συσκευή. 

Να σημειώσω ακόμα ότι λογικά βλέπω πάντα τις φωτογραφίες μου γιατί δεν κλείνω ποτέ μα ποτέ το ίντερνετ. 

Είτε θα είναι συνδεμένο σε Wi-Fi ή data. 

Χωρίς ίντερνετ ούτε λεπτό. 

Δεν το κλείνω ποτέ εδώ και αρκετά χρόνια, όπως πολλοί από εμάς φαντάζομαι. 

 

ακριβως το ιδιο κανει και το onedrive. 

κατεβαζει μονο ο,τι επιλεξεις να κατεβει και το καλο ειναι οτι τα χωριζει σε αλμπουμ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο κανει και το onedrive. 
κατεβαζει μονο ο,τι επιλεξεις να κατεβει και το καλο ειναι οτι τα χωριζει σε αλμπουμ
Μιλάμε για προσωπικό λογαριασμό onedrive, όχι εταιρικό σωστά; έχει καταφέρει κάποιος να ενώσει gallery + ms365 plan;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλετε να συνδέσετε το κινητό σε αυτοκίνητο που δεν υποστηρίζει Android auto, τι ακολουθείτε; Μέσω USB ή μέσω θύρας aux?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω στην κατοχή μου το S23U εδω και 3 μηνές και τελευταία παρατήρησα ότι σε  νυχτερινές φωτογραφίες όπου ο χώρος λήψης δεν είναι τελείως σκοτεινός στο σημείο του ουρανού, μου εμφανίζει τα σημάδια που φαίνονται στις εικόνες που σας επισυνάπτω. Στο ίδιο σημείο το S20 Ultra που επίσης διαθέτω δεν παρουσιάζει το ίδιο φαινόμενο. Σε όλα τα υπόλοιπα φωτογραφικά σενάρια δεν παρατηρώ τα σημάδια αυτά. 

Θέλω να σας ρωτήσω αν συμβαινει το ιδιο και σε εσας.

(Στο service μου ειπαν οτι είναι φυσιολογικο όταν βρισκονται λαμπες υπο γωνία τη στιγμη της φωτογραφισης και οτι αν παρω ενα φακό σε εσωτερικο χώρο και φωτίσω απ το πλάι το τηλεφωνο και θα γίνει ακριβως το ιδιο)

Σας ευχαριστω

ΥΓ. Να επισημάνω πως είχα καθαρίσει τα τζαμάκια των καμερών κατα τη λήψη.

20230612_230440.jpg

20230612_230308.jpg

20230612_230434.jpg

Edited by Giolan
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω στην κατοχή μου το S23U εδω και 3 μηνές και τελευταία παρατήρησα ότι σε  νυχτερινές φωτογραφίες όπου ο χώρος λήψης δεν είναι τελείως σκοτεινός στο σημείο του ουρανού, μου εμφανίζει τα σημάδια που φαίνονται στις εικόνες που σας επισυνάπτω. Στο ίδιο σημείο το S20 Ultra που επίσης διαθέτω δεν παρουσιάζει το ίδιο φαινόμενο. Σε όλα τα υπόλοιπα φωτογραφικά σενάρια δεν παρατηρώ τα σημάδια αυτά. 
Θέλω να σας ρωτήσω αν συμβαινει το ιδιο και σε εσας.
(Στο service μου ειπαν οτι είναι φυσιολογικο όταν βρισκονται λαμπες υπο γωνία τη στιγμη της φωτογραφισης και οτι αν παρω ενα φακό σε εσωτερικο χώρο και φωτίσω απ το πλάι το τηλεφωνο και θα γίνει ακριβως το ιδιο)
Σας ευχαριστω
ΥΓ. Να επισημάνω πως είχα καθαρίσει τα τζαμάκια των καμερών κατα τη λήψη.
20230612_230440.thumb.jpg.1d15ecfeaf2304d1d6908add4e094e1d.jpg
20230612_230308.thumb.jpg.38cb2844c33ed819b0590abbaecbe6ff.jpg
20230612_230434.thumb.jpg.9e054e5db036497af34518e99e0e161b.jpg
Δυστυχώς είναι πολύ πίσω η Samsung στις νυχτερινές... μήπως έχει πάρει καμία υγρασία?? λέω εγώ τώρα....

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

δν ειναι φυσιολογικο αυτο..για κανε μια εκκαθαριση δεδομενον την εφαρμογη τι καμερας!clear cache!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κάνει παιδια αυτα. Δεν είναι θεμα ρυθμίσεων.

Υγρασια πως να έχει πάρει; Ειναι ''αδιαβροχο'' και δεν εχει έρθει ποτε σε επαφή με νερο.

Ξαναλέω πως σε ολά τα αλλα νυχτερινα σενάρια είναι οκ. Το προβλημα γινεται οταν έχει λάμπα φωτισμου πάνω απο την καμερα στο σημειο που τραβιέται η φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κάνει παιδια αυτα. Δεν είναι θεμα ρυθμίσεων.
Υγρασια πως να έχει πάρει; Ειναι ''αδιαβροχο'' και δεν εχει έρθει ποτε σε επαφή με νερο.
Ξαναλέω πως σε ολά τα αλλα νυχτερινα σενάρια είναι οκ. Το προβλημα γινεται οταν έχει λάμπα φωτισμου πάνω απο την καμερα στο σημειο που τραβιέται η φωτογραφία.
Σε s21 ultra πάντως μου είχαν αλλάξει όλο το module καμερών επειδή είχε πάρει υγρασία ( βεβαια εμένα φαινόταν εσωτερικά των φακων η υγρασία) και δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με το νερό.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω στην κατοχή μου το S23U εδω και 3 μηνές και τελευταία παρατήρησα ότι σε  νυχτερινές φωτογραφίες όπου ο χώρος λήψης δεν είναι τελείως σκοτεινός στο σημείο του ουρανού, μου εμφανίζει τα σημάδια που φαίνονται στις εικόνες που σας επισυνάπτω. Στο ίδιο σημείο το S20 Ultra που επίσης διαθέτω δεν παρουσιάζει το ίδιο φαινόμενο. Σε όλα τα υπόλοιπα φωτογραφικά σενάρια δεν παρατηρώ τα σημάδια αυτά. 
Θέλω να σας ρωτήσω αν συμβαινει το ιδιο και σε εσας.
(Στο service μου ειπαν οτι είναι φυσιολογικο όταν βρισκονται λαμπες υπο γωνία τη στιγμη της φωτογραφισης και οτι αν παρω ενα φακό σε εσωτερικο χώρο και φωτίσω απ το πλάι το τηλεφωνο και θα γίνει ακριβως το ιδιο)
Σας ευχαριστω
ΥΓ. Να επισημάνω πως είχα καθαρίσει τα τζαμάκια των καμερών κατα τη λήψη.
20230612_230440.thumb.jpg.1d15ecfeaf2304d1d6908add4e094e1d.jpg
20230612_230308.thumb.jpg.38cb2844c33ed819b0590abbaecbe6ff.jpg
20230612_230434.thumb.jpg.9e054e5db036497af34518e99e0e161b.jpg
Είναι παραπάνω από προφανές ότι υπάρχει πρόβλημα στην κάμερα του κινητού σου!!! Εγώ θα είχα πάει ήδη στο service!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vlasismiriagos said:

Είναι παραπάνω από προφανές ότι υπάρχει πρόβλημα στην κάμερα του κινητού σου!!! Εγώ θα είχα πάει ήδη στο service!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το κανει παντου και αυτο είναι το πρόβλημα. Πως εκει θα το δοκιμάσουν σε συνθηκες εργαστηρίου και θα βγει οκ. 

Ακομα και εκει που στεκομαι αν κινηθώ και αλλαξω γωνία παύει να συμβαίνει αυτο. 

Και στο mail που τους εστειλα με τις φωτογραφιες σε επισυναψη αυτό ουσιαστικά μου απαντησαν. Οτι έτσι λειτουργεί οταν υπαρχει φωτισμός υπο γωνία και οτι για να ειναι προβλημα θα πρέπει να συμβαίνει συνέχεια. Ωστοσο σε iphone 13pro και galaxy s20u δεν μπορώ να το αναπαραγω απ το ίδιο σημειο.

Οκ, κανουν και αυτα ενα lens flair αλλα όχι αυτο το χάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι lense flair αυτό. Αυτό είναι λεκές στο τζάμι; Υγρασία από μέσα; Σε καμία περίπτωση πάντως δεν είναι φυσιολογικό!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει παντου και αυτο είναι το πρόβλημα. Πως εκει θα το δοκιμάσουν σε συνθηκες εργαστηρίου και θα βγει οκ. 
Ακομα και εκει που στεκομαι αν κινηθώ και αλλαξω γωνία παύει να συμβαίνει αυτο. 
Και στο mail που τους εστειλα με τις φωτογραφιες σε επισυναψη αυτό ουσιαστικά μου απαντησαν. Οτι έτσι λειτουργεί οταν υπαρχει φωτισμός υπο γωνία και οτι για να ειναι προβλημα θα πρέπει να συμβαίνει συνέχεια. Ωστοσο σε iphone 13pro και galaxy s20u δεν μπορώ να το αναπαραγω απ το ίδιο σημειο.
Οκ, κανουν και αυτα ενα lens flair αλλα όχι αυτο το χάλι.
Μάλλον ετυχες στην περίπτωση δυστυχώς... εύχομαι να βγάλεις γρήγορα άκρη...

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Παιδιά αν θέλετε να συνδέσετε το κινητό σε αυτοκίνητο που δεν υποστηρίζει Android auto, τι ακολουθείτε; Μέσω USB ή μέσω θύρας aux?

Αν δεν υποστηρίζει δεν θα παίξει.  Μονάχα αν πάρεις το motorola ma1 που θα σου περάσει ασύρματα σε οποιαδήποτε οθόνη του αυτοκινήτου αρκεί να υποστηρίζει θύρα usb.

14 ώρες πριν, Eldir said:

Δυστυχώς είναι πολύ πίσω η Samsung στις νυχτερινές... μήπως έχει πάρει καμία υγρασία?? λέω εγώ τώρα....

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είναι κ τόσο πίσω όσο νομίζεις , σίγουρα η ναυαρχίδα της Huawei αυτή την στιγμή είναι ότι ποιο δυνατό φωτογραφικά υπάρχει αλλά εδώ στο παλικάρι είναι σίγουρο ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην διάθλαση του γυαλιού. Εκτός κ έχει βάλει κάποιο τζαμακι προστασίας κ ξέχασε να το αναφέρει 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω στην κατοχή μου το S23U εδω και 3 μηνές και τελευταία παρατήρησα ότι σε  νυχτερινές φωτογραφίες όπου ο χώρος λήψης δεν είναι τελείως σκοτεινός στο σημείο του ουρανού, μου εμφανίζει τα σημάδια που φαίνονται στις εικόνες που σας επισυνάπτω. Στο ίδιο σημείο το S20 Ultra που επίσης διαθέτω δεν παρουσιάζει το ίδιο φαινόμενο. Σε όλα τα υπόλοιπα φωτογραφικά σενάρια δεν παρατηρώ τα σημάδια αυτά. 
Θέλω να σας ρωτήσω αν συμβαινει το ιδιο και σε εσας.
(Στο service μου ειπαν οτι είναι φυσιολογικο όταν βρισκονται λαμπες υπο γωνία τη στιγμη της φωτογραφισης και οτι αν παρω ενα φακό σε εσωτερικο χώρο και φωτίσω απ το πλάι το τηλεφωνο και θα γίνει ακριβως το ιδιο)
Σας ευχαριστω
ΥΓ. Να επισημάνω πως είχα καθαρίσει τα τζαμάκια των καμερών κατα τη λήψη.
20230612_230440.thumb.jpg.1d15ecfeaf2304d1d6908add4e094e1d.jpg
20230612_230308.thumb.jpg.38cb2844c33ed819b0590abbaecbe6ff.jpg
20230612_230434.thumb.jpg.9e054e5db036497af34518e99e0e161b.jpg
Ανεβασε τις φωτο σε ενα flicker για να δουμε σε φουλ αναλυση..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω περάσει τζαμακι προστασίας αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος. Απο προστασίες οθόνης τι συμβουλεύετε να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω περάσει τζαμακι προστασίας αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος. Απο προστασίες οθόνης τι συμβουλεύετε να πάρω;
Τι ακριβώς πέρασες όμως δεν μας λες και για ποιο λόγο δεν είσαι ικανοποιημένος

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Αυτό είναι λεκές στο τζάμι; Υγρασία από μέσα;
 

Αν ήταν τα παραπάνω θα είχε θέμα σε κάθε φωτογραφία και όχι μόνο σε ένα συγκεκριμένο σενάριο....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, super_f said:

Τουλάχιστον θα αξίζει η αναμονή μάλλον.749ab6cfc75f027126e83635da5f7618.jpg

Πότε θα σκάσει λέτε;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Αν δεν υποστηρίζει δεν θα παίξει.  Μονάχα αν πάρεις το motorola ma1 που θα σου περάσει ασύρματα σε οποιαδήποτε οθόνη του αυτοκινήτου αρκεί να υποστηρίζει θύρα usb.

Δεν είναι κ τόσο πίσω όσο νομίζεις , σίγουρα η ναυαρχίδα της Huawei αυτή την στιγμή είναι ότι ποιο δυνατό φωτογραφικά υπάρχει αλλά εδώ στο παλικάρι είναι σίγουρο ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην διάθλαση του γυαλιού. 

Εγώ νόμιζα (και αυτό καταλαβαίνω και από το site της motorola) ότι για να δουλέψει το ma1 χρειάζεται να είναι συμβατό το infotainment με το πρωτόκολλο android auto

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dark_Lord said:

Εγώ νόμιζα (και αυτό καταλαβαίνω και από το site της motorola) ότι για να δουλέψει το ma1 χρειάζεται να είναι συμβατό το infotainment με το πρωτόκολλο android auto

Σωστά το διάβασες κ το κατάλαβες απλά παρέλειψα να σου πω (δεν  γνωρίζω σε τι αμάξι θες να το βάλεις μέγεθοςοθόνης; . ) . Στο mercedes c class του 14 που δεν είναι συμβατό το infotainment αν δεις την οθόνη του το αναπαράγει αλλά το στρετσαρει σε όλη την οθόνη κ αλλοιώνει τον γραφικό χαρακτήρα με αποτέλεσμα να μην σου δείχνει από την πάνω πλευρά σήμα καιρό κ από την κάτω πλευρά το μικρόφωνο μήνυμα κτλ,  ΑΛΛΆ σου δείχνει Σωστά τον χάρτη της πλοήγησης. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω, αλλά για να είναι καλυμμένοι στο σαιτ πρέπει να στο γράψουν για αμάξια μη συμβατά. 

 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, challenge143 said:

Σωστά το διάβασες κ το κατάλαβες απλά παρέλειψα να σου πω (δεν  γνωρίζω σε τι αμάξι θες να το βάλεις μέγεθοςοθόνης; . ) . Στο mercedes c class του 14 που δεν είναι συμβατό το infotainment αν δεις την οθόνη του το αναπαράγει αλλά το στρετσαρει σε όλη την οθόνη κ αλλοιώνει τον γραφικό χαρακτήρα με αποτέλεσμα να μην σου δείχνει από την πάνω πλευρά σήμα καιρό κ από την κάτω πλευρά το μικρόφωνο μήνυμα κτλ,  ΑΛΛΆ σου δείχνει Σωστά τον χάρτη της πλοήγησης. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω, αλλά για να είναι καλυμμένοι στο σαιτ πρέπει να στο γράψουν για αμάξια μη συμβατά. 

 

κατάλαβα απόλυτα! σε μία giulietta του 2014 θέλω να το βάλω αλλά θα διαβάσε πρώτα σε κανένα φόρουμ του εξωτερικού! Σε ευχαριστώ πολύ!

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anergos13 said:

Ανεβασε τις φωτο σε ενα flicker για να δουμε σε φουλ αναλυση..

Eλπιζω σ αυτο να φαινονται σε φουλ αναλυση

https://ibb.co/hDt6Y6z
https://ibb.co/rs9HqJ0
https://ibb.co/Xkr5gmb
https://ibb.co/Y8rCK2Y
https://ibb.co/JFdFKY8

 

Βαζω και τις 3 παρακάτω που έβγαλα τώρα. Στην πρώτη και στην δευτερη έχω ανάψει το  ledακι ενός κινητού απ το πλάι και έχω βγάλει με την κανονική κάμερα την πρωτη φωτο και με την ultrawide τη δεύτερη.

Στην τρίτη έχω βγάλει με την κανονική κάμερα -ξανά- και σβηστό το ledακι απ το πλάι.

https://ibb.co/HDd7RVy
https://ibb.co/k4Nt0Gw
https://ibb.co/0fcQBQK

Γενικά το φαινόμενο παρατηρείται στην κανονική κάμερα μόνο και όταν τη χτυπά φως υπο γωνία απ το πλάι. Πράγμα δύσκολο να αναπαραχθεί εκτός και αν βρίσκεσαι σε νυχτερινό σκηνικό με φώτα τριγύρω.

6 ώρες πριν, challenge143 said:

 

Δεν είναι κ τόσο πίσω όσο νομίζεις , σίγουρα η ναυαρχίδα της Huawei αυτή την στιγμή είναι ότι ποιο δυνατό φωτογραφικά υπάρχει αλλά εδώ στο παλικάρι είναι σίγουρο ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην διάθλαση του γυαλιού. Εκτός κ έχει βάλει κάποιο τζαμακι προστασίας κ ξέχασε να το αναφέρει 

Δεν εχω τζάμακι στις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...