Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 25/4/2023 at 6:17 ΠΜ, Konstantine73 said:

Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος...

Τα 360hz ανταπόκρισης στην οθόνη που είχε το Poco f3 (εδώ 240) έκαναν την διαφορά στην αφή...εδώ παρατηρώ ότι η οθόνη δεν είναι τόσο άμεση όταν σκρολαρω για παράδειγμα σε μια ιστοσελίδα ακόμη και στο fb...και δεν είναι θέμα των εφαρμογών...

Επίσης... ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που είχαν πονοκεφάλους και ημικρανίες λόγω τού PWM των 240hz και τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν αμέσως με το που ενεργοποίησα την προστασία για ξεκούραστα μάτια....

Θα μπορούσε η Samsung να μην υποπέσει στις λάθος αυτές επιλογές που ανέφερα...

sent from my S23Ultra 12/512






 

Αδερφέ μόνο εσύ έχεις τέτοια θέματα σε όλο το διαδίκτυο που παρακολουθώ συζητήσεις, αλλά και με γνωστούς μου που έχουν το συγκεκριμένο κινητό. Αν δεν είχες διαβάσει το άρθρο με τους πονοκεφάλους, δεν θα είχες ποτέ κανένα θέμα! Είναι το ίδιο με αυτούς που διαβάζουν τις παρενέργειες στα φάρμακα που τις παθαίνουν μόνο και μόνο επειδή ..... τις διάβασαν!
Όσο για το άλλο που αναφέρεις, επειδή το προηγούμενό μου κινητό ήταν το 14 pro Max, που και καλά έχει την "τούμπανο αφή", με την μετάβαση το 23U βλέπω πολύ καλύτερη απόκριση σε όλα, ακόμα και στα μάτια! Μπορώ να πω ότι η οθόνη του iphone με κούραζε παραπάνω. Θα σου πρότεινα ή να το ξεχάσεις το θέμα και να ευχαριστηθείς την κινητάρα, ή ν' αλλάξεις κινητό για να βρεις την ησυχία σου !

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites





Αδερφέ μόνο εσύ έχεις τέτοια θέματα σε όλο το διαδίκτυο που παρακολουθώ συζητήσεις, αλλά και με γνωστούς μου που έχουν το συγκεκριμένο κινητό. Αν δεν είχες διαβάσει το άρθρο με τους πονοκεφάλους, δεν θα είχες ποτέ κανένα θέμα! Είναι το ίδιο με αυτούς που διαβάζουν τις παρενέργειες στα φάρμακα και τις παθαίνουν μόνο και μόνο επειδή ..... τις διάβασαν!
Θα σου πρότεινα ή να το ξεχάσεις το θέμα και να ευχαριστηθείς την κινητάρα, ή ν' αλλάξεις κινητό για να βρεις την ησυχία σου !


Εγώ προτείνω να μην γράφεις εξυπνάδες και ότι σου κατέβει στο κεφάλι και ιδίως όταν δεν πρόκειται για τον εαυτό σου!

Κάνε μας τώρα και το γιατρό!


Την κινητάρα την ευχαριστιέμαι δεν χρειάζομαι τη δική σου παρότρυνση!

Που μόνο εγώ έχω θέματα σε όλο το διαδίκτυο άντε κάνε καμιά άλλη δουλειά.

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση 
639814583_Screenshot_20230502_111114_Softwareupdate.thumb.jpg.bd7dab00f36c312d05a10501a4dc277b.jpg
Τελικά δεν ήρθε από ότι φαίνεται το update για τη βελτίωση της νυχτερινής λήψης...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Andreaszel said:

Ενημέρωση 

Screenshot_20230502_111114_Software update.jpg

Μόνο το Patch Μαΐου φαίνεται να υπάρχει εδώ. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Αδερφέ μόνο εσύ έχεις τέτοια θέματα σε όλο το διαδίκτυο που παρακολουθώ συζητήσεις, αλλά και με γνωστούς μου που έχουν το συγκεκριμένο κινητό. Αν δεν είχες διαβάσει το άρθρο με τους πονοκεφάλους, δεν θα είχες ποτέ κανένα θέμα! Είναι το ίδιο με αυτούς που διαβάζουν τις παρενέργειες στα φάρμακα που τις παθαίνουν μόνο και μόνο επειδή ..... τις διάβασαν!
Όσο για το άλλο που αναφέρεις, επειδή το προηγούμενό μου κινητό ήταν το 14 pro Max, που και καλά έχει την "τούμπανο αφή", με την μετάβαση το 23U βλέπω πολύ καλύτερη απόκριση σε όλα, ακόμα και στα μάτια! Μπορώ να πω ότι η οθόνη του iphone με κούραζε παραπάνω. Θα σου πρότεινα ή να το ξεχάσεις το θέμα και να ευχαριστηθείς την κινητάρα, ή ν' αλλάξεις κινητό για να βρεις την ησυχία σου !

Πάντως να αναφέρω ότι και εγώ σε scroll βλέπω πάντα ένα δισταγχό να το πω, σαν να βλέπω οριζόντιες μαύρες γραμμές , αν επικεντρωθώ σε αυτό που βλέπω αντιλαμβάνομαι μια κούραση και αμέσως κοιτάζω αλλού. Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και δεν νομίζω να είναι ιδέα κάποιων εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι πλέον και γω κάτοχος του S23 ultra, 1Tb και εύχομαι με την βοήθειά σας εδώ μέσα να το ξεζουμισω 😁

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Fotios55 said:

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι πλέον και γω κάτοχος του S23 ultra, 1Tb και εύχομαι με την βοήθειά σας εδώ μέσα να το ξεζουμισω 😁

Καλορίζικο να το χαρείς 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Andreaszel said:

Ενημέρωση 

Screenshot_20230502_111114_Software update.jpg

8-6-23. Συζητάνε για μεγαλη αναβάθμιση. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος happy κάτοχος κ γω .. Αν Μπορεί να βοηθήσει κανείς. . έχω συνδεδεμένο το κινητό με το bluetooth του αυτοκινήτου κ ρολόι watch s1 xiaomi.. Όταν θέλω να απαντήσω  με ανοιχτή ακρόαση στο αυτοκίνητο   πρέπει χειροκίνητα να κατευθυνω τη κλήση με επιλογή από το κινητό προς το αυτοκίνητο.. Υπάρχει καμία λύση να απαντώ κατευθείαν από το αυτοκίνητο χωρίς να κάνω την επιπλέον ενέργεια αυτή;; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nick76 said:

Καλησπέρα σε όλους μπορεί να μου πει κάποιος μία καλή εφαρμογή που να δουλεύει για  ηχογράφηση κλήσεων

Τελικά το Cube ACR το φτιάξανε και λειτουργεί. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2023 at 4:01 ΜΜ, mips said:

Το ποιο πιθανό είναι να έχεις τον ίδιο λογαριασμό email και στις δύο συσκευές γιαυτό σου έρχονται ειδοποιήσεις και στα δύο.Το ίδιο συμβαίνει φαντάζομαι και στο viber. Αποσύνδεσε το λογαριασμό email και viber απο το ταμπλετ περίμενε να δεις αν σου έρθουν ξανά ειδοποιήσεις 

 

Ε προφανώς και έχω τους ίδιους λογαριασμούς και google kai Viber και τράπεζες κλπ. Copy paste είναι τα ταμπλετ του τηλεφώνου! 

Οπότε δεν την γλιτώνουμε! Θα το καταπιουμε! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mips said:

Τελικά το Cube ACR το φτιάξανε και λειτουργεί. 

Το έβαλα και γω αλλά ακούω μόνο την δική μου φωνή (αχνά κιόλας) ..
Απ' ότι κατάλαβα και από σχόλια σε διάφορα παρόμοια προγράμματα, μια δουλεύουν και μετά από αναβαθμίσεις του συστήματος πάλι σταματάνε. Αν υπάρχει κάποιο app που να δουλεύει σταθερά, ας το πεις κάποιος (ή με pm) !

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hasiotis_john said:

Το έβαλα και γω αλλά ακούω μόνο την δική μου φωνή (αχνά κιόλας) ..
Απ' ότι κατάλαβα και από σχόλια σε διάφορα παρόμοια προγράμματα, μια δουλεύουν και μετά από αναβαθμίσεις του συστήματος πάλι σταματάνε. Αν υπάρχει κάποιο app που να δουλεύει σταθερά, ας το πεις κάποιος (ή με pm) !

Κατεβασε το απο εδω και απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογης ανεβασε λιγο την ενταση εκει που λέει βελτιωση σαφήνειας  τηλεφωνικων κλησεων.https://cubeacr.app/latest-update.html

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο σωστός τρόπος για να δουλέψει η εγγραφή κλήσεων,είναι μόνο φλασαρισμα κάποιας Ρομ από χώρα που επιτρέπεται η εγγραφή κλήσεων όπως η Ουκρανική.
Είναι native και δουλεύει άψογα,είτε με 2 sim,είτε με bluetooth.Και ακούγεται κρύσταλλο.
Από την 1η μέρα που πήρα το κινητό την έχω φλασαρει κι από αναβαθμίσεις αργεί περίπου 5 μέρες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panosfx said:

Ο πιο σωστός τρόπος για να δουλέψει η εγγραφή κλήσεων,είναι μόνο φλασαρισμα κάποιας Ρομ από χώρα που επιτρέπεται η εγγραφή κλήσεων όπως η Ουκρανική.
Είναι native και δουλεύει άψογα,είτε με 2 sim,είτε με bluetooth.Και ακούγεται κρύσταλλο.
Από την 1η μέρα που πήρα το κινητό την έχω φλασαρει κι από αναβαθμίσεις αργεί περίπου 5 μέρες.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου. Αλλά εγώ που είμαι άσχετος και φοβάμαι να πειράξω κάτι που δεν ξερω ψάχνω εναλλακτικές λύσεις. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2023 at 10:44 ΜΜ, makisliakos8 said:

Καλησπέρα στην ομάδα!! Το έχω στη κατοχή μου εδώ και μία εβδομάδα και πραγματικά δεν έχω λόγια.

Το μόνο που θέλω να ρωτήσω, αν κάποιος γνωρίζει, είναι το εξής. 

Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της samsung και ως τρόπο γραφής έχω τη κύλιση με το δάχτυλο (κοινώς "Swipe"). Στα ελληνικά όταν ξεκινάω να γράφω και ορθώς το πρώτο γράμμα αρχίζει με κεφαλαίο, δεν μου κάνει αυτόματα τη μετάβαση (αφού περάσω το δάχτυλο από το πρώτο γράμμα) σε μικρά,  ώστε να εμφανιστεί το "σ" τελικό (ς) και να μπορέσω να γράψω την εκάστοτε λέξη που επιθυμώ πχ. "Κάποιο(ς)".

Σε προηγούμενο κινητό της samsung γινόταν αυτόματα η αλλαγή αλλά και στο τρέχων κινητό, δοκίμασα να γράψω με το SwiftKey και δουλεύει κανονικά. 

Αν γνωρίζει κάποιος, θα σας ήμουν ευγνώμων. 

 

Συγγνώμη που το ποστάρω ξανά αλλά ίσως κάποιος μπορεί να γνωρίζει σχετικά με αυτό το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!

Επειδή στο αντίστοιχο νημα δεν βρήκ καμμιά απάντηση,απευθύνομαι και εδω μήπως και ξερει καποιος να βοηθήσει...Αφορά το Samsung S10 Lite

Μετά την αναβάθμιση σε ui 5.1, προσπαθώ να κάνω clear cache αλλά δεν.. Τα βήματα που ακολουθώ είναι : Usb debugging on, συνδέω καλώδιο σε pc, κλείνω τηλέφωνο, συνδέω το καλώδιο, εμφανιζεται το εικονίδιο φόρτισης, πατάω volume up+power, και μόλις εμφανιστεί το Galaxy logo αφήνω το power... Δεν μου ανοίγει το recovery... Σκέψεις;;; 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

Ο πιο σωστός τρόπος για να δουλέψει η εγγραφή κλήσεων,είναι μόνο φλασαρισμα κάποιας Ρομ από χώρα που επιτρέπεται η εγγραφή κλήσεων όπως η Ουκρανική.
Είναι native και δουλεύει άψογα,είτε με 2 sim,είτε με bluetooth.Και ακούγεται κρύσταλλο.
Από την 1η μέρα που πήρα το κινητό την έχω φλασαρει κι από αναβαθμίσεις αργεί περίπου 5 μέρες.

Αυτή η διαδικασία γίνεται όπως παλιά με odin? 

Έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ.

Αλλά όταν αποφασίσω να κάνω επαναφορά, μάλλον θα περάσω κάποια ρομ που να επιτρέπεται η εγγραφή.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kountoura said:

Αυτή η διαδικασία γίνεται όπως παλιά με odin? 

Έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ.

Αλλά όταν αποφασίσω να κάνω επαναφορά, μάλλον θα περάσω κάποια ρομ που να επιτρέπεται η εγγραφή.. 

είναι 3 λεπτά διαδικασία..θα βάλεις ilo κατα προτίμηση σε s23

https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&t=573s&ab_channel=SystemHacks

 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει fast charger φορτιστής για το αμάξι;

Εχω δει σιγουρα εναν-δυο UGREEN. Εκτος αν εννοεις official Samsung. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει fast charger φορτιστής για το αμάξι;

Υπάρχει. Έχω της Samsung. Πολύ καλός. https://www.skroutz.gr/s/23231414/Samsung-Φορτιστής-Αυτοκινήτου-Μαύρος-Γρήγορης-Φόρτισης-με-Θύρες-1xUSB-1xType-C-μαζί-με-Καλώδιο-type-C-EP-L5300XBEGEU.html

Δεν ξέρω αν περιλαμβάνει καλώδιο. 

Όταν τον είχα πάρει, ήταν σε κουτάκι μαζι με type c καλώδιο.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...