Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, silencer181 said:

Σε σχέση με προηγούμενα τηλέφωνα xiaomi και realme τώρα στο ίδιο σημείο δεν έχω καθόλου σήμα ή με το ζόρι μια γραμμή. Δουλεύω δύο κάρτες vodafone και nova.

Έχεις άλλος θέμα με το σήμα? 

xiaomi και realme (ειδικα το gt 2 pro) εχουν καλες κεραιες... 😉 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος...

Τα 360hz ανταπόκρισης στην οθόνη που είχε το Poco f3 (εδώ 240) έκαναν την διαφορά στην αφή...εδώ παρατηρώ ότι η οθόνη δεν είναι τόσο άμεση όταν σκρολαρω για παράδειγμα σε μια ιστοσελίδα ακόμη και στο fb...και δεν είναι θέμα των εφαρμογών...

Επίσης... ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που είχαν πονοκεφάλους και ημικρανίες λόγω τού PWM των 240hz και τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν αμέσως με το που ενεργοποίησα την προστασία για ξεκούραστα μάτια....

Θα μπορούσε η Samsung να μην υποπέσει στις λάθος αυτές επιλογές που ανέφερα...

sent from my S23Ultra 12/512







Link to comment
Share on other sites

Κάποιος δοκιμασμένος και συμβατός ανταπτορας  usb c σε 3.5 jack για ακουστικά παιδιά; Έχω διαβάσει ότι δεν είναι όλοι συμβατοί.

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 1:41 ΜΜ, Dark_Lord said:

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. 

Υπάρχει καινούργια εφαρμογή διόρθωσης φωτογραφιών με την βοήθεια του AI  στο galaxy store. 

Λέγεται galaxy Enhance-X και ειναι πολύ καλή στο να διορθώνει κουνημένες φωτογραφίες. 

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2023 at 12:11 ΜΜ, megatr0n said:

Στο δικό μου μια χαρά μπορείς να το διαγράψεις!

Ακόμα και disable να γινόταν θα ήταν ουσιαστικά αυτό που θέλεις!

 

Ναι δυστηχώς ισχύει(αν το googlάρεις, θα δεις ότι δεν είναι κάτι καινούργιο). Και μάλιστα επειδή με ψιλο προβλημάτισες, έστειλα στην Samsung το imei να δω για ποια χώρα προοριζεται η συσκευή και μου είπαν Γερμανία.

16 ώρες πριν, MobilePerson said:

Το σήμα όντως  δεν φαίνεται να είναι τόσο δυνατό, αλλά παρόλο αυτά δεν βλέπω κάποια χαμένη κλήση κτλ... 

Ισχύει αυτό, βέβαια και στο iphone που είχα πιο πριν, δεν ήταν πάντα δυνατό το σήμα και έκανε σκαμπανεβάσματα.

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος...

Τα 360hz ανταπόκρισης στην οθόνη που είχε το Poco f3 (εδώ 240) έκαναν την διαφορά στην αφή...εδώ παρατηρώ ότι η οθόνη δεν είναι τόσο άμεση όταν σκρολαρω για παράδειγμα σε μια ιστοσελίδα ακόμη και στο fb...και δεν είναι θέμα των εφαρμογών...

Επίσης... ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που είχαν πονοκεφάλους και ημικρανίες λόγω τού PWM των 240hz και τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν αμέσως με το που ενεργοποίησα την προστασία για ξεκούραστα μάτια....

Θα μπορούσε η Samsung να μην υποπέσει στις λάθος αυτές επιλογές που ανέφερα...

sent from my S23Ultra 12/512






 

Αυτό το άκουσα και από άλλους πρόσφατα. Πώς σχετίζεται η ταχύτητα απόκρισης με τους πονοκεφάλους; Πώς προέκυψε τώρα το θέμα; Εννοώ στο S22U δεν είχε ακουστεί 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, IKAL said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. 

Υπάρχει καινούργια εφαρμογή διόρθωσης φωτογραφιών με την βοήθεια του AI  στο galaxy store. 

Λέγεται galaxy Enhance-X και ειναι πολύ καλή στο να διορθώνει κουνημένες φωτογραφίες. 

Ναι ναι πολύ καλή αλλά γράφει beta παίζει κάποιο ρόλο ή οχι; 

Link to comment
Share on other sites





Αυτό το άκουσα και από άλλους πρόσφατα. Πώς σχετίζεται η ταχύτητα απόκρισης με τους πονοκεφάλους; Πώς προέκυψε τώρα το θέμα; Εννοώ στο S22U δεν είχε ακουστεί 


Οι πονοκέφαλοι έχουν να κάνουν με την δεύτερη παράγραφο του ποστ μου

Άλλο το PWM και άλλο η ταχύτητα απόκρισης της οθόνης... Απλά τυχαίνει και τα δύο να είναι στα 240...

To ίδιο ισχύει φυσικά και για το s22 ultra

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, theo7ashm said:

Ναι ναι πολύ καλή αλλά γράφει beta παίζει κάποιο ρόλο ή οχι; 

Απλά είναι ακόμα υπό δοκιμή. Ίσως γι αυτό δεν υπαρχει στο google play. Επίσης εχει δοθεί μόνο για τη σειρα S23

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος...

Τα 360hz ανταπόκρισης στην οθόνη που είχε το Poco f3 (εδώ 240) έκαναν την διαφορά στην αφή...εδώ παρατηρώ ότι η οθόνη δεν είναι τόσο άμεση όταν σκρολαρω για παράδειγμα σε μια ιστοσελίδα ακόμη και στο fb...και δεν είναι θέμα των εφαρμογών...

Επίσης... ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που είχαν πονοκεφάλους και ημικρανίες λόγω τού PWM των 240hz και τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν αμέσως με το που ενεργοποίησα την προστασία για ξεκούραστα μάτια....

Θα μπορούσε η Samsung να μην υποπέσει στις λάθος αυτές επιλογές που ανέφερα...

sent from my S23Ultra 12/512






 

Η προστασία για ξεκούραστα μάτια δεν αλλάζει μόνο την ισορροπία των χρωμάτων? Πώς σου έλυσε το θέμα με τους πονοκεφάλους? Σχετίζεται κάπως με το PWM?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Η προστασία για ξεκούραστα μάτια δεν αλλάζει μόνο την ισορροπία των χρωμάτων? Πώς σου έλυσε το θέμα με τους πονοκεφάλους? Σχετίζεται κάπως με το PWM?
Ίσως να ήταν και ο συνδυασμός που μου το προκάλεσε...

Πάντως τώρα είμαι μια χαρά

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Konstantine73 said:

Ίσως να ήταν και ο συνδυασμός που μου το προκάλεσε...

Πάντως τώρα είμαι μια χαρά

sent from my S23Ultra 12/512
 

Το έχεις όλη μέρα ενεργό, ή μετά τη δύση του ηλίου?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις όλη μέρα ενεργό, ή μετά τη δύση του ηλίου?
Όλη μέρα ενεργό

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

στο adaptive το έχεις η στο ενεργό και έχεις βάλει ώρες από μέχρι;
..........6b6adb39f80474ef76c03e285d7c9e16.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Νέος κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες.

Παρατήρησα το εξής περίεργο.

Έχω δύο κάρτες μέσα και όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο ή εκτός δικτύου  στην μία κάρτα έρχεται κανονικά η ειδοποίηση με sms , ενώ στην άλλη όχι.

- Οι δύο κάρτες έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις στα sms

- Χρησιμοιώ το messages. Όταν έβαλα τα μυνήματα , δεν ερχόταν σε καμία από τις δύο sms

- Έκλεισα την μία κάρτα που δεν είχε θέμα αλλά και σαν μονόκαρτο στην  άλλη δεν έρχεται sms.

- Άλλαξα θέσεις στις κάρτες στο τηλέφωνο, πάλι τίποτα. Η ίδια κάρτα στην άλλη θέση συνεχίζει να δίνει ειδοποιήσεις. Η άλλη όχι 

στην άλλη θέση.

 

Και οι δύο κάρτες είναι cosmote .

Σε προηγούμενο τηλέφωνο p40pro δεν θυμάμαι να έχω τέτοιο θέμα .

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι κλειστο τι εννοεις; Αν ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ το τηλεφωνο δεν λειτουργει... 

Επισης αν μια καρτα ειναι εκτος δικτυου, γιατί δεν είναι και η άλλη αφού ειναι ιδιας εταιρειας; 

Μηπως, θελεις να πεις οτι ολα αυτα γινονται οταν μιλας απο την μια καρτα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, xkaliak said:

Καλημέρα σας.

Νέος κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες.

Παρατήρησα το εξής περίεργο.

Έχω δύο κάρτες μέσα και όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο ή εκτός δικτύου  στην μία κάρτα έρχεται κανονικά η ειδοποίηση με sms , ενώ στην άλλη όχι.

- Οι δύο κάρτες έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις στα sms

- Χρησιμοιώ το messages. Όταν έβαλα τα μυνήματα , δεν ερχόταν σε καμία από τις δύο sms

- Έκλεισα την μία κάρτα που δεν είχε θέμα αλλά και σαν μονόκαρτο στην  άλλη δεν έρχεται sms.

- Άλλαξα θέσεις στις κάρτες στο τηλέφωνο, πάλι τίποτα. Η ίδια κάρτα στην άλλη θέση συνεχίζει να δίνει ειδοποιήσεις. Η άλλη όχι 

στην άλλη θέση.

 

Και οι δύο κάρτες είναι cosmote .

Σε προηγούμενο τηλέφωνο p40pro δεν θυμάμαι να έχω τέτοιο θέμα .

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις στην κάρτα που δεν σου έρχονται τα μηνύματα? Μιλά με την cosmote να σου το ενεργοποιήσουν

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, doganos said:

οταν ειναι κλειστο τι εννοεις; Αν ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ το τηλεφωνο δεν λειτουργει... 

Επισης αν μια καρτα ειναι εκτος δικτυου, γιατί δεν είναι και η άλλη αφού ειναι ιδιας εταιρειας; 

Μηπως, θελεις να πεις οτι ολα αυτα γινονται οταν μιλας απο την μια καρτα;

Όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο και δεχθώ μια κλήση, μετά έρχεται sms που σε ειδοποιεί για την χαμένη κλήση. Αυτό γίνεται στην μια κάρτα (έρχεται η ειδοποίηση) με sms, ενώ στην άλλη όχι. 

Μπορείς να κλείσεις την μια κάρτα από την διαχείριση sim (απενεργοποιηση) και η άλλη να δουλεύει κανονικά. 

Το ένα νούμερο δεν δίνει ποτέ ειδοποίηση χαμένης κλήσης με sms ακόμα και όταν δουλεύει μόνη της, σαν μονοκαρτο. 

Όχι, δεν γίνεται όταν μιλάω. 

Ευχαριστώ 

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, xkaliak said:

Όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο και δεχθώ μια κλήση, μετά έρχεται sms που σε ειδοποιεί για την χαμένη κλήση. Αυτό γίνεται στην μια κάρτα (έρχεται η ειδοποίηση) με sms, ενώ στην άλλη όχι. 

Μπορείς να κλείσεις την μια κάρτα από την διαχείριση sim (απενεργοποιηση) και η άλλη να δουλεύει κανονικά. 

Το ένα νούμερο δεν δίνει ποτέ ειδοποίηση χαμένης κλήσης με sms ακόμα και όταν δουλεύει μόνη της, σαν μονοκαρτο 

απο την cosmote πρεπει να στο ενεργοποιησουν αυτο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mips said:

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις στην κάρτα που δεν σου έρχονται τα μηνύματα? Μιλά με την cosmote να σου το ενεργοποιήσουν

Αν θυμάμαι καλά, σε άλλη συσκευή είχα ειδοποιήσεις. 

Θα το ξαναδώ. 

Ευχαριστώ 

1 hour ago, xkaliak said:

Όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο και δεχθώ μια κλήση, μετά έρχεται sms που σε ειδοποιεί για την χαμένη κλήση. Αυτό γίνεται στην μια κάρτα (έρχεται η ειδοποίηση) με sms, ενώ στην άλλη όχι. 

Μπορείς να κλείσεις την μια κάρτα από την διαχείριση sim (απενεργοποιηση) και η άλλη να δουλεύει κανονικά. 

Το ένα νούμερο δεν δίνει ποτέ ειδοποίηση χαμένης κλήσης με sms ακόμα και όταν δουλεύει μόνη της, σαν μονοκαρτο 

Θα καλέσω. 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xkaliak said:

Όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο και δεχθώ μια κλήση, μετά έρχεται sms που σε ειδοποιεί για την χαμένη κλήση. Αυτό γίνεται στην μια κάρτα (έρχεται η ειδοποίηση) με sms, ενώ στην άλλη όχι. 

Μπορείς να κλείσεις την μια κάρτα από την διαχείριση sim (απενεργοποιηση) και η άλλη να δουλεύει κανονικά. 

Το ένα νούμερο δεν δίνει ποτέ ειδοποίηση χαμένης κλήσης με sms ακόμα και όταν δουλεύει μόνη της, σαν μονοκαρτο. 

Όχι, δεν γίνεται όταν μιλάω. 

Ευχαριστώ 

Αυτο ειναι θεμα παροχου, δεν εχει σχεση η συσκευη....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2023 at 7:42 ΜΜ, Dark_Lord said:

Η προστασία για ξεκούραστα μάτια δεν αλλάζει μόνο την ισορροπία των χρωμάτων? Πώς σου έλυσε το θέμα με τους πονοκεφάλους? Σχετίζεται κάπως με το PWM?

https://techmaniacs.gr/galaxy-s22-galaxy-s23-screens/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...