Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, Sotiris S. said:

Το σύγκρινα βγάζοντας φωτογραφία με το p30pro και το s21 ultra που εχω. Το 23 έχει υπερβολικά κορεσμένα χρώματα και από ότι βλέπω αυτό δεν αλλάζει.

Δοκίμασε το natural ή δοκίμασε και αυτές τις ρυθμίσεις στο vivid και πες μας:

https://forum.xda-developers.com/t/getting-correct-white-balance-on-s23u-screen-in-vivid-mode.4552669/

Επίσης έχω την εντύπωση ότι η βελτιστοποίηση σκηνής φταίει εξίσου για τον υπερκορεσμο. Έχει κάποιος από η;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sotiris S. said:

Το σύγκρινα βγάζοντας φωτογραφία με το p30pro και το s21 ultra που εχω. Το 23 έχει υπερβολικά κορεσμένα χρώματα και από ότι βλέπω αυτό δεν αλλάζει.

Σε ποια ρύθμιση χρωμστων έχεις την οθόνη?

Έντονα ή φυσικά?

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την οθόνη. Τις φωτογραφίες τις πέρασα στο pc για να τις συγκρίνω.

Απενεργοποιημένη η βελτιστοποίηση και στο 21 και στο 23, και το 2ο έχει πιο κορεσμένα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, φαίνεται ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με το flickering, με τιμές pwm οι οποίες υπολείπονται κατά κράτος σε σχέση με τα iphone αλλά και τις κινεζικές ναυαρχίδες. Πολυς κόσμος έχει θέματα με ημικρανίες..

https://forum.xda-developers.com/t/headaches-with-s23-ultra.4549915/

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση για να κάνω αντικατοπτρισμό μέσω smart view αλλα δεν έβρισκε την τηλεόραση, μέσω YouTube την βρισκει, έχουμε καμιά ιδέα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, arxontas2323 said:

χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση για να κάνω αντικατοπτρισμό μέσω smart view αλλα δεν έβρισκε την τηλεόραση, μέσω YouTube την βρισκει, έχουμε καμιά ιδέα;

 στην δικιά μου smart tv (samsung) ,φωτογραφίες βιντεακια κτλ την στέλνει απευθείας στην τηλεόραση.  Όταν όμως θέλεις να κάνεις να βλέπεις στην τηλεόραση σου ,ότι βλέπεις στο κινητό, τότε πρώτα ενεργοποιείς το smart view στην τηλεόραση και κάνει κ ανίχνευση ταυτόχρονα και η συσκευή σου κ παντρεύεται και ότι βλέπεις κ πατάς στο κινητό αναπαράγεται κ στην τηλεόραση. 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα συμβαινει το εξης περιεργο. Γενικά το αποτυπωμα λειτουργουσα αψογα με την ζελατίνα του irepair.
Εδω και 2 μερες ειμαι με roaming στο εξωτερικο και απο την στιγμη που ενεργοποιηθηκε το roaming ή απόδοση του επεσε κατακόρυφα.. Το περασα ξανα αλλα και παλι πολλες φορες δεν το αναγνωριζει...
Δεν μπορω να βρω καποια συσχετιση απλα τπο αναφέρω

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Sotiris S. said:

Δεν μιλάω για την οθόνη. Τις φωτογραφίες τις πέρασα στο pc για να τις συγκρίνω.

Απενεργοποιημένη η βελτιστοποίηση και στο 21 και στο 23, και το 2ο έχει πιο κορεσμένα χρώματα.

Παίξε λίγο με τη βελτιστοποίηση σκηνής on και off. Υποτίθεται ότι στο s23u βελτίωσαν πολύ τον αλγόριθμο. Είναι λίγο περίεργο γιατί το s21u φημίζεται για τον υπερκορεσμο του.

Επίσης, δοκίμασε να τραβήξεις σε pro mode. Πάλι κορεσμένα τα βγάζει;

 

https://techmaniacs.gr/galaxy-s22-galaxy-s23-screens/

Αυτό που έλεγα πιο πριν..αν ισχύει, είναι τραγικό 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Είτε με ενεργοποιημένη είτε όχι την βελτιστοποίηση, τα χρώματα είναι κορεσμένα. Στο επαγγελματικό, είναι πολύ καλύτερα, πιο κοντά στο πραγματικό.

Σχετικά με την οθόνη τώρα, επειδή έχω οφθαλμικές ημικρανίες και ευαισθησία στο φως, δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sotiris S. said:

Είτε με ενεργοποιημένη είτε όχι την βελτιστοποίηση, τα χρώματα είναι κορεσμένα. Στο επαγγελματικό, είναι πολύ καλύτερα, πιο κοντά στο πραγματικό.

Σχετικά με την οθόνη τώρα, επειδή έχω οφθαλμικές ημικρανίες και ευαισθησία στο φως, δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής με το κινητό.

Σημαντική η παρατήρηση σου για την οθόνη. Υπήρξε κάποιο κινητό με το οποίο να είχες θέμα?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Όχι μέχρι στιγμής δεν έχω συνδέσει το πρόβλημα μου με κάποια οθόνη, αλλά περισσότερο με άγχος και ψυχολογία.

Ωστόσο θα παρακολουθώ το λινκ που παρέθεσες για να δω και άλλες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sotiris S. said:

Όχι μέχρι στιγμής δεν έχω συνδέσει το πρόβλημα μου με κάποια οθόνη, αλλά περισσότερο με άγχος και ψυχολογία.

Ωστόσο θα παρακολουθώ το λινκ που παρέθεσες για να δω και άλλες απόψεις.

Δες και στον @iceuniverse αν έχεις twitter. Μου φαίνεται βέβαια προκατειλημμένος με τη samsung..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τη βελτιστοποίηση σκηνής on και off. Υποτίθεται ότι στο s23u βελτίωσαν πολύ τον αλγόριθμο. Είναι λίγο περίεργο γιατί το s21u φημίζεται για τον υπερκορεσμο του.
Επίσης, δοκίμασε να τραβήξεις σε pro mode. Πάλι κορεσμένα τα βγάζει;
 
https://techmaniacs.gr/galaxy-s22-galaxy-s23-screens/
Αυτό που έλεγα πιο πριν..αν ισχύει, είναι τραγικό 
Εγώ πάντως την προστασία για ξεκούραστα μάτια την έχω ενεργή...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Konstantine73 said:

Εγώ πάντως την προστασία για ξεκούραστα μάτια την έχω ενεργή...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Εγώ την είχα μόνο μετά τη δύση του ηλίου. Πλέον την έβαλα όλη μέρα και θεωρώ είναι καλύτερα..

Είναι κάποιος που να έχει ασχοληθεί με παραμετροποίηση στις ρυθμίσεις του vivid ώστε να έχει καλύτερο λευκό κάτω από από 7000K?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, challenge143 said:

 στην δικιά μου smart tv (samsung) ,φωτογραφίες βιντεακια κτλ την στέλνει απευθείας στην τηλεόραση.  Όταν όμως θέλεις να κάνεις να βλέπεις στην τηλεόραση σου ,ότι βλέπεις στο κινητό, τότε πρώτα ενεργοποιείς το smart view στην τηλεόραση και κάνει κ ανίχνευση ταυτόχρονα και η συσκευή σου κ παντρεύεται και ότι βλέπεις κ πατάς στο κινητό αναπαράγεται κ στην τηλεόραση. 

Οταν θες να στείλεις κάτι στην τηλεόραση πως το κάνεις;στην τηλεόραση δεν ξέρω που είναι το smart view (Sony Android tv)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Εγώ την είχα μόνο μετά τη δύση του ηλίου. Πλέον την έβαλα όλη μέρα και θεωρώ είναι καλύτερα..

Είναι κάποιος που να έχει ασχοληθεί με παραμετροποίηση στις ρυθμίσεις του vivid ώστε να έχει καλύτερο λευκό κάτω από από 7000K?

Στο S22U:

Μεχρι χθες (πριν κάνω την τελευταία ενημέρωση) το είχα έτσι. Μετά την ενημέρωση, έχω την εντύπωση πως έφτιαξε κάπως το λευκό και το έχω στη φυσική λειτουργία πλέον.

Άνοιξα το φίλτρο για προστασία ματιών για λίγο, αλλά ξεθωριάζει ακόμα περισσότερο το μπλε.

 

 

Screenshot_20230417_124344_Settings.jpg

Screenshot_20230417_124356_Settings.jpg

Edited by Kostas_Ts_86
Edit
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Στο S22U:

Μεχρι χθες (πριν κάνω την τελευταία ενημέρωση) το είχα έτσι. Μετά την ενημέρωση, έχω την εντύπωση πως έφτιαξε κάπως το λευκό και το έχω στη φυσική λειτουργία πλέον.

Άνοιξα το φίλτρο για προστασία ματιών για λίγο, αλλά ξεθωριάζει ακόμα περισσότερο το μπλε.

 

 

Screenshot_20230417_124344_Settings.jpg

Screenshot_20230417_124356_Settings.jpg

Από ό,τι βλέπω, ο καθένας προτείνει και κάτι διαφορετικό. Η μόνη σίγουρη λύση είναι αν κάποιος κάνει καλιμπραρισμα οθονης

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, ενώ στο s22u χρησιμοποιουσα το google weather σαν εφαρμογή, στο s23u δεν το δίνει σαν επιλογή. Παραθέτω την φώτο, που στο s22u στο browser βαζοντας στην αναζήτηση google weather, εκεί είχε την επιλογή να το προσθέσεις σαν εφαρμογή. Και στο play store λέει ότι δεν είναι συμβατό....τι περίεργο πάλι αυτό....5828b8b5f102b03826f25b217a9b669a.jpg4d11da86805f985c78ee90bdfb384292.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, DrFrap said:

Για κάποιο λόγο, ενώ στο s22u χρησιμοποιουσα το google weather σαν εφαρμογή, στο s23u δεν το δίνει σαν επιλογή. Παραθέτω την φώτο, που στο s22u στο browser βαζοντας στην αναζήτηση google weather, εκεί είχε την επιλογή να το προσθέσεις σαν εφαρμογή. Και στο play store λέει ότι δεν είναι συμβατό....τι περίεργο πάλι αυτό....5828b8b5f102b03826f25b217a9b669a.jpg4d11da86805f985c78ee90bdfb384292.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όντως περίεργο κ στο s21 k 22 όντως την δίνει την δυνατότητα επιλογής.  Εκτός κ αν το κατεβάσεις από apk mirror που είναι το ίδιο πράγμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως περίεργο κ στο s21 k 22 όντως την δίνει την δυνατότητα επιλογής.  Εκτός κ αν το κατεβάσεις από apk mirror που είναι το ίδιο πράγμα. 
Εμένα το είχε ήδη χωρίς να το κατεβάσω...απλά πρόσθεσα το widget...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, DrFrap said:

Για κάποιο λόγο, ενώ στο s22u χρησιμοποιουσα το google weather σαν εφαρμογή, στο s23u δεν το δίνει σαν επιλογή. Παραθέτω την φώτο, που στο s22u στο browser βαζοντας στην αναζήτηση google weather, εκεί είχε την επιλογή να το προσθέσεις σαν εφαρμογή. Και στο play store λέει ότι δεν είναι συμβατό....τι περίεργο πάλι αυτό....5828b8b5f102b03826f25b217a9b669a.jpg4d11da86805f985c78ee90bdfb384292.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα και Χρόνια Πoλλά σε όλους!

Στη συσκευή σου έχεις προεγκατεστημένη την εφαρμογή "google", η οποία μεταξύ άλλων έχει και το widget "at glance" ή «Με μια ματιά».

Πρόσθεσέ το στην αρχική σου οθόνη, πάτησε το εικονίδιο του καιρού για να σου ανοίξει την εφαρμογή και στη συνέχεια πάνω δεξιά στην εικόνα του Google λογαριασμού σου.

Εκεί θα βρεις την επιλογή «Προσθήκη στην αρχική οθόνη», όπου θα σου εμφανίσει το εικονίδιο της εφαρμογής. Στη συνέχεια, σβήσε το widget αν δεν το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πoλλά σε όλους!
Στη συσκευή σου έχεις προεγκατεστημένη την εφαρμογή "google", η οποία μεταξύ άλλων έχει και το widget "at glance" ή «Με μια ματιά».
Πρόσθεσέ το στην αρχική σου οθόνη, πάτησε το εικονίδιο του καιρού για να σου ανοίξει την εφαρμογή και στη συνέχεια πάνω δεξιά στην εικόνα του Google λογαριασμού σου.
Εκεί θα βρεις την επιλογή «Προσθήκη στην αρχική οθόνη», όπου θα σου εμφανίσει το εικονίδιο της εφαρμογής. Στη συνέχεια, σβήσε το widget αν δεν το χρειάζεσαι.
Άψογος! Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2023 at 7:57 ΜΜ, Dark_Lord said:

Οντως δε λειτουργεί σωστά η φάση απομιμησης iMessage. Στην Αμερική είναι must ειδικά στα πιτσιρίκια.

Στην Ελλάδα, με την εξάπλωση Viber και στην Ευρώπη με την εξάπλωση του Whatsapp, δε μου έχει λείψει καθόλου το iMessage μετά από τη μετάβαση μου σε android

Ολα καλα με αυτες τις εφαρμογες (Τις χρησιμοποιω κι εγω για αλλους λογους οπως επαγγελματικα γκρουπ κτλ) αλλα εχουν ενα μειονεκτημα που δεν λυνεται. Την συμπιεση των φωτο/βιντεο.

Υπαρχει τροπος να αλλαζεις media στην αρχικη τους μορφη μεσω καποιου messenger ?

Στο iMessage φευγουν ολα στην αρχικη τους μορφη (κατοπιν επιλογης στις ρυθμισεις φυσικα) 

Επισης το κερασακι στην τουρτα για μενα ηταν οταν μου ηρθε ο λογαριασμος κινητης που τον βρηκα σχεδον διπλασιο... Υποτιθεται οτι εχω μεγαλο πακετο με απεριοριστα τα παντα.

Ψαχνωντας ομως τι να δω.... Χρεωνομουν MMS ! ! ! Eν ετη 2023 MMS ! Απο Samsung σε Samsung.

Εκει τα πεταξα ολα και λεω παμε πισω παλι. Να ειμαι ειλικρινης το 13 pro max ηταν καλυτερο απο το 14 pro max που πηρα μετα.

Κι επειδη ακουω και βλεπω πως στο τελος θα παιρνουμε δανειο για να παρουμε iphone θελω παρα πολυ να απεξαρτηθω.

Η μπαταρια εφτιαξε (παραεφτιαξε), οι σημειωσεις εγιναν ανθρωπινες και ευελικτες, σημα καμπανα κλησεις δεν πεφτουν. Το μονο που μου μενει να λυσω νομιζω ειναι αυτο.

Εσεις τι χρησιμοποιειτε ? Πλζ μην ακουσω παλι μεσετζερ , viber  και τα συναφη.

Αυτο το google messages που υποτιθεται οτι ειναι το αντιπαλο δεος του imessage γιατι δεν λειτουργει σωστα και με χρεωνε MMS?

 

YΓ : Προτασεις,ιδεες και λυσεις ψαχνω και οχι εξυπναδες. Δεν προσπαθω να το κανω vs αλλα θελω πολυ να κανω την ρημαδα την αλλαγη. Με τοσα χρονια απουσια απο το android θελω να πιστευω οτι φταιει η αμπαλοσυνη μου που δεν στελνω σωστα μηνυματα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stiflerakos said:

Ολα καλα με αυτες τις εφαρμογες (Τις χρησιμοποιω κι εγω για αλλους λογους οπως επαγγελματικα γκρουπ κτλ) αλλα εχουν ενα μειονεκτημα που δεν λυνεται. Την συμπιεση των φωτο/βιντεο.

Υπαρχει τροπος να αλλαζεις media στην αρχικη τους μορφη μεσω καποιου messenger ?

Στο iMessage φευγουν ολα στην αρχικη τους μορφη (κατοπιν επιλογης στις ρυθμισεις φυσικα) 

Επισης το κερασακι στην τουρτα για μενα ηταν οταν μου ηρθε ο λογαριασμος κινητης που τον βρηκα σχεδον διπλασιο... Υποτιθεται οτι εχω μεγαλο πακετο με απεριοριστα τα παντα.

Ψαχνωντας ομως τι να δω.... Χρεωνομουν MMS ! ! ! Eν ετη 2023 MMS ! Απο Samsung σε Samsung.

Εκει τα πεταξα ολα και λεω παμε πισω παλι. Να ειμαι ειλικρινης το 13 pro max ηταν καλυτερο απο το 14 pro max που πηρα μετα.

Κι επειδη ακουω και βλεπω πως στο τελος θα παιρνουμε δανειο για να παρουμε iphone θελω παρα πολυ να απεξαρτηθω.

Η μπαταρια εφτιαξε (παραεφτιαξε), οι σημειωσεις εγιναν ανθρωπινες και ευελικτες, σημα καμπανα κλησεις δεν πεφτουν. Το μονο που μου μενει να λυσω νομιζω ειναι αυτο.

Εσεις τι χρησιμοποιειτε ? Πλζ μην ακουσω παλι μεσετζερ , viber  και τα συναφη.

Αυτο το google messages που υποτιθεται οτι ειναι το αντιπαλο δεος του imessage γιατι δεν λειτουργει σωστα και με χρεωνε MMS?

 

YΓ : Προτασεις,ιδεες και λυσεις ψαχνω και οχι εξυπναδες. Δεν προσπαθω να το κανω vs αλλα θελω πολυ να κανω την ρημαδα την αλλαγη. Με τοσα χρονια απουσια απο το android θελω να πιστευω οτι φταιει η αμπαλοσυνη μου που δεν στελνω σωστα μηνυματα.

Όταν θέλω να στείλω φωτογραφίες σε πλήρη ανάλυση σε φίλους (ειτε Android ειτε apple) παω στην φωτο-κοινή χρήση- quick share και αντιγραφή συνδέσμου και τους στέλνω τον σύνδεσμο να την κατεβάσουν σε πλήρη ανάλυση... μπορείς να το στείλεις το λινκ και σε λάπτοπ ακομα και για δική σου χρήση... απίστευτα καλο upload και download... νομίζω είναι η πιο απλή και γρήγορη λύση που μπορώ να σου δώσω για πλήρη ανάλυση... δυστυχώς σε αυτο που θες ειναι πίσω το android,αλλα και το iMessage ειναι μονο μεταξύ Apple...

 

Το άλλο που μπορείς να κάνεις κ εφόσον εχεις mac ή κατι παρόμοιο κατεβάζεις το blue bubbles και εχεις παντού iMessage...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluebubbles.messaging

 

Δεν ξέρω αν βοήθησα ή αν υπάρχει άλλος τρόπος 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πoλλά σε όλους!
Στη συσκευή σου έχεις προεγκατεστημένη την εφαρμογή "google", η οποία μεταξύ άλλων έχει και το widget "at glance" ή «Με μια ματιά».
Πρόσθεσέ το στην αρχική σου οθόνη, πάτησε το εικονίδιο του καιρού για να σου ανοίξει την εφαρμογή και στη συνέχεια πάνω δεξιά στην εικόνα του Google λογαριασμού σου.
Εκεί θα βρεις την επιλογή «Προσθήκη στην αρχική οθόνη», όπου θα σου εμφανίσει το εικονίδιο της εφαρμογής. Στη συνέχεια, σβήσε το widget αν δεν το χρειάζεσαι.
αυτό το at a glance widget τι δείχνει; μόνο μια ημερομηνία και τη θερμοκρασία;

όταν πατώ το εικονίδιο του καιρού google δείχνει τον καιρό στην τοποθεσία μου. αλλάζει αυτή η τοποθεσία;
επίσης απενεργοποιειται ο google καιρός;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...