Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά Κωνσταντίνε άξιζε η αλλαγή από το S21 Fe αν και τα λεφτά της διαφοράς ήταν πολλά.
Ηρεμήσαμε επιτέλους...
Σίγουρα αξίζαν και το περίμενα για αυτό έκανα και τη μετάβαση... Το περσινό μοντέλο δεν με είχε πείσει καθόλου...

Το s21fe παίζει σε εντελώς διαφορετική κατηγορία...

sent from my S23Ultra 12/512

Irepear μεμβράνη 15 ευρώ τέλεια εφαρμογή και δουλεύει μια χαρα
Δεν νομίζω ότι υπάρχει καν σύγκριση μεταξύ μιας μεμβράνης και του whitestone dome...



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Σίγουρα αξίζαν και το περίμενα για αυτό έκανα και τη μετάβαση... Το περσινό μοντέλο δεν με είχε πείσει καθόλου...

Το s21fe παίζει σε εντελώς διαφορετική κατηγορία...

sent from my S23Ultra 12/512

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καν σύγκριση μεταξύ μιας μεμβράνης και του whitestone dome...



sent from my S23Ultra 12/512
 

Εδω δεν λενε και τα καλυτερα παντως https://www.amazon.de/-/en/Whitestone-Protector-Tempered-Dispersion-Smartphone/product-reviews/B0BNTJR81B/ref=cm_cr_unknown?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&filterByStar=one_star&pageNumber=1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περασμένο whitestone dome στη συσκευή έχω να πω τα καλύτερα... Και από το δακτυλικό ευχαριστημένος είμαι...

Άσε που έχει κάτσει τέλεια...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Επειδή έχω περασμένο whitestone dome στη συσκευή έχω να πω τα καλύτερα... Και από το δακτυλικό ευχαριστημένος είμαι...

Άσε που έχει κάτσει τέλεια...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Το έβαλες μόνος σου; Ήταν εύκολη η διαδικασία; Μπορείς να μου πεις ποιο video με οδηγίες είδες?

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες μόνος σου; Ήταν εύκολη η διαδικασία; Μπορείς να μου πεις ποιο video με οδηγίες είδες?
Ναι το τοποθέτησα μόνος μου... Η Συσκευασία έχει μέσα δύο... Ευτυχώς όπως είπα με την πρώτη έκατσε άψογα... Το βίντεο που είδα και με βοήθησε ήταν αυτό





sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kergaz said:

Μου είπαν 2 επιλογές. Απλή μεμβράνη, και μια που τη σκληραίνουν με UV και μοιάζει με τζαμάκι

Εσυ έβαλες την 2η; Είσαι ευχαριστημένος;

Ναι την 2η και έχει κάτσει τελεια

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kergaz said:

Σε πολλά reviews στο amazon περιγράφουν πάντως το ίδιο πρόβλημα που είχα με το Mowei: Η κόλλα, δεν καλύπτει πλήρως την οθόνη με αποτέλεσμα να μένουν φουσκάλες.

Επίσης πολλοί λένε οτι το δαχτυλικό δεν δουλεύει καλά. 

Εσύ το έβαλες μόνος σου, εύκολα?

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες του βίντεο είναι εύκολη διαδικασία. 

Αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου ας πούμε. 

Επίσης δεν θέλει βιασύνες. Να δεις καλά το βίντεο να τα ετοιμάσεις όλα κοντά σου σε ένα τραπέζι και να το βάλεις. 

Εγώ θα πρότεινα μόνο, να μην βάλεις το βαρυδιο στο δακτυλικό πριν στεγνώσεις την κόλλα. 

Το έκανα, και για έναν παράξενο λόγο μου κύλισε το τζάμι μερικά δέκατα προς τα κάτω. Μικρό το κακό, αλλά αν είσαι ψυχαναγκαστικος μεγάλο. 

Οι απόψεις για το δακτυλικό είναι πολλές και μόνο αν το δοκιμάσεις θα μπορέσεις να απαντήσεις στον εαυτό σου αν σου κάνει. 

Εγώ κοντά στα 9 τέλεια αυτού του προϊόντος, το ένα με το δακτυλικο το παραβλέπω. 

Θέλει λίγο πίεση παραπάνω οκ. 

Ίσως και ένα δέκατο του δευτερόλεπτου περισσότερο. Πάλι οκ. 

Αλλά ως εκεί. Όχι ότι δεν λειτουργεί. 

Βάζω Whidestone από όταν παρουσιάστηκε και δεν υπήρχε καν στην Ευρώπη για αγορά. 

Έχω δοκιμάσει τα προηγούμενα χρόνια άπειρα tempered glass καi screen protector. 

Ότι καλύτερο με κορυφή στην βαθμολογία 9/10 είναι αυτό. 

10/10 σε κυρτή οθόνη δεν υπάρχει. 

1 minute ago, kountoura said:

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες του βίντεο είναι εύκολη διαδικασία. 

Αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου ας πούμε. 

Επίσης δεν θέλει βιασύνες. Να δεις καλά το βίντεο να τα ετοιμάσεις όλα κοντά σου σε ένα τραπέζι και να το βάλεις. 

Εγώ θα πρότεινα μόνο, να μην βάλεις το βαρυδιο στο δακτυλικό πριν στεγνώσεις την κόλλα. 

Το έκανα, και για έναν παράξενο λόγο μου κύλισε το τζάμι μερικά δέκατα προς τα κάτω. Μικρό το κακό, αλλά αν είσαι ψυχαναγκαστικος μεγάλο. 

Οι απόψεις για το δακτυλικό είναι πολλές και μόνο αν το δοκιμάσεις θα μπορέσεις να απαντήσεις στον εαυτό σου αν σου κάνει. 

Εγώ κοντά στα 9 τέλεια αυτού του προϊόντος, το ένα με το δακτυλικο το παραβλέπω. 

Θέλει λίγο πίεση παραπάνω οκ. 

Ίσως και ένα δέκατο του δευτερόλεπτου περισσότερο. Πάλι οκ. 

Αλλά ως εκεί. Όχι ότι δεν λειτουργεί. 

Βάζω Whidestone από όταν παρουσιάστηκε και δεν υπήρχε καν στην Ευρώπη για αγορά. 

Έχω δοκιμάσει τα προηγούμενα χρόνια άπειρα tempered glass καi screen protector. 

Ότι καλύτερο με κορυφή στην βαθμολογία 9/10 είναι αυτό. 

10/10 σε κυρτή οθόνη δεν υπάρχει. 

Τώρα βλέπω το βίντεο που ανέβηκε πριν λίγο, το επίσημο τα δείχνει αλλιώς. 

Υπάρχει ένα ακόμα σφουγγαράκι που μπαίνει στο κάτω μέρος και δεν το έχει βάλει. Καλό είναι να το βάλεις. Δηλαδή 3 σφουγγάρακια σύνολο. 

Επίσης κάνει άλλο κόλπο πιέζει αντί να βάλει βαρυδιο. 

Εγώ αν ξανά βάλω ούτε θα πιέσω ούτε βαρυδιο θα βάλω. 

Όπως κάθεται μόνο του. Όπως παλαιότερα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με το θηρίο κι εγώ εδώ και μια εβδομάδα. Ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου. Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία. Πρώτη φορά σκέφτομαι να φορτίζω τηλέφωνο 20-85% γιατί θα το κρατήσω καιρό.
Edit. Δεν θυμάμαι αν το έγραψε κάποιος το SEK δουλεύει μια χαρά για ηχογράφηση κλήσεων.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, efbill said:

Καλημέρα. Με το θηρίο κι εγώ εδώ και μια εβδομάδα. Ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου. Έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία. Πρώτη φορά σκέφτομαι να φορτίζω τηλέφωνο 20-85% γιατί θα το κρατήσω καιρό.
Edit. Δεν θυμάμαι αν το έγραψε κάποιος το SEK δουλεύει μια χαρά για ηχογράφηση κλήσεων.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

εγω εχω βάλει ilo για να έχω και το spam calling

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει τρόπος να κρύψουμε μια εφαρμογή από το app drawer; (και μετά πως να την ανοίγουμε;)

Ρυθμίσεις -› Αρχική οθόνη -› Απόκρυψη εφαρμογών στην αρχική οθόνη και την οθόνη εφαρμογών

Για να την ανοίγεις, θα γράφεις το όνομα της εφαρμογής στο πλαίσιο αναζήτησης του app drawer.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση ίσως χαζή.. το παρήγγειλα τελικά κ εγώ.απο ενα κατάστημα στο best price. Θα ερθει αύριο από ότι μου ειπαν με κουριερ. Ελέγχω το κινητό πριν πληρώσω μηπως είναι σπασμένο τίποτα μιας κ θα το φέρει κουριερ;(εχω δει πως συμπεριφερονται στα δεματα 😆😆)η παραλαμβάνω ήσυχος ότι είναι εντάξει;;;ρωτάω επειδή πάντα επέλεγα κατάστημα που έχουν παραλαβή από το κατάστημα κ πλήρωνα μετρητής πάντα. Κ αυτό είναι το πρώτο που θα έρθει με αυτό το τρόπο 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -› Αρχική οθόνη -› Απόκρυψη εφαρμογών στην αρχική οθόνη και την οθόνη εφαρμογών
Για να την ανοίγεις, θα γράφεις το όνομα της εφαρμογής στο πλαίσιο αναζήτησης του app drawer.
εμένα είναι γκρι αυτή η ρύθμιση γιατί έχω ενεργό το app drawer; fd61e0c0022e2de28a8586d821b863f4.jpg89b654a7bb8bde94df2a653a5cee6a38.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση ίσως χαζή.. το παρήγγειλα τελικά κ εγώ.απο ενα κατάστημα στο best price. Θα ερθει αύριο από ότι μου ειπαν με κουριερ. Ελέγχω το κινητό πριν πληρώσω μηπως είναι σπασμένο τίποτα μιας κ θα το φέρει κουριερ;(εχω δει πως συμπεριφερονται στα δεματα )η παραλαμβάνω ήσυχος ότι είναι εντάξει;;;ρωτάω επειδή πάντα επέλεγα κατάστημα που έχουν παραλαβή από το κατάστημα κ πλήρωνα μετρητής πάντα. Κ αυτό είναι το πρώτο που θα έρθει με αυτό το τρόπο 
Αν έχεις και την παραμικρή υποψία φυσικά να το ελέγξεις πριν. Αυτό που είναι όμως πιο σημαντικό είναι να είχες ήδη ζητήσει το imei του κινητού. Αφού αγόρασες από εκεί θα έπρεπε με το imei να πάρεις την εταιρεία να δεις αν προορίζεται για χώρα της ένωσης έτσι ώστε να έχεις εγγύηση. Πολλά λένε θα το καλύψει το κατάστημα και τέτοια οπότε μακριά. Και φυσικά στην απόδειξη να γράφει τον αριθμό του κινητού lmei όπως ακριβώς γίνεται και στα σοβαρά μαγαζιά του σκρουτζ.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, costsa41 said:

Αν έχεις και την παραμικρή υποψία φυσικά να το ελέγξεις πριν. Αυτό που είναι όμως πιο σημαντικό είναι να είχες ήδη ζητήσει το imei του κινητού. Αφού αγόρασες από εκεί θα έπρεπε με το imei να πάρεις την εταιρεία να δεις αν προορίζεται για χώρα της ένωσης έτσι ώστε να έχεις εγγύηση. Πολλά λένε θα το καλύψει το κατάστημα και τέτοια οπότε μακριά. Και φυσικά στην απόδειξη να γράφει τον αριθμό του κινητού lmei όπως ακριβώς γίνεται και στα σοβαρά μαγαζιά του σκρουτζ.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://hashtagtrade.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=4590&ref=bestprice.gr από εδώ παρήγγειλα. Γράφει EU οποτε η λογική λέει ότι είναι εντάξει με την εγγύηση. Έστειλα βέβαια κ ένα email  τώρα..είμαι στη δουλειά τώρα αλλιώς θα έπαιρνα να ρωτήσω. Οι κριτικές που έχει μου φαίνονται εντάξει..σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο τηλέφωνο μετά τη παραγγελία μου ειπαν ότι αύριο στις 10 το πρωι θα το παραδώσουν κ με ρωτησαν μάλιστα αν θα είναι κανεις εκεί να το παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι έχω τη διάταξη, σε άλλη συσκευή Samsung βέβαια, αλλά δεν παίζει ρόλο.
Δεν χρησιμοποιείς άλλο launcher, σωστά;
όχι αλλά χρησιμοποιώ το home up λες να φταίει αυτό; δεν μπορουσα το οριζόντιο scrolling στο app drawer!
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, stefan_city said:
Κι εγώ έτσι έχω τη διάταξη, σε άλλη συσκευή Samsung βέβαια, αλλά δεν παίζει ρόλο.
Δεν χρησιμοποιείς άλλο launcher, σωστά;

όχι αλλά χρησιμοποιώ το home up λες να φταίει αυτό; δεν μπορουσα το οριζόντιο scrolling στο app drawer!

Δεν το ξέρω, αλλά πιθανόν να έχει σχέση, λόγω του ότι πρόκειται για εφαρμογή παραμετροποίησης του default launcher.

Link to comment
Share on other sites

https://hashtagtrade.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=4590&ref=bestprice.gr από εδώ παρήγγειλα. Γράφει EU οποτε η λογική λέει ότι είναι εντάξει με την εγγύηση. Έστειλα βέβαια κ ένα email  τώρα..είμαι στη δουλειά τώρα αλλιώς θα έπαιρνα να ρωτήσω. Οι κριτικές που έχει μου φαίνονται εντάξει..σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο τηλέφωνο μετά τη παραγγελία μου ειπαν ότι αύριο στις 10 το πρωι θα το παραδώσουν κ με ρωτησαν μάλιστα αν θα είναι κανεις εκεί να το παραλάβει.
Μπορεί να είναι μια χαρά το μαγαζί και να μην έχεις κανένα πρόβλημα!! Όμως ότι και να γράφει αν δεν τους ρωτήσεις για την εγγύηση και την προέλευση του κινητού κι αν στην απόδειξη δε γράφει τον αριθμό του μην το πάρεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Μπορεί να είναι μια χαρά το μαγαζί και να μην έχεις κανένα πρόβλημα!! Όμως ότι και να γράφει αν δεν τους ρωτήσεις για την εγγύηση και την προέλευση του κινητού κι αν στην απόδειξη δε γράφει τον αριθμό του μην το πάρεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω στείλει εμαιλ όπως ειπα κ πιο πριν. Απαντηση δεν έχω πάρει ακόμα.ειναι διαδικτυακό το κατάστημα. Ίσως γι αυτό δεν απάντησαν;;;θα τσεκάρω αύριο το πρωί τα εμαιλ..λογικά θα απαντήσουν το πρωι..θα παρω κ τηλεφωνο αύριο να ρωτησω.μέχρι να έρθει το κινητό στις δέκα που μου είπαν..κ θα κοιτάξω κ οταν ερθει το κινητό αν υπάρχει απόδειξη με το ιμει επάνω.σε ευχαριστώ κ πάλι για τις απαντήσεις 

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 10:09 ΜΜ, Dark_Lord said:

Ακριβώς.

Για να μη λέμε μόνο τα θετικά παντως, όντως σε κινούμενα αντικείμενα σε εσωτερικό χώρο (με μη φυσικό φωτισμό) δεν έχει διορθωθεί ακόμα η κάμερα 

Αυτό δεν έχει διορθωθεί εδώ και χρόνια... Δε πρόκειται τώρα. Η αιώνια γκρίνια αυτών που έχουν παιδιά και κατοικίδια. Υποτίθεται για αυτό το λόγο έβαλαν τις επιλογές στο camera Assistant που κάνει πιο γρήγορο το κλείστρο. Τώρα πόση διαφορά κάνουν είναι μεγάλη κουβέντα φίλε μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, yorgos00 said:

Αυτό δεν έχει διορθωθεί εδώ και χρόνια... Δε πρόκειται τώρα. Η αιώνια γκρίνια αυτών που έχουν παιδιά και κατοικίδια. Υποτίθεται για αυτό το λόγο έβαλαν τις επιλογές στο camera Assistant που κάνει πιο γρήγορο το κλείστρο. Τώρα πόση διαφορά κάνουν είναι μεγάλη κουβέντα φίλε μου 

Η αλήθεια είναι ότι δεν τα έχω δοκιμάσει back to back με τα κορυφαία iphone για να πω αν συμβαίνει το ίδιο ή αν το iphone βάζει πολύ θόρυβο προκειμένου να μη βγει θολή..πιστεύω ότι υστερεί κάπως σε αυτό τον τομέα πάντως 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, costsa41 said:

Μπορεί να είναι μια χαρά το μαγαζί και να μην έχεις κανένα πρόβλημα!! Όμως ότι και να γράφει αν δεν τους ρωτήσεις για την εγγύηση και την προέλευση του κινητού κι αν στην απόδειξη δε γράφει τον αριθμό του μην το πάρεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μολις έλαβα απάντηση στο email που ειχα στείλει χτες....οποτε τωρα αναμένω το κινητό στις δέκα που μου είπαν 

Screenshot_20230412-090828_Gmail.jpg

1 hour ago, Andreaszel said:

Μολις έλαβα απάντηση στο email που ειχα στείλει χτες....οποτε τωρα αναμένω το κινητό στις δέκα που μου είπαν 

Screenshot_20230412-090828_Gmail.jpg

Μόλις παρέλαβα. Απόδειξη με ιμει επανω...η συσκευασία απ έξω τυλιγμένη με αυτό πλαστικό με τις φουσκάλες.το εφερε υπάλληλος με μηχανακι που το είχε σε τσάντα στη πλάτη. Όλα καλα

20230412_103357.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε το καλύτερο πρόγραμμα για εγγραφή κλήσεων, όχι λίνκ εννοείται, απλά την ονομασία για να το βρω.
Νόμιζα πως ήθελε παρέμβαση στο λογισμικό και τέτοια. Αν δουλεύει κάποιο .apk θα ήταν πολύ ευχάριστο!

Εννοείται για χρήση σε τηλεφωνήματα σπαμ/παρενόχλησης μόνο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hasiotis_john said:

Παιδιά πείτε το καλύτερο πρόγραμμα για εγγραφή κλήσεων, όχι λίνκ εννοείται, απλά την ονομασία για να το βρω.
Νόμιζα πως ήθελε παρέμβαση στο λογισμικό και τέτοια. Αν δουλεύει κάποιο .apk θα ήταν πολύ ευχάριστο!

Εννοείται για χρήση σε τηλεφωνήματα σπαμ/παρενόχλησης μόνο.

γιατί δεν αλλάζεις csc;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...