Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ώρες πριν, konakis said:

Μου συνέβη και εχθές σε μένα, δεν χρειάστηκε επανεκκίνηση όμως και μου το παρουσίασε σε ομιλία ανοιχτής ακρόασης, επανήλθε κανονικά στην επόμενη κλήση...

Σε συσκευή όμως s21fe μετά από πρόσφατο  update Μαρτίου 

Πφφφ σε ανοιχτή ακρόαση όταν μιλάς και πλησιάζεις πολύ το ηχείο στο κεφάλι σου πιάνει αυτόματα το proximity sensor και κόβει το ηχείο του "ακουστικού" όταν το απομακρύνεις θα καταλάβεις πως ακούγεται και αυτό... Εδώ και πολλά κινητά πίσω ισχύει το ίδιο... 

Επίσης όταν χτυπάει κλήση ακούγεται μόνο το κάτω ηχείο δε ξέρω γιατί αλλά αυτό ισχύει..... Από s9+ και μετά.. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, DrFrap said:

Ναι, στο ίδιο wifi ήταν συνδεδεμένες.
Το android auto όντως είχε αναβάθμιση διαθέσιμη. Περίεργο γιατί έχω βάλει να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις και δεν μπήκα στη διαδικασία να το τσεκάρω. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Update: Παραμένει το πρόβλημα. Κάποια στιγμή βγάζει μήνυμα στην οθόνη του αυτοκινήτου ότι δεν αναγνωρίζει τη συσκευή USB ( δεν θυμάμαι ακριβώς τι έγραφε, το περιγράφουν και άλλοι σε ξένα site όπως διαβαζω). Στο κινητό δείχνει ότι το aa έχει συνδεθεί, στο αυτ8κινητο δείχνει ότι στις ρυθμίσεις υπάρχει το κουμπί των ρυθμίσεων του aa ( για Samsung android και όχι για το ονομα του κινητού μου), αλλά αρνείται να ξεκινήσει το aa......

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παίξε για αρχή με καλώδιο κ μετά επιχείρησε να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων στην μονάδα του αυτοκινήτου. Θα ψάξω να βρω κ μια λύση που είχε δώσει ένα παλικάρι με ένα usb ανταπτορα. Μήπως έχεις Peugeot η huandai? 

14 ώρες πριν, DrFrap said:

 

 

14 ώρες πριν, DrFrap said:

 

 

 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

 
Θα δοκιμάσω και με άλλο καλώδιο. Και με ρεσετ της μονάδας. Αν και διαβάζω στο νέτ ότι όλοι που έχουν το πρόβλημα δεν λύθηκε με αυτούς τους τρόπους. Υποτίθεται ότι είναι πολύ ευρύ. Εδώ σε όλους δουλεύει το android auto?
Ford είναι το αυτοκίνητο. Και την προηγούμενη μέρα με το s22 Ultra και το ίδιο καλώδιο δούλευε το aa. Την επόμενη με το 23 δεν δουλεύει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DrFrap said:

Θα δοκιμάσω και με άλλο καλώδιο. Και με ρεσετ της μονάδας. Αν και διαβάζω στο νέτ ότι όλοι που έχουν το πρόβλημα δεν λύθηκε με αυτούς τους τρόπους. Υποτίθεται ότι είναι πολύ ευρύ. Εδώ σε όλους δουλεύει το android auto?
Ford είναι το αυτοκίνητο. Και την προηγούμενη μέρα με το s22 Ultra και το ίδιο καλώδιο δούλευε το aa. Την επόμενη με το 23 δεν δουλεύει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

εμενα σε ford sync 3 δουλευει κανονικα με s23u...ανοιγει και μαλιστα έχει και τα καινούρια παραθυρακια για χάρτες ,μουσική κτλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, arxontas2323 said:

εμενα σε ford sync 3 δουλευει κανονικα με s23u...ανοιγει και μαλιστα έχει και τα καινούρια παραθυρακια για χάρτες ,μουσική κτλ

Κανονικά δεν έπρεπε να σας το πάει κ ασύρματα χωρίς καλώδιο;. Στο pioneer που έχω μόνο μία φορά χρειάστηκε με καλώδιο για να γίνει η ζεύξη. 🤔. Μετά κάθε φορά που έμπαινα στο αμάξι συνδεόταν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε ford sync 3 δουλευει κανονικα με s23u...ανοιγει και μαλιστα έχει και τα καινούρια παραθυρακια για χάρτες ,μουσική κτλ
Τι καλώδιο χρησιμοποιείς?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανονικά δεν έπρεπε να σας το πάει κ ασύρματα χωρίς καλώδιο;. Στο pioneer που έχω μόνο μία φορά χρειάστηκε με καλώδιο για να γίνει η ζεύξη. . Μετά κάθε φορά που έμπαινα στο αμάξι συνδεόταν αυτόματα.
Πρέπει να το επιτρέπει η μονάδα ασύρματα. Σε μένα γίνεται μόνο ενσύρματα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DrFrap said:

Τι καλώδιο χρησιμοποιείς?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να το επιτρέπει η μονάδα ασύρματα. Σε μένα γίνεται μόνο ενσύρματα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ένα απλό καλώδιο που εχω μέσα στο αμάξι.. τίποτα το ιδιαίτερο...μου βγάζει καμια φορά σφάλμα αλλά βάζω βγάζω και είναι εντάξει 

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Κανονικά δεν έπρεπε να σας το πάει κ ασύρματα χωρίς καλώδιο;. Στο pioneer που έχω μόνο μία φορά χρειάστηκε με καλώδιο για να γίνει η ζεύξη. 🤔. Μετά κάθε φορά που έμπαινα στο αμάξι συνδεόταν αυτόματα.

Εμένα σίγουρα όχι...δεν ξέρω αν το επόμενο μοντέλο που βγήκε τώρα υποστηρίζει ασύρματο Android auto 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Από χθες άρχισα να παρατηρώ συνεχόμενες αποσυνδέσεις από το δίκτυο WiFi6 του σπιτιού μου.

Τι στην ευχή συμβαίνει? Ρε samsuνάκι φτιάξε το τιμημένο!

Link to comment
Share on other sites

Από χθες άρχισα να παρατηρώ συνεχόμενες αποσυνδέσεις από το δίκτυο WiFi6 του σπιτιού μου.
Τι στην ευχή συμβαίνει? Ρε samsuνάκι φτιάξε το τιμημένο!
Νομίζω είχα διαβάσει ότι υπάρχει ζήτημα με αποσυνδέσεις σε wifi6. Θα λυθεί λογικά σε κάποιο επερχόμενο update.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα σίγουρα όχι...δεν ξέρω αν το επόμενο μοντέλο που βγήκε τώρα υποστηρίζει ασύρματο Android auto 
Τι να πω, το καλώδιο το είχα πάρει από plaisio νομίζω και μέχρι τώρα το s22u δεν είχε πρόβλημα. Θα δοκιμάσω να πάρω άλλο για δοκιμή. Το reset της μονάδας παντως δεν έφερε αποτέλεσμα.
Αν δεν κάνω λάθος Ηράκλειο δεν είσαι και εσύ?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DrFrap said:

Νομίζω είχα διαβάσει ότι υπάρχει ζήτημα με αποσυνδέσεις σε wifi6. Θα λυθεί λογικά σε κάποιο επερχόμενο update.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να πω, το καλώδιο το είχα πάρει από plaisio νομίζω και μέχρι τώρα το s22u δεν είχε πρόβλημα. Θα δοκιμάσω να πάρω άλλο για δοκιμή. Το reset της μονάδας παντως δεν έφερε αποτέλεσμα.
Αν δεν κάνω λάθος Ηράκλειο δεν είσαι και εσύ?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θεσσαλονίκη είμαι!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Xτες παρατηρησα οτι ανοιγε μονη της η καμερα και επαιρνε μονη της φωτο. Δεν μπορουσα να την κλεισω καν παρα μονο απο το πλαινο κουμπι. Το εκανε συνεχεια. Εκανα επανεκκινηση, αλλα ξανα τα ιδια. Ειχε παρει 480 φωτογραφιες!! Παρατηρησα οτι ειχε στην ακρη το εικονιδιο του s pen χωρις να το εχω αφαιρεσει απο την συσκευη. Θεωρησα οτι αυτο θα ηταν το προβλημα και του εκανα αποσυνδεση και επανασυνδεση και λυθηκε το θεμα. Μεχρι τωρα δεν μου το εχει ξανακανει. Ειχε κανεις αλλος παρομοιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/galaxy-s23-ultra-xeperase-iphone-14-pro-max-pixel-7-pro-se-test-apodosis

 

Τελικά laggaρουν και το iphone. Ειλικρινα δεν περίμενα να πατήσει έτσι κάτω σε απαιτητικές διεργασίες 2 software-optimized συσκευές..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προβλήματος που ανέφερα με το android auto, η λύση δόθηκε με αγορά άλλου καλωδίου usb. Μάλιστα, επειδή διάβαζα ότι χρειάζεται καλώδιο με μεγάλο data transfer για να δουλεύει απρόσκοπτα το android auto, έψαξα αντίστοιχο καλώδιο. Είχα βέβαια αμφιβολίες, γιατί στο εξωτερικό ανέφεραν ότι και με αλλαγή με υποτιθέμενο καλό καλώδιο, εξακολουθουσαν να έχουν πρόβλημα. Τελικά, όχι μόνο δούλεψε, αλλά κάνει και ακαριαία σύνδεση με την οθόνη, πολύ πιο γρήγορα από ό,τι το s22u με καλωδιο sentio. ]

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



d20aa3063e380208a058e8368929f063.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προβλήματος που ανέφερα με το android auto, η λύση δόθηκε με αγορά άλλου καλωδίου usb. Μάλιστα, επειδή διάβαζα ότι χρειάζεται καλώδιο με μεγάλο data transfer για να δουλεύει απρόσκοπτα το android auto, έψαξα αντίστοιχο καλώδιο. Είχα βέβαια αμφιβολίες, γιατί στο εξωτερικό ανέφεραν ότι και με αλλαγή με υποτιθέμενο καλό καλώδιο, εξακολουθουσαν να έχουν πρόβλημα. Τελικά, όχι μόνο δούλεψε, αλλά κάνει και ακαριαία σύνδεση με την οθόνη, πολύ πιο γρήγορα από ό,τι το s22u με καλωδιο sentio. ]

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



d20aa3063e380208a058e8368929f063.jpg
Το καλώδιο που έχει ο 45w φορτιστής Samsung πιστεύεις θεωρείται τέτοιο;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο που έχει ο 45w φορτιστής Samsung πιστεύεις θεωρείται τέτοιο;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Δεν ξέρω, θα το δοκίμαζα γιατί το έχω, αλλά είναι usb-c και οι δύο άκρες ενώ χρειάζομαι usb-a to usb-c. Και δεν ήθελα να βάλω ανταπτορα γιατί μετά δεν θα ήξερα τι θα έφταιγε σε περίπτωση που δεν θα δούλευε.

Πληροφοριακά, το καλώδιο το πήρα 9 ευρώ από πλαίσιο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, DrFrap said:

Νομίζω είχα διαβάσει ότι υπάρχει ζήτημα με αποσυνδέσεις σε wifi6. Θα λυθεί λογικά σε κάποιο επερχόμενο update.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αναμένοντας τα καλύτερα από τη Sammy! Ίδωμεν αν και δεν είναι πολύ της εμπιστοσύνης η εταιρία! Δε γνωρίζω αν έφτασε σ' αυτούς το πρόβλημα! Θέλω να πιστεύω ναι με τα λεγόμενά σου φίλε.

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αναμένοντας τα καλύτερα από τη Sammy! Ίδωμεν αν και δεν είναι πολύ της εμπιστοσύνης η εταιρία! Δε γνωρίζω αν έφτασε σ' αυτούς το πρόβλημα! Θέλω να πιστεύω ναι με τα λεγόμενά σου φίλε.
Γιατί υπάρχει καμία εταιρεία που να είναι εμπιστοσύνης;Πας σε αυτήν με τα λιγότερα προβλήματα και την καλύτερη υποστήριξη.
Εγώ φαντάσου διαλέγω Samsung κατά 50% λόγω της Smartec.Εχω την ασφάλεια πως ότι κι αν συμβεί θα με καλύψουν άμεσα και δεν θα σπάσουν τα νεύρα μου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αναμένοντας τα καλύτερα από τη Sammy! Ίδωμεν αν και δεν είναι πολύ της εμπιστοσύνης η εταιρία! Δε γνωρίζω αν έφτασε σ' αυτούς το πρόβλημα! Θέλω να πιστεύω ναι με τα λεγόμενά σου φίλε.


Το συγκεκριμένο θέμα με το wifi6 είναι προφανώς κάποιο bug που θα λυθεί. Το s22u για παράδειγμα δεν εχει τέτοιες αποσυνδέσεις. Μετά από το μεγάλο update που θα πάρει το κινητό θα λυθούν αυτά τα ζητήματα. Εδώ το s22u πέρσι είχε τόσα θέματα και μετά τα πρώτα update έγινε σούπερ.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/galaxy-s23-ultra-xeperase-iphone-14-pro-max-pixel-7-pro-se-test-apodosis

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/maziko-update-stis-kameres-ton-samsung-galaxy-s23-diorthonei-ti-statheropoiisi/
Είναι πολλά πράγματα που βελτιώνουν! Για να δούμε!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν κατάλαβα καλά θα βελτιωθεί και το θέμα φωτογραφίας σε όχι τόσο φωτεινό περιβάλλον η μόνο το video; Ήταν το μόνο που ήθελα να ρωτήσω και εδώ αν είμαι ο μόνος που βγαίνουν κάπως κουνημενες αν το αντικείμενο είναι σε κίνηση η έχετε κάνει κάποια άλλη ρύθμιση;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...