Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, harley5 said:

https://www.skroutz.gr/s/40569058/Spigen-AirSkin-Back-Cover-Σιλικόνης-Crystal-Clear-Galaxy-S23-Ultra.html

Καλημέρα την χρησιμοποιώ σε όλα τα κινητά μου γιατί μου αρέσει πολύ. είναι σκληρό πλαστικό...εχει την αίσθηση στο χέρι ότι κρατάς γυαλί και είναι σχετικά λεπτή.... 

Καλημέρα.

πράγματι φαίνεται πολύ ωραία, σε ευχαριστώ.

Παρέχει όμως ικανοποιητική προστασία γιατί δεν φαίνεται πολύ ενισχυμένη στις άκρες, όπως οι υπόλοιπες;

 

30 minutes ago, mobrol said:

Τον έχει ανεβάσει προηγουμένως ενας συμφορουμίτης ότι αυτόν χρησιμοποιεί και ότι είναι πολύ ευχαριστημενός. Βέβαια είναι 35W και όχι 45W που υποστηρίζει το κινήτο, εάν αυτό έχει καμία ουσιαστική διαφορά.

Edited by lef7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Παρατηρώ οτι μετά το update, ότι υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με πριν!οι υπόλοιποι έχετε δει κάτι;και κυρίως στην αναμονή!

Ναι και εγώ το παρατηρώ...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nasosvasedis said:

Ναι και εγώ το παρατηρώ...

Και θα έλεγα ψιλοαισθητή διαφορά...για να δούμε...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, mobrol said:

Σπιτι υπαρχουν ενα S23 Ultra και ενα S23 απλο αγορασμενα ξεχωριστά απο διαφορετικό καταστημα.

Παρατηρούμε και στα 2 μερικές φορες κατα την κληση η φωνη του ομιλητής να ακουγεται καθαρα μεν, αλλα με ενα ηχο σαν "τσικ" καθως μιλαει στις καταληξεις...

Το παρατηρουμε και οι 2 και στα 2 κινητα.. Το εχει προσεξει κανας αλλος? Ειναι ετσι το ηχειο, υπαρχει καποια ρυθμιση περιεργη ή εχουν και τα 2 θεμα (χλωμο)?
 

Στο ένα απο δύο  S23 ultra που έχω, αλλά κυρίως όταν  επικοινωνούν μεταξύ τους ακούγετε ενας ήχος σαν μεταλλικός ειδικά στην κατάληξη των λέξεων με σήγμα. Όταν η κλήση είναι προς το σταθερό δεν ακούγετε. 

2 ώρες πριν, mobrol said:

Δεν νομίζω να έχεις θέμα, τον κοίταγα και εγώ. Ίσως θα κάνει λίγο πιο αργά την φόρτηση. Τελικά αγόρασα τον 45W της Ugreen και τον 65W Trio της Samsung γιατι βάζω και το tablet και την gopro. Οταν είναι το κινητό μόνο επάνω κάνει περίπου 37-40 λεπτά για πλήρη φόρτηση, όταν η μπαταρία έχει φτάσει στο 35% περίπου αν θυμάμαι καλά. Στον 45αρι δεν θυμάμαι πόσο θέλει.

Edited by NIKOS X
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτον τον μεταλλικό ηχο λεω και εγω οταν μιλαμε με τα S23.. Αρα μαλλον νορμαλ είναι

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Dark_Lord said:

Και θα έλεγα ψιλοαισθητή διαφορά...για να δούμε...

Ακριβώς αυτό, ψιλοαισθητή και εμένα...

Σκέφτομαι να κάνω wipe το cache αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην αρχίσω να τα κάνω αυτά όπως έκανα στο S22U που στην τελική δεν έκαναν καμία διαφορά. 

Το αφήνω μόνο του (όπως θα έκανε ένας νορμάλ χρήστης) και ελπίζω να στρώσει. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nasosvasedis said:

Ακριβώς αυτό, ψιλοαισθητή και εμένα...

Σκέφτομαι να κάνω wipe το cache αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην αρχίσω να τα κάνω αυτά όπως έκανα στο S22U που στην τελική δεν έκαναν καμία διαφορά. 

Το αφήνω μόνο του (όπως θα έκανε ένας νορμάλ χρήστης) και ελπίζω να στρώσει. 

Εγώ είχα κάνει wipe cache μετά την αναβάθμιση και έκανα και optimization μέσω good guardians..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, ψιλοαισθητή και εμένα...
Σκέφτομαι να κάνω wipe το cache αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην αρχίσω να τα κάνω αυτά όπως έκανα στο S22U που στην τελική δεν έκαναν καμία διαφορά. 
Το αφήνω μόνο του (όπως θα έκανε ένας νορμάλ χρήστης) και ελπίζω να στρώσει. 
Μην κάνεις δε θα γίνει κάτι!! Και δε θέλω γκρίνιες χεχε. Μια χαρά είναι. Το μόνο που θέλει είναι επαναφορά στις μεγάλες αναβαθμίσεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, costsa41 said:

Το μόνο που θέλει είναι επαναφορά στις μεγάλες αναβαθμίσεις.


 

Γιατί????? 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κινητό πλέον είναι τέρας, μπαταρία με τα πάντα ανοιχτά, με ρυθμίσεις στο μάξιμουμ, απλά δεν τελειώνει, η μέρα τελειώνει και έχω 40-45%φωτογραφίες απλά απίστευτες, βίντεο σχεδόν σαν iphone, smoothness, άπειρες παραμετροποιησεις και απλά δεν χρειάζεσαι τίποτα αλλο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί????? 
Γιατί μπορεί κάτι να μην κάτσει καλά. Κάτι που ούτε μπορείς να φανταστείς και μετά βλέπουμε εδώ ερωτήσεις γιατί αυτό δε δουλεύει καλά, γιατί η μπαταρία πέφτει, γιατί αυτή η εφαρμογή καταναλώνει τόσο. Σε μεγάλη αναβάθμιση σε s10 plus όλα λειτουργούσα τέλεια. Μόνο το one hand αργούσε αρκετά και το σκρολ πολύ λίγο. Με μια επαναφορά όλα έφτιαξαν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνα δυο μήνες θα δούμε πραγματικά πώς θα κάτσει η μπαταρία. Και τα τελευταία iphone είχαν θεμα στην αρχή. Από εκεί και πέρα, να κάνεις μια επαναφορά μετά από το επόμενο αντροιντ το καταλαβαίνω, όπως και αν τρώει σκαλωμα μια συγκεκριμένη εφαρμογή. Εγώ κάθε μήνα να κάνω αυτή τη δουλειά ενώ έδωσα 1500 (και πέρσι αλλα 1300) δε θα την κάνω. Γνώμη μου είναι ότι η μπαταρία είναι όντως καλύτερη από το s22u αλλά σε πραγματική χρήση δε θα ακουμπάει τα pro max. Και είναι λογικό λόγω ανάλυσης οθόνης και περισσότερων λειτουργιών/παραμέτρων. Μην τσιμπατε από τις φωτό που ανεβαζουν στο ίντερνετ. Ο καθένας κάνει ΑΛΛΗ χρήση. Δε γίνεται ο ένας να έχει 6 sot και ο άλλος 8 sot με τις ίδιες ρυθμίσεις σε νέα συσκευή. 

Ο άλλος είχε ανεβάσει στο ίντερνετ sot 10 ώρες και έγινε χαμός. Μετά έγραψε από κάτω ότι το είχε στα 60hz και σε εξοικονόμηση ενέργειας .🤣

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κινητό πλέον είναι τέρας, μπαταρία με τα πάντα ανοιχτά, με ρυθμίσεις στο μάξιμουμ, απλά δεν τελειώνει, η μέρα τελειώνει και έχω 40-45%φωτογραφίες απλά απίστευτες, βίντεο σχεδόν σαν iphone, smoothness, άπειρες παραμετροποιησεις και απλά δεν χρειάζεσαι τίποτα αλλο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μιας και υπήρχε apple iphone 14 pro στο σπίτι,συγκρίναμε τα βίντεο με χαμηλό φωτισμό και μπορώ να πω με σιγουριά,πως τώρα πια η Samsung έστω και για λίγο,την ξεπέρασε την apple.
Και σίγουρα είναι το πρώτο Samsung που το κατάφερε αυτό.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για φίλο το S23 Ultra και του το ετοίμασα (μέσω jmctech το 12/512) και είναι πραγματικά ένα κόσμημα. Περιμένω να ακούσω feedback από τον ίδιο άμα έχει παρόμοια αυτονομία με το 13 Pro Max, και αν ναι, με βλέπω να αλλάζω και εγώ. Φαίνεται ολοκληρωμένο και σε επιδόσεις και σε κατασκευή. Μένει να δούμε την αυτονομία

Εκτός από τα καταστήματα bestprice, από που αλλού γίνεται να βγει πολύ φθηνά ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, panosfx said:

Μιας και υπήρχε apple iphone 14 pro στο σπίτι,συγκρίναμε τα βίντεο με χαμηλό φωτισμό και μπορώ να πω με σιγουριά,πως τώρα πια η Samsung έστω και για λίγο,την ξεπέρασε την apple.
Και σίγουρα είναι το πρώτο Samsung που το κατάφερε αυτό.

Η πρόοδος στο βίντεο ήταν εκπληκτική φέτος. Και το λέω εγώ που δεν είχα παράπονα από το s22u

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για φίλο το S23 Ultra και του το ετοίμασα (μέσω jmctech το 12/512) και είναι πραγματικά ένα κόσμημα. Περιμένω να ακούσω feedback από τον ίδιο άμα έχει παρόμοια αυτονομία με το 13 Pro Max, και αν ναι, με βλέπω να αλλάζω και εγώ. Φαίνεται ολοκληρωμένο και σε επιδόσεις και σε κατασκευή. Μένει να δούμε την αυτονομία
Εκτός από τα καταστήματα bestprice, από που αλλού γίνεται να βγει πολύ φθηνά ?

Ρωτήσατε μήπως στη Samsung τι παίζεται με την εγγύηση για αγορά απ' το συγκεκριμένο κατάστημα;
Είχαν αναφέρει κάποια παιδιά πριν λίγο καιρό ότι απ' το κατάστημα τους είπαν ότι έχουν εγγύηση μόνο απ'το κατάστημα, αλλά γράφει ότι η συσκευή είναι ΕU επομένως έπρεπε να ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Just now, Titarasaudi said:


Ρωτήσατε μήπως στη Samsung τι παίζεται με την εγγύηση για αγορά απ' το συγκεκριμένο κατάστημα;
Είχαν αναφέρει κάποια παιδιά πριν λίγο καιρό ότι απ' το κατάστημα τους είπαν ότι έχουν εγγύηση μόνο απ'το κατάστημα, αλλά γράφει ότι η συσκευή είναι ΕU επομένως έπρεπε να ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Από όσο είδα τα χαρτάκια του κουτιού, είναι γερμανική η συσκευή, άρα υποθέτω ότι και με το serial number θα ισχυει κανονικά η εγγυηση. Θα κάνω βέβαια και μια ερωτηση μέσω chat (αν υπάρχει η δυνατότητα αυτή)

μίλησα με την samsung μέσω chat για να ρωτήσω για την εγγύηση
Εν συντομία μου είπαν:
1. Πρέπει να είναι ευρωπαϊκή συσκευή 
2. Πρέπει να αναγράφεται το imei ή το serial number στην απόδειξη για να ισχύει η εγγύηση
3. Δεν πρέπει η απόδειξη να είναι "απλή ταμειακής" σαν το σουπερμάρκετ 

Άρα από το jmctech, δεν νομίζω να τα δεχτούν στο σέρβις (παρόλο που είναι ευρωπαϊκά) γιατί η απόδειξη είναι ταμειακής χωρίς να γράφει το imei

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tasosathan said:

Από όσο είδα τα χαρτάκια του κουτιού, είναι γερμανική η συσκευή, άρα υποθέτω ότι και με το serial number θα ισχυει κανονικά η εγγυηση. Θα κάνω βέβαια και μια ερωτηση μέσω chat (αν υπάρχει η δυνατότητα αυτή)

μίλησα με την samsung μέσω chat για να ρωτήσω για την εγγύηση
Εν συντομία μου είπαν:
1. Πρέπει να είναι ευρωπαϊκή συσκευή 
2. Πρέπει να αναγράφεται το imei ή το serial number στην απόδειξη για να ισχύει η εγγύηση
3. Δεν πρέπει η απόδειξη να είναι "απλή ταμειακής" σαν το σουπερμάρκετ 

Άρα από το jmctech, δεν νομίζω να τα δεχτούν στο σέρβις (παρόλο που είναι ευρωπαϊκά) γιατί η απόδειξη είναι ταμειακής χωρίς να γράφει το imei

Θέλουν προσοχή τα σκρουτζομάγαζα δυστυχώς...είχα γράψει και τη γνώμη μου για το συγκεκριμένο στις αρχικές σελίδες..μήπως να τους ζητήσεις να σου στείλουν και μια απόδειξη με το IMEI;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

Θέλουν προσοχή τα σκρουτζομάγαζα δυστυχώς...είχα γράψει και τη γνώμη μου για το συγκεκριμένο στις αρχικές σελίδες..μήπως να τους ζητήσεις να σου στείλουν και μια απόδειξη με το IMEI;

Μόλις έστειλα, άντε να δω τι θα μου πουν

Μου αρέσει που ήμουν στο τσακ να το πάρω και εγώ από το ίδιο κατάστημα. Θα περιμένω να πέσει η τιμή από κανένα άλλο κατάστημα και να το πάρω από αλλού 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

Θέλουν προσοχή τα σκρουτζομάγαζα δυστυχώς...είχα γράψει και τη γνώμη μου για το συγκεκριμένο στις αρχικές σελίδες..μήπως να τους ζητήσεις να σου στείλουν και μια απόδειξη με το IMEI;

Νομίζω στο σέρβις μπορούν να δουν αν έχεις εγγύηση κ αν είναι ευρωπαϊκό από το imei σωστά???κ πότε αγοράστηκε κ η συσκευή. Οπότε κατά τη γνώμη μου γιατί χρειάζεται κ η απόδειξη αν χρειαστεί να πας σέρβις??τσέκαρα μόλις τις αποδείξεις που έχω από το s22 ultra κ s20fe κ στα δύο αναγράφεται το imei.το ένα από Mr mobile k το άλλο από kaizershop

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Andreaszel said:

Νομίζω στο σέρβις μπορούν να δουν αν έχεις εγγύηση κ αν είναι ευρωπαϊκό από το imei σωστά???κ πότε αγοράστηκε κ η συσκευή. Οπότε κατά τη γνώμη μου γιατί χρειάζεται κ η απόδειξη αν χρειαστεί να πας σέρβις??τσέκαρα μόλις τις αποδείξεις που έχω από το s22 ultra κ s20fe κ στα δύο αναγράφεται το imei.το ένα από Mr mobile k το άλλο από kaizershop

θυμάμαι και εγώ παλιότερα (εποχές s7 edge, s8) ότι τα δέχονταν στο σερβις μόνο με το imei, αλλά για να το λένε τώρα ότι θέλουν η απόειξη να το αναγράφει, μάλλον άλλαξε η πολιτική τους (?)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 φορές που έστειλα προηγούμενα μοντέλα ταχυδρομικώς στη smartech πάντως δεν θυμάμαι να έχω στείλει και την απόδειξη μαζί... μόνο ένα χαρτί με την περιγραφή των θεμάτων της συσκευής.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tasosathan said:

θυμάμαι και εγώ παλιότερα (εποχές s7 edge, s8) ότι τα δέχονταν στο σερβις μόνο με το imei, αλλά για να το λένε τώρα ότι θέλουν η απόειξη να το αναγράφει, μάλλον άλλαξε η πολιτική τους (?)

Ναι όντως μπορεί να άλλαξε κάτι κ να έχουμε μείνει πισω 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, tasosathan said:

Από όσο είδα τα χαρτάκια του κουτιού, είναι γερμανική η συσκευή, άρα υποθέτω ότι και με το serial number θα ισχυει κανονικά η εγγυηση. Θα κάνω βέβαια και μια ερωτηση μέσω chat (αν υπάρχει η δυνατότητα αυτή)

μίλησα με την samsung μέσω chat για να ρωτήσω για την εγγύηση
Εν συντομία μου είπαν:
1. Πρέπει να είναι ευρωπαϊκή συσκευή 
2. Πρέπει να αναγράφεται το imei ή το serial number στην απόδειξη για να ισχύει η εγγύηση
3. Δεν πρέπει η απόδειξη να είναι "απλή ταμειακής" σαν το σουπερμάρκετ 

Άρα από το jmctech, δεν νομίζω να τα δεχτούν στο σέρβις (παρόλο που είναι ευρωπαϊκά) γιατί η απόδειξη είναι ταμειακής χωρίς να γράφει το imei

Λίγο οφφ τόπικ αλλά τίλταρα, ξαναγράφω κάτι που είχα γράψει πρόσφατα, στο θέμα εγγυήσεων πάμε πίσω αντί για μπροστά...

Αν είναι δυνατόν το 2023 σε συσκευή που έχει αγοραστεί εντός ευρωπαϊκής ένωσης και προορίζεται για ευρωπαϊκή ένωση, να ζητάνε πώς είναι γραμμένη η απόδειξη, αν έχει bold ή italic και αν το μελάνι είναι στραβό.

Δεν τα κλέψαμε τα κινητά ρε παιδιά, τα πήραμε από καταστήματα που λειτουργούν νόμιμα στην Ελλάδα... Ρε τι άλλο θα ακούσουμε.... 

Προσωπικά το κινητό που έχω είναι από Βόντα οπότε δεν με ενδιαφέρει άμεσα, αλλά το κάνουν όλο και πιο δύσκολο και για μας και γιαυτούς... Που κάποια στιγμή απτην αγανάκτηση θα ακούσουν τα εξ αμάξης...

Τι να πω. Παλιά δίναμε μία συσκευή μόνη της σαν κούτσουρο, έβλεπαν ένα IMEI την έφτιαχναν, τώρα θέλουν και την οικογενειακή της κατάσταση. Απελπισία.

Σόρι και πάλι για το οφφ τόπικ.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...