Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθημερινά άπειρα προβλήματα με κλήσεις μέσω cosmote. Μονίμως κόβονται οι κλήσεις. Προφανώς κάτι κάνουν δεν εξηγείται. Δεν υπήρχαν πριν αυτά τα θέματα 

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2024 at 4:17 ΠΜ, DjTony said:

Καθημερινά άπειρα προβλήματα με κλήσεις μέσω cosmote. Μονίμως κόβονται οι κλήσεις. Προφανώς κάτι κάνουν δεν εξηγείται. Δεν υπήρχαν πριν αυτά τα θέματα 

Αν και εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τρομερό, μόνο στο μετρό είχα κάτι θέματα πριν λίγες μέρες, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το 5g+ που έχει προσθέσει στο κινητό μας η cosmote και αυτό δημιουργεί τα προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arian13 said:

Αν και εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τρομερό, μόνο στο μετρό είχα κάτι θέματα πριν λίγες μέρες, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το 5g+ που έχει προσθέσει στο κινητό μας η cosmote και αυτό δημιουργεί τα προβλήματα. 

Πολύ πιθανών. Συνεχώς χαμένες κλήσεις και πέφτει το κινητό σε NO SIGNAL Για λίγα δευτερόλεπτα κάθε μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, DjTony said:

Πολύ πιθανών. Συνεχώς χαμένες κλήσεις και πέφτει το κινητό σε NO SIGNAL Για λίγα δευτερόλεπτα κάθε μέρα. 

Και εμένα ακριβώς τα ίδια σε ΝOVA.  Διακοπή  κλησης και μετάπτωση σε No signal για 5- 10 sec. Άλλαξα καρτα Sim γιατί ήταν αρκετά παλιά, πάλι τα ίδια. Δεν έχει να κάνει με περιοχή. Μου το κάνει παντού εντός του λεκανοπεδίου. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κ από εμένα!! αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το google maps όταν είμαι σε πλοήγηση και κλίνω την οθόνη του κινητού για οικονομία μπαταρίας μετα απο μισο λεπτο μου λεει χαθηκε το σημα gps μολις πατρησω το power και ανοιξει η οθονη βρισκει αμεσως τους δορυφορους τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να δουλευει το gps με κλειστη οθονη??? καποια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου!

Αν και παρεξενευομαι με την κίνηση που κλείνεις την οθόνη ενώ στην ουσία χρειάζεται να βλέπεις τους χάρτες για τη διαδρομή.... κράτα παρατεταμένα με το δάχτυλο την εφαρμογή χάρτες μέχρι να βγάλει μενού. Επέλεξε πληροφορίες εφαρμογής και μετά εκεί που λέει μπαταρία βάλε χωρίς περιορισμό. Δοκίμασε το την επόμενη φορά που θα βάλεις κάποια διαδρομή. Υπόψιν...προτείνω να το ξαναλλαζεις μόλις τελειώνεις με τους χάρτες γιατί θα λειτουργεί υποχθόνια στο παρασκήνιο και θα σου ρουφάει την μπαταρία.

Επίσης, το δικαίωμα της τοποθεσίας στην εφαρμογή να το βάλεις "πάντα"...ίσως να μη χρειάζεται το πρώτο που είπα, απλά δεν ξέρω πόση ώρα έχεις κλειστή την οθόνη...μετά από κάποιο χρονικό διάστημα τερματίζονται οι εφαρμογές στο παρασκήνιο αν δεν αλλάξεις τη ρύθμιση

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

καλησπέρα φίλε μου!

Αν και παρεξενευομαι με την κίνηση που κλείνεις την οθόνη ενώ στην ουσία χρειάζεται να βλέπεις τους χάρτες για τη διαδρομή.... κράτα παρατεταμένα με το δάχτυλο την εφαρμογή χάρτες μέχρι να βγάλει μενού. Επέλεξε πληροφορίες εφαρμογής και μετά εκεί που λέει μπαταρία βάλε χωρίς περιορισμό. Δοκίμασε το την επόμενη φορά που θα βάλεις κάποια διαδρομή. Υπόψιν...προτείνω να το ξαναλλαζεις μόλις τελειώνεις με τους χάρτες γιατί θα λειτουργεί υποχθόνια στο παρασκήνιο και θα σου ρουφάει την μπαταρία.

Επίσης, το δικαίωμα της τοποθεσίας στην εφαρμογή να το βάλεις "πάντα"...ίσως να μη χρειάζεται το πρώτο που είπα, απλά δεν ξέρω πόση ώρα έχεις κλειστή την οθόνη...μετά από κάποιο χρονικό διάστημα τερματίζονται οι εφαρμογές στο παρασκήνιο αν δεν αλλάξεις τη ρύθμιση

σε ευχαριστω πολυ πολυ αυτο με την μπαταρια το ειχα κανει αλλα δεν..... εκανα τωρα αυτο με την τοποθεσια θα το δικιμασω αργοτερα ,,,, θελω να ειναι κλειστη η οθονη οταν πχ πρεπει να κανω 20 χιλιομετρα χωρις να στριψω πουθενα αλλωστε οταν ειναι να στριψω ακουω την φωνιτικη καθοδηγηση καΙ δεν χρειαζεται να βλεπω την οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανεις κανα dome για το κινητο? αν το εχει για πουλημα με ενδιαφερει 1 τζαμι. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχετε μήπως χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο gimbal? Είναι σε καλή τιμή αλλά η κριτικές νομίζω είναι κάπου στη μέση.

 

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2024 at 1:18 ΠΜ, AnDas said:

Όποιος πήρε την τελευταία αναβάθμιση, έχει COSMOTE και βρίσκεται σε περιοχή με 5G SA, έχει καταφέρει να βγάλει φωνητική κλήση μέσω 5G; Εμένα ξεκινάει και βγάζει αποτυχία σύνδεσης. Μαλισυα για να καταφέρω να βγάλω γραμμή, αναγκάστηκα και το γύρισα σε 4G.

Αναρωτιέμαι μήπως έπεσα στην περίπτωσή κάποιας δυσλειτουργίας ή κάποιας αναβάθμισης της COSMOTE εκείνη τη στιγμή.

Μπορείς να ποστάρεις ένα Screenshot από πληροφορίες λογισμικού;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sb68s said:

Η ενημέρωση Ιουλίου έχει έρθει; Εάν ναι σε ποιά έκδοση/χώρα (EUX, THL, ILO κτλ)

Στο S23+ THL ήρθε, όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Στο S23+ THL ήρθε, όλα οκ.

Οι κάρτες σου δουλεύουν?

Link to comment
Share on other sites

Πλήρως απογοητευμένος με την κάμερα του, τουλάχιστον στο αυτόματο. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά τι λάθος να κάνω; ανοίγω την κάμερα και βγάζω φώτο, όπως κάνει το 90%. Βγάζω το μωρό φωτογραφίες και όλες σε εσωτερικό χώρο και βγαίνει σε όλες ασπρουλιαρικο, καμμια σχέση τα χρώματα με την πραγματικότητα. Συνήθως έχει λευκό φόντο από πίσω (λόγω σεντονιων , τοίχου κλπ) και δεν ξέρω τι φταίει, το δέρμα το βγάζει παραπλήσιο χρώμα προς το άσπρο. Υπάρχει κανένας τρόπος να βελτιωθεί αυτό, μιας και δεν έχω εμπειρία στις φώτο; έχω ξενερώσει απίστευτα με την κάμερα του και τα χρώματα αυτής. Σε εξωτερικό χώρο σπέρνει αλλά μέσα στο σπίτι είναι χάλια χρωματικά. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Leongr188 said:

Πλήρως απογοητευμένος με την κάμερα του, τουλάχιστον στο αυτόματο. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, αλλά τι λάθος να κάνω; ανοίγω την κάμερα και βγάζω φώτο, όπως κάνει το 90%. Βγάζω το μωρό φωτογραφίες και όλες σε εσωτερικό χώρο και βγαίνει σε όλες ασπρουλιαρικο, καμμια σχέση τα χρώματα με την πραγματικότητα. Συνήθως έχει λευκό φόντο από πίσω (λόγω σεντονιων , τοίχου κλπ) και δεν ξέρω τι φταίει, το δέρμα το βγάζει παραπλήσιο χρώμα προς το άσπρο. Υπάρχει κανένας τρόπος να βελτιωθεί αυτό, μιας και δεν έχω εμπειρία στις φώτο; έχω ξενερώσει απίστευτα με την κάμερα του και τα χρώματα αυτής. Σε εξωτερικό χώρο σπέρνει αλλά μέσα στο σπίτι είναι χάλια χρωματικά. 

το ξαναγορασες παλι;;;το παλιο που ειχες εβγαζε καλες τις φωτο;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, lagoudakis said:

το ξαναγορασες παλι;;;το παλιο που ειχες εβγαζε καλες τις φωτο;;

Δεν έχω δοκιμάσει με άλλο κινητό πάρα μόνο με αυτό και με κάποια της σειράς a που αυτά χάνουν και σε ποιότητα πέραν του χρώματος. 

Το είχα δώσει μια εποχή για το 24 αλλά ήταν εντελώς άβολο στο χέρι και το ξαναπήρα, αλλά δεν κολλάει κάπου αυτο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Leongr188 said:

Δεν έχω δοκιμάσει με άλλο κινητό πάρα μόνο με αυτό και με κάποια της σειράς a που αυτά χάνουν και σε ποιότητα πέραν του χρώματος. 

Το είχα δώσει μια εποχή για το 24 αλλά ήταν εντελώς άβολο στο χέρι και το ξαναπήρα, αλλά δεν κολλάει κάπου αυτο

απλα το ειπα μηπως αυτο εχει καποιο θεμα με την καμερα ενω το προηγουμενο δεν ειχε,προσωπικα δεν εχω δει κατι που να με χαλαει σε ασπρο περιβαλλον,και δεν εχω αλλαξει ρυθμισεις ,το εχω μαμα

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό ένα πρόβλημα.

Ενώ έχω σήμα 5G δεν μπαίνει internet έχω cosmote ενώ της γυναίκας μου το A52s πάλι με cosmote  μπαίνει κανονικά στο internet υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή;

Edited by liam255
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, redcom7 said:

Οι κάρτες σου δουλεύουν?

Ναι ναι κανονικά, 2 ημέρες τώρα μετά την αναβάθμιση συνεχίζουν όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liam255 said:

Καλησπέρα αντιμετωπίζω εδώ και λίγο καιρό ένα πρόβλημα.

Ενώ έχω σήμα 5G δεν μπαίνει internet έχω cosmote ενώ της γυναίκας μου το A52s πάλι με cosmote  μπαίνει κανονικά στο internet υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή;

Γύρνα το σε 4g. Πολλές φορές το 5g πιάνει πολύ μικρότερες ταχύτητες από το 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με το 5g.Εκει που σερφάρω κανονικά κόβεται το σημα και δεν επανέρχεται αν δεν κάνω επανεκκίνηση. Το αντιμετωπίζει κι άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θα μας τρελάνει η Samsung: Το πληκτρολόγιο της Samsung  υποστηρίζει φωνητική πληκτρολόγηση στην ελληνική  γλώσσα;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sb68s said:

Μια ερώτηση γιατί θα μας τρελάνει η Samsung: Το πληκτρολόγιο της Samsung  υποστηρίζει φωνητική πληκτρολόγηση στην ελληνική  γλώσσα;

φωνητικη πληκτρολογηση στην ελληνικη γλωσσα μονο με google.απ'οσο ξερω δεν εχει περαστει ακομα πακετο ελληνικης γλωσσας απο την samsung.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...