Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιζει πραγματικα να ειναι η μονη συσκευη που ειχα ποτε που βγαζει ανετα την ημερα με ολα ανοιχτα

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Παιζει πραγματικα να ειναι η μονη συσκευη που ειχα ποτε που βγαζει ανετα την ημερα με ολα ανοιχτα

καλα αυτο δεν σημαινει κατι . και εγω με το μικρο s23 βγαζω ολη μερα οσο βαρυα χρηση και να κανω . ομως μπορει το ios να εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας . κινητο ομως δεν ειναι μονο η μπαταρια . οποιος θελει για καλυτερη μπαταρια να παλευει με τις βλακειες και τις ιδιοτροπιες του ios και της apple , ελευθερα . δικα του ειναι τα λεφτα .

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Tips2022 said:

Απαράδεκτη η κατάσταση της μπαταρίας για τέτοιο τηλέφωνο. Το δικό μας από τις 8.30 μέχρι τις 1.30 και έκλεινε τελείως, ενώ όλα τα iphone λειτουργούσαν κανονικά μέχρι το βράδυ!

Ποτέ Samsung πιά! Ήρθε η ώρα να αποχωρήσω από το android!

Πως όμως από την καλή μπαταρία του στην αρχή, περάσαμε στην απαίσια????

Μήπως δεν έπρεπε να κάνω την τελευταία αναβάθμιση της συσκευής, αλλά από την άλλη πως θα έπαιρνα την ασφάλεια ???

Αίσχος για την μπαταρία Samsung.

Να πας σε iPhone, είναι πραγματικά καλά τηλέφωνα. Όμως επειδή ή κάποια εφαρμογή σου τρώει τη μπαταρία ή επειδή έχει πρόβλημα όντως η μπαταρία σου, είναι κρίμα να θάβουμε τη συσκευή έτσι απλά. Αν δε μπορείς να βρεις ποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία κάνε factory reset το τηλέφωνο. Βάλτο από την αρχή με τις απολύτως απαραίτητες εφαρμογές. Αλλιώς μπορείς να πας Smartec στο Χαϊδάρι για έλεγχο και πιθανώς αλλαγή μπαταρίας. Η μπαταρία όπως και στα άλλα παιδιά έτσι και σε εμένα βγάζει άνετα την ημέρα. Ανάλογα τη χρήση βέβαια, αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια συσκευή με φοβερή αυτονομία. 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Tips2022 said:

Απαράδεκτη η κατάσταση της μπαταρίας για τέτοιο τηλέφωνο. Το δικό μας από τις 8.30 μέχρι τις 1.30 και έκλεινε τελείως, ενώ όλα τα iphone λειτουργούσαν κανονικά μέχρι το βράδυ!

Ποτέ Samsung πιά! Ήρθε η ώρα να αποχωρήσω από το android!

Πως όμως από την καλή μπαταρία του στην αρχή, περάσαμε στην απαίσια????

Μήπως δεν έπρεπε να κάνω την τελευταία αναβάθμιση της συσκευής, αλλά από την άλλη πως θα έπαιρνα την ασφάλεια ???

Αίσχος για την μπαταρία Samsung.

εχοντας και τα 2 μπορω να σου πω οτι η μπαταρια του s23u μετα την εκδοση 6 εγινε πολυ καλη...και τα 2 τηλεφωνα ειναι πολυ κοντα στην μπαταρια...αμα κανεις πολλες κλησεις οπως εγω το samsung εχει καλυτερη διαχειρηση στις κλησεις...το αιφον ειναι λιγο χειροτερα σε αυτο το κομματι αλλα καλυτερη διαχειρηση σε standby και σκρολαρισμα σε εφαρμογες...

κατι φταιει στο κινητο σου και σου τρωει την μπαταρια...δεν χαλασε απο την μια μερα στην αλλη λογω λογισμικου μονο σ εσενα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Μια ερώτηση. Έχω πάρει στη γυναίκα μου το κινητό και έχει θέμα με το WiFi calling. Αρχικά νόμιζα ότι φταίει η wind. Πήγα cosmote και κάνει τα ίδια. Μιλάς δηλαδή και κόβεται η κλήση. Το παθαίνει και σπίτι και εξοχικό. Εμένα το iPhone στα ίδια δίκτυα δουλεύει καλά. Παίζει να φταίει η συσκευή;  το θέμα είναι ότι το εξοχικό δεν έχει σήμα και μόνο το WiFi calling σώζει τη δουλειά 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παίδες καλησπέρα. Μια ερώτηση. Έχω πάρει στη γυναίκα μου το κινητό και έχει θέμα με το WiFi calling. Αρχικά νόμιζα ότι φταίει η wind. Πήγα cosmote και κάνει τα ίδια. Μιλάς δηλαδή και κόβεται η κλήση. Το παθαίνει και σπίτι και εξοχικό. Εμένα το iPhone στα ίδια δίκτυα δουλεύει καλά. Παίζει να φταίει η συσκευή;  το θέμα είναι ότι το εξοχικό δεν έχει σήμα και μόνο το WiFi calling σώζει τη δουλειά 

αυτο το παθαινει και η κοπελα μου με iphone 11 που στο σπιτι δεν εχουμε καθολου καλο σημα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παίδες καλησπέρα. Μια ερώτηση. Έχω πάρει στη γυναίκα μου το κινητό και έχει θέμα με το WiFi calling. Αρχικά νόμιζα ότι φταίει η wind. Πήγα cosmote και κάνει τα ίδια. Μιλάς δηλαδή και κόβεται η κλήση. Το παθαίνει και σπίτι και εξοχικό. Εμένα το iPhone στα ίδια δίκτυα δουλεύει καλά. Παίζει να φταίει η συσκευή;  το θέμα είναι ότι το εξοχικό δεν έχει σήμα και μόνο το WiFi calling σώζει τη δουλειά 

Το δοκίμασες σε λειτουργία πτήσης;; Τι ταχύτητα έχεις στη γραμμή σου; Μήπως πέφτει και το κάνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2024 at 3:36 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Παίδες καλησπέρα. Μια ερώτηση. Έχω πάρει στη γυναίκα μου το κινητό και έχει θέμα με το WiFi calling. Αρχικά νόμιζα ότι φταίει η wind. Πήγα cosmote και κάνει τα ίδια. Μιλάς δηλαδή και κόβεται η κλήση. Το παθαίνει και σπίτι και εξοχικό. Εμένα το iPhone στα ίδια δίκτυα δουλεύει καλά. Παίζει να φταίει η συσκευή;  το θέμα είναι ότι το εξοχικό δεν έχει σήμα και μόνο το WiFi calling σώζει τη δουλειά 

Όπως γράφει και ο φίλος πιο πανω, μέγας ύποπτος είναι το σήμα του δικτύου...το πάθαινα κι εγώ όταν είχα 24αρα. Από τότε που πήγα σε 100αρα ποτέ ξανά δεν αντιμετωπισα κάτι ανάλογο.

Δοκίμασε να αλλάξεις και την επιλογή προτίμησης που εμφανίζει (αν και δε νομίζω ότι παίζει ρόλο).

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, katsiletra said:

Το δοκίμασες σε λειτουργία πτήσης;; Τι ταχύτητα έχεις στη γραμμή σου; Μήπως πέφτει και το κάνει αυτό. 

 

3 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Όπως γράφει και ο φίλος πιο πανω, μέγας ύποπτος είναι το σήμα του δικτύου...το πάθαινα κι εγώ όταν είχα 24αρα. Από τότε που πήγα σε 100αρα ποτέ ξανά δεν αντιμετωπισα κάτι ανάλογο.

Δοκίμασε να αλλάξεις και την επιλογή προτίμησης που εμφανίζει (αν και δε νομίζω ότι παίζει ρόλο).

παιδες πραγματικα εχω δοκιμασει τα παντα. το ιντερνετ ειναι 4G με ρουτερ που παιζει σταθερα απο 40 και πανω, και το κανει μονο στης γυναικας μου. Ομοιως οταν ειχα εγω το 22αρι μου το εκανε. μετα γυρισα σε αι φον και δεν ειχα θεματα αλλα πιστευα οτι φταιει και η wind. ομως μαζι με την αλλαγη κινητου εβαλα και cosmote και ελεγα οτι γιαυτο εφτιαξε.. εν τελει δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει αλλα το s23 ultra ζοριζεται πολυ περισσοτερο με το wifi calling και οταν μιλαμε δεν την ακουω ή κοβεται τελειως η γραμμη και οταν ειμαστε μαζι και δοκιμασω το δικο μου, εμενα δουλευει αψογα. αρχισα να πιστευω οτι πρεπει να κλεισω το wifi calling σαν λειτουργια. της πηρα το s24 ultra μπας και φταιει καμια εκδοση λογισμικου στο δικο της αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

 

παιδες πραγματικα εχω δοκιμασει τα παντα. το ιντερνετ ειναι 4G με ρουτερ που παιζει σταθερα απο 40 και πανω, και το κανει μονο στης γυναικας μου. Ομοιως οταν ειχα εγω το 22αρι μου το εκανε. μετα γυρισα σε αι φον και δεν ειχα θεματα αλλα πιστευα οτι φταιει και η wind. ομως μαζι με την αλλαγη κινητου εβαλα και cosmote και ελεγα οτι γιαυτο εφτιαξε.. εν τελει δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει αλλα το s23 ultra ζοριζεται πολυ περισσοτερο με το wifi calling και οταν μιλαμε δεν την ακουω ή κοβεται τελειως η γραμμη και οταν ειμαστε μαζι και δοκιμασω το δικο μου, εμενα δουλευει αψογα. αρχισα να πιστευω οτι πρεπει να κλεισω το wifi calling σαν λειτουργια. της πηρα το s24 ultra μπας και φταιει καμια εκδοση λογισμικου στο δικο της αλλα δεν εχω πολλες ελπιδες.

Διαβαζω στο νημα του iPhone 15 pro max τις περιπέτειες σου στο S23U παλι θεμα...

μακάρι να μην σου τριτωσει το κακο με το S24U...

ευχέλαιο...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, anergos13 said:

Διαβαζω στο νημα του iPhone 15 pro max τις περιπέτειες σου στο S23U παλι θεμα...

μακάρι να μην σου τριτωσει το κακο με το S24U...

ευχέλαιο...

χαχαχα, κοιτα αυτο με το wifi calling το ειχα και στο s22 ultra και εγω και η γυναικα μου, αν ψαξεις θα το δεις. και μαλιστα μου δημιουργουσε προβλημα στον αισθητηρα εγγυτητας και ανοιγε την οθονη, γυρνουσε ηχειο, εκανε διαφορα περιεργα η συσκευη τα οποια συνεβαιναν μονο με wifi calling και κυριως σπιτι μου οπου εχω mesh system με asus.. κυριως εκει ειχα το θεμα, δε θυμαμαι αν το ειχα αλλου. με το αι φον δεν ειχα τετοιο θεμα. 

Τωρα η γυναικα μου εχει θεμα οταν φευγει και μιλαει, κοβεται η κληση παντα αν ειναι με wifi calling, κατι που σε μενα δε συμβαινει αλλα στο εξοχικο/ξενοδοχειο με tp link deco mesh εκανε αυτα που ανεφερα!

Γενικα το wifi calling με samsung και mesh δεν μας παει..εκει καταληγω (αρχικα πιστευα οτι φταιει και η wind).

Τωρα για τα θεματα του αι φον στις κλησεις, δεν τα εχω μονο εγω, απλα στην αρχη μη εχονταις εμπειρια και θεωρωντας οτι εχω παρει τη συσκευη με το τελειο λογισμικο εψαχνα να δω αν εγω ειμαι ασχετος, γκαντεμης ή αν τελικα το αι φον ειναι κοινος θνητος και οχι ο θεος των τηλεφωνων, ειδικα στο θεμα αξιοπιστια και σταθεροτητα στη χρηση.. και φανηκε οτι δεν εχω μονο εγω θεματα.

Σιγουρα κανω χρηση με κλησεις και ενα σπανιο για αλλους προβλημα, εμενα εντεινεται..αλλα τι να κανω? Κοντευω 20 χρονια στα φορουμ αυτα, δεν εχω ορεξη να γραγω υπερβολες και ανακριβειες, αντιθετα θελω να μην εχω προβληματα και να ασχολουμαι οσο το δυνατον λιγοτερο, αλλα δε γινεται να αλλαζω 10 συσκευες μεχρι να βρω ποια δουλευει καλυτερα. 

Πιστευω οτι και το 24αρι θα κανει τα ιδια γιατι τα εκανε και το 22 και σε μενα οταν το ειχα. μια λυση ειναι να εχω κλειστο το wifi calling αλλα με cosmote δεν εχω σημα ουτε στην πορτα ενω με wind ειχα στο μισο εξοχικο και την παλευε η γυναικα, τωρα λοιπον ειναι πιο χοντρο το προβλημα καθως περα απο τη διαμονη μας ειναι και ξενοδοχειο το διπλα κτιριο και δεν παιζει να κοβονται οι κλησεις, ειναι σημαντικο για εμας να δουλευει σωστα οταν δεχεται 50 κλησεις σε 2 ωρες το πρωι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει στα settings του phone dialer στην επιλογή wifi calling το "Wi-Fi preferred" και με την εφορμογή "Force LTE" έχω κλειδώσει το δίκτυο σε NR/LTE μόνο. Από τότε έχουν μειωθεί τα προβλήματα με το wifi calling, ειδικά όταν φεύγω από το σπίτι. Ωστόσο σε τυχαία χρονικά διαστήματα και τυχαίες μέρες εκεί που μιλάω μου ρίχνει την κλήση ακόμα και χωρίς να κινούμαι. Δεν έχω καταλάβει αν φταίει το S23U ή η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, coolnetgr said:

Εγώ έχω βάλει στα settings του phone dialer στην επιλογή wifi calling το "Wi-Fi preferred" και με την εφορμογή "Force LTE" έχω κλειδώσει το δίκτυο σε NR/LTE μόνο. Από τότε έχουν μειωθεί τα προβλήματα με το wifi calling, ειδικά όταν φεύγω από το σπίτι. Ωστόσο σε τυχαία χρονικά διαστήματα και τυχαίες μέρες εκεί που μιλάω μου ρίχνει την κλήση ακόμα και χωρίς να κινούμαι. Δεν έχω καταλάβει αν φταίει το S23U ή η Cosmote.

νατα.. 

ετσι εγινε και με το αι φον, μονο εγω ελεγα στην αρχη και ξαφνικα μαζευτηκαμε.. και αν κρινω οτι σε καθε νημα παρακολουθουν κατα βαση φανς ενω οι πολλοι ειναι διερχομενοι τοτε δεν ειναι και δειγμα το φορουμ πλεον...

Οπως και να εχει θα τα δοκιμασω στο s24 αυτα που γραφεις, σε ευχαριστω πολυ

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντα κατι βρισκει ο Θεος του Android για να δωσει την Λυση του!!😂

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ειχα κι εγω μεγαλο προβλημα με το wifi calling με το προηγουμενο κινητο Xiaomi Mi 10 Lite. Σκεφτηκα πως μαλλον φταιει η παλαιοτητα της συσκευης. Το προβλημα ομως συνεχιζει και με την καινουργια Samsung Galaxy s 23 ultra. Απλα δεν μπορεις να μιλησεις. Η λυση ειναι η απενερωοποιηση της λειτουργιας αυτης. Δεν ξερω τι  κανω λάθος και γινεται αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχουν ακουστεί κάποια παράπονα με αυτό το θέμα. Αν κ εγώ δεν έχω κάποιο θέμα υποπτεύομαι μήπως οφείλεται στο ρουτερ κ την συνδεσιμότητα τους; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Sleep said:

ειχα κι εγω μεγαλο προβλημα με το wifi calling με το προηγουμενο κινητο Xiaomi Mi 10 Lite. Σκεφτηκα πως μαλλον φταιει η παλαιοτητα της συσκευης. Το προβλημα ομως συνεχιζει και με την καινουργια Samsung Galaxy s 23 ultra. Απλα δεν μπορεις να μιλησεις. Η λυση ειναι η απενερωοποιηση της λειτουργιας αυτης. Δεν ξερω τι  κανω λάθος και γινεται αυτο 

ΤΟ ιδιο και εμεις, χθες πρωτη μερα με s24 ultra, τα ιδια! ισως φταινε τα μοντεμ, δεν ξερω. παντως και εγω και η γυναικα μου ειχαμε θεματα με τα Samsung με wifi calling αλλα μονο σπιτι και εξοχικο οπου εχω mesh με tp link και asus. στο γραφειο μου που εχω το μοντεμ του ΟΤΕ νομιζω δεν εχει θεματα. θα το δοκιμασω ξανα ομως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όλη μου η οικογένεια έχει συσκευές Samsung (σειράς A και S). Όλες μα όλες έχουν θέμα με το wifi calling και σε cosmote και σε Vodafone. Δεν είναι τυχαίο σε καμία περίπτωση 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Περί wifi calling, στο πατρικό μου που δεν έχει σχεδόν καθόλου σήμα κινητής με ρούτερ zyxel της nova παίζει καμπανα. 

Στο γραφείο της γυναίκας μου που δεν έχει και πάλι σχεδόν καθόλου σήμα κινητής, με ρούτερ zte της vodafone, ούτε στο δικό μου ούτε στης γυναίκας το s23 fe δε ψήνεται να δουλέψει το wifi calling 

Στο σπίτι που έχω καλό σήμα κινητής με το ίδιο μοντέλο ρούτερ της vodafone δε το χρησιμοποιώ γιατί οπότε πιάνει το wifi calling έχω χαλιά ήχο.

Βγάλτε συμπεράσματα μετά...

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 2:35 ΠΜ, anergos13 said:

Διαβαζω στο νημα του iPhone 15 pro max τις περιπέτειες σου στο S23U παλι θεμα...

μακάρι να μην σου τριτωσει το κακο με το S24U...

ευχέλαιο...

Παντως βλεποντας τις παραπανω αναρτησεις μαλλον με λες και μαγο.. ειτε εδω ειτε στα αι φον, βγαζω λαγους...

παρατηρω οτι πολλα προβληματα, πολυ πιο σημαντικα απο το αν βγαζει 8 ή 7,80 ωρες τη μερα η μπαταρια και δεν τα θιγει κανεις..εχουμε απομεινει τα φανμπογια ή εχουμε μεινει μονο χρηστες που κανουμε δοκιμες και οχι πραγματικη χρηση?

ειναι δυνατον μια τοσο σημαντικη λειτουργια, 2-3 γενιες τωρα σταθερα με προβλημα να μην το εχουμε θιξει??οπως ειπα το ειχα με το 22αρι, με το 23αρι  και τωρα με το 24αρι σα να μην αλλαξε τιποτα... προφανως κατι φταιει με τα μοντεμ, καναλια? ποιος ξερει, αλλα ειναι σοβαρο να μην εχεις σημα σε κτιριο (ειδικα στο ενα δεν εχω καθολου), να εχεις τη δυνατοτητα να το ξεπερασεις και να μην δουλευει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εντύπωση ότι είναι θέμα παρόχων. Εμένα σε Vodafone και Nova σταθερό, δουλεύει μια χαρά ενώ σε Cosmote κάνει διακοπές. Και στο Α54 και στο S23 Ultra. 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Παρακαλω πολυ θα θελα τις ρποτασεις σας ηια καλυτερες φωτογραφιες. Καταλαβαινω πως καπου το πραγμα ειναι υποκειμενικο και τι του αρεσει του καθενος απλα θα θελα να μου πειτε προτασεις "πειραζοντας" καποιες λειτουργιες που δεν εχω λαβει υποψη μου 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παντως βλεποντας τις παραπανω αναρτησεις μαλλον με λες και μαγο.. ειτε εδω ειτε στα αι φον, βγαζω λαγους...

παρατηρω οτι πολλα προβληματα, πολυ πιο σημαντικα απο το αν βγαζει 8 ή 7,80 ωρες τη μερα η μπαταρια και δεν τα θιγει κανεις..εχουμε απομεινει τα φανμπογια ή εχουμε μεινει μονο χρηστες που κανουμε δοκιμες και οχι πραγματικη χρηση?

ειναι δυνατον μια τοσο σημαντικη λειτουργια, 2-3 γενιες τωρα σταθερα με προβλημα να μην το εχουμε θιξει??οπως ειπα το ειχα με το 22αρι, με το 23αρι  και τωρα με το 24αρι σα να μην αλλαξε τιποτα... προφανως κατι φταιει με τα μοντεμ, καναλια? ποιος ξερει, αλλα ειναι σοβαρο να μην εχεις σημα σε κτιριο (ειδικα στο ενα δεν εχω καθολου), να εχεις τη δυνατοτητα να το ξεπερασεις και να μην δουλευει..

s22 , s23 , s24 τελειως διαφορετικα ειδικα στο θεμα μοντεμ , και αφου συμβαινει και σε αλλες μαρκες αντροιντ , δηλαδη διαφορετικες υλοποιησεις του αντροιντ , τοτε μαλλον πολυ απλα ειναι θεμα παροχων. και στο θεμα αυτο δεν ξερω τι μπορουμε να κανουμε εμεις . εδω μας εχουν πηδηξει με τις αυξησεις , σε λιγο θα παει 15 ευρω η ελαχιστη ανανεωση , γιατι ειναι καρτελ που δεν το πειραζει καμια κυβερνηση. πως θα απαιτησουμε να διορθωσουν το προβληματικο wifi calling εμεις ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε ότι μόντεμ κ να είμαι για να χρησιμοποιήσω το wifi calling, βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης κ ανοίγω το wifi (επειδή το κλείνει αυτόματα η λειτουργία πτήσης)  κ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με cosmote είμαι.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...