Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, sb68s said:

Θα ήθελα να αλλάξω το CSC της συσκευής μου για να έχω την ηχογράφηση κλήσεων. Ποιό από τα διαθέσιμα CSC (THL, ILO κτλ) έχει τις λιγότερσες συνέπειες στη λειτουργία της συσκευής (τι δεν θα δουλεύει βασικά) σε σχέση με την EUX που έχω τώρα;

Έχω thl δεν παίρνω αυτόματες ενημερώσεις απλά το γυρνάω κάθε μήνα στο EUX για να παίρνω τις ευρωπαϊκές ενημερώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sb68s said:

Θα ήθελα να αλλάξω το CSC της συσκευής μου για να έχω την ηχογράφηση κλήσεων. Ποιό από τα διαθέσιμα CSC (THL, ILO κτλ) έχει τις λιγότερσες συνέπειες στη λειτουργία της συσκευής (τι δεν θα δουλεύει βασικά) σε σχέση με την EUX που έχω τώρα;

Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις CSC. Στο S23U τα προγράμματα ηχογράφησης κλήσεων δουλεύουν άψογα. Και οι δύο πλευρές ακούγονται τέλεια. (Αντίθετα στο S22U που είχα ο συνομιλητής ακουγόταν χαμηλά στην εγγραφή)

Βέβαια δεν ξέρω αν σε κάποιους υπάρχει πρόβλημα όταν χρησιμοποιούν bluetooth.

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arxontas2323 said:

thl και ilo θα εχεις παραπανω απ οσα εχεις με eux...

 

3 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Έχω thl δεν παίρνω αυτόματες ενημερώσεις απλά το γυρνάω κάθε μήνα στο EUX για να παίρνω τις ευρωπαϊκές ενημερώσεις. 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Η ηχογράφηση κλάσεων δουλεύει με  bluetooth;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάει κανείς από Smartec για προληπτική αντικατάσταση μπαταρίας?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dark_Lord said:

Παιδιά έχει πάει κανείς από Smartec για προληπτική αντικατάσταση μπαταρίας?

Τι θέλεις να μάθεις? πάντως η δεύτερη δεν είναι σαν την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mger said:

ειναι δωρεάν η αλλαγή και μετα το πρώτο χρόνο ;

Δωρεάν δε νομίζω. Μάλλον κάποια προωθητική ενέργεια θα υπαρχει

12 minutes ago, boymanos said:

Τι θέλεις να μάθεις? πάντως η δεύτερη δεν είναι σαν την πρώτη.

Το κόστος θα ήθελα να μάθω. Η δεύτερη είναι υποδεέστερη δηλαδή; Από πού προκύπτει αυτό;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dark_Lord said:

Δωρεάν δε νομίζω. Μάλλον κάποια προωθητική ενέργεια θα υπαρχει

Το κόστος θα ήθελα να μάθω. Η δεύτερη είναι υποδεέστερη δηλαδή; Από πού προκύπτει αυτό;

Από την δική μου εμπειρία σε αλλαγή μπαταρίας, στην smartec σε αλλαγή  μπαταρίας στον δεύτερο χρόνο πληρώνεις το κόστος της μπαταρίας χωρί τα εργατικά. Εγώ σε αλλαγή μπαταρίας τον νοεμβριο στο Α52s πληρωσα 26 ευρώ.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Δωρεάν δε νομίζω. Μάλλον κάποια προωθητική ενέργεια θα υπαρχει

Το κόστος θα ήθελα να μάθω. Η δεύτερη είναι υποδεέστερη δηλαδή; Από πού προκύπτει αυτό;

Κάνε τους μια κλήση θα σου απατήσουν σε κάθε σου απορία για το κινητό σου συγκεκριμένα και με τιμή για να ξέρεις περί τίνος πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thanos1989 said:

Κάνε τους μια κλήση θα σου απατήσουν σε κάθε σου απορία για το κινητό σου συγκεκριμένα και με τιμή για να ξέρεις περί τίνος πρόκειται.

Εννοείτε ότι πρέπει να πάρει τηλέφωνο και για διαθεσιμότητα μή πάει τζάμπα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, sb68s said:

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Η ηχογράφηση κλάσεων δουλεύει με  bluetooth;

Ναι δουλεύει και με Bluetooth 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, redcom7 said:

Ναι δουλεύει και με Bluetooth 

Ευχαριστώ πολύ. Ενεργοποίησα την  ηχογράφηση (ILO), πανεύκολη διαδικασία, μένει να δούμε εάν θα παίρνει ενημερώσεις τώρα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2024 at 2:44 ΜΜ, taxtax said:

Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις CSC. Στο S23U τα προγράμματα ηχογράφησης κλήσεων δουλεύουν άψογα. Και οι δύο πλευρές ακούγονται τέλεια. (Αντίθετα στο S22U που είχα ο συνομιλητής ακουγόταν χαμηλά στην εγγραφή)

Βέβαια δεν ξέρω αν σε κάποιους υπάρχει πρόβλημα όταν χρησιμοποιούν bluetooth.

ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για ηχογράφηση 2 parts  ;

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή csc χάνουμε εγγύηση; Μπορείτε να πείτε βήματα για αλλαγη; Τι χάνουμε γενικότερα;

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2024 at 7:16 ΜΜ, mger said:

ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για ηχογράφηση 2 parts  ;

Χρησιμοποιώ το CallRecorder του SKVAlex https://play.google.com/store/search?q=skvalex&c=apps , την έκδοση 3,6,5 συγκεκριμένα, σε "αγορασμένο". Έχουν βγεί και νεώτερες αγορασμένες εκδόσεις αλλά αφού τόσο καιρό δεν έχω κανένα πρόβλημα δεν τις έχω δοκιμάσει.

Αν χρειάζεσαι βοήθεiα για να το βρεις, πες μου να σου στείλω pm.

Είχα δοκιμάσει και το Cube Call Recorder σε free έκδοση και δούλευε μια χαρά. Όμως κάποια στιγμή έβαλε περιορισμούς η Google στα προγράμματα στο Google Play να μην χρησιμοποιούν τα accessibility services για σκοπούς ηχογράφησης κλήσεων και έπρεπε να το κατεβάσεις από το side τους ή το store της Samsung κλπ. Δεν ξέρω τι ισχύει τώρα.

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, TXCELLAS said:

Με την αλλαγή csc χάνουμε εγγύηση; Μπορείτε να πείτε βήματα για αλλαγη; Τι χάνουμε γενικότερα;

Δεν χάνεται η εγγύηση, δεν θυμάμαι τον τρόπο μπορείς να βρεις διάφορους μέσω samfw tool νομίζω, με μια αναζήτηση είναι αρκετά εύκολο.

Εγώ περνάω THL για ηχογράφηση και αναγνώριση spam κλήσεων χωρίς 3rd party εφαρμογή σε κάθε συσκευή. Δεν είχα θέματα με εγγύηση, παίρνει κανονικά updates, χάνεται (νομίζω) το Samsung pay, το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν δουλεύει στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2024 at 10:30 ΠΜ, TXCELLAS said:

Με την αλλαγή csc χάνουμε εγγύηση; Μπορείτε να πείτε βήματα για αλλαγη; Τι χάνουμε γενικότερα;

https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&t=438s&ab_channel=SystemHacks

On 30/6/2024 at 9:53 ΠΜ, Sofos_5 said:

Δεν χάνεται η εγγύηση, δεν θυμάμαι τον τρόπο μπορείς να βρεις διάφορους μέσω samfw tool νομίζω, με μια αναζήτηση είναι αρκετά εύκολο.

Εγώ περνάω THL για ηχογράφηση και αναγνώριση spam κλήσεων χωρίς 3rd party εφαρμογή σε κάθε συσκευή. Δεν είχα θέματα με εγγύηση, παίρνει κανονικά updates, χάνεται (νομίζω) το Samsung pay, το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν δουλεύει στην Ελλάδα.

βαλε ins να εχεις και samsung  pay..βεβαια εγω το χρησιμοποιω μονο για boarding  pass γιατι εδω στην ελλαδα ειμαστε πισω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, arxontas2323 said:

https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4&t=438s&ab_channel=SystemHacks

βαλε ins να εχεις και samsung  pay..βεβαια εγω το χρησιμοποιω μονο για boarding  pass γιατι εδω στην ελλαδα ειμαστε πισω

Το ins υποστηρίζει google wallet?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iganiats said:

Υποστηρίζει και boarding passes από τις Ελληνικές εταιρείες (Aegean κλπ) ;

ναι κανονικα!! μονος σου τα περνας...μην περιμενεις να δεις στο app της aegean προσθηκη σε samsung wallet..

εδω οι τραπεζες ριχνουν το φταιξιμο στην samsung και η samsung ελλαδας ριχνει το φταιξιμο στς τραπεζες για την χρηση καρτων

57 minutes ago, theopanatha13 said:

Το ins υποστηρίζει google wallet?

 

φυσικα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά για να καταλάβω λέμε στη samsung ότι βρισκόμαστε σε άλλη τοποθεσία στην οποία επιτρέπεται η ηχογράφηση των κλήσεων μιας και ε.ε. δεν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, TXCELLAS said:

Πρακτικά για να καταλάβω λέμε στη samsung ότι βρισκόμαστε σε άλλη τοποθεσία στην οποία επιτρέπεται η ηχογράφηση των κλήσεων μιας και ε.ε. δεν επιτρέπεται;

Δεν λες τίποτα στην Samsung. Απλά το αλλάζεις και έχεις την ηχογράφηση κλήσεων. Δεν έχεις πρόβλημα με εγγύηση. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η κατάσταση της μπαταρίας για τέτοιο τηλέφωνο. Το δικό μας από τις 8.30 μέχρι τις 1.30 και έκλεινε τελείως, ενώ όλα τα iphone λειτουργούσαν κανονικά μέχρι το βράδυ!

Ποτέ Samsung πιά! Ήρθε η ώρα να αποχωρήσω από το android!

Πως όμως από την καλή μπαταρία του στην αρχή, περάσαμε στην απαίσια????

Μήπως δεν έπρεπε να κάνω την τελευταία αναβάθμιση της συσκευής, αλλά από την άλλη πως θα έπαιρνα την ασφάλεια ???

Αίσχος για την μπαταρία Samsung.

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με την μπαταρια. ισα ισα που κραταει πιο πολυ απο το s21 ultra που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως και εμενα η μπαταρια βγαζει 1 μερα ανετα που ειναι το ζητουμενο,ολα ανοιχτα,30 λεπτα κλησεις,γυρω στις 2 ωρες fb-insta,συνδεδεμενο ρολοι,και bt ακουστικα,βιντεο παιχνιδια δεν παιζω

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...