Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, Pns_znts said:

@gsa1967 Καλημέρα! Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα ταυτόχρονα το volume down και το power button μέχρι να σβήσει και να εμφανιστεί το logo

ok σε ευχαριστω, ξεμπλόκαρε!

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις κλήσεις σε εσωτερικό χώρο;;;είναι έντονο το φαινόμενο.Στους ίδιους χώρους με άλλες συσκευές δεν έχω θέμα...τωρα έχω αρχίσει και περνω και μηνύματα ότι ήταν κλειστό και σε εξωτερικό χώρο...cosmote έχω.καλημέρα..αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις κλήσεις σε εσωτερικό χώρο;;;είναι έντονο το φαινόμενο.Στους ίδιους χώρους με άλλες συσκευές δεν έχω θέμα...τωρα έχω αρχίσει και περνω και μηνύματα ότι ήταν κλειστό και σε εξωτερικό χώρο...cosmote έχω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kolokas said:

καλημέρα..αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις κλήσεις σε εσωτερικό χώρο;;;είναι έντονο το φαινόμενο.Στους ίδιους χώρους με άλλες συσκευές δεν έχω θέμα...τωρα έχω αρχίσει και περνω και μηνύματα ότι ήταν κλειστό και σε εξωτερικό χώρο...cosmote έχω.καλημέρα..αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις κλήσεις σε εσωτερικό χώρο;;;είναι έντονο το φαινόμενο.Στους ίδιους χώρους με άλλες συσκευές δεν έχω θέμα...τωρα έχω αρχίσει και περνω και μηνύματα ότι ήταν κλειστό και σε εξωτερικό χώρο...cosmote έχω.

Όχι τίποτα εδώ και εγώ με cosmote όλα καλά. Στο σπίτι έχω wifi calling αλλά εκτός κανένα θέμα και καμία χαμένη κλήση 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kolokas said:

καλημέρα..αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις κλήσεις σε εσωτερικό χώρο;;;είναι έντονο το φαινόμενο.Στους ίδιους χώρους με άλλες συσκευές δεν έχω θέμα...τωρα έχω αρχίσει και περνω και μηνύματα ότι ήταν κλειστό και σε εξωτερικό χώρο...cosmote έχω.καλημέρα..αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις κλήσεις σε εσωτερικό χώρο;;;είναι έντονο το φαινόμενο.Στους ίδιους χώρους με άλλες συσκευές δεν έχω θέμα...τωρα έχω αρχίσει και περνω και μηνύματα ότι ήταν κλειστό και σε εξωτερικό χώρο...cosmote έχω.

Από χθες και εγώ με cosmote έχω το ίδιο πρόβλημα, με καλούν και μου λένε γιατί είχα κλειστό το τηλ.

Του έκανα τερματισμό και το παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο (έκδοση 12/512) τον άλλο μήνα κλείνει ένα χρόνο. Σήμερα πρέπει να ήταν η δεύτερη φορά που η συσκευή φορτισε μέχρι 100 τοις εκατό. Βγήκε από την πρίζα γύρω στις 8 το πρωί και μέχρι πριν από λίγο στην αναμονή παρέμεινε στο 100%. Εξαιρετική άψογη διαχείριση από μια συσκευή που δουλεύει καθημερινά και κυρίως οι φορτίσεις είναι μεταξύ 40 με 85 τοις εκατό με ασύρματη φόρτιση! Εξαιρετική δουλίτσα η σάμμυ...

Screenshot_20240622_113732_One UI Home.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τον παλιό  δεκάρι βάτ Qi pad από εποχής Samsung s8 & s9 plus...δεν μου ανεβάζει και θερμοκρασία σε σχέση με τα τηλέφωνα που προανέφερα, ειδικά σε s21fe  λαμπάδιαζε θυμάμαι οπότε από Μάιο και μετά μέχρι Οκτώβριο σταματούσα την ασύρματη φόρτιση...τώρα τις τελευταίες ζεστές μέρες φορτίζω με ενσύρματο 33W από Xiaomi ή έναν 15αρι γνήσιο της Samsung από ένα ταμπλετ που είχα 

 

20200225115244_samsung_wireless_charger_pad_mayro.jpeg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Αρχισε να μου το κάνει και μένα σήμερα. Μέχρι το απόγευμα δούλευε κανονικά και τώρα πριν λίγο άρχισε να λέει σε όποιον με καλεί οτι το έχω απενεργοποιημένο. Εγώ καλώ κανονικά. Το έκανα και επανεκκινηση δεν έφτιαξε, βρήκε κανείς τι μπορεί να φταίει? (Cosmote έχω και γω).

 

Update: Απενεργοποίησα το 5G δουλεύω με 4G τώρα και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά. Λέτε να φταίει το 5G+ που ενεργοποιήται σιγά σιγά και οι συσκευες μας στο δίκτυο cosmote είναι οι πρωτες που το υποστηρίζουν?

Μάλλον κάποια ρύθμιση με το Stand Alone δίκτυο είναι. Δεν φταίει μαλλοννη συσκεηη6μας αλλα το δίκτυο της comsote. Αποτι βλέπω στις ρυθμίσεις με 5G δουλεύει ως 5G+ (NR SA). Για αυτό σε κάποιους το κάνει και σε κάποιους άλλους όχι. Σε όσους το κάνει ας δουν στο About Phons-> Status Information->Sim. Σαν τι τους δείχνει συνδεδεμένους. Και ας στειλει και κάποιος που του δουλεύει σωστά. 

 

Screenshot_20240622_223055_Speedtest.jpg

Screenshot_20240622_223120_Settings.jpg

Edited by dimitris1090T
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Αρχισε να μου το κάνει και μένα σήμερα. Μέχρι το απόγευμα δούλευε κανονικά και τώρα πριν λίγο άρχισε να λέει σε όποιον με καλεί οτι το έχω απενεργοποιημένο. Εγώ καλώ κανονικά. Το έκανα και επανεκκινηση δεν έφτιαξε, βρήκε κανείς τι μπορεί να φταίει? (Cosmote έχω και γω).

 

Update: Απενεργοποίησα το 5G δουλεύω με 4G τώρα και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά. Λέτε να φταίει το 5G+ που ενεργοποιήται σιγά σιγά και οι συσκευες μας στο δίκτυο cosmote είναι οι πρωτες που το υποστηρίζουν?

Μάλλον κάποια ρύθμιση με το Stand Alone δίκτυο είναι. Δεν φταίει μαλλοννη συσκεηη6μας αλλα το δίκτυο της comsote. Αποτι βλέπω στις ρυθμίσεις με 5G δουλεύει ως 5G+ (NR SA). Για αυτό σε κάποιους το κάνει και σε κάποιους άλλους όχι. Σε όσους το κάνει ας δουν στο About Phons-> Status Information->Sim. Σαν τι τους δείχνει συνδεδεμένους. Και ας στειλει και κάποιος που του δουλεύει σωστά. 

Όσο έδειχνε ότι είσαι απενεργοποιημένος, δοκίμασες να καλέσεις εσύ κάποιον? Εκεί λειτουργούσε κανονικά?

Αν ναι, να ετοιμάζεσαι για καινούρια sim (αν την έχεις καιρό). Το λέω για να μη ξεμείνεις ξαφνικά. Ψάξτο λίγο παραπάνω με την COSMOTE

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα της Cosmote είναι, το κάνει χρόνια και σε εμένα. Πλέον βέβαια δε το έχω κάνα χρόνο τώρα, αλλά πιο παλιά ήταν συχνό φαινόμενο.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Όσο έδειχνε ότι είσαι απενεργοποιημένος, δοκίμασες να καλέσεις εσύ κάποιον? Εκεί λειτουργούσε κανονικά?

Αν ναι, να ετοιμάζεσαι για καινούρια sim (αν την έχεις καιρό). Το λέω για να μη ξεμείνεις ξαφνικά. Ψάξτο λίγο παραπάνω με την COSMOTE

Ναι εγω καλούσα κανονικά δεν είχα θέμα. Οταν το γύρισα σε 4g και με καλούσαν και τους καλούσα κανονικά. Για αυτό λεω μήπως κάτι παίζει με το 5G+

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

Αρχισε να μου το κάνει και μένα σήμερα. Μέχρι το απόγευμα δούλευε κανονικά και τώρα πριν λίγο άρχισε να λέει σε όποιον με καλεί οτι το έχω απενεργοποιημένο. Εγώ καλώ κανονικά. Το έκανα και επανεκκινηση δεν έφτιαξε, βρήκε κανείς τι μπορεί να φταίει? (Cosmote έχω και γω).

 

Update: Απενεργοποίησα το 5G δουλεύω με 4G τώρα και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά. Λέτε να φταίει το 5G+ που ενεργοποιήται σιγά σιγά και οι συσκευες μας στο δίκτυο cosmote είναι οι πρωτες που το υποστηρίζουν?

Μάλλον κάποια ρύθμιση με το Stand Alone δίκτυο είναι. Δεν φταίει μαλλοννη συσκεηη6μας αλλα το δίκτυο της comsote. Αποτι βλέπω στις ρυθμίσεις με 5G δουλεύει ως 5G+ (NR SA). Για αυτό σε κάποιους το κάνει και σε κάποιους άλλους όχι. Σε όσους το κάνει ας δουν στο About Phons-> Status Information->Sim. Σαν τι τους δείχνει συνδεδεμένους. Και ας στειλει και κάποιος που του δουλεύει σωστά. 

 

Screenshot_20240622_223055_Speedtest.jpg

Screenshot_20240622_223120_Settings.jpg

Μπορείς να δώσεις και ένα screenshot από τις πληροφορίες λογισμικού να δω έκδοση και CSC?

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgemv said:

Μπορείς να δώσεις και ένα screenshot από τις πληροφορίες λογισμικού να δω έκδοση και CSC?

 

Screenshot_20240623_224442_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitris1090T said:

 

Screenshot_20240623_224442_Settings.jpg

Το CSC σου φαίνεται να είναι μια έκδοση πίσω σε σχέση με αυτό που βλέπω εγώ στο S23+. Έχω έκδοση 099, έχεις 098. Δεν ξέρω αν σε επηρεάζει για τα πρόβλημα τα με τη φωνή και το δίκτυο 5G-SA, αλλά ίσως έχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, georgemv said:

Το CSC σου φαίνεται να είναι μια έκδοση πίσω σε σχέση με αυτό που βλέπω εγώ στο S23+. Έχω έκδοση 099, έχεις 098. Δεν ξέρω αν σε επηρεάζει για τα πρόβλημα τα με τη φωνή και το δίκτυο 5G-SA, αλλά ίσως έχει σχέση.

Τι να πω, θα περιμένω επόμενη αναβάθμιση και θα δοκιμάσω να το ξανα ενεργοποιήσω, προς το παρόν με 4G δεν έχω κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικά το κινητο ενω βλέπω βιντεο στο  τικτοκ  ανεβαίνει και κατεβαίνει η φωτεινότητα αναλογα το βίντεο ενώ εχω απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα  γιατι το κανει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2024 at 10:21 ΠΜ, thabull said:

Όσο έδειχνε ότι είσαι απενεργοποιημένος, δοκίμασες να καλέσεις εσύ κάποιον? Εκεί λειτουργούσε κανονικά?

Αν ναι, να ετοιμάζεσαι για καινούρια sim (αν την έχεις καιρό). Το λέω για να μη ξεμείνεις ξαφνικά. Ψάξτο λίγο παραπάνω με την COSMOTE

...και 'γω που έχω esim της vodafone γιατί το κάνει και σε μένα η συσκευή?

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, panos93gr said:

Παιδια ξαφνικά το κινητο ενω βλέπω βιντεο στο  τικτοκ  ανεβαίνει και κατεβαίνει η φωτεινότητα αναλογα το βίντεο ενώ εχω απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα  γιατι το κανει αυτο ?

 Και σε μένα το κάνει τώρα τελευταία. Η μπάρα της φωτεινότητας βέβαια δεν ανεβαίνει,μόνο στην οθόνη φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, panos93gr said:

Παιδια ξαφνικά το κινητο ενω βλέπω βιντεο στο  τικτοκ  ανεβαίνει και κατεβαίνει η φωτεινότητα αναλογα το βίντεο ενώ εχω απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα  γιατι το κανει αυτο ?

Μου το κανει εδω και μήνες. Εχω την εντύπωση πως φταίει το Τικ και οχι η συσκευή 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prattein_Aloga said:

Μου το κανει εδω και μήνες. Εχω την εντύπωση πως φταίει το Τικ και οχι η συσκευή 

εμένα το κάνει ακόμα και μέσα στα σκοτάδια και στον browser της Samsung .ξαφνικά ανεβαίνει η φωτεινότητα και ξανά πέφτει σχεδόν αμέσως.αυτά στο s21 fe 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, panos93gr said:

Παιδια ξαφνικά το κινητο ενω βλέπω βιντεο στο  τικτοκ  ανεβαίνει και κατεβαίνει η φωτεινότητα αναλογα το βίντεο ενώ εχω απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα  γιατι το κανει αυτο ?

Έτσι λειτουργεί στα βίντεακια που είναι HDR

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 1 χρόνο με τo S23 Ultra και έχω να πώ μόνο θετικά πράγματα για το κινητό.Ήμουν (και ακόμα είμαι κατά βάθος ) οπαδός της Oneplus και φοβόμουν την μετάβαση σε συσκευη της Samsung αλλά ευτυχώς δεν το μετάνιωσα...Όλο αυτό το διάστημα το κινητό συμπεριφέρεται άψογα χωρίς κανένα κόλλημα ή πρόβλημα.Γρήγορο,εξαιρετική μπαταρία και κάμερα (τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες),συνεχείς ενημερώσεις ασφαλείας.Το μοναδικό του μειονέκτημα κατά την γνώμη μου (όπου και πάλι είναι υποκειμενικό) είναι το μεγάλο μέγεθός του,ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες.Ώρες ώρες είναι ταλαιπωρία να κουβαλάς τόσο μεγάλο κινητό.Επιλογή μου,το ξέρω...

Κατά τη γνώμη μου είναι ένα απο τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ μου...Εύγε Sammy

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αλλάξω το CSC της συσκευής μου για να έχω την ηχογράφηση κλήσεων. Ποιό από τα διαθέσιμα CSC (THL, ILO κτλ) έχει τις λιγότερσες συνέπειες στη λειτουργία της συσκευής (τι δεν θα δουλεύει βασικά) σε σχέση με την EUX που έχω τώρα;

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sb68s said:

Θα ήθελα να αλλάξω το CSC της συσκευής μου για να έχω την ηχογράφηση κλήσεων. Ποιό από τα διαθέσιμα CSC (THL, ILO κτλ) έχει τις λιγότερσες συνέπειες στη λειτουργία της συσκευής (τι δεν θα δουλεύει βασικά) σε σχέση με την EUX που έχω τώρα;

thl και ilo θα εχεις παραπανω απ οσα εχεις με eux...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...