Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ktikti said:

Μια απο τα ιδια.χαλασε η αυτονομια και θα πω οτι μετα το update ζεστενεται αρκετα.

Το παρατήρησα και εγώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι από το update ή από τη γενικότερη άνοδο της θερμοκρασίας 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Εμένα κάνει την δόνηση που φαίνεται στο βίντεο αλλά μόνο αν το έχω σε πορτραίτο αν το γυρίσω landscape το κινητό και τραβήξω βίντεο δεν ακούγεται τίποτα.

Πορτραίτο δε δοκίμασα. Αλλά είτε οριζόντια είτε κανονικά το κινητό έχω τη δόνηση ....και αν δε την έχω στην εγγραφή να την ακούω δηλαδή...έχω το αποτέλεσμα σε κάθε βίντεο σχεδόν και ας μην ακούγεται κατά την εγγραφή....άλλες φορές πιο αισθητός ο ήχος αλλες πιο σιγά 

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ένα χρόνο περασμένο thl και χρησιμοποιώ  τις ανέπαφες πληρωμές. Σήμερα πήγα να πληρώσω και μου εμφάνισε μήνυμα "Το τηλέφωνο δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλειας". Αυτό συμβαίνει λόγω thl m? Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Ίσως συνέχεια μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού και να μην είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ανέπαφη πληρωμή.  Ίσως να μη φταίει και το thl, αλλά δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nikos16717 said:

Έχω εδώ και ένα χρόνο περασμένο thl και χρησιμοποιώ  τις ανέπαφες πληρωμές. Σήμερα πήγα να πληρώσω και μου εμφάνισε μήνυμα "Το τηλέφωνο δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλειας". Αυτό συμβαίνει λόγω thl m? Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Ίσως συνέχεια μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού και να μην είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ανέπαφη πληρωμή.  Ίσως να μη φταίει και το thl, αλλά δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου 

κανε μια αλλαγη σε eux και δοκιμασε...δεν νομιζω οτι φταιει αυτο...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos16717 said:

Έχω εδώ και ένα χρόνο περασμένο thl και χρησιμοποιώ  τις ανέπαφες πληρωμές. Σήμερα πήγα να πληρώσω και μου εμφάνισε μήνυμα "Το τηλέφωνο δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλειας". Αυτό συμβαίνει λόγω thl m? Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Ίσως συνέχεια μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού και να μην είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ανέπαφη πληρωμή.  Ίσως να μη φταίει και το thl, αλλά δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου 

Φίλε μου η κάρτα σου είναι visa που χρησιμοποιείς; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, theo7ashm said:

Φίλε μου η κάρτα σου είναι visa που χρησιμοποιείς; 

Ναι visa είναι.  Για να είμαι ακριβής εμφανίζεται το παρακάτω. 

Έβαλα eux αλλά τίποτα

Αφαίρεσα την κάρτα της Πειραιώς και το μήνυμα παραμένει, που λογικά σημαίνει ότι φταίει η συσκευή

Screenshot_20240522_164548_Chrome.jpg

 

Edited by nikos16717
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos16717 said:

Ναι visa είναι.  Για να είμαι ακριβής εμφανίζεται το παρακάτω. 

Έβαλα eux αλλά τίποτα

Αφαίρεσα την κάρτα της Πειραιώς και το μήνυμα παραμένει, που λογικά σημαίνει ότι φταίει η συσκευή

Screenshot_20240522_164548_Chrome.jpg

 

Είναι πρόβλημα της visa έχω κ εγώ κ πήρα τηλ την alpha

Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update παρατηρησα σημερα που τραβηξα νυχτερινες φωτογραφιες την πανσεληνο οτι η καμερα εχει βελτιωθει πολυ!!! το OIS και σε 100χ ΖΟΟΜ σταθεροτατο.καταφερα μετα απο καιρο να βγαλω φωτο το φεγγαρι σε μεγιστο ζουμ.

ομως το βιντεο το παρατηρησα κι εγω οσο μεγαλωνει το ζοομ καινει crop ,θα ηθελα να χει τουλαχιστον ενα 30Χ να βγαζουμε το φεγγαρι.κατα τ'αλλα το κινητο δουλευει αριστα και μονιμα σε 5G εχω καλυτερη αποδοση μπαταριας.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, theo7ashm said:

Είναι πρόβλημα της visa έχω κ εγώ κ πήρα τηλ την alpha

Έχετε ενεργοποιημενη την ασφάλεια της συσκευής με δαχτυλικό αποτύπωμα; Αν όχι φταίει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ktikti said:

μετα το τελευταιο update παρατηρησα σημερα που τραβηξα νυχτερινες φωτογραφιες την πανσεληνο οτι η καμερα εχει βελτιωθει πολυ!!! το OIS και σε 100χ ΖΟΟΜ σταθεροτατο.καταφερα μετα απο καιρο να βγαλω φωτο το φεγγαρι σε μεγιστο ζουμ.

Ακόμα δεν καταλάβατε κάποιοι ότι οι φωτογραφίες του φεγγαριού είναι ψεύτικες; Σε όλα τα κινητά πλέον. Την αρχή την είχε κάνει η Huawei νομίζω. 

Μπορεί το s23 ultra να έχει το καλύτερο μακρινό ζουμ εκεί έξω σε σχέση με όλα τα  κινητά του 2024 που κυκλοφορούν, αλλά όσον αφορά το φεγγάρι, εκεί μας τα χάλασε. 

Λογικά με το update κατέβηκαν στο σύστημα καινούριες, καλύτερες φωτογραφίες του φεγγαριού για το Ai ... 

Απ' την άλλη σήμερα εχει πανσέληνο, μήπως φταίει αυτό; 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IKAL said:

Έχετε ενεργοποιημενη την ασφάλεια της συσκευής με δαχτυλικό αποτύπωμα; Αν όχι φταίει αυτό. 

Ναι κανονικά. Μίλησα με την τράπεζα και παραδέχτηκε ότι είναι θέμα της visa και ότι άμεσα θα λυθεί. Αυτό μου είπαν. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, nikos16717 said:

Έχω εδώ και ένα χρόνο περασμένο thl και χρησιμοποιώ  τις ανέπαφες πληρωμές. Σήμερα πήγα να πληρώσω και μου εμφάνισε μήνυμα "Το τηλέφωνο δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλειας". Αυτό συμβαίνει λόγω thl m? Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Ίσως συνέχεια μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού και να μην είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ανέπαφη πληρωμή.  Ίσως να μη φταίει και το thl, αλλά δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου 

Εχω ακριβως το ίδιο προβλημα εδω και 2 ημερες.

Στο wallet εχω 5 καρτες περασμενες visa και mastercard. Σε ολες το ίδιο συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω προβλημα με το wallet εδω και λιγες μερες. Νομιζω μετα το τελευταιο Update. Ειμαι σε THL. Ευτυχως ειχα και το ρολοι μαζι οπου ολα δουλεουν ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Ακόμα δεν καταλάβατε κάποιοι ότι οι φωτογραφίες του φεγγαριού είναι ψεύτικες; Σε όλα τα κινητά πλέον. Την αρχή την είχε κάνει η Huawei νομίζω. 

Μπορεί το s23 ultra να έχει το καλύτερο μακρινό ζουμ εκεί έξω σε σχέση με όλα τα  κινητά του 2024 που κυκλοφορούν, αλλά όσον αφορά το φεγγάρι, εκεί μας τα χάλασε. 

Λογικά με το update κατέβηκαν στο σύστημα καινούριες, καλύτερες φωτογραφίες του φεγγαριού για το Ai ... 

Απ' την άλλη σήμερα εχει πανσέληνο, μήπως φταίει αυτό; 

 

παλιοτερα πριν 1 μηνα πανω απο 50Χ το φεγγαρι πιξελιαζε.καλυτερες φωτογραφιες εβγαζες μεχρι 40Χ,χθες δοκιμαστηκε και στο μεγιστο και το αποτελεσμα ηταν φανταστικο.και εχω παρατηρησει οτι το OIS εχει πλεον γινει πολυ καλο σε μεγαλο ζοομ.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, digitron said:

Εχω ακριβως το ίδιο προβλημα εδω και 2 ημερες.

Στο wallet εχω 5 καρτες περασμενες visa και mastercard. Σε ολες το ίδιο συμβαινει.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Επίσης αφαίρεσα τις κάρτες για να τις ξαναπεράσω ,αλλά δεν περνάνε πια στο wallet. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές .

Είμαι με thl . Έχει γυρίσει κάνεις πίσω σε EUX και μετά ξανά στο επιθυμητό csc για να δει αν δουλεύει ;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, GeorgeHtz said:

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές .

Είμαι με thl . Έχει γυρίσει κάνεις πίσω σε EUX και μετά ξανά στο επιθυμητό csc για να δει αν δουλεύει ;

Το δοκίμασα,  έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά τίποτα. Μάλλον πρέπει να βγάλει κάποια ενημέρωση ασφαλείας η samsung  ή η google για να λυθεί το θέμα. Δε νομίζω ότι είναι θέμα της visa ,αφού το κάνει σε διάφορες κάρτες και επίσης ακόμα και κάρτα να μην υπάρχει φορτωμένη το google pay βγάζει το σχετικό μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2024 at 7:58 ΜΜ, theopanatha13 said:

Πάντως μου φενεται περίεργο γιατί και η Ταϊλάνδη υποστηρίζει το google wallet αλλά προφανώς όχι τις ελληνικές τράπεζες και κάρτες.

Αλλά μέχρι στιγμής δούλευε κανονικά τι μπορεί να φταίει τώρα?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liam255 said:

Καλησπέρα εγώ είμαι με thl και σήμερα πλήρωσα με το wallet με κάρτα εθνικής και eurobank 

Τι έκδοση android και google έχεις? τα πιο πρόσφατα?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, liam255 said:

Καλησπέρα εγώ είμαι με thl και σήμερα πλήρωσα με το wallet με κάρτα εθνικής και eurobank 

Νομίζω θα κλείσει και το δικό σου μετά από 2-3 συναλλαγές 

 

On 22/5/2024 at 2:45 ΜΜ, nikos16717 said:

Έχω εδώ και ένα χρόνο περασμένο thl και χρησιμοποιώ  τις ανέπαφες πληρωμές. Σήμερα πήγα να πληρώσω και μου εμφάνισε μήνυμα "Το τηλέφωνο δεν πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλειας". Αυτό συμβαίνει λόγω thl m? Αντιμετωπίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Ίσως συνέχεια μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού και να μην είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα ανέπαφη πληρωμή.  Ίσως να μη φταίει και το thl, αλλά δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου 

Ναι φταίει το THL και ο μόνος τρόπος για να αλλάξει είναι το επόμενο update... Έχει ξανασυμβεί πέρυσι μετά από αναβάθμιση του bootloader...

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα...μια απορια,φορτιζω την συσκευη με γνησιο φορτιστη και καλωδιο samsung,βλεπω οτι κανει τον ιδιο χρονο ειτε με τον 25αρι ειτε με τον 45αρι...απο 30-80% κανει 30 λεπτα και με τους 2,τι κανω λαθος;;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...