Jump to content

Moto G32


polhs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για του λόγου το αληθές: Screenshot_20240110_131446.thumb.jpg.27b94076659bbc3e968e1a6c7dd9de24.jpg

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενώ συνδέονται με hot spot άλλες συσκευές δεν στέλνει ίντερνετ... έχει κάποια ρύθμιση ή είναι ελάττωμα της συσκευής μου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chris 43 said:

Ενώ συνδέονται με hot spot άλλες συσκευές δεν στέλνει ίντερνετ... έχει κάποια ρύθμιση ή είναι ελάττωμα της συσκευής μου.

Δεν είναι ελάττωμα της δικής σου συσκευής, είναι γενικό πρόβλημα των Motorola συσκευών...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

θεωρω βασικα οτι υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με αρκετα chip δεκτών wifi. Προσπαθω να δωσω ιντερνετ στο pc και η usb καρτα δικτυου δεν βλεπει το hotspot των 5 ghz. Οταν ανοιγω την επεκταση συμβατοτητας (που ανοιγει και τα 2,4Ghz) το hotspot (στα 2,4) φαινεται κανονικά. Από την άλλη το hotspot χωρις επεκταση συμβατοτητας,στα 5 ghz  φαινεται κανονικά στο σχετικα καινουργιο τάμπλετ μου. Αρα προφανως κατι παιζει με κάποια (ίσως παλιότερα) wifi chip. Εν προκειμενω, ας δοκιμασει ο φίλος @Chris 43την επεκταση συμβατοτητας στις ρυθμισεις του hotspot μηπως του δωσει κανονικα ιντερνετ. Να αναφερθει επισης από τι sim προσπαθει να μοιράσει γιατί σε καποια προγραμματα κινητης/data υπήρχαν περιορισμοί παλιότερα στο θεμα αυτό.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

αν παρεις το ιδιο μοντελο δεν νομιζω να αλλαξει κατι. Δοκιμασες την ρυθμιση που εγραψα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασa και την επέκταση συμβατότητας και δεν αλλάζει κάτι. Γενικά μόλις ανοίξω το hotspot δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ ούτε η ίδια συσκευή.. με την ίδια κάρτα sim σε άλλη συσκευή δουλεύει κανονικά. Άρα δεν είναι θέμα του δικτύου νομίζω (Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chris 43 said:

Ευχαριστώ. Άρα ζητάω αντικατάσταση προϊόντος και ελπίζω να μην έχει το ίδιο θέμα και η άλλη συσκευή....

 

Όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω, δε θα αλλάξει κάτι αν πάρεις την ίδια συσκευή. Γενικά, όπως έγραψα, έχουν θέμα τα Motorola. Αν το χρειάζεσαι οπωσδήποτε το hotspot τότε σκέψου να αλλάξεις μάρκα...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, μετά λύπης, διαπιστώνω ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι αρκετά προβληματική με τις ασύρματες συνδέσεις. Έχω παρατηρήσει διαφορά "τερτιπια" με το WiFi του σπιτιού μου ενώ όλες οι άλλες συσκευές λειτουργούν υποδειγματικά. Επίσης χαμηλές ταχύτητες στη 4G σύνδεση ακόμα και αν έχει φουλ σήμα (ξέρω ότι δε φταίει η εταιρεία κινητής γιατί με την ίδια εταιρεία, στα ίδια σημεία με άλλη συσκευή έπιανα ΠΟΛΎ παραπάνω). Προσθέστε και το πρόβλημα με το hotspot και κάπως έτσι βγαίνει και η πολύ χαμηλή τιμή του...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, atillas24 said:

Γενικά, μετά λύπης, διαπιστώνω ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι αρκετά προβληματική με τις ασύρματες συνδέσεις. Έχω παρατηρήσει διαφορά "τερτιπια" με το WiFi του σπιτιού μου ενώ όλες οι άλλες συσκευές λειτουργούν υποδειγματικά. Επίσης χαμηλές ταχύτητες στη 4G σύνδεση ακόμα και αν έχει φουλ σήμα (ξέρω ότι δε φταίει η εταιρεία κινητής γιατί με την ίδια εταιρεία, στα ίδια σημεία με άλλη συσκευή έπιανα ΠΟΛΎ παραπάνω). Προσθέστε και το πρόβλημα με το hotspot και κάπως έτσι βγαίνει και η πολύ χαμηλή τιμή του...

Καλησπέρα.... 

Η σύζυγος δεν έχει προβλήματα με την συσκευή πάντως , όλα λειτουργούν άψογα . 

Μήπως είναι ελαττωματική η συσκευή η κάτι άλλο ?? 

Καλό βράδυ 

Edited by Polson
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Polson said:

Καλησπέρα.... 

Η σύζυγος δεν έχει προβλήματα με την συσκευή πάντως , όλα λειτουργούν άψογα . 

Μήπως είναι ελαττωματική η συσκευή η κάτι άλλο ?? 

Καλό βράδυ 

Και εγώ έτσι νόμιζα στις αρχές αλλά επιβεβαιώθηκα από διάφορα ίδια σχόλια σε διάφορα ξένα forums, Reddit, κλπ....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

"Έσκασε" security update 01 Ιανουαρίου '24, 32,58ΜΒ σε μέγεθος...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενω εχω ενεργοποιήμενη την αναμονή κλησης , οταν μιλάω και έχω 2η γραμμή δεν μου ερχεται η κλήση αλλα μονο sms

Link to comment
Share on other sites

Θεμα ρυθμισης από την εταιρεία κινητής είναι αυτό. Δεν είναι θέμα του τηλεφώνου. Ρώτα στο νήμα της εταιρείας που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μία ερώτηση για όσους χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο κινητό με cosmote. Είχα να χρησιμοποιήσω sim cosmote εδώ και τέσσερις μήνες. Τώρα που ξαναέβαλα την κάρτα (για να εξαργυρώσω κάτι token), παρατηρώ ότι προφανώς λόγω κάποιας ενημέρωσης των carrier services, δεν με αφήνει να αλλάξω τον τύπο δικτύου απο 4g σε 2g και αντίστροφα. Η επιλογή φαίνεται απενεργοποιημένη, και το κινητό παίζει σε 4g ή 2g ανάλογα με την κάλυψη. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κανένας που έχει την ίδια συσκευή? Περισσότερο βέβαια για θέμα ρυθμίσεων δικτύου μου κάνει. Παλαιότερα υπήρχε διακόπτης και για τις κλήσεις 4g το οποίο μετά από ενημέρωση πάλι των carrier services καταργήθηκε και αυτός.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2024 at 6:45 ΜΜ, kmpatra said:

Μία ερώτηση για όσους χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο κινητό με cosmote. Είχα να χρησιμοποιήσω sim cosmote εδώ και τέσσερις μήνες. Τώρα που ξαναέβαλα την κάρτα (για να εξαργυρώσω κάτι token), παρατηρώ ότι προφανώς λόγω κάποιας ενημέρωσης των carrier services, δεν με αφήνει να αλλάξω τον τύπο δικτύου απο 4g σε 2g και αντίστροφα. Η επιλογή φαίνεται απενεργοποιημένη, και το κινητό παίζει σε 4g ή 2g ανάλογα με την κάλυψη. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κανένας που έχει την ίδια συσκευή? Περισσότερο βέβαια για θέμα ρυθμίσεων δικτύου μου κάνει. Παλαιότερα υπήρχε διακόπτης και για τις κλήσεις 4g το οποίο μετά από ενημέρωση πάλι των carrier services καταργήθηκε και αυτός.

Δίκτυο και διαδυκτιο/δίκτυο κινητής τηλεφωνίας/κάρτες σιμ κάνεις επιλογή σε ποια σιμ θέλεις και μετά πας προτιμώμενος τύπος δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί ή αν πάντα είχε αυτή τη λειτουργία αλλά μόλις ανακάλυψα ότι έχει double tap to lock (όχι όμως double tap to wake)...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Κλειδωνει με double tap? Πως?

Ρυθμίσεις - κινήσεις - ορισμός οθόνης σε αναστολή λειτουργίας 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl197/

 

Η πιο πρόσφατη Gcam, που λειτουργεί σωστά, για αυτή τη συσκευή...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

https://github.com/revanced-apks/build-apps/releases

Οι πιο πρόσφατες Revanced εφαρμογές. Πρώτα εγκαθιστούμε το micro g...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Αντιμετωπίζει κανένας το πρόβλημα που ο κάτοχος σταματάει να ακούει τον συνομιλητή του;

Δε μου έχει κάνει κάτι τέτοιο...

Δηλαδή κατά τη διάρκεια της κλήσης, ξαφνικά, σταματά να ακούς το συνομιλητή σου; Εκείνος σε ακούει;

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρεία έχεις?  Έχεις ενεργοποιημένο wifi calling?

Ενα θεμα που εχω παρομοιο,με διακεκομμένη συνομιλία κυριως απο το μερος του συνομιλητη, συμβαινει αν εχω ταυτόχρονα ενεργοποιημενο το wifi calling και το bluetooth (το τελευταίο ομως απλά ενεργοποιημένο χωρίς να έχει συνδεδεμενα ακουστικά)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με συγγενή μου μιλούσα που έχει αυτήν την συσκευή και σε αρκετές φάσεις δεν με άκουγε καθόλου ενώ εγώ τον άκουγα κανονικα

Vodafone cu έχει, από ρυθμίσεις δεν γνωρίζω τι έχει ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...