Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, tiniakos said:

Ωραία στο τέλος του μήνα κάνω κάτι με τη μπάρα όπως είπατε; 

Συμφέρει καλύτερα αυτό ή κάποιο πακέτο από τα cu τα απλά; 

Μπορεις να δεις στο σαιτ του cu τα πακετα που υπαρχουν και να επιλεξεις. Για την μπαρα επισης εσυ θα δεις τι σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, tiniakos said:

Ωραία κάνω κάτι με τη μπάρα, σε ποια ημερομηνία να τη βάλω; 

Συμφέρει καλύτερα αυτό ή κάποιο πακέτο από τα cu τα απλά; 

To πότε θα βάλεις την μπάρα έχει σχέση με το πόσο μιλάς και το τι θές...  γενικα συμφέρει τωρα το liquid απο ολα τα πακέτα του cu , και απο τα πακέτα των αλλων εταιριών στην Ελλάδα και στα βαλκάνια , και στην ΕΕ και αν εισαι κάτω των 30 μαλλον και παγκοσμίος .

Πχ μπορείς να βάλεις την μπαρα αυριο 21 του μήνα για μεχρι 30 ευρω  και αν ειναι πρωτη σου "χρέωση" με την μπαρα θα σου τα δώσει στις 9 το πρωι χωρίς να πληρώσεις τίποτα μαζί με απεριοριστη ομιλία για 33 μέρες . Με αυτα τα 30 ευρω θα αγοράσεις τα απεριοριστα data 1 μηνα (λήγει 22 του μηνα η προσφορα) , και πριν τις 33 μέρες που λήγουν τα τζαμπα χρήματα παίρνεις κάποιο αλλλο πακέτο(πχ 200gb 10 ευρω απο το  βιγ βανγ - θελει και 30.000 κρύσταλους)

Βέβαια μπορεί να θές να φυλάξεις την 1η χρήση της μπαρας για αργότερα  οπότε βάλτην πιο μετα (αλλάζεις όποτε θες) απλά πρόσεχε παντα να βάζεις πραγματικα χρήματα καθε 60 μερες 

θα μιλάς με 0,0065 το λεπτό , και από data 1.2ευρω/ gb  . Για πιο φτηνά data υπάρχουν αυτές οι επιλογές

Big bang 
10 ευρω : 200gb 1 μηνα , και 30.000 κρύσταλους
6 ευρω : 8gb 1 μηνα , και 6.000 κρύσταλους
2 ευρω : 3gb για 7 μερες (συν την μέρα που τα έβαλες) και 1500 κρυσταλλους 
3 ευρω : 15gb για 7 μερες (συν την μέρα που τα έβαλες) και 3000 κρυσταλλους 
1 ευρω : απεριορισταd data 1 μερα (συν την μέρα που τα έβαλες) , και 900 κρύσταλους
0 ευρω : 1gb  για 1 μερα (συν την μέρα που τα έβαλες - 4 φορές το μήνα - 22 ευρω το 3μηνο) και 2000 κρυστάλους
0 ευρω 3gb  για 6 ωρες (συν την μέρα που τα έβαλες - 4 φορές το μήνα - 22 ευρω το 3μηνο) και 1000 κρυστάλους

Υπάρχουν και κάποια πακέτα του cu που θέλει λίγο κόπο να τα πάρεις ... δες τα εδώ https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/ 
2.7 ευρω : απεριόριστα  data για 4 σαβατοκύριακα 
6.5 ευρω : απεριόριστα data από 20:00 ως 08:00 για 1 μηνα 
και μερικα ακομα .... και shake 3 ως 8 gb το μηνα  , και για καθε 2 ευρω που κανεις κουπονια απο το υπόλοιπό σου για αγορα e-food 2gb για 2+1μέρες ... δες  τις τελευταιες 2 σελιδες εδω και το 1 ποστ του τοπικ  

ΥΓ 
σήμερα στις 09:00 μου ήρθαν πάνω απο 40 σμσ που έλεγαν καλοσήρθες στο liquid , η απεγραφή ήταν επιτυχής απο τις φορές που δοκίμαζα είσοδο και εξοδο τις τελευταίες μέρες 😉 .... η το μπέρδεψα η είχε κολλήσει κάτι και εκει.

8 ώρες πριν, kokalo said:

Μήπως χρειάζεται να το δοκιμάσεις με 0 (μηδέν) όπως λέει η σελίδα και όχι με Ο (όμικρον) όπως το έβαλες.....?

Τελικά καλά δούλεψε με Ομικρον και ας γράφει περιεργη απάντηση ...  το καταλαβα από την συνέχεια όταν εβαλα ξανα Κ σε βγάζει  (νομίζω και στο data control που εβαλα πριν έτσι το λέει Ομικρον ,εκτός αν το είδα καπου αλλου)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Είμαι liquid εδώ κ 2 εβδομάδες, χωρίς μπες βγες, εξ αρχής παύλες κενά στα ποτηράκια, και οι χρεώσεις σαν απλό cu, τουλάχιστον στα sms διότι ομιλία κ data έχω απεριόριστα ακόμη.

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alexandros201285 said:

Είμαι liquid εδώ κ 2 εβδομάδες, χωρίς μπες βγες, εξ αρχής παύλες κενά στα ποτηράκια, και οι χρεώσεις σαν απλό cu, τουλάχιστον στα sms διότι ομιλία κ data έχω απεριόριστα ακόμη.

Επικοινωνησες με το chat;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alexandros201285 said:

Είμαι liquid εδώ κ 2 εβδομάδες, χωρίς μπες βγες, εξ αρχής παύλες κενά στα ποτηράκια, και οι χρεώσεις σαν απλό cu, τουλάχιστον στα sms διότι ομιλία κ data έχω απεριόριστα ακόμη.

Δλδ εσυ εκανες είσοδο στο liquid ,  και μετά δεν δοκιμάσες να κανεις εξοδο οταν ειδες τις παυλες ?  απλά δεν σε εβαλε ? Το 1252 δουλευει, και χρεώνεσαι 0.4 ευρω σε σμσ ετσι ?  εχεις και τα πακετα του cu ?

Εγω δοκιμάζω με μια παλια σιμ αρκετες φορές μπες βγες αλλα παντα με εβαζε τουλαχιστον , εχω ακουσε και αλλη περιπτωση σαν αυτή που περιγράφεις αλλά επιβεβαιωσε οτι είναι ετσι.

Το εχεις αφησει και 2-3 μερες χωρις προσπαθεια εισοδου ή εξοδου , η αλλαγη μπαρας υποθέτω... σε εμενα ξεκολάει μετα απο λιγες ωρες ως 1-2 μερες ... και μονο του πιο συχνά , αν περασει η μερα  κανω καποια κινηση οπως μεταφορά η σμσ (όταν είμαι liquid όμως) η σμαρτ ποκετ.  Νομίζψ παντως δεν θελει να δοκιμάζεις εξοδο και  αλλαγη μπαρας οσο εχει κολλήσει

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Επικοινωνησες με το chat;

Με το τσατ με το τηλ με όλα, άνοιξε τεχνικό ζήτημα με το τμήμα, με ξαναπήραν τηλ και μου είπαν τελικά ότι θα διορθωθεί με μια ενημέρωση που θα γίνει στο app store l. Πριν μια εβδομάδα όλα αυτά. Ακόμη αναμονή.

2 ώρες πριν, blizard said:

Δλδ εσυ εκανες είσοδο στο liquid ,  και μετά δεν δοκιμάσες να κανεις εξοδο οταν ειδες τις παυλες ?  απλά δεν σε εβαλε ? Το 1252 δουλευει, και χρεώνεσαι 0.4 ευρω σε σμσ ετσι ?  εχεις και τα πακετα του cu ?

Εγω δοκιμάζω με μια παλια σιμ αρκετες φορές μπες βγες αλλα παντα με εβαζε τουλαχιστον , εχω ακουσε και αλλη περιπτωση σαν αυτή που περιγράφεις αλλά επιβεβαιωσε οτι είναι ετσι.

Το εχεις αφησει και 2-3 μερες χωρις προσπαθεια εισοδου ή εξοδου , η αλλαγη μπαρας υποθέτω... σε εμενα ξεκολάει μετα απο λιγες ωρες ως 1-2 μερες ... και μονο του πιο συχνά , αν περασει η μερα  κανω καποια κινηση οπως μεταφορά η σμσ (όταν είμαι liquid όμως) η σμαρτ ποκετ.  Νομίζψ παντως δεν θελει να δοκιμάζεις εξοδο και  αλλαγη μπαρας οσο εχει κολλήσει

Έκανα έξοδο με από τέσσερις μέρες, μετά ξαναμπήκα, τα ίδια. Το 1252 δεν δουλεύει, αλλά οι χρέωση sms αλά cu.

1 minute ago, Alexandros201285 said:

Με το τσατ με το τηλ με όλα, άνοιξε τεχνικό ζήτημα με το τμήμα, με ξαναπήραν τηλ και μου είπαν τελικά ότι θα διορθωθεί με μια ενημέρωση που θα γίνει στο app store l. Πριν μια εβδομάδα όλα αυτά. Ακόμη αναμονή.

Έκανα έξοδο με από τέσσερις μέρες, μετά ξαναμπήκα, τα ίδια. Το 1252 δεν δουλεύει, αλλά οι χρέωση sms αλά cu.

Είναι τεχνικό ζήτημα είπαν, τώρα κατά πόσο θα επιλυθεί με ενημέρωση απτο πλειστορ... Θα δείξει... Και βασικά το πότε θα βγεί η ενημέρωση διότι σε λίγες μέρες είπαν κ έχουν περάσει 8 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alexandros201285 said:

Με το τσατ με το τηλ με όλα, άνοιξε τεχνικό ζήτημα με το τμήμα, με ξαναπήραν τηλ και μου είπαν τελικά ότι θα διορθωθεί με μια ενημέρωση που θα γίνει στο app store l. Πριν μια εβδομάδα όλα αυτά. Ακόμη αναμονή.

Έκανα έξοδο με από τέσσερις μέρες, μετά ξαναμπήκα, τα ίδια. Το 1252 δεν δουλεύει, αλλά οι χρέωση sms αλά cu.

Είναι τεχνικό ζήτημα είπαν, τώρα κατά πόσο θα επιλυθεί με ενημέρωση απτο πλειστορ... Θα δείξει... Και βασικά το πότε θα βγεί η ενημέρωση διότι σε λίγες μέρες είπαν κ έχουν περάσει 8 μέρες.

Να μας πει ο @blizard γιατί κάνει τόσο καιρό να εξυπηρετήσει η καλύτερη εξυπηρέτηση (οπως λεει). Δεν έχει ξανασυμβεί; Έχει! Σε πολλούς το ιδιο προβλημα απο τον Νοεμβρη! Και διορθωθηκε! Αρα ξερουν τι φταιει! Γιατι ομως δεν το φτιάχνουν τωρα;

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone hellas νομίζω έφτιαξε το μεγαλυτερο κομμάτι στο software του liguid  και το οτι ξέρουν τι φταίει είναι σχετικό ...  όταν φτιάχνεις κάτι νέο παντα υπάρχουν θέματα αλλά απολαμβάνουμε μια νέα ιδεα που ξεκίνησε εδω, ίσως την πιο φτηνή τηλεφωνία στο κόσμο και όταν οι άλλοι είναι άχρηστοι τεμπέλιδες που θέλουν μονο να σου φανε τα λεφτά καλό θα ήταν να μην φερόμαστε ώς Ελληνες που καταστρέφουμε ότι καλο έχει η χωρα

15 minutes ago, Alexandros201285 said:

Έκανα έξοδο με από τέσσερις μέρες, μετά ξαναμπήκα, τα ίδια. Το 1252 δεν δουλεύει, αλλά οι χρέωση sms αλά cu.

Εχω παρατηρήσει με 5-6 κολλήματα που ειχα τον τελευταίο καιρό μετα απο πολλές δοκιμές σε παλια σιμ (και 2 πιο παλια)  οτι κάθε φορά που πατάς είσοδο πάντα η χρέωση γίνεται liquid σε δευτερόλεπτα .
Μετα έρχονται σιγά σιγά όλα τα υπόλοιπα ενα ενα μέχρι να γίνεις liquid παντου, αλλά εκει για κάποιο λόγο μερικά πράγματα κολλάνε (όχι τα ίδια ακριβός κάθε φορα)  . Αν δεν κανεις τίποτα σε εμενα φτιάχνει σχετικα συντομα.

Αν πατήσεις έξοδο οταν ακόμα είναι κολυμένο ,  θα σε βγάλει στις χρεώσεις σε λιγα δευτερόλεπτα αλλά την μια φορά που το έκαναν έμεινα στο κόλημα του app για πολλές μέρες και δεν μπορούσα να ξαναμπω .... δεν πρεπει δλδ να κάνεις κατι τέτοιο πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία εισόδου και σου ερθει το σμσ οτι είσαι liquid 

1) Εσυ οταν πατησες το κουμπί εισόδου , και σου έβγαλε τις τελίτσες , δοκίμασες να δεις αν έχεις χρεωση 1 cent (δλδ liquid) ?  ΠΡΙΝ δοκιμάσεις να πάτησεις έξοδο ? η μετα ? εγω θα περίμενα οτι πρώτα πατησες γιαυτο σε έβγαλε.
2) Μετά απο την έξοδο, πως βρήκες το κουμπί εισόδου για να δοκιμασεις ξανα ? είχε αλλάξει σε cu κανονικό το μενου από εκει που ήταν liquid με τις τελίτσες , είχε δλδ ξεκολήσει στο cu ? (σε αντίθεση με όλα λέω πιο πανω 🙂  γενικά αν θυμάσαι πές μου  για να τεσταρω αυτά που έχω δει μεχρι τώρα.
3) Οντας στο cu πλεον με το μενου cu χωρίς τελίτσες , δοκίμασες να ξαναμπεις  και σου εβγαλε τελιτσες δέυτερη φορά , ενω εχεις χρεώσεις cu ?

Πιθανόν να μην θυμάσαι και ακριβώς τι έγινε αλλα αν θυμάσαι πες  ... σε κάθε περίπτωση , μην δοκιμάσεις ξανα είσοδο η έξοδο , και μην κουνήσεις την μπαρα χρέωσης ... αν δεν θες να μπουν λεφτά ίσως να κλέισεις την καρτα .
Αν μπορείς να κανεις μια μεταφορα χρημάτων , smart pocket,. κάτι που θα αλλάξει το υπόλοιπα κάντο και αστο χωρις να αλλάξεις ειπαμε μπαρα η να δοκιμασεις εισοδο- εξοδο

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blizard said:

Η vodafone hellas νομίζω έφτιαξε το μεγαλυτερο κομμάτι στο software του liguid  και το οτι ξέρουν τι φταίει είναι σχετικό ...  όταν φτιάχνεις κάτι νέο παντα υπάρχουν θέματα αλλά απολαμβάνουμε μια νέα ιδεα που ξεκίνησε εδω, ίσως την πιο φτηνή τηλεφωνία στο κόσμο και όταν οι άλλοι είναι άχρηστοι τεμπέλιδες που θέλουν μονο να σου φανε τα λεφτά καλό θα ήταν να μην φερόμαστε ώς Ελληνες που καταστρέφουμε ότι καλο έχει η χωρα

Εχω παρατηρήσει με 5-6 κολλήματα που ειχα τον τελευταίο καιρό μετα απο πολλές δοκιμές σε παλια σιμ (και 2 πιο παλια)  οτι κάθε φορά που πατάς είσοδο πάντα η χρέωση γίνεται liquid σε δευτερόλεπτα .
Μετα έρχονται σιγά σιγά όλα τα υπόλοιπα ενα ενα μέχρι να γίνεις liquid παντου, αλλά εκει για κάποιο λόγο μερικά πράγματα κολλάνε (όχι τα ίδια ακριβός κάθε φορα)  . Αν δεν κανεις τίποτα σε εμενα φτιάχνει σχετικα συντομα.

Αν πατήσεις έξοδο οταν ακόμα είναι κολυμένο ,  θα σε βγάλει στις χρεώσεις σε λιγα δευτερόλεπτα αλλά την μια φορά που το έκαναν έμεινα στο κόλημα του app για πολλές μέρες και δεν μπορούσα να ξαναμπω .... δεν πρεπει δλδ να κάνεις κατι τέτοιο πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία εισόδου και σου ερθει το σμσ οτι είσαι liquid 

1) Εσυ οταν πατησες το κουμπί εισόδου , και σου έβγαλε τις τελίτσες , δοκίμασες να δεις αν έχεις χρεωση 1 cent (δλδ liquid) ?  ΠΡΙΝ δοκιμάσεις να πάτησεις έξοδο ? η μετα ? εγω θα περίμενα οτι πρώτα πατησες γιαυτο σε έβγαλε.
2) Μετά απο την έξοδο, πως βρήκες το κουμπί εισόδου για να δοκιμασεις ξανα ? είχε αλλάξει σε cu κανονικό το μενου από εκει που ήταν liquid με τις τελίτσες , είχε δλδ ξεκολήσει στο cu ? (σε αντίθεση με όλα λέω πιο πανω 🙂  γενικά αν θυμάσαι πές μου  για να τεσταρω αυτά που έχω δει μεχρι τώρα.
3) Οντας στο cu πλεον με το μενου cu χωρίς τελίτσες , δοκίμασες να ξαναμπεις  και σου εβγαλε τελιτσες δέυτερη φορά , ενω εχεις χρεώσεις cu ?

Πιθανόν να μην θυμάσαι και ακριβώς τι έγινε αλλα αν θυμάσαι πες  ... σε κάθε περίπτωση , μην δοκιμάσεις ξανα είσοδο η έξοδο , και μην κουνήσεις την μπαρα χρέωσης ... αν δεν θες να μπουν λεφτά ίσως να κλέισεις την καρτα .
Αν μπορείς να κανεις μια μεταφορα χρημάτων , smart pocket,. κάτι που θα αλλάξει το υπόλοιπα κάντο και αστο χωρις να αλλάξεις ειπαμε μπαρα η να δοκιμασεις εισοδο- εξοδο

Και την πρώτη φορά που μπήκα χρεώσεις cu είχα, κ την δεύτερη τα ίδια. Εν τω μεταξύ στο τεχνικό τμήμα η κοπέλα δεν βλέπει ότι χρεώνονται τα χρήματα του δωρεάν μήνα, κ μου λέει ότι έχεις 4,11€ (αυτό είναι το υπόλοιπο προ liquid) ενώ έχω 4,20€ πλέον, από 5,02. Δεν ξέρω αν κατάλαβες δια του γραπτού λόγου είναι δύσκολο να εξηγήσω ακριβώς την έκταση του τεχνικού κολλήματος που έχει φάει η βοντα. 

Αλλά φαντάσου να είχα πείσει κάποιον να το κάνει liquid κ να είχαμε αυτά τώρα... Ε δεν θα με έβριζε? Κ θα είχε κ δίκιο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 1η και δευτερη φορά που λές δεν το καταλαβαίνω γιατί το μενου cu στο app μπορεί ΜΟΝΟ να σε βάλει και όχι να σε βγάλει , ενω το μενου liquid ΜΟΝΟ να σε βγάλει και όχι να σε βάλει ... 

Κάθε φορά που κολλάει σε όλους το μενου μένει κολημένο και δεν αλλάζει στο σωστό για να μπαινω βγαίνεις αυτο ειναι το πρόβλημα  ...  δλδ εσυ τώρα μπορείς να βγεις και να ξαναμπεις ? τα μενου αλλαζουν κάθε φορά και στο επιτρέπουν ? αλλα το πρόβλημα σου είναι οτι δεν υπάρχουν οι χρεωσεις του liquid ? 

Και τα ποσά δεν τα κατάλαβα όπως τα λες  ... το 4.11 πως πηγε 5.02 και μετα 4.20 ?  .. κατι έχεις μπερδεψει εδω ...  αλλα τα 9 cent απο το 4.2 στο 4.11 δειχνουν 15 σμσ liquid και το 5.02 σε 4.20 sms cu

ΥΓ
Ο δωρεαν μήνας ειναι εντελώς αλλο πραγμα, πρεπει να χρεωθείς απο την μπαρα του liquid 13 ευρω και δεν το εχεις κανει  ... οταν βαλεις την μπαρα και φτασει η μερα θα χρεωθείς . Εσυ επιπλέον δεν εισαι καν liquid λες οπότε πως να παρεις το δωρεαν μηνα ? 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι κατάλαβα θέλει να κανείς την αλλαγή που θες και να μην το πειράξεις γενικά καθόλου ώσπου να έρθουν τα μηνύματα ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ και αυτόματης χρέωσης. Γενικά θέλει οτι αλλαζεις να είσαι σιγουρος και υπομονή. Αν το αλλάξεις ξανά και ξανά κολλάει. 

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blizard said:

Αυτο το 1η και δευτερη φορά που λές δεν το καταλαβαίνω γιατί το μενου cu στο app μπορεί ΜΟΝΟ να σε βάλει και όχι να σε βγάλει , ενω το μενου liquid ΜΟΝΟ να σε βγάλει και όχι να σε βάλει ... 

Κάθε φορά που κολλάει σε όλους που γράφουνε εδω το μενού μένει κολημένο και δεν αλλάζει στο σωστό για να μπαινο βγαίνεις ...  δλδ εσυ τώρα μπορείς να βγεις και να ξαναμπεις , και το πρόβλημα σου είναι οτι δεν υπάρχουν οι χρεωσεις του liquid ?

Ο δωρεαν μήνας ειναι εντελώς αλλο πραγμα, πρεπει να χρεωθείς απο την μπαρα του liquid 13 ευρω και δεν το εχεις κανει ... οταν βαλεις την μπαρα και φτασει η μερα θα χρεωθείς . Εσυ επιπλέον δεν εισαι καν liquid λες ,  πως να παρεις το δωρεαν μηνα ?

Και τα ποσά δεν τα κατάλαβα καθολου ... το 4.11 πως πηγε 5.02 και μετα 4.20 ? 

Μια φορά μπήκα ξαναβγηκα κ ξαναμπήκα. Κ ο λόγος που βγήκα κ ξαναμπήκα ήταν μπας κ ξεκολλήσουν οι παύλες στα ποτηράκια. Είμαι στον δωρεάν μήνα με συνδρομή 15€. Είχα 5,02 μείον 2 σμσ 4.20. το τεχνικό τμήμα μου είπε ότι έχω 4,11. Κ προφανώς αυτό που βλέπουν το 4.11,  είναι το ποσό που είχα προ liquid. Λάθος τους βέβαια που τους δείχνει αυτό το ποσό. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thman said:

Παιδιά από ότι κατάλαβα θέλει να κανείς την αλλαγή που θες και να μην το πειράξεις γενικά καθόλου ώσπου να έρθουν τα μηνύματα ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ και αυτόματης χρέωσης. Γενικά θέλει οτι αλλαζεις να είσαι σιγουρος και υπομονή. Αν το αλλάξεις ξανά και ξανά κολλάει. 

Ναι ...  πατας εισοδο και περιμενεις μέχρι το σμσ, ας κανει και 1 μερα . Ουτε την μπαρα χρέωσης να μην αλλαζεις (το κανεις στην αρχη αυτο) ,
Εγω θα έλεγα να μην μπαινεις καν στην εφαρμογή ... δλδ δοκιμάσα μια ιδέα πιο πανω να βγάζω την εφαρμογή απο το baground μόλις παταω εισοδο και δεν μου έχει κολησει ακομα ετσι (τωρα το αφησα για να καταφερω να το ξανακολήσω δοκιμαστηκα) 

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μια φορά μπήκα ξαναβγηκα κ ξαναμπήκα. Κ ο λόγος που βγήκα κ ξαναμπήκα ήταν μπας κ ξεκολλήσουν οι παύλες στα ποτηράκια. Είμαι στον δωρεάν μήνα με συνδρομή 15€. Είχα 5,02 μείον 2 σμσ 4.20. το τεχνικό τμήμα μου είπε ότι έχω 4,11. Κ προφανώς αυτό που βλέπουν το 4.11,  είναι το ποσό που είχα προ liquid. Λάθος τους βέβαια που τους δείχνει αυτό το ποσό. 

Καταρχην όλα τα ποσά liquid και cu είναι ίδια , δεν υπάρχει προ και μετα liquid ποσό , ακριβως τα ίδια που έχουν διάρκεια 60 μερες απο την ανανεωση . Επίσης ξέχνα την συνδρομη 15 ευρω, δεν την έχεις παρει, δουλευει διαφορετικα απο ότι έχεις καταλαβει.

Πιθανολογώ ότι ειχες 5.02 ευρω και δοκίμασες  να μπεις liquid (σε εβαλε αμεσα στις χρεωσεις) αλλά είδες ποτηράκια ... εκει πάτησες έξοδο (σε εβγαλε αμεσα στις χρεωσεις ) αλλα΄η εφαρμογή είχε μεινει κολλημενη στα ποτηράκια  για πολυ καιρό  ... κάποια στιγμή ξεκόλλησε (ή μονη της η απο το chat) και ατ ποτηράκια έφυγαν ώστε μπορεσες να ξαναμπεις . Εκει ξανακόλησε αλλα είναι liquid γιατι πήγες απο 4.2 στο 4,11 ... αν θες να παρεις ενα ρισκο και να δοκιμάσεις σμσ ?? πες μας τι εγινε.

Αλλιως περίμενε και μην ξαναβγείς ... 

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος θα αναβουμε και κάνα κερί να μην μας κολλήσει επειδη το software είναι προχειρογραμμένο!

Link to comment
Share on other sites

Το software δεν είναι τέλειο αλλα είναι ΕΠΑΝΣΤΑΣΗ , είμαστε οι πρώτοι σε κάτι ώς Ελλάδα, πολυ φτηνά,  κόντρα στην σαπιλα του Οτε.  Τρομάζουμε σε κάθε νεο και σε κάθε προσπάθεια 

26 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μια φορά μπήκα ξαναβγηκα κ ξαναμπήκα. Κ ο λόγος που βγήκα κ ξαναμπήκα ήταν μπας κ ξεκολλήσουν οι παύλες στα ποτηράκια. Είμαι στον δωρεάν μήνα με συνδρομή 15€. Είχα 5,02 μείον 2 σμσ 4.20. το τεχνικό τμήμα μου είπε ότι έχω 4,11. Κ προφανώς αυτό που βλέπουν το 4.11,  είναι το ποσό που είχα προ liquid. Λάθος τους βέβαια που τους δείχνει αυτό το ποσό. 

Τεσπα δεν ποσα λέφτά έχεις τώρα να βγει μια ακρη  ...   αν δεν σου το λεει η εφαρμογη cu , δες απο κάπου αλλου πχ εφαρμογη big bang ,  η το  vodafone.gr ,  το https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/ 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, blizard said:

Ναι ...  πατας εισοδο και περιμενεις μέχρι το σμσ, ας κανει και 1 μερα . Ουτε την μπαρα χρέωσης να μην αλλαζεις (το κανεις στην αρχη αυτο) ,
Εγω θα έλεγα να μην μπαινεις καν στην εφαρμογή ... δλδ δοκιμάσα μια ιδέα πιο πανω να βγάζω την εφαρμογή απο το baground μόλις παταω εισοδο και δεν μου έχει κολησει ακομα ετσι (τωρα το αφησα για να καταφερω να το ξανακολήσω δοκιμαστηκα) 

Καταρχην όλα τα ποσά liquid και cu είναι ίδια , δεν υπάρχει προ και μετα liquid ποσό , ακριβως τα ίδια που έχουν διάρκεια 60 μερες απο την ανανεωση . Επίσης ξέχνα την συνδρομη 15 ευρω, δεν την έχεις παρει, δουλευει διαφορετικα απο ότι έχεις καταλαβει.

Πιθανολογώ ότι ειχες 5.02 ευρω και δοκίμασες  να μπεις liquid (σε εβαλε αμεσα στις χρεωσεις) αλλά είδες ποτηράκια ... εκει πάτησες έξοδο (σε εβγαλε αμεσα στις χρεωσεις ) αλλα΄η εφαρμογή είχε μεινει κολλημενη στα ποτηράκια  για πολυ καιρό  ... κάποια στιγμή ξεκόλλησε (ή μονη της η απο το chat) και ατ ποτηράκια έφυγαν ώστε μπορεσες να ξαναμπεις . Εκει ξανακόλησε αλλα είναι liquid γιατι πήγες απο 4.2 στο 4,11 ... αν θες να παρεις ενα ρισκο και να δοκιμάσεις σμσ ?? πες μας τι εγινε.

Αλλιως περίμενε και μην ξαναβγείς ... 

Τι εννοείς? 4,11 είχα συν 13,60 που πήρα από την συνδρομή. Συνολικά 17.70

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, blizard said:

Το software δεν είναι τέλειο αλλα είναι ΕΠΑΝΣΤΑΣΗ , είμαστε οι πρώτοι σε κάτι ώς Ελλάδα, πολυ φτηνά,  κόντρα στην σαπιλα του Οτε.  Τρομάζουμε σε κάθε νεο και σε κάθε προσπάθεια 

Τεσπα δεν ποσα λέφτά έχεις τώρα να βγει μια ακρη  ...   αν δεν σου το λεει η εφαρμογη cu , δες απο κάπου αλλου πχ εφαρμογη big bang ,  η το  vodafone.gr ,  το https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/ 

Εαν δεν δουλευει, τι να το κάνουμε;

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, blizard said:

Τεσπα δεν ποσα λέφτά έχεις τώρα να βγει μια ακρη  ...   αν δεν σου το λεει η εφαρμογη cu , δες απο κάπου αλλου πχ εφαρμογη big bang ,  η το  vodafone.gr ,  το https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/ 

Τι να δω? Liquid ήμουν κ είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandros201285 said:

Τι εννοείς? 4,11 είχα συν 13,60 που πήρα από την συνδρομή. Συνολικά 17.70

Εγω στη θεση σου θα επαιρνα νεο νουμερο. Ειναι απλα αδικαιολογητοι!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Εαν δεν δουλευει, τι να το κάνουμε; Επανασταση που δεν δουλευει;

Τι τέλειο?? Εδώ αν δεν είχα δωρεάν ομιλία κ έπαιρνα κάνα τηλ θα μου είχε φάει όλο το υπόλοιπο!! Πάλι καλά που το πήρα χαμπάρι με τα sms...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Alexandros201285 said:

Τι εννοείς? 4,11 είχα συν 13,60 που πήρα από την συνδρομή. Συνολικά 17.70

Σου ειπα ξέχνα την συνδρομή ... δες στο πρωτο ποστ τι είναι η συνδρομή και πως την παιρνεις η την χάνεις δεν την εχεις καταλαβει .

Περιέγραψέ μου εσυ πως πηγες απο το 5.02 στο 4,2 και στο 4,11 η τελος παντως τι εκανες και αλλαξαν τα ποσα ... σου ειπα εγω πριν πως ακριβώς εγινε βαση  όσων λες,

21 minutes ago, Alexandros201285 said:

Τι να δω? Liquid ήμουν κ είμαι. 

Σε ρώτησα ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΕΣΑ ...  αλλα΄όχι με υπολογισμούς και συνδρομες, δες τι ΓΡΑΦΕΙ εκει που σου ειπα,  απο το λινκ η το αππ

20 minutes ago, Alexandros201285 said:

Τι τέλειο?? Εδώ αν δεν είχα δωρεάν ομιλία κ έπαιρνα κάνα τηλ θα μου είχε φάει όλο το υπόλοιπο!! Πάλι καλά που το πήρα χαμπάρι με τα sms...

Ειχες βγει απο το liquid ... σου εξήγησα πιο πανω τι έγινε απλά απαντα σε όσα σου λεω για επιβεβαιωση μην τα ξαναλέω τζαμπα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blizard said:

Περιέγραψέ μου εσυ πως πηγες απο το 5.02 στο 4,2 και στο 4,11 η τελος παντως τι εκανες και αλλαξαν τα ποσα ... σου ειπα εγω πριν πως ακριβώς εγινε βαση  όσων λες,

5,02  στέλνω 2 σμσ με χρεώνει σαν απλο cu = 4,20.

10 minutes ago, blizard said:

Ειχες βγει απο το liquid ... κατάλαβα τι έγινε απλά απαντα σε όσα σου λεω για επιβεβαιωση

Liquid ήμουν όταν έγιναν αυτές οι χρεώσεις σαν απλό cu.

10 minutes ago, blizard said:

Ειχες βγει απο το liquid ... κατάλαβα τι έγινε απλά απαντα σε όσα σου λεω για επιβεβαιωση

Πως έχεις καταλάβει? Εδώ οι ίδιοι απτό τεχνικό τμήμα τόσες μέρες δεν έχουν ιδέα και μου λένε να περιμένω να βγεί ενημέρωση στο play store. Αν είναι δυνατόν δλδ 

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alexandros201285 said:

5,02 μείον 2 σμσ με χρέωση απλού cu = 4,20.

Liquid ήμουν όταν έγιναν αυτές οι χρεώσεις σαν απλό cu.

1) ΠΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ που μιλάμε  ????  ,,,,  ΔΕΣ απο εκει που σου ειπα  

2) Δεν είσουν liquid οταν χρεώθηκες ειχες πατήσει έξοδο αλλά το μενου ηταν κολλημενο στο liquid και μπερδευτικες.

Είχες 5,02  ...  μπήκες liquid ,,,,  μετα έκανες έξοδο γιατι ειχε τελίτσες  ,,,, μετα εκανες 2 sms γιατι ειχε ακόμα τελιτσες και πηγε 4,2....  μετα ξεκόλησε έφυγαν οι τελιτσες και μπήκες liquid .... τώρα εχει ξανα τελιτσες αλλα εκανες σμσ και πηγε 4.11

Δες ποσο υπόλοιπο έχεις  ... για να το επιβεβαιώσεις 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Είχες 5,02  ...  μπήκες liquid ,,,,  μετα έκανες έξοδο γιατι ειχε τελίτσες  ,,,, μετα εκανες 2 sms γιατι ειχε ακόμα τελιτσες και πηγε 4,2....  μετα ξεκόλησε έφυγαν οι τελιτσες και μπήκες liquid .... τώρα εχει ξανα τελιτσες αλλα εκανες σμσ και πηγε 4.11

Όχι δεν έγινε έτσι όπως εικάζεις, τώρα έχω 4,20. Κ 4,11 στο big bang.

3 minutes ago, blizard said:

Δεν είσουν liquid οταν χρεώθηκες ειχες πατήσει έξοδο αλλά το μενου ηταν κολλημενο στο liquid και μπερδευτικες.

Ξανά γράφω είμαι liquid από 7 Γενάρη, χθές έγιναν αυτές οι χρεώσεις σαν απλό cu sms. 

Link to comment
Share on other sites

4.11 εχεις πραγματικά λεφτα δλδ  ... το 4.2 που το βλέπεις ?  οτι πανω απο 4,11 θα είναι δώρα , λεφτα δωρεαν  δλδ 0.09 μονο δωρο θα εχει μεινει 

Μπορείς να μου περιγράψεις λιγάκι τι έγινε πιο αναλυτικα ? πότε έβαλες δλδ λεφτά πραγματικα  , τι αγόρασες ... (γιατι δεν υπάρχει πακέτο χωρις σμσ ) και που χαλασες τα πραγματικά λεφτα σου για να μεινεις με 4.11 ,  που χαλασες και τυα δωρα

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...