Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To θεμα ειναι οτι ΑΥΤΟ ΤΟ REVIEW ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!

 

Και πάλι είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς κατά πόσο είναι αντικειμενικό το άτομο που θα κάνει την κριτική. Αν και θα είναι στην προσωπική επιλογή του καθενός κατά πόσο θα δώσει βάση σε αυτή και πόσο θα τον επηρεάσει. Το καλό είναι πάντος ότι σιγά σιγά θα αυξηθούν οι κριτικές όσο πιο πολλοί το αγοράζουν και θα αποκτήσουμε καλύτερη εικόνα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα Γρηγόρη γι'αυτο είπα το πιο αντιπροσωπευτικό και όχι το πιο αντικειμενικό!Αλλα δεν νομίζω οτι θα βγαλει ο ανθρωπος απο το μυαλο του bugs ούτε θα κρυψει αν υπάρχει κάποιο...!
Link to comment
Share on other sites

Μα Γρηγόρη γι'αυτο είπα το πιο αντιπροσωπευτικό και όχι το πιο αντικειμενικό!Αλλα δεν νομίζω οτι θα βγαλει ο ανθρωπος απο το μυαλο του bugs ούτε θα κρυψει αν υπάρχει κάποιο...!

 

Θα υπάρχουν σίγουρα bugs.Σας το λέω εκ πείρας ως χρήστης του M600.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχουν σίγουρα bugs.Σας το λέω εκ πείρας ως χρήστης του M600.

Θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί ότι για το P990 είχε (έχει) περισσότερο χρόνο η SE για να διορθώσει τα διάφορα bugs, και ότι πρόκειται για διαφορετικές συσκευές, κλπ...

Παρ'όλα αυτά συμφωνώ, από την εμπειρία μου ως χρήστης κινητών γενικά ! Αρκεί τα bugs να μην είναι τόσο σοβαρά που να μειώνουν αισθητά τη λειτουργικότητα και τη χρησιμότητα της συσκευής για τις δουλειές που προορίζεται.

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά η επόμενη ασχολία μας θα είναι να περιμένουμε πότε θα βγάλει καινούργιο λογισμικό η SE για να κάνουμε αναβάθμιση. Από την στιγμή όμως που μπορούμε να το κάνουμε αυτό στο σπίτι τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.. Θα έχουμε και κάτι να περιμένουμε…..μη πάθουμε και στερητικό σύνδρομο αναμονής :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη σε καποια που δεν θυμαμαι ακριβως γιατι δεν εδωσα σημασια , εχουμε και λεμε

 

1. Υπαρχει σαν μονιμη επιλογη

2.Δεν το κοιταξα

3.Αν θυμαμαι καλα , ναι

4.Αν επιλεξεις να βγεις απο το μηνυμα , το αποθηκευει και μπορεις μετα να συνεχισεις την συνταξη του . Μπορεις φυσικα να τελειωσεις με το μηνυμα που γραφεις και να διαβασεις μετα το νεο .

5.ΟΧΙ , μιλωντας παντα μονο για τα προεγκατεστημενα themes , καθε φορα που αλλαζεις ενα απο αυτα , παραμενει η μελωδια που εχεις διαλεξει

6. Μπορεις να δεις ολους τους φακελους μηνυματων , και να διαγραψεις π.χ. ενα ενα ή ολα μαζι οσα εχεις στειλει .

Συνεχιζει ομως να μην μπορει να εμφανισει ενα νεο MMS χωρις να ανοιξεις το καπακι .

 

Thanks με κάλυψες...:)

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Το N80 ειναι η μονη συσκευη που μπορει να καλυψει σχεδον... μπαταρια του ειναι οριακα ανεκτη... Αλλες προτασεις χωρις να θυσιασεις εστω και ενα απο αυτα τα χαρακτηριστικα που θελεις δεν υπαρχουν... Αναλογα με το ποιο σε "¨ενοχλει" λιγοτερο να χασεις , ειδικα σε WM συσκευες θα μπορουσες να βρεις μερικες καλες λυσεις.... :)

 

Sorry για την καθυστέρηση αλλά μέχρι να βρω την απάντηση... :p

Ευχαριστώ, όπως και τους άλλους φίλους που ασχολήθηκαν... οπότε παραμένω με το δίλημμα... :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως μην περιμενετε να βγαλουμε ακρη απο ενα η δυο προωρα reviews.Ας βγει στην αγορα να το παρει μια κρισιμη μαζα χρηστων,να βγουν και 1-2 SWU's και μετα βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχουν σίγουρα bugs.Σας το λέω εκ πείρας ως χρήστης του M600.

 

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει η πείρα σου και τι bugs αντιμετώπισες,

γιατί το Μ600 είναι πάντα η εναλλακτική, και πιο φτηνή επιλογή μου ή και επιλογή μας !!!

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχουν ξανάναφερθεί γιατί δεν παρακολουθούσα το θέμα απο την αρχή:

 

P990 user's guide1

 

P990 user's guide2

 

P990 laboratory photos

 

P990 sar report

 

Η σελίδα που τα βρήκα είναι αυτή.

Επίσης υπάρχουν και άλλα έγγραφα στην σελίδα αλλά δεν μπορώ να εξηγήσω τι είναι ακριβώς :O Μάλλον πρέπει να αφορούν την fcc πιστοποιήση του p990.

Link to comment
Share on other sites

Emena prosopika me endiaferi H pira sou kai ti BUGs antimetopises,

giati to M600 einai panta H defteri epilogi mou 'H kai epilogi mas !!!

 

Τα πρώτα bugs που εντόπισα τα οποία είναι και πολύ χτυπητά είναι:

1. To video κάνει κολληματάκια όταν παίζεις ένα μεγάλο αρχείο όπως ένα videoclip ας πούμε.

2. To startup της συσκευής(όταν ανοίγεις τη συσκευή) διαρκεί 1 λεπτό ή και περισσότερο.Δεν το έχω χρονομετρήσει.Αργεί πάντως να ανοίξει η συσκευή περισσότερο από όσο θα έπρεπε.

3. Όταν εγκαθιστάς πολλά προγράμματα, ιδίως μεγάλα προγράμματα του ενός megabyte και άνω και πας μετά να τα απεγκαταστήσεις μέχρι να σου εμφανίσει τη λίστα να τα απεγκαταστήσεις πας φτιάχνεις ένα καφέ και μετά την εμφανίζει:lol: Γενικά το λογισμικό έχει πρόβλημα με το buffering και αυτό φαίνεται και στην ταχύτητα του μενού.Μην φανταστείς ότι πάει σα χελώνα αλλά θα μπορούσε να είναι ταχύτερο.Και τα προβλήματα στο video είναι λόγω μη σωστού buffering.

 

Μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει κάποιο άλλο πρόβλημα.Δεν έχω gprs οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τον browser.Τα mp3s ακούγονται μια χαρά χωρίς κολλήματα.Όλα αυτά τα bugs που προανέφερα αφορούν την εργοστασιακή έκδοση λογισμικού.Από τότε έχουν βγει κάποια updates που κάνουν πιο γρήγορη την πλοήγηση στο μενού αλλά χαλάνε άλλα πράγματα.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Μετά λύπης μου σας αναφέρω ότι πάμε για Σεπτέμβρη.

 

Αγαπητέ Κύριε κ.λ.π.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το Sony Ericsson P990i κινητό τηλέφωνο θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά, τέλη Αυγούστου με κάθε επιφύλαξη. :confused: :mad:

Για περισσότερες πληροφορίες μπλα , μπλα, μπλα

Με εκτίμηση,

μπλα,μπλα,μπλα...

 

Αυτά που γράφονται εδώ μέσα για περιορισμένα κομμάτια και άλλα παράξενα με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Η επίσημη κυκλοφορία του κινητού με ενδιαφέρει σαν καταναλωτή. Ούτε τα pre-release, ούτε τα beta 1 release , ούτε πράσινα άλογα και άλλα κουλά. :wacko: :(

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε super moderator εκτος απο τα 'πρασινα αλογα' που αναφέρεις αυτο το mail αν διάβαζες προηγούμενα post το ειχα ανεβάσει (μεσω καποιου ...βεβαια) πριν 3 μερες ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κοίταξα. Αυτό που έβαλα δεν είναι από το δικό σου email, όχι ότι έχει σημασία.

 

Η ουσία είναι ότι κάποια στιγμή πρέπει να γράφεται και η πιθανή αληθινή ημερομηνία επίσημης κυκλοφορίας του κινητού έτσι ώστε αν κάποοιος μπει σε αυτό εδώ το θέμα να μην νομίζει ότι θα πάει σε κάποιο μαγαζί και θα το πάρει... :blink:

 

Το άσχημο είναι ότι ακόμα και οι επίσημες απαντήσεις από την SE είναι της μαντικής μεθόδου. :rolleyes: (Τέλη Αυγούστου ...με κάθε επιφύλαξη :blink: ) καλά κρασιά δηλαδή. :happy:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πάτε να πάρετε το M600.Το λογισμικό είναι το ίδιο.To wifi έτσι και αλλιώς δεν αξίζει γιατί θα τρώει την μπαταρία σε 10 λεπτά και πολύ λέω.Η κάμερα σε κινητό ποτέ δε μου άρεσε και την θεωρώ περιττή.Μια ψηφιακή είναι πολύ καλύτερη.Και τώρα θα μου πούνε κάποιοι ότι μπορεί να βρεθούν κάπου και να θέλουν να αποθανατίσουν τη στιγμή και ότι δεν μπορούν να κουβαλάνε την ψηφιακή μαζί τους συνέχεια.Πόσες φορές σας έτυχε αυτό;;Εγώ που μένω σε πόλη δε μου έτυχε ποτέ.Μόνο άμα πάω διακοπές τραβάω φωτογραφίες σα φυσιολογικός άνθρωπος.Πιο πολύ σαν παιχνίδι βλέπω την κάμερα του κινητού παρά σα εργαλείο.Πάρτε παραδειγμα ότι όσες φωτογραφίες τραβηγμένες από κινητά κυκλοφορούν στο internet απεικονίζουν τον κ@λο ή το stringάκι κάποιας κοπέλας.Άμα θέλετε την κάμερα για αυτό το λόγο τότε τι να πω.Μεγάλα παιδιά είστε οι περισσότεροι εδώ μέσα.Το M600 αν θεωρείται τους εαυτούς σας επαγγελματίες και τίποτε άλλο είναι υπεραρκετό!

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, έπρεπε να κάνει την παρατήρηση ενα s.mod, ωστε κάποιοι να σταματήσουν τις επιθέσεις και να ηρεμήσουν!!!!!!!!!!!
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To M600 ραδιόφωνο; Δεν το είδα πουθενά...

 

Radio-addicted!!!

 

Ώχ!!!μαγικό.....:ninja: :ninja: :ninja:

Το m600 έχει ραδιόφωνο τελικά....

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003045

 

(μην μου πει κανένας για εγγραφή απο το ραδιόφωνο :p η για το καλώδιο αφού έτσι και αλλιώς το Ρ990 για να πέξει ράδιο θέλει hands free)

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Ώχ!!!μαγικό.....:ninja: :ninja: :ninja:

Το m600 έχει ραδιόφωνο τελικά....

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003045

 

(μην μου πει κανένας για εγγραφή απο το ραδιόφωνο :p η για το καλώδιο αφού έτσι και αλλιώς το Ρ990 για να πέξει ράδιο θέλει hands free)

 

Δε λέει όμως πουθενά ότι είναι συμβατό με το M600!:worry:

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Mia leptomereia pou den pistevo na exei allaksei sto p990 logo leitourgikou ktl.

Alla thelo na do an to ksipnititi litoyrgei me to kinito kleisto....:happy:

Mporoume na to exoume sto flight mode fysika me 1% katanalosi,

 

 

Kai kati asxeto... mipos kserei kaneis poso exei ftasei to megisto orio megethous gia apostoli MMS ?

Einai akoma 100 kb i exei kseperastei?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mia leptomereia pou den pistevo na exei allaksei sto p990 logo leitourgikou ktl.

Alla thelo na do an to ksipnititi litoyrgei me to kinito kleisto....:happy:

Mporoume na to exoume sto flight mode fysika me 1% katanalosi,

 

 

Kai kati asxeto... mipos kserei kaneis poso exei ftasei to megisto orio megethous gia apostoli MMS ?

Einai akoma 100 kb i exei kseperastei?

 

 

 

Το οριο ειναι θεμα συσκευης αλλα και δικτυου .

Ολες οι συσκευες σχεδον εχουν ενα μεγιστο οριο αποστολης και ληψης , αλλα σε σχεδον ολα τα κινητα πλεον ειναι πανω απο 100ΚΒ και συνηθως ειναι 300 .

Τοσο ειναι και στο Ρ990 .

Απο εκει και περα , τα δικτυα ετσι και αλλιως θετουν και αυτα οριο , με αποτελεσμα οποιο και αν ειναι το οριο της συσκευης , εαν υπερβαινει αυτο του δικτυου , υπερισχυει αυτο του δικτυου .

 

Στην Vodafone και την Cosmote , το οριο ειναι 512ΚΒ οποτε δεν τιθεται θεμα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...