Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia...

tha einai fisika ena panakrivo kinito... pou san "aples" kinitou leitourgies kanei oti ena kinito 300euro edo kai mines...

me ena open leitourgiko xoris proothisi/kinisi logo oti den iparxei allo kai de tha iparksei allo paromoio stin agora...

me agnosti poreia sta software houses mias kai mia siskevi den fernei esoda se aftous...

 

tha mou itan poli diskolo na to agoraso...

aporo giati to perimenete me tosi laxtara!!!

anyway... bitsia einai afta!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εν μέρει έχεις δίκαιο,αλλά αν το συλλογιστείς ποιες λειτουργίες εκτελεί και ένα κινητό των 300 ευρώ?Το wi-fi?Το bluetooth ΚΑΙ τις υπέρυθρες (κατάντησε πολυτέλεια να έχουμε και τα δύο μαζί πλέον :p )..Τόσες δυνατότητες διασύνδεσης?Το 3G μήπως με την δεύτερη κάμερα?Την 2 megapixels camera?Την οθόνη αφής?Τις δυνατότητες ενός pda?Το ανοικτό λειτουργικό το οποίο ακόμη και δυνατότητες ανέλιξης να μην είχε πάλι σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις το κινητό σου όπως το θες?Μου λες με ποιο άλλο κινητό μπορείς να διαβάζεις εύκολα και γρήγορα αρχεία word και excel??Μην μου πεις για 6680 και Ν70 γιατί με τέτοια οθόνη ούτε βιντεο δεν βλέπεις (που λέει ο λόγος)...Τα χρήματα οκ,είναι πολλά (αν και ακούγεται κάτι για 650 που δεν είναι και τόσα πολλά)αλλά αν αναλογιστούμε τις καθαρά επαγγελματικές δυνατότητες που σου προσφέρει δεν πρέπει καν να το σκεφτείς!!Οκ,υπάρχει και το 9500,αλλά χωρίς οθόνη αφής δεν κάνεις και πολλά!!

Ακούω απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει έχεις δίκαιο,αλλά αν το συλλογιστείς ποιες λειτουργίες εκτελεί και ένα κινητό των 300 ευρώ?Το wi-fi?Το bluetooth ΚΑΙ τις υπέρυθρες (κατάντησε πολυτέλεια να έχουμε και τα δύο μαζί πλέον :p )..Τόσες δυνατότητες διασύνδεσης?Το 3G μήπως με την δεύτερη κάμερα?Την 2 megapixels camera?Την οθόνη αφής?Τις δυνατότητες ενός pda?Το ανοικτό λειτουργικό το οποίο ακόμη και δυνατότητες ανέλιξης να μην είχε πάλι σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις το κινητό σου όπως το θες?Μου λες με ποιο άλλο κινητό μπορείς να διαβάζεις εύκολα και γρήγορα αρχεία word και excel??Μην μου πεις για 6680 και Ν70 γιατί με τέτοια οθόνη ούτε βιντεο δεν βλέπεις (που λέει ο λόγος)...Τα χρήματα οκ,είναι πολλά (αν και ακούγεται κάτι για 650 που δεν είναι και τόσα πολλά)αλλά αν αναλογιστούμε τις καθαρά επαγγελματικές δυνατότητες που σου προσφέρει δεν πρέπει καν να το σκεφτείς!!Οκ,υπάρχει και το 9500,αλλά χωρίς οθόνη αφής δεν κάνεις και πολλά!!

Ακούω απόψεις

 

Ο energy καλα τα ειπε φιλε μου... η τιμη του θα ειναι too high για τα λιγα παραπανω. Τουλαχιστον την camera, bt, irda, μνημες, RDS Radio και δεν ξερω αν μου διαφευγει τιποτα ακομα, τα παιρνεις με 340 ευρω... βλεπε Κ750. Σε αυτο που "υστερει" τεχνολογικως ειναι το 3G και το Wifi... με το πρωτο να ειναι αχρηστο στην Ελλαδα λογω τιμων, και το δευτερο να εχει αμφιλεγομενη χρησιμοτητα σε ενα smartphone (αμα ηταν τουλαχιστον MS PDA θα αλλαζε το πραγμα)

Παντως τις δυνατοτητες PDA μην τις αναφερεις... φτανει υποτυπωδως καποια πραγματα αλλα ως εκει. Ουτε τις οθονες τους εχει, ουτε MS λειτουργικο τρεχει... με οτι μπορει να σημαινει για την ποικιλια εφαρμογων.

 

Το προβλημα του P990 για μενα ειναι ΕΝΑ. To HTC Universal. Αμα βγει με υψηλη τιμη... το HTC θα του κοβει πωλησεις...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Για το universal μην το λές... Το p990 λόγω σχεδιού και μεγέθους θα το πάρουν κ αρκετοί νέοι (πχ ο αντρέας κ εγώ) ενώ το universal λόγω formfactor κ τιμής είναι απλησίαστο...
Link to comment
Share on other sites

Για το universal μην το λές... Το p990 λόγω σχεδιού και μεγέθους θα το πάρουν κ αρκετοί νέοι (πχ ο αντρέας κ εγώ) ενώ το universal λόγω formfactor κ τιμής είναι απλησίαστο...

 

 

Το Formfactor το δεχομαι... τα περι τιμης ομως δεν τα δεχομαι μεχρις αποδειξεως του αντιθετου. Βλεπεις η SE ως τωρα στην σειρα P εχει τιμες που καλλιστα επιλεγεις και το universal το οποιο και εχει αρκετα υψηλοτερες δυνατοτητες.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Νεοτερα...

 

Link με video του Ρ990: http://www.newsmobile.it/articolo/videop990i

 

Ρε παιδια κατι δε μου κολάει..δεν μπορει να καθυστερήσουν ενα κινητο το οποίο εχει ήδη καθυστερησει..και εξαλλου αν ειναι να παρουσιαστει στην τελικη του μορφή το Μαρτιο με τι μοντελα θα μπει στην αγορα τα Χριστουγεννα η se??Kαι μιλαμε για την κατηγορια κορυφης τεχνολιγικα σειρα που όπως σε κάθε εταιρεια αποτελει διαφημιση της τεχνογνωσιας της..!Μην ξεχνατε οτι επομενο happening για παρουσίαση νέων μοντέλων είναι η cebit φεβρουάριο..

 

Βλέπω οτι στο επισημο site της εταιρειας το εχουν βαλει σε σειρα πρωτης προτεραιότητας στα 'Συντομα κοντα σας'.Βαζω στοιχημα οτι μεσα στα Χριστούγεννα θα κυκλοφορησει!Δεν παίρνει αλλο την εταιρεια να το καθυστερησει!Τα περισσοτερα χαρκτηριστικα του θα ειναι αν οχι ξεπερασμενα τουλάχιστο συνηθισμενα τον Μαρτιο..και μέχρι τοτε περιμένουν οτι καποιος θα παει να πάρει το Ρ910?Πρεπει να ναι τρελος...Δεν διαφημίζεις διαδοχο στο επισημο site σου εις βαρος του προκατόχου του αν ειναι να βγαλεις το κινητο μισο χρόνο μετα!!!Δεν κολαει! ;)

 

Aπο την εμπειρία ,απο το πρώτο κινητο Τ68Ι που εβγαλε η εταιρεια,οταν παρουσιαζει στα προσεχώς ,κινητα της,δεν καθυστερουν παραπάνω απο τριμηνο να βγουν... ;) Ελπίζω να μην εχουμε καμια δυσάρεστη εκληξη τώρα! :worry:

 

Se genikes grammes einai swsth h logikh sou kai opws mas exei synh8isei h Sonyericsson ligo prin ta Xristougenna panta yparxoun mikres posothtes twn ekastote smartphones gia tous fanatikous filous( gia tous perissoterous apo emas edw mesa dhladh),alla sthn periptwsh tou P990i mallon ta pragmata 8a einai diaforetika.Enas kalos filos epaixe me to kinhto pro hmerwn kai me diavevaiwse pws to software to kinhtou(kai se kapoies periptwseis kai to hardware-vlepe kyklwma fortishs-einai se nhpiako stadio),opote poly dyskola 8a to doume prin to Marth opws mou eipe ki o idios... :(

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο μέρος του review από το mobile-review, όπου ασχολείται με το UIQ 3.0:

 

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-p990part2-en.shtml

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο μέρος του review από το mobile-review, όπου ασχολείται με το UIQ 3.0:

 

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-p990part2-en.shtml

διάβασε κανείς το δεύτερο μέρος;;

περιγράφει το UIQ3.0 και έχει μερικά σημεία τα οποια θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα από τους χρήστες px00!!

μερικά από αυτά:

  • taskmanager (τα 2 ανάποδα βελάκια κάτω δεξιά)
  • απειρα τηλέφωνα σε μια επαφή
  • γενέθλια σε κάθε επαφή
  • θα μπορείς να αποθηκεύεις τον φάκελο με τις επαφές στο memorystick
  • today screen (windows smartphones)
  • το βελάκι κάτω αριστερά θα σας φανεί αρκετά χρήσιμο ;)
  • δημιουργία δικών μας φακέλων στα sms!!!
  • vCalendar 1.0

αυτά για αρχή :D:cool:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδια το κινητο αφου δεν εχει λογογραφο τι θα το κανεις?

πλακα πλακα γιατι δεν βγαζουν κανενα τετοιο προγραμμα?πιστευω οτι θα πουλουσε.

τεσπα.

μηπως μαθαμε τελικα αν θα εχει ελληνικη αναγνωριση γραφης,

σε τι αναλυση τραβαει βιντεο και αν θα μπορουμε να ηχογραφουμε απο το ραδιο?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

[quote name=or7raul7 μηπως μαθαμε τελικα αν θα εχει ελληνικη αναγνωριση γραφης,

σε τι αναλυση τραβαει βιντεο και αν θα μπορουμε να ηχογραφουμε απο το ραδιο?[/quote] Για την ελληνικη αναγνωριση γραφης και για την ηχογραφηση απο το ραδιο ειναι πολυ χλωμο. :(

Για την αναλυση βιντεο δεν εχω δει ακομη νουμερα...

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Για την ελληνικη αναγνωριση γραφης και για την ηχογραφηση απο το ραδιο ειναι πολυ χλωμο. :(

Για την αναλυση βιντεο δεν εχω δει ακομη νουμερα...

 

Sorry για το διπλο post...

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Elpizw oles oi ikasies mas na bgoun lanthasmenes !!

Thelw na pisteuw pws to thlefwno tha fanei sth agora peri ta xristougenna!:D

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ελπίζω να βγει αρχές Απριλίου γιατί τότε έχω επιδότηση και θα μπορέσω επιτέλους να πάρω το Ρ910 αφού λογικά θα πέσει πολύ η τιμή του [όπως είχε γίνει και με το Ρ800, το οποίο δυστυχώς εξαντλήθηκε αμέσως και δεν μπόρεσα να το αγοράσω]

 

Bezbozny.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι ότι ποιο όμορφο έχω δει και όντως είναι ίσως η elite των κινητών από όλες τις απόψεις (στην κατηγορία του). Αλλά λέω εγώ τώρα λέω...μήπως είναι ένα κινητό μεταβατικού και πειραματικού σταδίου; Δηλαδή μήπως θέλει η SE να δει τι άλλο λείπει τι δουλεύει και τι όχι έτσι ώστε να προχωρήσει απλά στο τέλειο με το επόμενο Model; Μήπως όσοι από εμάς έχουμε ήδη στην συλλογή μας κάποιο pxxx να περιμένουμε έστω ένα μικρό χρονικό διάστημα μιας και όλες οι εταιρίες ανεξαίρετος μας έχουν συνηθίσει στις απρόσμενες αλλαγές; Δεν ξέρω σκέψεις κάνω... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην σκοτωνεστε για τις λειτουργιες...σιγουρο ειναι οτι καποια πραγματα θα λειπουν...αλλωστε πως θα ειναι σε θεση η SE να πουλησει τον απογονο του.. ;)

Εκτος αυτου, υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι της SE που περιδιαβαινουν τα φορουμ κοιτωντας και τα features που θελουν οι χρηστες να εχει (ή που ρωτουν και ξαναρωτουν αν τελικα θα τα εχει)...οχι ομως για να τα ενσωματωσουν στο P990i αλλα στο επομενο μοντελο ωστε να εχει και κατι παραπανω απο το P990i...

Αν εχετε παρατηρησει καθε φορα που βγαινει ενα μοντελο (δεν ξερω αν ισχυει και σε μοντελα αλλων εταιριων εκτος SE - δεν ειχα ποτε non SE)

δεν ανακοινωνουν τα παντα εξ'αρχης...π.χ: λενε οτι θα τραβαει βιντεο αλλα δεν λενε σε τι αναλυση, λενε οτι θα εχει ραδιοφωνο αλλα δεν λενε αν θα παιζει και απο το ηχειακι κ.λπ. Αυτες οι λειτουργιες (και αλλες πολλες) απλα 'παιζουν'...μπορει τελικα να τις βαλουν, μπορει να μην τις βαλουν...εξαρταται απο τις λειτουργιες που εχουν διαθεσιμες ή υπολογιζουν να εχουν οταν θα λανσαρουν το επομενο μοντελο...γιατι αν κυκλοφορουν στην αγορα το P990i (ή γενικοτερα ενα νεο μοντελο) και δεν εχουν ηδη σκεφτει τι παραπανω λειτουργιες θα εχει το νεοτερο μοντελο που οταν το P990i θα αρχισει να κυκλοφορει, εκεινο θα βρισκεται υπο αναπτυξη παει...το κλεισανε το μαγαζι :blink:

 

Συνοψιζοντας το σκεπτικό:

Αν και πολλες απ'αυτες τις λειτουργιες (αυτες που ψαχνομαστε ολοι τωρα να δουμε αν θα τις εχει τελικα το P990i) ειναι ευκολο να προστεθουν αν οχι πριν την κυκλοφορια αλλα σε μια μελλοντικη αναβαθμιση (αφου συνηθως ειναι θεμα software) δεν προστιθενται...γιατι αν εγω μεινω 100% καλυμμενος απο το νεο P990i που θ' αγορασω (λεμε τωρα :lol: ) πως μετα απο ενα χρονο θα αγορασω τον διαδοχο του ή τουλαχιστον θα μπω στον πειρασμο να τον αγορασω;

Εκτος αν μετα απο ενα χρονο (πανω-κατω) που συνηθως βγαινει ο αντικαταστατης, προλαβαινουν να αναπτυχθουν και να εφαρμοστουν τοσες νεες τεχνολογιες ωστε το νεο μοντελο να εχει παραπανω 'τρελες' δυνατοτητες.

(ακομα και αν υποθετικα αυτες οι τεχνολογιες αναπτυχθουν ή αναπτυσσονταν στο παρελθον και 'βγουν' προς καταναλωση μετα την κυκλοφορια του P990i, το κοστος για την SE θα ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να μην τις ενσωματωσει στο P1000 ή οπως αλλιως ονομαστει το μοντελο οποτε τι θα απομεινει να 'βαλει' στο ερμο το νεο μοντελο για να πουλησει; :worry: )

 

Και ενα 'καυτο ερωτημα' κυριως για οσους εχουν P910i ή γενικοτερα για οσους δεν σκεφτονται ν'αλλαξουν το P800/900/910i τους:

Τι παιζει με τη συμβατοτητα των εφαρμογων;

Ναι δεν λεω, θα γινουν recompiled για να 'παιζουν' με το P990i αλλα οι νεες εφαρμογες θα γινονται κι αυτες recompiled για να παιζουν και στα δικα μας ή θα αναγκαστουμε τελικα να κανουμε και το σ@@@@ παξιμαδι για να παρουμε το P990i; Ειδωμεν.. :worry:

 

Παντως αν θελετε τη γνωμη μου...οσοι εχουμε το P800 αξιζει να 'αναβαθμισουμε' σε P990i..φυσικα αφου σιγουρευτουμε οτι θα εχουμε και αρκετες εφαρμογες να του 'περασουμε'...(και οτι τα λεφτα που θα εχουμε στην τσεπη την ημερα της αγορας θα φτανουν για να την πραγματοποιησουμε)

Οσοι εχετε νεοτερα μοντελα ειστε σε καλυτερη μοιρα...εκτος αν απαραιτητως χρειαζεστε καποιες λειτουργιες του P990i που δεν ειναι διαθεσιμες στα προηγουμενα μοντελα...

 

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι προσωπικες σκεψεις...οποτε μην τα αποθηκευετε στη μνημη χωρις επεξεργασια...αν διαφωνειτε καπου, πειτε το...

(εχω καιρο να σκυλοβριστω και να ριξω μπινελικια :devil:...ασε που εδω και καιρο εχω βρει και ενα prog και θελω να το δοκιμασω στη πραξη...μπινελικομηχανη v.1 για win...αν θελετε σας το στελνω για να ριχνουμε τα μπινελικια με ισους ορους :p :p - μην το παρετε τοις μετρητοις και αρχισετε το μπινελικωμα)

 

P.S: παω για υπνο...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι προσωπικες σκεψεις...οποτε μην τα αποθηκευετε στη μνημη χωρις επεξεργασια...αν διαφωνειτε καπου, πειτε το...

(εχω καιρο να σκυλοβριστω και να ριξω μπινελικια :devil:...ασε που εδω και καιρο εχω βρει και ενα prog και θελω να το δοκιμασω στη πραξη...μπινελικομηχανη v.1 για win...αν θελετε σας το στελνω για να ριχνουμε τα μπινελικια με ισους ορους :p :p - μην το παρετε τοις μετρητοις και αρχισετε το μπινελικωμα)

 

P.S: παω για υπνο...

 

:lol: Γεια σου ρε fabo !

 

Γενικώς συμφωνώ, και βεβαίως το θέμα marketing είναι περίπου (αν όχι ακριβώς) όπως τα λες... Είδωμεν λοιπόν...

 

Αλήθεια, αυτή την ατάκα την πρόσεξε κανείς στο review του Eldar στο mobile-review ;

 

in half a year we can expect a version of the P990 without a QWERTY-keypad. This device will be about two cm shorter and will come closer to the K750 in height

 

Αυτά... Πάω κι εγώ για ύπνο... :zzz:

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

@fabo114

συμφωνώ σε όλα αλλά για να σου κάνω και το χατίρι,να πω πως και για μένα που είμαι χρήστης p900,επιβαλεται η αλλαγή!!

τα 2 χρόνια που το έχω,η τραγική κάμερα και κάτι άλλες ψιλοδιαφορές με έχουν κάνει να περιμένω πως και πως το επόμενο px00 κυρίως γιατί χρειάζομαι άλλο κινητό!!καλό,χρυσό το p900,το μόνο κινητό που άντεξε τόσο πολύ στα χεράκια μου αλλά ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!

ενώ η αλλαγή σε UIQ3 είναι κάτι περιμένω περισσότερο απόλα!!!:D

 

p.s.την έχω και εγώ την μπινελικομηχανή:devil:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

@fabo114

συμφωνώ σε όλα αλλά για να σου κάνω και το χατίρι,να πω πως και για μένα που είμαι χρήστης p900,επιβαλεται η αλλαγή!!

τα 2 χρόνια που το έχω,η τραγική κάμερα και κάτι άλλες ψιλοδιαφορές με έχουν κάνει να περιμένω πως και πως το επόμενο px00 κυρίως γιατί χρειάζομαι άλλο κινητό!!καλό,χρυσό το p900,το μόνο κινητό που άντεξε τόσο πολύ στα χεράκια μου αλλά ΤΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!

ενώ η αλλαγή σε UIQ3 είναι κάτι περιμένω περισσότερο απόλα!!!:D

Ακριβώς έτσι είμαι και εγώ...με τη διαφορά ότι το δικό μου μετά από 2 χρόνια συμβίωσης απλά...σταμάτησε να δουλεύει και πήρα ένα εταιρικό Nokia 3230. Όχι, απλά δεν μπορεί να υπάρχει χειρότερο τηλέφωνο, μακριά από δαύτο παιδιά. Α, ρε πόσο πολύ μου λείπει το Ρ900 μου...Πόσο απίτσευτα ανυπόμονος είμαι για το Ρ990. Άντε να δούμε ρε παιδιά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να αγοράζουμε όταν πραγματικά χρειαζόμαστε κάτι και όχι απλά για να αποκτήσουμε το τελευταίο κομάτι χωρίς να έχει ανταπόκριση στις απαιτήσεις μας.

Καλό το Ρ990, αλλά προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με το Ρ900, και καλύτερα να κρατήσω τα λεφτάκια μου για όταν πραγματικά θα χρειάζομαι να αγοράσω κάτι άλλο. Προς το παρόν 1.5 χρονάκι είμαι τζάμι και συνεχίζουμε....

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να αγοράζουμε όταν πραγματικά χρειαζόμαστε κάτι και όχι απλά για να αποκτήσουμε το τελευταίο κομάτι χωρίς να έχει ανταπόκριση στις απαιτήσεις μας.

Καλό το Ρ990, αλλά προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με το Ρ900, και καλύτερα να κρατήσω τα λεφτάκια μου για όταν πραγματικά θα χρειάζομαι να αγοράσω κάτι άλλο. Προς το παρόν 1.5 χρονάκι είμαι τζάμι και συνεχίζουμε....

Δεν θα πω ότι έχεις άδικο...αλλά το δικό μου Ρ900 τά 'παιξε...αλλιώς σιγά μην το άλλαζα :(

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Status Coming Soon

Availability Q4 2005

Dimensions 114 x 57 x 26 mm

Weight 150 g

Band Tri

Network GSM 900 // GSM 1800 // GSM 1900 + UMTS (3G)

Main display 240x320 pixels

Main color 262,000 colors

Sub display No

Sub color No

Data connections 3G // GPRS // WIFI

Connectivity Bluetooth // Infrared // USB

Messaging MMS // EMS // SMS

E-Mail POP // IMAP // SMTP

Fax No

Vibration Yes

Camera 1 2 MP 1600x1200 pixels with flash, video

Camera 2 0.3 MP video call camera

Media video player // music player // FM radio

Ringtones Polyphonic // MP3

Internal memory 80 MB built-in memory

Additional memory Memory Stick Duo Pro (64 MB card included)

Browser xHTML // HTML // WAP

Java Java MIDP 2.0

Battery Up to 9 h Talk // Up to 400 h Stand-by

Operating system Symbian OS v9.1, UIQ 3.0

 

:D

Link to comment
Share on other sites

- QWERTY keyboard

- Handwriting recognition

- Touch screen

- Camera with autofocus

- Dedicated Camera button & Internet key

- Side Volume Keys

- Menu shortcuts

- Icon Desktop

- Jog Dial

- Flight mode/Transmitters off mode

- T9

- Push email

- Voice Mail

- Voice control

- Photo call

- WLAN 802.11b

- Opera 8 web browser

- WAP 2.0 browser

- HSCSD

- FM radio with RDS

- MP3 player

- Sound recorder

- Memory Stick PRO Duo

- Memory Stick Duo

- Calculator

- Business card exchange

- File manager

- Calendar

- Tasks

- Speaker phone

- Stopwatch

- Conference calls

- PIM Sync

- Notes

- Sync ML

- Photo album

- Picture editor

- Picture gallery

- Picture Phonebook

- Picture wallpaper

- Wallpaper animation

- Photo light

- Macromedia Flash Lite

- Office Documents readers

- Video streaming

- Video record

- Video Clip

- Video call

- Modem

- RSS feeds

- Melody composer/MIDI

- Media Player

- Built-in Games

- Games Download

- Color: Premium Silver

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...