Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχετε  εγκαταστήσει τώρα τελευταία κάποια εφαρμογή η κάτι τρέχει από πισω συνεχεία,να κάνετε έναν έλεγχο η και επανεκκίνηση βοηθάει κάποιες  φορες     

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tollisth said:

Μήπως έχετε  εγκαταστήσει τώρα τελευταία κάποια εφαρμογή η κάτι τρέχει από πισω συνεχεία,να κάνετε έναν έλεγχο η και επανεκκίνηση βοηθάει κάποιες  φορες     

Εγώ τίποτα απολύτως..Η γνωστή ρουτίνα! Κι επανεκκίνηση κ wipe cache έκανα, αλλά το πρόβλημα παραμένει....

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κλειστές γενικά Bixby υπηρεσίες, τι φάση αυτές οι ειδοποιήσεις?
Επίσης καμιά φορά βλέπω στο status bar να πετάγεται για 1 δευτερόλεπτο το "b" σήμα και χάνεται, φαντάζομαι θα είναι από τις ειδοποιήσεις που φαίνονται παρακάτω που συμβαίνουν όταν έχω ανοιχτή την οθόνη.

image.thumb.png.ec721a7631376b18d75376160b042985.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 1:12 ΜΜ, kerber said:

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να συνδέσεις ενσύρματα ακουστικά.

Εγω πάντως όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν.

Φίλε μου πήρα τα ακουστικά που έγραψα παραπάνω και δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 1:12 ΜΜ, kerber said:

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι δεν μπορείς να συνδέσεις ενσύρματα ακουστικά.

Εγω πάντως όσα δοκίμασα δεν δούλεψαν.

Μια χαρά δουλεύουν ενσύρματα ακουστικά.

Εγώ και στο δικό μου (S21+) αλλά και στις γυναίκας το FE, βάζω ακουστικά USB type C της HUAWEI

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, bromiaris said:

Μια χαρά δουλεύουν ενσύρματα ακουστικά.

Εγώ και στο δικό μου (S21+) αλλά και στις γυναίκας το FE, βάζω ακουστικά USB type C της HUAWEI

Σε μένα μόλις κάνω την σύνδεση με διάφορα ακουστικά βγάζει μήνυμα "Η συνδεδεμένη συσκευή usb δεν υποστηρίζεται".

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kerber said:

Σε μένα μόλις κάνω την σύνδεση με διάφορα ακουστικά βγάζει μήνυμα "Η συνδεδεμένη συσκευή usb δεν υποστηρίζεται".

 

Προφανώς τα ακουστικά είναι της «πλάκας»

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, εστρωσε το θέμα του βραδινού draining  της μπαταρίας...Πλέον, έχασα 2% σε flight mode

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Μάλλον, εστρωσε το θέμα του βραδινού draining  της μπαταρίας...Πλέον, έχασα 2% σε flight mode

Μάλλον έτρεχε κάτι από πίσω 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτρεχε κάτι από πίσω 
το θέμα είναι γιατί σπάνια δείχνουν τα στατιστικά ποια ρημάδο εφαρμογή κάνει το drain! τι τα έχουν τότε;
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:
5 ώρες πριν, tollisth said:
Μάλλον έτρεχε κάτι από πίσω 

το θέμα είναι γιατί σπάνια δείχνουν τα στατιστικά ποια ρημάδο εφαρμογή κάνει το drain! τι τα έχουν τότε;

Αυτό ακριβώς...Δεν υπήρχε κάτι να χτυπάει στο μάτι...Τελοσπάντων! Ελπίζω, να μείνει έτσι η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι υπάρχουν εφαρμογές που σου δείχνουν τα πάντα και μπορείς να σταματήσεις ότι τρέχει απλά πρέπει να είσαι root,από τα γνωστά google services και ότι έχει σχέση με facebook είναι από τους μεγαλύτερους εχθρούς της μπαταρίας 

Γενικά πάντως αυτή είναι μια παράμετρος σημαντική που από τι βλέπω την ξεχνάει πολύς κόσμος ότι κάποιες εφαρμογές είναι κακό φτιαγμένες η απαιτούν πολλούς πόρους και ευθύνονται πολλές φορές και το άδειασμα της μπαταρίας 

Link to comment
Share on other sites

Accubattery βρε παιδιά, σου δείχνει τόνους πληροφοριών για την μπαταρία (και βαράει alert όταν φορτίζει πλήρως - κατί που θεωρώ σωτήριο)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung ανακοινώνει επίσημα τη διάθεση του One UI 6 στην Ευρώπη: Οι ημερομηνίες ανά συσκευή.

Galaxy S21 FE: 24.11.2023

https://techmaniacs.gr/samsung-one-ui-6-europe/

Link to comment
Share on other sites

Διαμαντάκι το κινητό με λιγοστά χρήματα παίρνεις υποστήριξη διαρκείας,...σούπερ κάμερες αξιόλογη φωτεινή ζωντανή οθόνη μοναδικό σουλουπι μέγεθος και βάρος σπίρτο ακόμη και σήμερα μετά από συνεχή χρήση 18 μηνών ας έχω και την βασική του έκδοση 6/128 GB.

H μπαταρία του εμένα προσωπικά δεν με απασχόλησε ποτέ μόνο φέτος με το τόσο ζεστό καλοκαίρι με παρατεταμένες υψηλές θερμοκρασίες μου παρουσίασε δύο τρεις φορές throttling στην φωτεινότητα στους 40.5 βαθμούς κάτι φυσικά λογικό και αναμενόμενο...το γουστάρω το άτιμο ακόμα να του βγάλω την Sim του ας έχω εδώ και 3 βδομάδες περίπου ταυτόχρονα το εξαιρετικό s23 ultra 12/512GB.

Έχω βάλει και μια θήκη διαφανή ελαφρώς σκληρή όχι πολύ ελαστική, το κάνει το fe σαν iPhone τρομερά κομψή εμφάνιση...το έχω μάθει και δεν λέει με τίποτα να το αποχωριστώ 😁✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Διαμαντάκι το κινητό με λιγοστά χρήματα παίρνεις υποστήριξη διαρκείας,...σούπερ κάμερες αξιόλογη φωτεινή ζωντανή οθόνη μοναδικό σουλουπι μέγεθος και βάρος σπίρτο ακόμη και σήμερα μετά από συνεχή χρήση 18 μηνών ας έχω και την βασική του έκδοση 6/128 GB.
H μπαταρία του εμένα προσωπικά δεν με απασχόλησε ποτέ μόνο φέτος με το τόσο ζεστό καλοκαίρι με παρατεταμένες υψηλές θερμοκρασίες μου παρουσίασε δύο τρεις φορές throttling στην φωτεινότητα στους 40.5 βαθμούς κάτι φυσικά λογικό και αναμενόμενο...το γουστάρω το άτιμο ακόμα να του βγάλω την Sim του ας έχω εδώ και 3 βδομάδες περίπου ταυτόχρονα το εξαιρετικό s23 ultra 12/512GB.
Έχω βάλει και μια θήκη διαφανή ελαφρώς σκληρή όχι πολύ ελαστική, το κάνει το fe σαν iPhone τρομερά κομψή εμφάνιση...το έχω μάθει και δεν λέει με τίποτα να το αποχωριστώ
ε καλά οκ καλό είναι αλλά εκτός της μπαταρίας εμένα με gestures λαγκαρει πολλές φορές στις εναλλαγές οθονών,εφαρμογών. άσε που παρά πολλές φορές άμα το αφήσω λίγο το κινητό μετά μπορεί να κάνει και 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει κάποια εφαρμογή. μου θυμίζει το Α72. σίγουρα πιο γρήγορο αλλά όχι και χωρίς lag
για να μην πω για τις θερμοκρασίες που για πλάκα ανεβάζει 42 άρια
Link to comment
Share on other sites

Ενώ η μπαταρία έστρωσε, παρατηρώ ότι με nova σε πολλά σημεία που  δεν είχα θέμα, χάνelεται το 4g/5g και στρώνει μόνο αν το βάλω/βγάλω σε flight mode..

Link to comment
Share on other sites

@ilka71 αυτά που αναφέρεις δεν υπάρχουν στο τηλέφωνο μου. Επίσης για το standby( για εκείνους που έχουν παράπονο για την κατανάλωση στην αναμονή της συσκευής τους κάτι που δεν παρακολουθώ και πολύ διότι όπως έγραψα δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ θέμα με την μπαταρία του) σήμερα από τις 11 το βράδυ που το παρατήρησα μέχρι τώρα έπεσε 2 τοις εκατό μόλις...

Για τον νόβα launcher δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δε τον χρησιμοποιώ πια τα τελευταία 4 χρόνια τουλάχιστον...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konakis said:

@ilka71 αυτά που αναφέρεις δεν υπάρχουν στο τηλέφωνο μου. Επίσης για το standby( για εκείνους που έχουν παράπονο για την κατανάλωση στην αναμονή της συσκευής τους κάτι που δεν παρακολουθώ και πολύ διότι όπως έγραψα δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ θέμα με την μπαταρία του) σήμερα από τις 11 το βράδυ που το παρατήρησα μέχρι τώρα έπεσε 2 τοις εκατό μόλις...

Για τον νόβα launcher δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δε τον χρησιμοποιώ πια τα τελευταία 4 χρόνια τουλάχιστον...

Αν για το νόβα, απάντησες σ'εμενα...Εννοώ για πρώην Wind->Nova...

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2023 at 7:13 ΠΜ, konakis said:

@ilka71 αυτά που αναφέρεις δεν υπάρχουν στο τηλέφωνο μου. Επίσης για το standby( για εκείνους που έχουν παράπονο για την κατανάλωση στην αναμονή της συσκευής τους κάτι που δεν παρακολουθώ και πολύ διότι όπως έγραψα δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ θέμα με την μπαταρία του) σήμερα από τις 11 το βράδυ που το παρατήρησα μέχρι τώρα έπεσε 2 τοις εκατό μόλις...

Για τον νόβα launcher δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας και δε τον χρησιμοποιώ πια τα τελευταία 4 χρόνια τουλάχιστον...

Υπήρξε ένα μεγάλο διάστημα τον τελευταίο καιρό, που η συσκευή σε αναμονή έκαιγε μπαταρία. Τύπου 15 ως και 20% το βράδυ (για μένα που δεν κλείνω τίποτα, δεν το βάζω flight mode). Ήθελε φόρτιση και μέσα στη μέρα οπωσδήποτε. Τώρα έχει 2 ημέρες που απλά σταμάτησε να το κάνει.

Κολλήματα και lag ποτέ δεν είχα ούτε εγώ.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως , τελευταια η μπαταρια κραταει πολυ λιγοτερο απο πριν. Πριν οταν το φορτιζα ελεγε οτι θα κρατησει 4 μερες περιπου (δεν κρατουσε τοσο , αλλα περιπου το μισο) , τωρα αναφερει οτι θα κρατησει 2 μερες (και κραταει το μισο). 
Σημερα πριν το φορτισω του τραβηξα και ενα reboot για να δω αν θα αλλαξει κατι αλλα τα ιδια. Μολις το εβγαλα απο τον φορτιστη και μεχρι να κανω δυο βηματα να κατσω στο πισι , εχασε 1% !! 🙂 Και στο background δεν τρεχει τιποτα , λογω του reboot...

Ας ελπισουμε με κανα update ή το 14αρι ανδροιδ , να υπαρξει καποια αλλαγη στο θεμα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...