Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, lagoskon said:

Προτείνω να περάσεις αυτή που βγήκε τώρα (SEK) αλλά με το smart switch να γίνει ολόκληρη η ρομ εγκατάσταση. Γύρω στα 8GB

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

hm...το smart switch δεν ειναι app για να περνας φωτο,data και apps απο μια συσκευη σε αλλη?Μπορεις να περασεις και ολοκληρη ρομ?Καντο λιγο πιο λιανα ,ειμαι νουμπας στο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wolfgr said:

hm...το smart switch δεν ειναι app για να περνας φωτο,data και apps απο μια συσκευη σε αλλη?Μπορεις να περασεις και ολοκληρη ρομ?Καντο λιγο πιο λιανα ,ειμαι νουμπας στο θεμα!

Μήπως εννοεί με Odin?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

hm...το smart switch δεν ειναι app για να περνας φωτο,data και apps απο μια συσκευη σε αλλη?Μπορεις να περασεις και ολοκληρη ρομ?Καντο λιγο πιο λιανα ,ειμαι νουμπας στο θεμα!
Με αυτή την εφαρμογή (που κάνει και τα backup) όταν βρίσκει νέα αναβάθμιση στο λέει και μπορείς να την περάσεις ως ολόκληρη Ρομ. Όταν είναι ήδη ενημερωμένο δεν μπορείς να κάνεις αυτή τη διαδικασία.
Οπότε όταν έρθει ειδοποίηση για νέα έκδοση το βάζετε στο PC Smart Switch για να την κάνει αυτό ολόκληρη.

Όποιος θέλει μπορεί να αλλάξει από EUR σε SEK πρώτα.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lagoskon said:

Όποιος θέλει μπορεί να αλλάξει από EUR σε SEK

νομιζω(μπορει να θυμαμε και λαθος) οτι οταν αλλαζεις απο EUR σε  SEK κανει φορματ ?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω(μπορει να θυμαμε και λαθος) οτι οταν αλλαζεις απο EUR σε  SEK κανει φορματ ?
Όχι. Δεν κάνει

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την εφαρμογή (που κάνει και τα backup) όταν βρίσκει νέα αναβάθμιση στο λέει και μπορείς να την περάσεις ως ολόκληρη Ρομ. Όταν είναι ήδη ενημερωμένο δεν μπορείς να κάνεις αυτή τη διαδικασία.
Οπότε όταν έρθει ειδοποίηση για νέα έκδοση το βάζετε στο PC Smart Switch για να την κάνει αυτό ολόκληρη.

Όποιος θέλει μπορεί να αλλάξει από EUR σε SEK πρώτα.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πρέπει να κατεβάσουμε το smart switch και στο πισι (από που το κατεβάζουμε;) και στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κατεβάσουμε το smart switch και στο πισι (από που το κατεβάζουμε;) και στο κινητό;
Ναι. Στο site της Samsung

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2023 at 12:31 ΜΜ, lagoskon said:

SEK updateda42947c5bfee73ba170b2a26377774d.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρε παιδιά γιατί δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Tolakos said:

Ρε παιδιά γιατί δεν μου έχει έρθει καμία αναβάθμιση?

Είναι η τελευταία ενημέρωση την έχουμε πάρει από μέσα Ιουνίου.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobo said:

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με την μπαταρία μετά την ενημέρωση του Ιουνίου? 

Τι προβλημα εχεις; Η μπαταρια ποτε δεν ηταν εκπληκτικη. Μηπως ειναι καποια εφαρμογη σου; Μηπως ειναι που ειναι καλοκαιρι και η φωτεινοτητα ειναι συνεχεια στο φουλ;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Τι προβλημα εχεις; Η μπαταρια ποτε δεν ηταν εκπληκτικη. Μηπως ειναι καποια εφαρμογη σου; Μηπως ειναι που ειναι καλοκαιρι και η φωτεινοτητα ειναι συνεχεια στο φουλ;

Η μπαταρία όντως δεν είναι ότι καλύτερο, κυρίως λόγω της ενεργοβόρας CPU, αλλά το έχω 1.5 χρόνο και με τη χρήση που κάνω δεν είχε χρειαστεί ποτέ να το φορτίσω μέσα στην ημέρα. Αυτό που έχω παρατηρήσει μετά την ενημέρωση είναι οτι οι ίδιες εφαρμογές με πρίν, ίσως καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια. Κυρίως οι κλήσεις. Δεν έχω δεί κάτι άλλο περίεργο. Επίσης η φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στη μέση μόνιμα. Έκανα και clean cache μήπως φτιαξει, αλλα δεν είδα διαφορά, Πάντως το ίδιο πρόβλημα μου έχουν αναφέρει και άλλα 2 άτομα.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Με τις μέρες πάει. Άλλες μέρες καταναλώνει παραπάνω, άλλες λιγότερο. Μιλαμε πάντα με την ίδια πάνω κάτω χρήση. Εκεί είναι που μπερδεύομαι και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Ίσως να παίζει και το σήμα. Μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο έχει το Σαββατοκύριακο που δουλεύει πολύ Wi-Fi. Παρεμπιπτόντως τα έχω όλα πάντα ανοιχτά, δεδομένα πάντα, Wi-Fi, τοποθεσία, τουλάχιστον δύο ώρες bluetooth και φωτεινότητα στο αυτόματο. Την οθόνη την έχω στο natural, Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και ρύθμιση να γυρνάει σε dark mode μετα τη δύση του ηλίου. Δεν με έχει αφήσει ποτέ μέσα στην ημέρα και δεν κάνω εκπτώσεις στη χρήση. Παιχνίδια δεν παίζω. Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημένος συνολικά ένα χρόνο και κάτι μετά την αγορά του. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mobo said:

Η μπαταρία όντως δεν είναι ότι καλύτερο, κυρίως λόγω της ενεργοβόρας CPU, αλλά το έχω 1.5 χρόνο και με τη χρήση που κάνω δεν είχε χρειαστεί ποτέ να το φορτίσω μέσα στην ημέρα. Αυτό που έχω παρατηρήσει μετά την ενημέρωση είναι οτι οι ίδιες εφαρμογές με πρίν, ίσως καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια. Κυρίως οι κλήσεις. Δεν έχω δεί κάτι άλλο περίεργο. Επίσης η φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στη μέση μόνιμα. Έκανα και clean cache μήπως φτιαξει, αλλα δεν είδα διαφορά, Πάντως το ίδιο πρόβλημα μου έχουν αναφέρει και άλλα 2 άτομα.

Φορτιζω ανέκαθεν μεσα στη μερα ή τις μερες που ειμαι στη δουλειά φροντίζω να φυγω απο το γραφείο με 100%. Δεν  βγαίνει η μέρα αλλιως.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, stamatis3133 said:

Φορτιζω ανέκαθεν μεσα στη μερα ή τις μερες που ειμαι στη δουλειά φροντίζω να φυγω απο το γραφείο με 100%. Δεν  βγαίνει η μέρα αλλιως.

Με τη χρήση που κάνω εγώ, συνήθως το βράδυ εχω ακόμα 20% περίπου. Εδώ και 1.5 χρόνο. Μετά την ενημέρωση του Ιουνίου κλείνει απο μπαταρία περίπου στις 7-8 το απόγευμα με την ίδια χρήση. Δεν ξέρω ίσως να μην έκατσε στο δικό καλά η ενημέρωση. Θα περιμένω του Ιουλίου και ελπίζω να διορθωθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ξαφνικά πρώτη φορά το απόγευμα διαπίστωσα πως είχε ανεβασμένη θερμοκρασία η συσκευή στους 38.6 με 39 σε όχι ζεστό απόγευμα, μόνο με σερφάρισμα και λίγα social. Έκανα επανεκκίνηση και έστρωσε μετά σημαντικά... μπαταρία επειδή τώρα το καλοκαίρι φορτίζω με αργό φορτιστή δεν έχω δει διαφορά στην κατανάλωση. Μόνο εχθές όπως προανέφερα μου φάνηκε ζεστή η συσκευή για μη ζεστό απόγευμα. 

Καμία σχέση σήμερα, ίδια ώρα περίπου...ρελαντί τελείως ούτε 34 βαθμούς με 4g+ πάντα 

 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εχει πολυ ζεστη αυτες τις μερες παντως, και πολυ υγρασια. για αθηνα λεω παντα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μία μία με πάει τώρα τελευταία... Το Σάββατο λαμπάδα κάτω από σκιά με ζέστη όμως, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογείται να δείχνει 42+ δίχως τοποθεσία ανοιχτή και Bluetooth, μόνο δεδομένα για σερφάρισμα ελαφρύ και πέντε έξι φωτογραφίες...

Την επόμενη μέρα χθες δηλαδή όλα μέλι γάλα πάνω από 37 δεν χτύπησε με έντονη σχετικά χρήση και συνεχές σερφάρισμα 40'. 

Με βολεύει το συνολικό του βάρος και μέγεθος,η χρηστικότητα του αλλιώς πρώτη φορά σκέφτηκα να το πασάρω στην κυρά που ψάχνεται για νέα συσκευή. Έχει βελτιώσει επίσης σε τρομερό βαθμό το automatic brightness 🔅 peak με το τελευταίο update η σαομι στο  Mi μου κι έτσι βολευομαι προς το παρόν διαφορετικά θα πήγαινα προς s23+ 

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις θαυματα με τετοια ζεστη.
Επισης το "ελαφρυ" σερφαρισμα ειναι δυσκολο να μετρηθει μιας και υπαρχουν site που πινουν το αιμα στο κινητο/λαπτοπ. 
Εγω ειδα μια ελαφρια βελτιωση στη μπαταρια κλεινοντας τη δευτερη sim και οπως παντα, φωτεινοτητα στο χειροκινητο.
Η πλαστικη πλατη για εμενα ειναι πλεονεκτημα και  επισης δεν θελω να ξεγελαστω και να νομιζω οτι αν παω σε Xiaomi δεν θα εχω θεματα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε... ποιο από τα 3 να πάρω για να έχω στο κινητό μας (αλλά και σε iPhone 13 pro) πολύ γρήγορη φόρτιση; γίνεται ταυτόχρονα να δίνει σε 2 κινητά πολύ γρήγορη φόρτιση; 4448d83587dc2c3cb27807e329398a0e.jpgdcf66cb4b5aaa1b3c6a5f3c52d7ee98d.jpgadb83fd28daac79642b5331dabb6441a.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ilka71 said:

για βοηθειστε... ποιο από τα 3 να πάρω για να έχω στο κινητό μας (αλλά και σε iPhone 13 pro) πολύ γρήγορη φόρτιση; γίνεται ταυτόχρονα να δίνει σε 2 κινητά πολύ γρήγορη φόρτιση; 4448d83587dc2c3cb27807e329398a0e.jpgdcf66cb4b5aaa1b3c6a5f3c52d7ee98d.jpgadb83fd28daac79642b5331dabb6441a.jpg

Οχι, δεν γινεται να δινει πολυ γρηγορη φορτιση ταυτοχρονα. Τα 25W θα μοιραζονται. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γινεται να δινει πολυ γρηγορη φορτιση ταυτοχρονα. Τα 25W θα μοιραζονται. 
δεν έχω καταλάβει ποια η διαφορά των 2 samsung πάντως. το κρεμ είναι πιο μικρό και δελεάζομαι. έχει 2 εξόδους type c ενώ το μεγαλύτερο έχει μια κανονικό usb και ένα type c
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ilka71 said:

δεν έχω καταλάβει ποια η διαφορά των 2 samsung πάντως. το κρεμ είναι πιο μικρό και δελεάζομαι. έχει 2 εξόδους type c ενώ το μεγαλύτερο έχει μια κανονικό usb και ένα type c

Ισως να διαφερουν τα υλiκα κατασκευης, το μικρο με τις δυο type c φαινεται πλαστικο ενω το μεγαλυτερο μοιαζει μεταλλικο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό είναι και το μεγαλο λογικά.εχω το ίδιο με δύο θύρες USB.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...