Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, Tolakos said:

Όχι..

αλήθεια; δηλαδή κάποιος που δεν ξέρει μπορεί να μείνει με 2 έτη πζ πίσω από αυτές τις αναβαθμίσεις; δεν νομίζω.. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ilka71 said:

αλήθεια; δηλαδή κάποιος που δεν ξέρει μπορεί να μείνει με 2 έτη πζ πίσω από αυτές τις αναβαθμίσεις; δεν νομίζω.. 

Την ίδια απορία είχα και εγώ..και ένας φίλος αποδω είχε πει ότι δεν κάνει αυτόματα αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ilka71 said:

αλήθεια; δηλαδή κάποιος που δεν ξέρει μπορεί να μείνει με 2 έτη πζ πίσω από αυτές τις αναβαθμίσεις; δεν νομίζω.. 

Και εγώ πίστευα ότι τα κάνει μόνο του, και το τσέκαρα όπως το γράφει παραπάνω το παληκαρι και ανακάλυψα ότι τελευταίο update μου είχε κάνει στις 1 Ιανουαρίου του 24!!!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πως μπορώ να ορίσω διαφορετικό ήχο ειδοποίησης για την εφαρμογή Messages και να μην γίνεται χρήση του ήχου ειδοποιήσεων που είναι στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.. 

Εχθές είχα εκδρομή και στο τέλος ξέμεινα από μπαταρία και το φορτιζα πολλές φορές από μερικά λεπτά με το φορτιστή στο αυτοκίνητο.

Σήμερα βλέπω ότι όταν πάω να το φορτίσω στο σπίτι με το Samsung καλώδιο και φορτιστή,στην αρχή λέει Souper fast charging αλλά μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει απλή φόρτιση..

Έκανα wipe cache,δοκίμασα το καλώδιο απτό s23fe της γυναίκας αλλά το πρόβλημα παραμένει..

Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.. 

Εχθές είχα εκδρομή και στο τέλος ξέμεινα από μπαταρία και το φορτιζα πολλές φορές από μερικά λεπτά με το φορτιστή στο αυτοκίνητο.

Σήμερα βλέπω ότι όταν πάω να το φορτίσω στο σπίτι με το Samsung καλώδιο και φορτιστή,στην αρχή λέει Souper fast charging αλλά μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει απλή φόρτιση..

Έκανα wipe cache,δοκίμασα το καλώδιο απτό s23fe της γυναίκας αλλά το πρόβλημα παραμένει..

Έχετε καμιά ιδέα?

Edit... τελικά φταίει ο φορτιστής του σπιτιού.

Λέω να πάρω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/49566964/Samsung-Fortistis-me-THyra-USB-C-kai-Kalodio-USB-C-USB-C-45W-Mayros-EP-TA845-Bulk.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Να είναι πάνω από 20 ευρώ για να έχω δωρεάν μεταφορικά (skroutz plus) Αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Tolakos said:

Καλημέρα παίδες.. 

Εχθές είχα εκδρομή και στο τέλος ξέμεινα από μπαταρία και το φορτιζα πολλές φορές από μερικά λεπτά με το φορτιστή στο αυτοκίνητο.

Σήμερα βλέπω ότι όταν πάω να το φορτίσω στο σπίτι με το Samsung καλώδιο και φορτιστή,στην αρχή λέει Souper fast charging αλλά μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει απλή φόρτιση..

Έκανα wipe cache,δοκίμασα το καλώδιο απτό s23fe της γυναίκας αλλά το πρόβλημα παραμένει..

Έχετε καμιά ιδέα?

Edit... τελικά φταίει ο φορτιστής του σπιτιού.

Λέω να πάρω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/49566964/Samsung-Fortistis-me-THyra-USB-C-kai-Kalodio-USB-C-USB-C-45W-Mayros-EP-TA845-Bulk.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Να είναι πάνω από 20 ευρώ για να έχω δωρεάν μεταφορικά (skroutz plus) Αξίζει?

Όχι μην πάρεις ότι γράφει Bulk. Bulk σημαίνει χωρίς συσκευασία. Μπορεί να είναι γνήσιος αλλά μπορεί και να είναι τρέχα γύρευε. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο τοπικ, 

Έχω ένα Galaxy S21 FE ,το οποίο αν βάλω γρήγορο φορτιστή 25W απενεργοποιημένο θα μου εμφανίσει μια σταγόνα και ένα θαυμαστικό, όταν το ανοίξω κάνει έναν ήχο και λέει ανιχνεύτηκε ξένο σώμα ή υγρασία.  Το βάζω απενεργοποιημένο στον υπολογιστή εφόσον θα είναι με λίγα W φόρτιση και φόρτιζε, βάζω ξανά τον γρήγορο πάλι το πρόβλημα.  Βάζω στον υπολογιστή, το ανοίγω φορτίζει βάζω τον γρήγορο φορτίζει ανοιχτό, αν το βάλω απενεργοποιημένο τον γρήγορο θα εντοπίσει θέμα και όταν το ανοίξω θα κάνει τον ήχο και κάνω τη διαδικασία από την αρχή. 

Καμία ιδέα;

Το καθαρισα με οδοντοβουρτσα και πιστολάκι είναι καθαρή η θύρα και ο φορτιστής μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2024 at 4:07 ΜΜ, elkons said:

Καλησπέρα στο τοπικ, 

Έχω ένα Galaxy S21 FE ,το οποίο αν βάλω γρήγορο φορτιστή 25W απενεργοποιημένο θα μου εμφανίσει μια σταγόνα και ένα θαυμαστικό, όταν το ανοίξω κάνει έναν ήχο και λέει ανιχνεύτηκε ξένο σώμα ή υγρασία.  Το βάζω απενεργοποιημένο στον υπολογιστή εφόσον θα είναι με λίγα W φόρτιση και φόρτιζε, βάζω ξανά τον γρήγορο πάλι το πρόβλημα.  Βάζω στον υπολογιστή, το ανοίγω φορτίζει βάζω τον γρήγορο φορτίζει ανοιχτό, αν το βάλω απενεργοποιημένο τον γρήγορο θα εντοπίσει θέμα και όταν το ανοίξω θα κάνει τον ήχο και κάνω τη διαδικασία από την αρχή. 

Καμία ιδέα;

Το καθαρισα με οδοντοβουρτσα και πιστολάκι είναι καθαρή η θύρα και ο φορτιστής μια χαρά 

Δεν φταίει τίποτα.

Να αλλάξεις καλώδιο και φορτιστή...είναι ασύμβατα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makouin said:

Δεν φταίει τίποτα.

Να αλλάξεις καλώδιο και φορτιστή...είναι ασύμβατα.

Έχω αλλάξει 3 φορτιστές.. 1 τον πήρα την ημέρα που έγινε, και οι 3 Samsung των 25w. Όταν δεν είναι απενεργοποιημένο μια χαρά φορτίζει όπως είπα πριν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elkons said:

Έχω αλλάξει 3 φορτιστές.. 1 τον πήρα την ημέρα που έγινε, και οι 3 Samsung των 25w. Όταν δεν είναι απενεργοποιημένο μια χαρά φορτίζει όπως είπα πριν.

Το καλώδιο φίλε το άλλαξες ή μόνο τον φορτιστή;

Συνήθως από ασύμβατα καλώδια και φορτιστές γίνετε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, makouin said:

Το καλώδιο φίλε το άλλαξες ή μόνο τον φορτιστή;

Συνήθως από ασύμβατα καλώδια και φορτιστές γίνετε αυτό.

Θα πάρω 4ο και θα σ πω. Αυτό το είχα πάρει από τον Γερμανό, το καλώδιο το είχε στο κουτί του κινητού 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mphxt said:

Eσκασε ενημερωση. Τρεχουμε 🙂

Την έκανα μπήκε η λειτουργία κύκλωσε για αναζήτηση. 

Μου έβγαλε τη πίστη με 500mbps δεδομένα 3 ώρες, με WiFi 100mbps περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elkons said:

Την έκανα μπήκε η λειτουργία κύκλωσε για αναζήτηση. 

Μου έβγαλε τη πίστη με 500mbps δεδομένα 3 ώρες, με WiFi 100mbps περισσότερο..

Κατι εγινε λαθος. Εμενα σε 200αρα συνδεση , 1 γιγα περιπου που ηταν το update , δεν εκανε πανω απο 1-2 λεπτα.

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mphxt said:

Κατι εγινε λαθος. Εμενα σε 200αρα συνδεση , 1 γιγα περιπου που ηταν το update , δεν εκανε πανω απο 1-2 λεπτα.

Δεν ξέρω τι πήγε λάθος. Έβαλα και σιμ άλλης εταιρείας μήπως φταίει τίποτα άλλο αλλά χειρότερο ήταν. 

20240822_223141.thumb.jpg.1d355ec2dd8142438baa1391918baca3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με χαλάει μετά την αναβάθμιση. Κατάργησαν το gesture hint προφανώς λόγω της νέας λειτουργίας circle to search. Χάνεται όμως το κάτω κάτω μέρος της οθόνης. Μια συνήθεια είναι θα μου πεις... Ως προς το χρόνο κατεβάσματος δεν έκανε πάνω από 3 λεπτά. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παρατηρήσατε ? Ή μόνο το Circle to Search ?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kyramas said:

Κάτι άλλο παρατηρήσατε ? Ή μόνο το Circle to Search ?

Αυτό που είπα πιο πάνω. Αν δουλεύεις με gestures χάθηκε η επιλογή gesture hint. Προφανώς για να υπάρχει κάτι σαν home button για να μπορείς να κάνεις Circle search. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Κάτι με χαλάει μετά την αναβάθμιση. Κατάργησαν το gesture hint προφανώς λόγω της νέας λειτουργίας circle to search. Χάνεται όμως το κάτω κάτω μέρος της οθόνης. Μια συνήθεια είναι θα μου πεις... Ως προς το χρόνο κατεβάσματος δεν έκανε πάνω από 3 λεπτά. 

Σε έχω! 😉

Go to goodlock>navstar>gesture and make sure you have enable extra gesture settings
Go to settings > display > navigation bar, and then switch to gesture
Click on more options
Here choose how you prefer to swipe (from the sides or from the bottom)
Hide gesture hints

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

Σε έχω! 😉

Go to goodlock>navstar>gesture and make sure you have enable extra gesture settings
Go to settings > display > navigation bar, and then switch to gesture
Click on more options
Here choose how you prefer to swipe (from the sides or from the bottom)
Hide gesture hints

Το ξέρω, το είχα διαβάσει αλλά έτσι δεν χάνεις το Circle to Search; τι θα παίζει για home button; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, elkons said:

Δεν ξέρω τι πήγε λάθος. Έβαλα και σιμ άλλης εταιρείας μήπως φταίει τίποτα άλλο αλλά χειρότερο ήταν. 

20240822_223141.thumb.jpg.1d355ec2dd8142438baa1391918baca3.jpg

Εγώ με Vodafone στο Α54 την κατέβασε σε 2,5 λεπτά. 1GB ήταν η ενημέρωση. Μάλλον πρέπει να αλλάξεις πάροχο. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katsiletra said:

Εγώ με Vodafone στο Α54 την κατέβασε σε 2,5 λεπτά. 1GB ήταν η ενημέρωση. Μάλλον πρέπει να αλλάξεις πάροχο. 😂😂😂

Με Hotspot απο το S21 FE σε ένα Α34 έκανε κάτι δευτερόλεπτα [ταχύτητες 600mbps,Hotspot 300mbps. ] 

Έβαλα σιμ και των 3 παροχών στο S21 FE,Cosmote χρόνος από 0 σε 100 εκτίμηση που ελεγε 33λ.

Κάρτα vf κάτι kbps έλεγε 1 ημέρα και 12 ώρες 

Κάρτα nova 25mbps 3ω και 25λ

100αρα Cosmote 36λ 

Το έκανα όλο με Cosmote 5G 29λ εμβ σε άλλο κντ δευτερόλεπτα δεν φταίει ο πάροχος ! Έφαγε το κινητό κόλλημα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Με Hotspot απο το S21 FE σε ένα Α34 έκανε κάτι δευτερόλεπτα [ταχύτητες 600mbps,Hotspot 300mbps. ] 

Έβαλα σιμ και των 3 παροχών στο S21 FE,Cosmote χρόνος από 0 σε 100 εκτίμηση που ελεγε 33λ.

Κάρτα vf κάτι kbps έλεγε 1 ημέρα και 12 ώρες 

Κάρτα nova 25mbps 3ω και 25λ

100αρα Cosmote 36λ 

Το έκανα όλο με Cosmote 5G 29λ εμβ σε άλλο κντ δευτερόλεπτα δεν φταίει ο πάροχος ! Έφαγε το κινητό κόλλημα 

Δεν άφηνες τη Vodafone να κάνεις και τις δουλειές σου, να πας για μπάνιο και να το βρεις και ενημερωμένο. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...