Jump to content

Φακοί επαφής


Spyros86
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε φακούς επαφής?  

711 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε φακούς επαφής?

    • Ναι
      511
    • Όχι
      200


Recommended Posts

Εγώ έχω περίπου Ένα χρόνο Να χρησιμοποιήσω τους φακούς επαφής. Για εφτά μήνες περίπου τους είχα Μέσα στο ίδιο υγρό χωρίς να Το ανανεώνω με νέο υγρό (ΑΟSΕΡΤ). Η απορία Μου είναι κατά πόσο Είναι ασφαλές Να φορέσω αυτούς τους φακούς από δω και πέρα. Εννοείται πως πλέον αλλάζω συνεχώς Το υγρό. Οι φακοί είναι μακράς διαρκείας και Δε λέει Να τους πετάξω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν χρησιμοποιω φακους επαφης.αν και θα ηθελα πολυ να δοκιμασω φακους με χρωμα.

εδω καλα καλα τα γυαλια μου δεν φοραω!με μισο βαθμο στο ενα ματι και 0.25 στο αλλο τι να τα φορεσω!

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιω φακους επαφης.αν και θα ηθελα πολυ να δοκιμασω φακους με χρωμα.

εδω καλα καλα τα γυαλια μου δεν φοραω!με μισο βαθμο στο ενα ματι και 0.25 στο αλλο τι να τα φορεσω!

 

oι φακοι με χρωμα ειναι απιστευτοι!!ομως στο δικα μου ματια δεν δειχνουν τοσο ωραιοι για ειναι καταμαυρα!!οσο πιο ανοιχτο ματι εχεις τοσο πιο ωραιος και φωτεινος φαίνεται ο φακος...:)

Link to comment
Share on other sites

ποσο περιπου κοστιζουν οι φακοι με χρωμα?
αΝ ειναι μυωπιας και χρωμα καπου στα 30-60

αναλογα με το μαγαζι και την προσφορα,,,σκετο χρωμα εχουν καπου 20-30

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ποσο περιπου κοστιζουν οι φακοι με χρωμα?

Well, an einai miniaioi k apla muwpias xwris xrwma kostizoun 10 me 12E an einai xrwmatistoi eite aploi eite muwpias 30E.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιω φακους επαφης.αν και θα ηθελα πολυ να δοκιμασω φακους με χρωμα.

εδω καλα καλα τα γυαλια μου δεν φοραω!με μισο βαθμο στο ενα ματι και 0.25 στο αλλο τι να τα φορεσω!

 

Καλά έχεις πάρει γυαλιά για 0.5 και 0.25?!:wacko: Για στυλιστικούς λόγους?:p Εδώ εγώ με 4.5 και 3 και δεν τα φορούσα συχνά.:geek:

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας παιδια για τους φακους επαφης?Γιατι βλεπω οτι σιγα-σιγα μου αυξανετε η μυωπια απο 0.5 και 0,75 σε 1.00 και 1.25 και μαλλον παω ή για γυαλιά ή για φακους!Τι μου προτεινετε?Ειμαι σε διλλειμα κ ο οφθαλμιατρος δν μου προτείνει κάτι!Μου λεει να επιλεξω τι με βολευει!Ειμαι στα 14!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας παιδια για τους φακους επαφης?Γιατι βλεπω οτι σιγα-σιγα μου αυξανετε η μυωπια απο 0.5 και 0,75 σε 1.00 και 1.25 και μαλλον παω ή για γυαλιά ή για φακους!Τι μου προτεινετε?Ειμαι σε διλλειμα κ ο οφθαλμιατρος δν μου προτείνει κάτι!Μου λεει να επιλεξω τι με βολευει!Ειμαι στα 14!Ευχαριστω!

Dokimase φακους μιας και ειναι ποιο φθηνοι,,,αλλα καλο ειναι να εχεις και ενα ζευγαρι γυαλλια..και τα 2 δηλαδη.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

14 χρονων εισαι μονο.παρε ενα ζευγαρι γυαλια για οταν τα χρειαζεσαι και ασε τους φακους για λιγο αργοτερα.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια η ηλικια, εγω φορουσα απο 15... (Αν ασχολησαι με αθληματα ειδικα, εγω γιαυτο αρχισα να φοραω)

ΟΙ φακοι με χρωμα (με μυωπια μαζι) για καποιους που ρωτησαν πιο πανω εχουν 40Ε.

Link to comment
Share on other sites

ναι,δεν λεω πως δεν μπορει.λεω τι ειναι καλυτερο για αυτον κατα την αποψη μου.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paidia exete skeftei kai tin alli lisi ?? laser egxeirisi ?? einai oti kalitero....

posoi apo edo exoun kanei kai posoi skeftonte na kanoun ? :worry:

 

δες λίγο σ αυτό το θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=5470

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη θάλασσα με φακούς επαφής μπορούμε να μπούμε ???

Χωρις να κανεις βουτιες φυσικα,,,αλλα πολυ φιλοι μου κανουν και βουτιες με φακους αλλα με κλειστα ματια,,,τους χανεις ευκολα με ανοιχτα τα ματια

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη θάλασσα με φακούς επαφής μπορούμε να μπούμε ???

 

Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα δεις ότι έχει συζητηθεί το θέμα ''φακοί επαφής και θάλασσα'' ;) .Προσωπικά τους φοράω και κάνω και μακροβούτια άμα λάχει.:ninja: :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , μια ερώτηση παρακαλώ..

Είχα ακούσει ότι έχουν βγει κάποιοι καινούριοι φακοί επαφής που τους φοράς το βράδυ , το πρωί τους βγάζεις και βλέπεις ρολόι...

Ισχύει ή μήπως το ονειρεύτηκα;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει για κάτι φακούς επαφής που τους φοράς για μια βδομάδα και ...μυωπία τέλος!!! γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει για κάτι φακούς επαφής που τους φοράς για μια βδομάδα και ...μυωπία τέλος!!! γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω?

Ραδιοαρβύλα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φοράω φακούς εδώ και 2 χρόνια και πραγματικά μου έχουν λύσει τα χέρια! Είναι υπέροχοι! Παίρνω μηνιαίους και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα!:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν βρήκα πιο κατάλληλο θέμα για να κάνω την ερώτησή μου, οπότε τη γράφω εδώ (και mods αναλάβετε δράση αν έκανα λάθος :p)

 

Έχω σταμπάρει εδώ και καιρό ένα ζευγάρι γυαλιά μυωπίας, κοκκάλινα, μαύρα με μια λεπτή άσπρη λωρίδα. Το θέμα είναι ότι τα έχω δει πάνω σε ανθρώπους και δεν έχω ιδέα ποιας εταιρείας είναι.

 

Anyone;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα φακούς επαφής.. Αλλά το θέμα ειναι ότι δυσκολεύομαι να τους βάλω..εχω κρατάω με τα δάκτυλα τα βλεφαρα αυτα και πάλι κλείνουν..2 φορές εχω πάει στην οπτικό να τους βάλω..δεν θέλω να παω και 3η, επίσης για να τους βγάλω πιέζω με τα 2 δάκτυλα από αριστερά και από δεξιά ώστε να τσακίσει ο φακός και να τον βγάλω..ειναι σωστό έτσι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...