Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ερώτηση ΣΟΣ
είμαι διαχειριστής σε eshop, σκέφτομαι να το πάρω για να μην κουβαλάω μαζί μου συνέχεια laptop για έλεγχο και επεξεργασία παραγγελιών κλπ κλπ
θα κάνω δουλειά μου?
ουσιαστικά η βασική δουλειά που θέλω να το πάρω είναι διαχείριση backend eshop. όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα......
να προχωρήσω σε αγορά? το έχει ο Κώτσος με άτοκες δόσεις και δώρο το samsung smartwatch 5


Για μένα, πήγαινε αύριο και πάρτο! Θα με θυμηθείς!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το πήρα.
Για το μόνο που δεν έχει μιλήσει κανείς, είναι η λειτουργία Dex. Παιδιά μιλάμε για άλλη αίσθηση....κανονικότατο pc

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το πήρα.
Για το μόνο που δεν έχει μιλήσει κανείς, είναι η λειτουργία Dex. Παιδιά μιλάμε για άλλη αίσθηση....κανονικότατο pc

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις δίκιο, απλά δεν είναι αποκλειστικοτητα του Fold αυτό, γι'αυτό δεν το αναφέραμε. Επίσης λίγοι το χρησιμοποιούν τελικά..ενώ είναι εργαλείο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα. Να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κανέναν από εσάς. Στην μέσα οθόνη υπάρχει μαμά μεμβράνη σωστά? Στο δικό μου ,από εχθες στα καλά καθούμενα, έχει ξεκολλήσει δεξιά από την  τσάκιση που κάνει η οθόνη και για σχεδόν 1 πόντο σε όλο το ύψος του τηλεφώνου. Είναι φυσιολογικό? Την Δευτέρα θα μιλήσω με το εξουσιοδοτημένο service της Samsung εδώ στο Ηράκλειο για να δω τι θα μου πούνε! Είχε κανείς σας καμία τέτοια εμπειρία (που δεν σας το εύχομαι)?

Ευχαριστώ 

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, manos_23 said:

Καλημέρα παρέα. Να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κανέναν από εσάς. Στην μέσα οθόνη υπάρχει μαμά μεμβράνη σωστά? Στο δικό μου ,από εχθες στα καλά καθούμενα, έχει ξεκολλήσει δεξιά από την  τσάκιση που κάνει η οθόνη και για σχεδόν 1 πόντο σε όλο το ύψος του τηλεφώνου. Είναι φυσιολογικό? Την Δευτέρα θα μιλήσω με το εξουσιοδοτημένο service της Samsung εδώ στο Ηράκλειο για να δω τι θα μου πούνε! Είχε κανείς σας καμία τέτοια εμπειρία (που δεν σας το εύχομαι)?

Ευχαριστώ 

Είναι γνωστό πρόβλημα των αναδιπλούμενων αυτό ναι, μίλα με το κατάστημα που λες, αν δεν κάνω λάθος η πρώτη αλλαγή εσωτερικής ζελατίνας οθόνης είναι δωρεάν. (Ελπίζω οτι έχουν και τον αντίστοιχο εξοπλισμό)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις αλλάξει ξανά μεμβράνη,η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, manos_23 said:

Καλημέρα παρέα. Να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κανέναν από εσάς. Στην μέσα οθόνη υπάρχει μαμά μεμβράνη σωστά? Στο δικό μου ,από εχθες στα καλά καθούμενα, έχει ξεκολλήσει δεξιά από την  τσάκιση που κάνει η οθόνη και για σχεδόν 1 πόντο σε όλο το ύψος του τηλεφώνου. Είναι φυσιολογικό? Την Δευτέρα θα μιλήσω με το εξουσιοδοτημένο service της Samsung εδώ στο Ηράκλειο για να δω τι θα μου πούνε! Είχε κανείς σας καμία τέτοια εμπειρία (που δεν σας το εύχομαι)?

Ευχαριστώ 

Όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω θα σε καλύψει η Samsung για αλλαγή μεμβράνης. 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους. Θα μιλήσω την Δευτέρα και θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη!

Ευχαριστώ και πάλι 

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.  Πρόσφατος κάτοχος και εγώ του εργαλείου. 

Έχετε να προτείνε προστασία για την εξωτερική οθόνη; Για κάποιο λόγο την φοβάμαι πιο πολύ από την μέσα. Λόγω τζιν προβληματίζομαι με το βάλε,  βγάλε και την τριβή γενικότερα στις τσέπες. Έχω διαβάσει για liquid τεχνολογίες, για απλά προστατευτικά film μέχρι και για τζαμάκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.  Πρόσφατος κάτοχος και εγώ του εργαλείου. 
Έχετε να προτείνε προστασία για την εξωτερική οθόνη; Για κάποιο λόγο την φοβάμαι πιο πολύ από την μέσα. Λόγω τζιν προβληματίζομαι με το βάλε,  βγάλε και την τριβή γενικότερα στις τσέπες. Έχω διαβάσει για liquid τεχνολογίες, για απλά προστατευτικά film μέχρι και για τζαμάκια.
Εγώ έχω της Spigen, είναι άψογη! Εύκολη εφαρμογή, δεν κάνει δαχτυλιες, και μπαίνουν και θήκες χωρίς να την πετάει.

https://www.skroutz.gr/s/37738383/Spigen-GLAS-tR-Tempered-Glass-Galaxy-Z-Fold4.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tfd1978 said:

Εγώ έχω της Spigen, είναι άψογη! Εύκολη εφαρμογή, δεν κάνει δαχτυλιες, και μπαίνουν και θήκες χωρίς να την πετάει.

https://www.skroutz.gr/s/37738383/Spigen-GLAS-tR-Tempered-Glass-Galaxy-Z-Fold4.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αν σου πω ότι τελικά κατέληξα χθες σε αυτήν γιατί είδα αξιολογήσεις και βιντεάκια και όλοι λένε τα καλύτερα.

Την περιμένω σήμερα-αύριο.

Ευχαριστώ!

Άλλη μία ερώτηση. Έχω την official stand της Samsung (δεν την έχω βάλει ακόμα) και σκέφτομαι να πάρω και την θήκη με το Spen. Τα adhesive που έχουν στο μπροστινό κομμάτι για να "κολλάει" η θήκη στην πρόσοψη, είναι της προκοπής; Με βάλε βγάλε προφανώς αλλοιώνεται η κόλλα. Αν αλλοιωθεί βγαίνει με το παραμικρό η θήκη ή είναι παραμένει σταθερή;

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι τελικά κατέληξα χθες σε αυτήν γιατί είδα αξιολογήσεις και βιντεάκια και όλοι λένε τα καλύτερα.
Την περιμένω σήμερα-αύριο.
Ευχαριστώ!
Άλλη μία ερώτηση. Έχω την official stand της Samsung (δεν την έχω βάλει ακόμα) και σκέφτομαι να πάρω και την θήκη με το Spen. Τα adhesive που έχουν στο μπροστινό κομμάτι για να "κολλάει" η θήκη στην πρόσοψη, είναι της προκοπής; Με βάλε βγάλε προφανώς αλλοιώνεται η κόλλα. Αν αλλοιωθεί βγαίνει με το παραμικρό η θήκη ή είναι παραμένει σταθερή;
 
 

Γενικά στις θήκες οι κόλλες είναι καλές. Αλλά οχι για να τις αλλάζεις κάθε μέρα..οι θήκες της Spigen για παράδειγμα έχουν και έξτρα ταινίες μέσα στο κουτί για να τις ανανεώνεις!
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι θήκες συνοδεύονται από κόλλα; 

Δεν το κατάλαβα. 

Λόγω fold συσκευης ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, p_k said:

Αυτές οι θήκες συνοδεύονται από κόλλα; 

Δεν το κατάλαβα. 

Λόγω fold συσκευης ;

Ναι έχουν αυτά τα μπλε που τα τραβάς και έχει κόλλα από κάτω.

 

Τελευταία (για την ώρα) ερώτηση από εμένα. Η μπαταρία με τα τελευταία updates πώς είναι; Δεν το έχω ενεργοποιήσει το τηλέφωνο ακόμα. Γενικά ποτέ δεν ήμουν της άποψης να κάνω ό,τι update βγαίνει γιατί τις περισσότερες φορές μαζί με τα νέα features έρχονται και νέα... bugs. Στο tablet που έχω το οποίο έχει τρομακτική αυτονομία, δεν έχω κάνει ούτε security patch εδώ και 2 χρόνια που το έχω. 😅
Έχω διαβάσει όλο το νήμα και κατά γενική ομολογία η μπαταρία της συσκευής είναι σε πολύ καλά επίπεδα αλλά φοβάμαι μήπως με τις απανωτές αναβαθμίσεις έχει χαλάσει σε αυτό το κομμάτι.

Untitled.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, μετά το τελευταίο update εχω παρατηρήσει ότι έχω πρόβλημα με τις κλήσεις, προσπαθώ να κάνω κλήση και το κινητό αμέσως την σταματά, επίσης έχω χάσει την επιλογή τύπου δικτύου καθώς δεν διαθέτει πλέον την δυνατότητα επιλογής του απλού δίκτυου 2G παρα μόνο την αυτόματη επιλογή 5G/4G κτλ.

Έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύων και το πρόβλημα φάνηκε να επιλύθηκε για μερικές ημέρες αλλά εχθες εμφανίστηκε και πάλι

έχει κανείς παρατηρήσει κάτι αντίστοιχό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά το τελευταίο update εχω παρατηρήσει ότι έχω πρόβλημα με τις κλήσεις, προσπαθώ να κάνω κλήση και το κινητό αμέσως την σταματά, επίσης έχω χάσει την επιλογή τύπου δικτύου καθώς δεν διαθέτει πλέον την δυνατότητα επιλογής του απλού δίκτυου 2G παρα μόνο την αυτόματη επιλογή 5G/4G κτλ.
Έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύων και το πρόβλημα φάνηκε να επιλύθηκε για μερικές ημέρες αλλά εχθες εμφανίστηκε και πάλι
έχει κανείς παρατηρήσει κάτι αντίστοιχό;
Καλησπέρα ήρθε αναβάθμιση Ιουλίου.
Αν έχεις cosmote νομίζω καταργήθηκε το 3g μήπως φταίει αυτό?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bikiapo said:

Καλησπέρα ήρθε αναβάθμιση Ιουλίου.
Αν έχεις cosmote νομίζω καταργήθηκε το 3g μήπως φταίει αυτό?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι την κατεβάζω τώρα, δεν θέλω 3G θέλω την επιλογή να συνδέεται σε δίκτυο 2G μόνο, και όχι αυτόματα να επιλέγει δίκτυο, αυτή η επιλογή δεν υπάρχει στο κινητό αυτή την στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2023 at 7:52 ΠΜ, HexDec said:

Ναι την κατεβάζω τώρα, δεν θέλω 3G θέλω την επιλογή να συνδέεται σε δίκτυο 2G μόνο, και όχι αυτόματα να επιλέγει δίκτυο, αυτή η επιλογή δεν υπάρχει στο κινητό αυτή την στιγμή...

Θυμάμαι μετά τα τελευταία updates είχε κάνει το ίδιο και στο Note 20 Ultra. Άρα είναι κάτι που κάνει γενικά στα τηλέφωνά της πλέον η Samsung. Προς το παρόν μένω με το security patch Φεβρουαρίου στο Fold  όπως όταν το πήρα, γιατί έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία και την επιλογή που γράφεις φίλε HexDec καθώς σπίτι δεν έχω καλό σήμα και το βάζω 2G όταν είμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, konstantinoslp said:

Θυμάμαι μετά τα τελευταία updates είχε κάνει το ίδιο και στο Note 20 Ultra. Άρα είναι κάτι που κάνει γενικά στα τηλέφωνά της πλέον η Samsung. Προς το παρόν μένω με το security patch Φεβρουαρίου στο Fold  όπως όταν το πήρα, γιατί έχει πάρα πολύ καλή μπαταρία και την επιλογή που γράφεις φίλε HexDec καθώς σπίτι δεν έχω καλό σήμα και το βάζω 2G όταν είμαι.

Και εγώ πρέπει να έχω κάποιο θέμα με το σήμα στην περιοχή μου και ίσως αυτό να δημιουργεί το.προβλημα.... αλλά δεν μπορώ πλέον να έχω κλειδωμένο το κινητό στο 2g... Μεγάλο φάουλ της εταιρείας αυτό.... Και δεν καταλαβαίνω γιατί το έκανε....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HexDec said:

Και εγώ πρέπει να έχω κάποιο θέμα με το σήμα στην περιοχή μου και ίσως αυτό να δημιουργεί το.προβλημα.... αλλά δεν μπορώ πλέον να έχω κλειδωμένο το κινητό στο 2g... Μεγάλο φάουλ της εταιρείας αυτό.... Και δεν καταλαβαίνω γιατί το έκανε....

Πέρα από το γεγονός ότι δεν αφήνει να βάλεις καρφωτό 2G ή 3G only, λογικά σου έχει ενεργοποιημένη μόνιμα και την υπηρεσία VoLTE σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Πέρα από το γεγονός ότι δεν αφήνει να βάλεις καρφωτό 2G ή 3G only, λογικά σου έχει ενεργοποιημένη μόνιμα και την υπηρεσία VoLTE σωστά;

Δεν εχω ιδεα, εχω ενεγοποιημενο το cosmote wifi calling αλλα για volte δεν βλεπω ρυθμιση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον! μετα απο μια δοκιμη για σχεδον 1μιση μηνα με iphone που αντικατέστησε ενα fold 3 επέστρεψα με fold 4, δεν το κρυβω οτι οσο ειχα το iphone μου ελειπε το να το ανοιγω για την μεσα οθονη. ισως το μονο που θα μου λειψει απο το iphone ειναι η ποιοτητα της φωτογραφιας. Σε ολα τα αλλα δεν θα μου λειψει τπτ και πλεον ναι πιστευω ακραδαντα το οτι οταν θα πας σε fold πας σε fold οριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αν πας σε fold δύσκολα γυρίζεις πίσω αλλά στην περίπτωση σου θα περίμενα το 5 .


Sent from my iPhone using Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...