Jump to content

Πανελλήνιες 2006


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καμία πληροφορία για το μάθημα ΑΟΔΕ(περιεχόμενο,διάβασμα κτλ).Σκέφτομαι να αλλάξω κατεύθυνση και με προβληματίζει αυτό το μάθημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 992
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καμία πληροφορία για το μάθημα ΑΟΔΕ(περιεχόμενο,διάβασμα κτλ).Σκέφτομαι να αλλάξω κατεύθυνση και με προβληματίζει αυτό το μάθημα.

 

60 σελιδες φιλε...τις μαθαινεις απεξω και πας και δινεις...Προσοχη ομως δεν το διαβαζουμε την τελευταια στιγμη γιατι ετσι χαθηκε το παιχνιδι!!!!;) ;) Δεν ειναι κατι δυσκολο διαβασμα θελει καθε φορα που εχεις αυτο το μαθημα, αν το κανεις αυτο τοτε στο τελος θα εισαι ''φιλετο'' μια αναγνωση ουσιαστικα θα του κανεις!!!:D

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

60 σελιδες φιλε...τις μαθαινεις απεξω και πας και δινεις...Προσοχη ομως δεν το διαβαζουμε την τελευταια στιγμη γιατι ετσι χαθηκε το παιχνιδι!!!!;) ;) Δεν ειναι κατι δυσκολο διαβασμα θελει καθε φορα που εχεις αυτο το μαθημα, αν το κανεις αυτο τοτε στο τελος θα εισαι ''φιλετο'' μια αναγνωση ουσιαστικα θα του κανεις!!!:D

 

thnx!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ego exo teliosi to eniaio lykeio apo to 2002, omos diabazo poy kai poy kamia efimerida..kai ilikrina exo mperdeyti..:confused:

apo ti mia diabazo megalo pososto apotixias... kenes 8esis kai etsi.. kai apo tin ali diabazo...sta ipsi i basis..ti ginete edo???oxi oti me apasxoli to thema(logo tou oti den edosa diladi) ala to exo aporia..:worry:

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

φαντασου φιλε τι απορια εχουμε εμεις που απο αυτο θα εξαρτηθει σε πια σχολη θα μπουμε!κατα την αποψη μου ομως ειναι λιγο γενικα ολα αυτα γιατι ακομα δεν καναμε τα μηχογραφικα...
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia

egw sto 2o 4o sigentrosa 18.499 k eimai athina

endiaferomai gia hlektrologous k politikous mixanikous

thessaloniki i patra na paw omos , ekei exw kolisei

hlektrologous pianw patra , k politikous k patra k thessaloniki.

 

thx

Link to comment
Share on other sites

polles oi apotixies ontos

omos...oi aristouxoi einai diplasioi

auto kata ti gnomi mou ofilete sto gegonos oti ta

mathimata eginan 6 , k etsi i istoria , i opia itan empodio gia

pollous ipopsifious , den apotelei anagastiki epilogi

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να ανεβουν φετος οι βασεις εφοσον οσοι γραψαν κατω απο 10 δε θα συμμετασχουν στη διαμορφωση τους

 

 

Μηχανογραφικο δελτιο θα καταθεσουν ολοι οι μαθητες ανεξαρτητα απο τον αριθμο των μοριων συμφωνα με την προσφατη υπουργικη αποφαση !:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να ανεβουν φετος οι βασεις εφοσον οσοι γραψαν κατω απο 10 δε θα συμμετασχουν στη διαμορφωση τους

 

Θες να πεις πως ήταν δύσκολο να πιάσεις τη βάση, αλλά εύκολο να γράψεις καλά από κει και πάνω για όσους πήγαιναν για βαθμό (δε μιλάω για άριστα); Δε νομίζω... το αντίθετο θα έλεγα :confused:

 

Χθες άκουσα πως θα μειωθούν οι θέσεις στις σχολές. Αν ισχύει και είναι γι' αυτό δεν ξέρω τι να πω. Δηλαδή και οι μισές σχεδόν σχολές θα κλείσουν και θα μειωθούν οι θέσεις στις υπόλοιπες!!:!: Καλά θα κάνουν οι δάσκαλοι και οι καθηγητές που θα απεργήσουν από Σεπτέμβριο...

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

οι κατωτερες σχολες θα κλεισουν. οι ανωτερες θα εχουν μεγαλη ζητηση, για αυτο και θα ανεβουν οι σχολες.. ειδικα στις αστυνομικες/στρατιωτικες σχολες!
Link to comment
Share on other sites

Όμως πολύ λίγοι κοντά στα 15.000 μόρια περνούσαν σε σχολές κάτω των 10.000, οπότε πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί θα ανέβουν οι βάσεις. Εκτός αν μιλάς για σχολές λίγο πάνω από 10.000 μόρια.
http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

οι κατωτερες σχολες θα κλεισουν. οι ανωτερες θα εχουν μεγαλη ζητηση, για αυτο και θα ανεβουν οι σχολες.. ειδικα στις αστυνομικες/στρατιωτικες σχολες!

 

Όταν λές κατώτερες για ποιές εννοείς...? Εγώ πιστεύω αυτές που έχουν κάτω απο 9.000 μόρια είναι σε κίνδυνο...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Μηχανογραφικο δελτιο θα καταθεσουν ολοι οι μαθητες ανεξαρτητα απο τον αριθμο των μοριων συμφωνα με την προσφατη υπουργικη αποφαση !:confused:
καλα, αυτο γιατι θα γινει;
Link to comment
Share on other sites

Χθες άκουσα πως θα μειωθούν οι θέσεις στις σχολές. Αν ισχύει και είναι γι' αυτό δεν ξέρω τι να πω. Δηλαδή και οι μισές σχεδόν σχολές θα κλείσουν και θα μειωθούν οι θέσεις στις υπόλοιπες!!:!: Καλά θα κάνουν οι δάσκαλοι και οι καθηγητές που θα απεργήσουν από Σεπτέμβριο...

 

 

Όταν μπεις στον πανεπιστήμιο θα δεις αν πρέπει να μειωθούν οι θέσεις στις σχολές ή όχι...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους πάντως, γιατί και να θέλει κάποιος είναι πολύ δύσκολο να πετύχει τόσο μπέρδεμα σε μια χρονιά :p :mad:

 

Αν δεν περάσω εκεί που θέλω φέτος, σκέφτομαι να ξαναδώσω αλλάζοντας από τεχνολογική σε θετική. Θα ήθελα να μου πείτε τι προαπετούμενες γνώσεις από άλλες τάξεις πριν την τρίτη λυκείου χρειάζονται, για να μην αντιμετοπίσεις κανένα πρόβλημα σε Βιολογία και Χημεία (υπόψην ότι δεν έχω ιδέα σ' αυτά από γυμνάσιο-λύκειο). Επίσης, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα βιβλία που μου είναι απαραίτητα; Τα σχολεία τα έχουν στείλει για επιστροφή τώρα.

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους πάντως, γιατί και να θέλει κάποιος είναι πολύ δύσκολο να πετύχει τόσο μπέρδεμα σε μια χρονιά :p :mad:

 

Αν δεν περάσω εκεί που θέλω φέτος, σκέφτομαι να ξαναδώσω αλλάζοντας από τεχνολογική σε θετική. Θα ήθελα να μου πείτε τι προαπετούμενες γνώσεις από άλλες τάξεις πριν την τρίτη λυκείου χρειάζονται, για να μην αντιμετοπίσεις κανένα πρόβλημα σε Βιολογία και Χημεία (υπόψην ότι δεν έχω ιδέα σ' αυτά από γυμνάσιο-λύκειο). Επίσης, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα βιβλία που μου είναι απαραίτητα; Τα σχολεία τα έχουν στείλει για επιστροφή τώρα.

 

Φιλε αστω καλυτερα αμα λες οτι δεν εχεις ιδεα θα ειναι πολυ μανουρα....αλλωστε δεν χρειαζετε να αλλαξεις κιολας...στην Θετικη οι περισσοτεροι που την παρακολουθουν ειναι αυτοι που θελουν να περασουν στο 3ο πεδιο....οποτε αν τυχον σου γινει καμια στραβη και δεν σου ερθουν τα πραγματα οπως τα περιμενεις (που δεν στο ευχομαι ;) ) καλο θα ηταν να παραμεινεις στην τεχνολογικη κατευθυνση και να ξαναδωσεις στα μαθηματα αυτα...εκτος βεβαια και αν θες να περασεις στο 3ο τελικα οποτε και ακολουθεις την θετικη...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους πάντως, γιατί και να θέλει κάποιος είναι πολύ δύσκολο να πετύχει τόσο μπέρδεμα σε μια χρονιά :p :mad:

 

Αν δεν περάσω εκεί που θέλω φέτος, σκέφτομαι να ξαναδώσω αλλάζοντας από τεχνολογική σε θετική. Θα ήθελα να μου πείτε τι προαπετούμενες γνώσεις από άλλες τάξεις πριν την τρίτη λυκείου χρειάζονται, για να μην αντιμετοπίσεις κανένα πρόβλημα σε Βιολογία και Χημεία (υπόψην ότι δεν έχω ιδέα σ' αυτά από γυμνάσιο-λύκειο). Επίσης, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τα βιβλία που μου είναι απαραίτητα; Τα σχολεία τα έχουν στείλει για επιστροφή τώρα.

 

Πρώτα πρώτα μακάρι να περάσεις εκεί που θέλεις φέτος.

Αν δεν τα καταφέρεις σου προτείνω να πας Θετική μόνο αν θες να δηλώσεις σχολές από το 3ο πεδίο.

 

Τώρα,η Χημεία της Γ Λυκείου απαιτεί γνώσεις από την Χημεία Γεν Παιδείας της B Λυκείου.Ειδικότερα το τελευταίο κεφάλαιο του βιβλίου της Γ εμβαθύνει περισσότερο στα διδαγμένα της Β Λυκείου(Χημεία Γεν).Το πρώτο κεφάλαιο της Χημείας της Γ Λυκείου περιλαμβάνει γνώσεις που δεν έχουν διδαχθεί μέχρι στιγμής και το εξεταστέο κεφάλαιο που απομένει ασχολείται με τα οξέα τις βάσεις και την ιοντική ισορροπία - πράγματα και πάλι κατά 90% άγνωστα)

 

Η απόφαση δική σου

:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia ama mathei kanenas oti anakoinothikan oi vathmologies gia ta TEE peite to giati me exei faei to agxos!!!

Ακουσα για 7 ιουλίου αλλα δεν ειναι σιγουρο.

 

 

ΥΓ. ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ.....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Τόσο δύσκολη είναι η Βιολογία και η Χημεία; Στα αποτελέσματα είδα πολύ καλύτερους βαθμούς από Μαθηματικά και Φυσική. Βασικά, θέλω να αλλάξω επειδή μου αρέσουν περισσότερο τα μαθήματα, παρόλο που δεν έχω ασχοληθεί και κυρίως για να αποφύγω το ΑΟΔΕ. Δε μπορώ τη θεωρία. Αρχίζω να πιστεύω πως όσο και να διαβάσω αυτό το μάθημα δεν υπάρχει περίπτωση γράψω πάνω από 13-15, αφού μέχρι να διαβάσω τα επόμενα θα έχω ξεχάσει τα προηγούμενα κοκ :p Μ' αυτά που άκουσα λογικά (αν δεν περάσω) αν κάνω μια ανάγνωση τα βιβλία Χημείας Α' λυκείου και Β' λυκείου κατεύθηνσης και διαβάσω καλά της Β' γενικής θα είμαι οκ. Στη Βιολογία δε νομίζω να χρειάζεται κάτι απ' τα προηγούμενα; Έχει βέβαια αρκετή θεωρία, αλλά είναι ουσιώδης και ενδιαφέρουσα για μένα, όχι όπως στο ΑΟΔΕ.

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

τί διαφορά εχει ο αρχιτέκτονας απο τον πολιτικό μηχανικό;:worry:

απο όσους εχω ρωτήσει, οι μισοί μου λένε οτι ο αρχιτέκτονας μπορεί να ασκήσει το επάγγελμα του πολιτικού μηχανικού και οι άλλοι μισοί μου λένε το αντίθετο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...