Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, memoriesradio said:

Στις παραπάνω μετρήσεις ανά τις περιοχές, διακρίνω μια υπεροχή της Vodafone ή είναι η ιδέα μου;

Και εγώ το ίδιο θα έλεγα 

EDIT:Πάρτε μια γεύση από τον καιρό στην Θήβα

Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης & Πολιτικής Προστασίας 25-11-2023 17:40. Προειδοποιητικό μήνυμα για επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα (θυελλώδεις άνεμοι) το επόμενο 12ωρο στην περιοχή σας. Περιορίστε τις μετακινήσεις σας στις απολύτως απαραίτητες  και ακολουθήστε τις οδηγίες των αρχών. Civil Protection Greece 25-11-2023 17:40. Warning message about severe weather conditions (stormy winds) for the next 12 hours in your area. Limit your movements to absolutely necessary . Follow the instructions of the authorities. Protection guidelines: https://civilprotection.gov.gr/112/all-guidelines

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, memoriesradio said:

Στις παραπάνω μετρήσεις ανά τις περιοχές, διακρίνω μια υπεροχή της Vodafone ή είναι η ιδέα μου;

Σωστά τη διακρίνεις την υπεροχή

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και εγώ το ίδιο θα έλεγα 

EDIT:Πάρτε μια γεύση από τον καιρό στην Θήβα

Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης & Πολιτικής Προστασίας 25-11-2023 17:40. Προειδοποιητικό μήνυμα για επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα (θυελλώδεις άνεμοι) το επόμενο 12ωρο στην περιοχή σας. Περιορίστε τις μετακινήσεις σας στις απολύτως απαραίτητες  και ακολουθήστε τις οδηγίες των αρχών. Civil Protection Greece 25-11-2023 17:40. Warning message about severe weather conditions (stormy winds) for the next 12 hours in your area. Limit your movements to absolutely necessary . Follow the instructions of the authorities. Protection guidelines: https://civilprotection.gov.gr/112/all-guidelines

Το ίδιο έστειλαν σε όλους. Και σε εμένα ήρθε, Πειραιά πριν από λίγο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, memoriesradio said:

Στις παραπάνω μετρήσεις ανά τις περιοχές, διακρίνω μια υπεροχή της Vodafone ή είναι η ιδέα μου;

Βόρεια προάστια όντως έχει μια υπεροχή η Vodafone. 1 ή 2 μήνες είχα και το διαπίστωσα και ο ίδιος, βέβαια τότε είχε εναλλαγές με H και E και έφυγα. Τώρα δεν μπορώ να πω ότι τις βλέπω εκτός αν όντως δεν έχει σήμα, σε αντίθεση με την NOVA που υπάρχουν ακόμα σημεία που γυρνάει σε E παρόλο που έχει σήμα για 5g.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Arinos said:

Βόρεια προάστια όντως έχει μια υπεροχή η Vodafone. 1 ή 2 μήνες είχα και το διαπίστωσα και ο ίδιος, βέβαια τότε είχε εναλλαγές με H και E και έφυγα. Τώρα δεν μπορώ να πω ότι τις βλέπω εκτός αν όντως δεν έχει σήμα, σε αντίθεση με την NOVA που υπάρχουν ακόμα σημεία που γυρνάει σε E παρόλο που έχει σήμα για 5g.

To "H" (3G) δεν υφίσταται πλέον σαν τεχνολογία...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Στέλνουμε ένα 112 και τελειώσαμε... Τι ωραία. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Στέλνουμε ένα 112 και τελειώσαμε... Τι ωραία. 

Τουλάχιστον τραγικό κατά την άποψή μου. Τις προάλλες πήγαινα στο αεροδρόμιο με τον προαστιακό και καταλήξαμε στα Λιόσια ( τελείως άλλη διαδρομή ) και από ότι ακούσαμε από τον οδηγό η αλλαγή έγινε επειδή πήγαιναν δύο τρένα στην ίδια κατεύθυνση και θα συγκρούονταν και για να αποφύγουν πιθανά νέα Τέμπη άλλαξαν διαδρομή, με αποτέλεσμα εγώ και άλλοι άνθρωποι να χάσουμε τις πτήσεις μας. Από τύχη σωθηκαμε. Και από τύχη ζούμε σε αυτή τη "χώρα"

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα έγραφα έναν αριθμό, αλλά απαγορευονται τα πολιτικά σχόλια, διψήφιος είναι και δίπλα κολλάει η λέξη "τακατο" 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Arinos said:

Βόρεια προάστια όντως έχει μια υπεροχή η Vodafone. 1 ή 2 μήνες είχα και το διαπίστωσα και ο ίδιος, βέβαια τότε είχε εναλλαγές με H και E και έφυγα. Τώρα δεν μπορώ να πω ότι τις βλέπω εκτός αν όντως δεν έχει σήμα, σε αντίθεση με την NOVA που υπάρχουν ακόμα σημεία που γυρνάει σε E παρόλο που έχει σήμα για 5g.

Γίνεται αναβάθμιση στα βόρεια προάστια από την Nova. Αναμένεται η ολοκλήρωση στους επόμενους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chrischal1908 said:

Γίνεται αναβάθμιση στα βόρεια προάστια από την Nova. Αναμένεται η ολοκλήρωση στους επόμενους μήνες.

Παρόλα αυτά προς το παρόν κάποιος στα Βόρεια Προάστια βολεύεται με την vf που και εκείνη νομίζω έχει λίγα πραγματάκια εκεί

21 minutes ago, p_k said:

Τώρα θα έγραφα έναν αριθμό, αλλά απαγορευονται τα πολιτικά σχόλια, διψήφιος είναι και δίπλα κολλάει η λέξη "τακατο" 

Για να μην ξεφύγουμε και μας κόψουν σε κανέναν πολιτικό δεν έχω εμπιστοσύνη. Προσωπική μου άποψη

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, p_k said:

Τώρα θα έγραφα έναν αριθμό, αλλά απαγορευονται τα πολιτικά σχόλια, διψήφιος είναι και δίπλα κολλάει η λέξη "τακατο" 

Καταλαβαίνω ότι δεν θελεις να παραβείς τους κανόνες. Θα το κάνω εγώ, γιατί κινδύνευσε η ζωή τόσων ατόμων και από τύχη γλυτώσαμε όλοι γιατί ήταν και συγγενικά μου πρόσωπα μέσα στα τρένα . Ας περιμένουμε υπομονετικά το 41τακατο να μας λύσει τα προβλήματα και μέχρι τότε ας γίνουμε όλοι ντελιβεραδες αφού το πρότεινε και ο υφυπουργός. ( Δεν θέλω να προσβάλλω τους φίλους ντελιβεραδες σε καμία περίπτωση ), σχολιάζω μόνο τις αστείες δηλώσεις του συγκεκριμένου υφυπουργού.

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για να μην ξεφύγουμε και μας κόψουν σε κανέναν πολιτικό δεν έχω εμπιστοσύνη. Προσωπική μου άποψη

Το ίδιο κι εγώ. Αυτό που ζήσαμε μέσα στο τρένο ήταν τρομακτικό. Δε μπορούσα να μην το σχολιάσω. Σε συνδιασμό με τον εκτροχιασμό στην Πάτρα μιλάμε για έγκλημα πολλών κυβερνήσεων και όχι μόνο της τρέχουσας 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, memoriesradio said:

To "H" (3G) δεν υφίσταται πλέον σαν τεχνολογία...

Σήμερα όχι, στο παρελθόν όμως ναι. 1 χρόνο πριν αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aektzhs 1 said:

Παρόλα αυτά προς το παρόν κάποιος στα Βόρεια Προάστια βολεύεται με την vf που και εκείνη νομίζω έχει λίγα πραγματάκια εκεί

Για να μην ξεφύγουμε και μας κόψουν σε κανέναν πολιτικό δεν έχω εμπιστοσύνη. Προσωπική μου άποψη

Εδώ Μαρούσι στην Αγίου Κωνσταντίνου προς Mall Athens είναι ίδιες μέτρια προς χάλια εσωτερικά. Λείπουν κεραίες. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα γατί το συμβόλαιο τρέχει...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Gv2008 said:

 μιλάμε για έγκλημα πολλών κυβερνήσεων και όχι μόνο της τρέχουσας 

Είπες την κατάλληλη κουβέντα 

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εδώ Μαρούσι στην Αγίου Κωνσταντίνου προς mall είναι ίδιες μέτρια προς χάλια εσωτερικά. Λείπουν κεραίες. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα γατί το συμβόλαιο τρέχει...

Μακάρι μέσα στο 2024 να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι όμως κυβερνησαν 4 χρόνια και οι άλλοι 44. Δεν είναι ισόποσες οι ευθύνες. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είπες την κατάλληλη κουβέντα 

Ποτέ δεν λειτουργούσα ούτε σκεφτόμουν με κομματικές παρωπίδες. Δε μπορώ όμως να βάζω και τη ζωή μου σε κίνδυνο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Ποτέ δεν λειτουργούσα ούτε σκεφτόμουν με κομματικές παρωπίδες. Δε μπορώ όμως να βάζω και τη ζωή μου σε κίνδυνο

Κάθε "σωστός" πολίτης δεν θα έβαζε ποτέ μπροστά τα κομματικά και ούτε θα κρυβόταν πίσω από αυτά. Πόσο μάλλον όταν ο ίδιος και οι συγγενής του έχουν κινδυνεύει από το μπάχαλο του μαγαζιού που λέγεται "Ελληνική Δημοκρατία"

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, p_k said:

Στέλνουμε ένα 112 και τελειώσαμε... Τι ωραία. 

Να μοιράζανε αντιανεμικά και ομπρέλες; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gv2008 said:

Ποτέ δεν λειτουργούσα ούτε σκεφτόμουν με κομματικές παρωπίδες. Δε μπορώ όμως να βάζω και τη ζωή μου σε κίνδυνο

Κι εγώ έτσι, το σωστό όμως να λέγεται. 

Just now, CaptainNickGR said:

Να μοιράζανε αντιανεμικά και ομπρέλες; 

Να φρόντιζαν να κάνουν αντιπλημμυρικά έργα, είδαμε τι συνέβη το καλοκαίρι στη Θεσσαλία. 

Η μετάθεση ευθυνών είναι πολύ ωραίο πράγμα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Κάποιοι όμως κυβερνησαν 4 χρόνια και οι άλλοι 44. Δεν είναι ισόποσες οι ευθύνες. 

 

Όλοι έχουν τις ευθύνες που τους αναλογούν.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Κάποιοι όμως κυβερνησαν 4 χρόνια και οι άλλοι 44. Δεν είναι ισόποσες οι ευθύνες. 

 

Εννοείται αυτό, δεν το συζητάμε

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

Να μοιράζανε αντιανεμικά και ομπρέλες; 

Αντιπλημμυρικά θα μπορούσαν να κάνουν. Το σπίτι μου πλημμύρησε το καλοκαίρι. Δεν έφταιγα σε κάτι. Επίσης, μετά το παρολίγον ατύχημα στο τρένο και ειδικά μετά το ίδιο το δυστύχημα στα Τέμπη θα έπρεπε να φτιάξουν τα κακώς κείμενα. Δεν είπα ποτέ ότι ευθύνεται μόνο η τωρινή "μπλε" κυβέρνηση

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι και είναι το τελευταίο για να μην ξεφύγουμε και άλλο. Θα ήθελα μια κυβέρνηση που να ήταν πραγματικά δίπλα στο πολίτη και να δουλεύει για την προστασία του πολίτη. Αποδεδειγμένα κανένας δεν το έκανε με επιτυχία. Μια προσωπική μου άποψη(δεν ξέρω αν είναι σωστή ή λάθος) δεν με ενδιαφέρει αν θα κυβερνήσει η κυβέρνηση μαζί με την αξιωματική αντιπολίτευση ή η ακροδεξιά με την ακρααριστερά αρκεί να γίνει κάτι καλό για τον απλό κόσμο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Να σας πω κάτι και είναι το τελευταίο για να μην ξεφύγουμε και άλλο. Θα ήθελα μια κυβέρνηση που να ήταν πραγματικά δίπλα στο πολίτη και να δουλεύει για την προστασία του πολίτη. Αποδεδειγμένα κανένας δεν το έκανε με επιτυχία. Μια προσωπική μου άποψη(δεν ξέρω αν είναι σωστή ή λάθος) δεν με ενδιαφέρει αν θα κυβερνήσει η κυβέρνηση μαζί με την αξιωματική αντιπολίτευση ή η ακροδεξιά με την ακρααριστερά αρκεί να γίνει κάτι καλό για τον απλό κόσμο

Κι εγώ θέλω να κυβερνήσει κάποιος, από όποιον χώρο κι αν είναι και να βοηθήσει τη χώρα

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Να φρόντιζαν να κάνουν αντιπλημμυρικά έργα, είδαμε τι συνέβη το καλοκαίρι στη Θεσσαλία. 

Αναφερόμουν στο σχόλιο σου επάνω στο μήνυμα του 112. Τα υπόλοιπα που λέτε για τρένα και αντιπλημμυρικά έργα είναι εγκληματικές πράξεις πολλών κυβερνήσεων.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αναφερόμουν στο σχόλιο σου επάνω στο μήνυμα του 112. Τα υπόλοιπα που λέτε για τρένα και αντιπλημμυρικά έργα είναι εγκληματικές πράξεις πολλών κυβερνήσεων.

Το κατάλαβα φίλε μου 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας ως λαός, αφού μετά από 35+ χρόνια, ακόμα ταΐζουμε και συντηρούμε το ίδιο "θηρίο" (οικογένειες που κυβερνάνε), ατάραχα και με πλήρη αντίληψη των ευθυνών (ή μήπως όχι); Επίσης είμαστε η μόνη χώρα όπου δεν έχει τιμωρηθεί κανείς (πολιτικός αλλά και απλός πολίτης) για εγκληματικές "πράξεις", "παραλείψεις", "κομπίνες" και όχι μόνο, που έχουν συμβεί και συνεχίζουν να συμβαίνουν όλο και πιο συχνά.
Προσωπικά δεν με εκφράζει κανείς από το συγκεκριμένο πολιτικό σύστημα (και οι 300 είναι κοπριές), και ίσως ούτε και το συγκεκριμένο πολίτευμα.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...