Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιά είναι τα 4 παιχνίδια; Κάποια δεσμεύουν αρκετό χώρο με installations.

Επίσης και το λειτουργικό δεσμεύει κάποια GB.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση για το PS3.

 

Μόλις αγόρασα ένα. Μαζί με έναν Full HD προτζέκτορα.

******* τους που ΔΕΝ δίνουν HDMI καλώδιο και πρέπει να το πάρεις ξεχωριστά.

******* τους που ΔΕΝ δίνουν δεύτερο χειριστήριο.

******* τους που όταν αγοράσεις δεύτερο χειριστήριο ΔΕΝ δίνουν και δεύτερο καλώδιο.

******* racing παιχνίδια να μην δίνουν την δυνατότητα να παίξεις διπλό!!!??!?!?!?!?!

 

 

Υπάρχουνε πολλοί παράγοντες που μας ****** κανονικότατα.

- Πειραγμένα ratings σε όλα τα sites και περιοδικά,

-διαφημίσεις ΜΕΣΑ σε παιχνίδια,

-παιχνίδια που θα έπρεπε να κολυμπάνε στο αίμα φλωρεύουνε για να απευθύνονται σε μεγαλύτερο κοινό και

-παιχνίδια που θα πρεπε να παίζονται διπλά ΔΕΝ...Γιατί? Γιατί δύο παίζουνε με ένα παιχνίδι.Θέλουνε ο καθένας να παίρνει το δικό του παιχνίδι αν θέλει. Μας έφαγε το online gaming και θα πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις.

-πρέπει να πληρώσεις extra για να ξεκλειδώσεις ορισμένα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού, όπως όπλα.

-special editions παιχνιδιών με extra πράγματα. Τι νομίζετε δηλαδή, ότι το σπρώξανε στην αγορά και συνεχίσανε να το εξελίσουν?Λάθος, εξ αρχής το προορίζανε να βγάλουν μία extra έκδοση. Εκτός άμα πουλήσει πολύ το παιχνίδι βγάζουνε τρία καινούρια όπλα και αυτό ήτανε.

Δευτέρα δημοτικού πήγαινα όταν ο Baraka έκανε μία χλαπ με την λεπίδα του κατευθείαν στον λαιμό και τσίριζε ο αντίπαλος κουνώντας τα χέρια του με το αίμα να εκτοξεύεται κυριολεκτικά μέτρα μακριά.

 

Η Nintendo τα καταφέρνει ακόμα γιατί είναι αυτό που ανέκαθεν ήτανε. Ψυχαγωγεία.

Η nintendo σου δίνει τον Mario πάντα, η Sega τον Sonic και η Sony δύο παιχνίδια της κακιάς ώρας. Uncharted?Αναρωτιέμαι ποιός έχει ενδιαφερθεί έστω και στο ελάχιστο να το προχωρήσει λίγο.

 

Πραγματικά ενώ ήμουνα κατά της πειρατίας είμαι διατεθιμένος με τα χίλια να το γυρίσω γιατί δεν αξίζουνε τα λεφτά μου.

 

Και τέλος...που διαφημίζετε ότι τα γραφικά είναι τόσο τέλεια...είναι απογοήτευση. Έχω δει Blu Ray και HD ταινίες και περίμενα ανάλογη βελτίωση και στα videogames. Δεν είναι όμως τόσο οργασμικά ωραία. Τα έχουνε απλώσει σε Blu Ray δισκάκι μόνο και μόνο για να παλέψουνε την πειρατεία.

 

Ξέρετε αν μπορώ να στριμώξω παιχνίδια του PS3 στον σκληρό μου δίσκο και να τα παίζω δίχως το δισκάκι τους?

 

PS2?Άλλα παιχνίδια?

Link to comment
Share on other sites

Με πράσινο τα comments μου ενδιάμεσα

 

Απογοήτευση για το PS3.

 

Μόλις αγόρασα ένα. Μαζί με έναν Full HD προτζέκτορα.

******* τους που ΔΕΝ δίνουν HDMI καλώδιο και πρέπει να το πάρεις ξεχωριστά. δεν είναι υποχρεωμένοι - σου δίνουν νομίζω αναλογικό.

******* τους που ΔΕΝ δίνουν δεύτερο χειριστήριο. εμένα είχε και 2ο

******* τους που όταν αγοράσεις δεύτερο χειριστήριο ΔΕΝ δίνουν και δεύτερο καλώδιο. εμένα είχε και 2ο καλώδιο

******* racing παιχνίδια να μην δίνουν την δυνατότητα να παίξεις διπλό!!!??!?!?!?!?! πώς δεν σου δίνουν? τα motorstorm και to GT Prologue αφήνουν... και να μην άφηναν.. δεν φταίει το playstation ή η Sony αλλά το παιχνίδι που αγοράζεις

 

 

Υπάρχουνε πολλοί παράγοντες που μας ***** κανονικότατα.

- Πειραγμένα ratings σε όλα τα sites και περιοδικά, τα ratings σε περιοδικά και σελίδες δεν με επιρεάζουν.. μόνο τα comments από κάτω των gamers διαβάζω να δώ τί λένε..

-διαφημίσεις ΜΕΣΑ σε παιχνίδια, εννοείς εκεί που οδηγάς ένα αυτοκίνητο να δείς σε ένα billboard ad κάποια μάρκα? φυσικό είναι.. εσύ το λές, λές και γίνεται "WE INTERRUPT YOUR GAME PLAY FOR THIS INFORMATIONAL MESSAGE" και να πέφτει η διαφήμιση...

-παιχνίδια που θα έπρεπε να κολυμπάνε στο αίμα φλωρεύουνε για να απευθύνονται σε μεγαλύτερο κοινό και εξαρτάται από το παιχνίδι και το rating του

-παιχνίδια που θα πρεπε να παίζονται διπλά ΔΕΝ...Γιατί? Γιατί δύο παίζουνε με ένα παιχνίδι.Θέλουνε ο καθένας να παίρνει το δικό του παιχνίδι αν θέλει. Μας έφαγε το online gaming και θα πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις. εξαρτάται από το παιχνίδι

-πρέπει να πληρώσεις extra για να ξεκλειδώσεις ορισμένα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού, όπως όπλα. εξαρτάται από το παιχνίδι

-special editions παιχνιδιών με extra πράγματα. Τι νομίζετε δηλαδή, ότι το σπρώξανε στην αγορά και συνεχίσανε να το εξελίσουν?Λάθος, εξ αρχής το προορίζανε να βγάλουν μία extra έκδοση. Εκτός άμα πουλήσει πολύ το παιχνίδι βγάζουνε τρία καινούρια όπλα και αυτό ήτανε. εξαρτάται από το παιχνίδι

Δευτέρα δημοτικού πήγαινα όταν ο Baraka έκανε μία χλαπ με την λεπίδα του κατευθείαν στον λαιμό και τσίριζε ο αντίπαλος κουνώντας τα χέρια του με το αίμα να εκτοξεύεται κυριολεκτικά μέτρα μακριά.

 

Η Nintendo τα καταφέρνει ακόμα γιατί είναι αυτό που ανέκαθεν ήτανε. Ψυχαγωγεία. έπρεπε να μείνεις με την Νιντέντο.. δεν αγοράζεις μια κονσόλα με κλειστά τα μάτια..

Η nintendo σου δίνει τον Mario πάντα, η Sega τον Sonic και η Sony δύο παιχνίδια της κακιάς ώρας. Uncharted?Αναρωτιέμαι ποιός έχει ενδιαφερθεί έστω και στο ελάχιστο να το προχωρήσει λίγο. έχει πολλούς που πορώθηκαν με το συγκεκριμένο... όχι εγώ όμως. δεν είμαι φαν του είδους. και δεν ισοπεδώνω το όποιο παιχνίδι επειδή δεν μου αρέσει.

 

Πραγματικά ενώ ήμουνα κατά της πειρατίας είμαι διατεθιμένος με τα χίλια να το γυρίσω γιατί δεν αξίζουνε τα λεφτά μου. και να θέλεις να το γυρίσεις θα μείνεις με την επιθυμία..

Και τέλος...που διαφημίζετε ότι τα γραφικά είναι τόσο τέλεια...είναι απογοήτευση. σχεδόν κανένα παιχνίδι είναι στα 1080p. τα πιο πολλά πάνε (μετα βίας) 720p. Έχω δει Blu Ray και HD ταινίες και περίμενα ανάλογη βελτίωση και στα videogames. ναι οι ταινίες είναι 1080p και βλέπεις λεπτομέρια σε REAL PEOPLE! Δεν είναι όμως τόσο οργασμικά ωραία. Τα έχουνε απλώσει σε Blu Ray δισκάκι μόνο και μόνο για να παλέψουνε την πειρατεία.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο HD καλώδιο έπρεπε να δίνουν, εκεί συμφωνώ. Κατά τα άλλα το μήνυμα είναι εντελώς ισοπεδωτικό και τα περισσότερα που αναφέρει - διαφημίσεις, special editions, extra content, έμφαση στο online - δεν αφορούν μόνο τη συγκεκριμένη κονσόλα αλλά κάθε σύγχρονη (PS2 και κυρίως Xbox και Xbox 360).

 

Όσο για το Uncharted, είναι ένα από τα καλύτερα action παιχνίδια που έχω παίξει στη ζωή μου και ένα από τα καλύτερα παιχνίδια γενικώς αυτής της γενιάς κονσoλών.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι:Εμένα όταν αγόρασα το ps3 είχε μέσα και ένα καλώδιο για να συνδέω το χειριστήριο sixaxis με τη κονσόλα.Στην αρχή σκέφτηκα ότι το χειριστήριο μάλλον δεν ήταν ασύρματο και το συνέδεσα κανονικά.Αλλά μετά είδα από πίσω ότι έγγραφε wireless controller και το έβγαλα το καλώδιο.Τελικά ασύρματο είναι και δουλεύει καονικά χωρίς καλώδιο.Αλλά τελικά σε τι ακριβώς χρησιμεύει το καλώδιο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι:Εμένα όταν αγόρασα το ps3 είχε μέσα και ένα καλώδιο για να συνδέω το χειριστήριο sixaxis με τη κονσόλα.Στην αρχή σκέφτηκα ότι το χειριστήριο μάλλον δεν ήταν ασύρματο και το συνέδεσα κανονικά.Αλλά μετά είδα από πίσω ότι έγγραφε wireless controller και το έβγαλα το καλώδιο.Τελικά ασύρματο είναι και δουλεύει καονικά χωρίς καλώδιο.Αλλά τελικά σε τι ακριβώς χρησιμεύει το καλώδιο?

 

Για να το φορτίζεις.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για να το φορτίζεις.

Α οκ ευχαριστώ:D

 

Όσο για τα παιχνίδια που αναφέρθηκαν πιο πάνω ούτε και μένα μου άρεσε το uncharted αλλά το motorstorm καλό είναι.Και μην συγκρίνετε τα παχνίδια που είχε το ps3 με της nintendo γιατί καλό το wii sports αλλά από γραφικά ούτε του nintendo 64 δεν ήταν τόσο άθλια.

 

Έχετε να προτείνετε κανά καλό παιχνιδάκι με αεροπλάνα για το ps3?

Link to comment
Share on other sites

φίλε ζάφο υπάρχει ένα πολύ καλό ντέμο στο PSN με αεροπλάνα..

αξίζει να το κατεβάσεις έχει τρελό control και γραφικά

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα 4 παιχνίδια; Κάποια δεσμεύουν αρκετό χώρο με installations.

Επίσης και το λειτουργικό δεσμεύει κάποια GB.

 

τα 4 παιχνιδια ειναι το assassin's creeds,pro street nfs,pro 2008,grand turismo 5! !

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Λίρες.

Αλλά ούτε τόσο δεν αξίζει :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τα 4 παιχνιδια ειναι το assassin's creeds,pro street nfs,pro 2008,grand turismo 5! !

 

Το GT5p έχει σχετικά μεγάλο installation, πάνω από 2GB. Το Pro 2008 έχει κι αυτό ένα installation των 2GB αλλά δεν είναι υποχρεωτικό οπότε μάλλον δεν το έχεις κάνει.

 

Τα άλλα δύο δεν ξέρω.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.Βρήκα το ps3 με 212 ευρώ από εδώ http://www.ele-trading.com/product.asp?id=2705 .Αν το πάρω θα παίζει τα παιχνίδια από Ελλάδα και στις τηλεοράσεις εδώ? και τι ακριβώς παίζει με τις διαφορετικές εκδόσεις, μόνο στα gb αλλάζουν?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.Βρήκα το ps3 με 212 ευρώ από εδώ http://www.ele-trading.com/product.asp?id=2705 .Αν το πάρω θα παίζει τα παιχνίδια από Ελλάδα και στις τηλεοράσεις εδώ? και τι ακριβώς παίζει με τις διαφορετικές εκδόσεις, μόνο στα gb αλλάζουν?

 

 

2 σελιδες πιο πισω εχει απαντηθει αν το συγκεκριμενο δεν ειναι PAL τοτε τα παιχνιδια θα παιζουν αλλα τα BD οχι

Link to comment
Share on other sites

2 σελιδες πιο πισω εχει απαντηθει αν το συγκεκριμενο δεν ειναι PAL τοτε τα παιχνιδια θα παιζουν αλλα τα BD οχι

 

εγώ πώς αγοράζω BD ταινίες από USA και παίζουν μια χαρά στο PAL PS3 μου?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ταινίες παίζουν ενω κάποιες άλλες όχι.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να ρωρησω αν περασω στο ps3 ταινιες avi η hd θα παιξουν ?και αν οχι με ποιον τροπο μπορω να το κανω ?
Link to comment
Share on other sites

εγώ πώς αγοράζω BD ταινίες από USA και παίζουν μια χαρά στο PAL PS3 μου?

 

οτι ειναι region free η region 2 θα παιξει σε pal κονσολα λογικο δεν ειναι? για κοιτα τις ταινιες σου να δεις τι λενε!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή με τα BD από Αμερική γιατί μερικά είναι κλειδωμένα. Πάντως όταν είναι κλειδωμένο κάποιο σε region A και πας να το παραγγείλεις το Amazon βγάζει warning.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

δεν μίλησα για region..

 

μιλάω για PAL & NTSC

έτερον εκάτερον :)

Link to comment
Share on other sites

Παδιά,ξέρει κανείς αν υπάρξει περίπτωση στο μέλλον το ps3 να παίζει ps2 παιχνίδια μέσω software emulation μέσω κάποιου firmware update;
Link to comment
Share on other sites

δεν μίλησα για region..

 

μιλάω για PAL & NTSC

έτερον εκάτερον :)

 

Ναι, αλλά αν ήταν region A τα BD δεν θα έπαιζαν μια χαρά στο PAL PS3 σου.

 

Όλες οι συσκευές audio/video που κυκλοφορούν εδώ και μερικά χρόνια στην Ευρώπη παίζουν τα πάντα ανεξαρτήτως PAL/NTSC. Π.χ. τα DVD players που τα κάνουμε region-free δεν θα έπαιζαν δισκάκια ζώνης 1 αν ήταν ασύμβατα με το πρότυπο NTSC. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού αλλά υποθέτω πως ναι.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αν ήταν region A τα BD δεν θα έπαιζαν μια χαρά στο PAL PS3 σου.

 

Όλες οι συσκευές audio/video που κυκλοφορούν εδώ και μερικά χρόνια στην Ευρώπη παίζουν τα πάντα ανεξαρτήτως PAL/NTSC. Π.χ. τα DVD players που τα κάνουμε region-free δεν θα έπαιζαν δισκάκια ζώνης 1 αν ήταν ασύμβατα με το πρότυπο NTSC. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού αλλά υποθέτω πως ναι.

 

Αν ήταν region A τα BD δεν θα έπαιζαν μια χαρά στο REGION B PS3 μου.

δεν θα έπαιζαν επειδή είναι REGION A και όχι επειδή είναι NTSC

την ίδια λογική ακολουθούν cinefile στην Αμερική και αγοράζουν PAL BD Region "ABC" και παίζουν μια χαρά στα NTSC PS3..

 

Επίσης από το βικι:

 

Since North America and Japan both used NTSC, different regional codes could be used to separate the 2 regions: the US using Region 1 coding and Japan using Region 2.

 

Δεν παίζει ρόλο αν είναι PAL/NTSC. Παιζει ρόλο το region. Τα Japanese BD των NIGHTWATCH/DAYWATCH είναι NTSC Region ABC. παίζουν μια χαρά στα ευρωπαικά PAL PS3.

 

Επίσης να πώ πως δεν εξαρτάται από τον Player εξ'ολοκλήρου αν θα παίξει μια NTSC ταινία σε ευρωπαικό εξοπλισμό. παίζει ρόλο και η τηλεόραση. είχα μια Philips πιο παλιά και μου έδειχνε την εικόνα Black & White όταν το dvd player έπαιζε τα NTSC DVD. Την άλλαξα και λύσαμε το πρόβλημα.

 

και επιστρέφω στο αρχικό ερώτημα του obilias και απαντώ πως θα παίζουν μια χαρά τα BD με region "A" και "ABC" στο αμερικάνικο του PS3.

Για σκοπούς καλύτερης εξήγησης απέφυγα τον ρόλο REGION FREE γιατί βασικά όλα τα BD έχουν region απλά μερίκά είναι συμβατά και με τις 3 regions των BD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...