Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως το έχεις στον υπολογιστή γιατί το ps3 το έχω σπασμένο και δεν μπαίνω γιατί κάνουν μπαν τώρα.

'Οχι δεν το έχω..:( Δηλαδή κάνουν μπαν σε όποιον δεν έχει το αυθεντικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Υπάρχει κάποιο site που αναφέρει ποια παιχνίδια έχουν διαφορετικές εκδόσεις ανά χώρα;

 

Έτσι ώστε να μην έχουμε πρόβλημα με το store και τα addons

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Υπάρχει κάποιο site που αναφέρει ποια παιχνίδια έχουν διαφορετικές εκδόσεις ανά χώρα;

 

Έτσι ώστε να μην έχουμε πρόβλημα με το store και τα addons

 

Όλα τα παιχνιδια που αγοραστηκαν εντος της Ευρωπης ειναι ιδια και δεν θα εχεισ το παραμικρο προβλημα. Τωρα εαν αγοραζεις παιχνιδια απο το Ιντερεντ (βλεπε eBay) θα πρεπει να δινεις σημασια απο που το αγοραζεις.

 

Και θα σου πω το γιατι...Τα παιχνιαδια απο Αμερικη εχουν Video Codec NTSC την ωρα που η Ευρωπη εχει PAL. H Ιαπωνια εχει NTSC-J και ο Καναδασ NTSC-C.

 

Τωρα προσεχε...ΟΛΑ αυτα Ισχυουν αμα παιζεισ με ΑV Cable και οχι σε HDMI αλλα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!! Οι ταινιες ΜΠΛΟΥ ΡΕΙ θα δουλευουν μονο αμα ειναι αγορασμενα απο ΕΥΡΥΠΩ ανεξαρτητα αμα θες να τα δεις απο HDMI ή AV Cable!!!

 

Για τα addons δεν νομιζω να υπαρχει κανενα πρβλημα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παιχνιδια που αγοραστηκαν εντος της Ευρωπης ειναι ιδια και δεν θα εχεισ το παραμικρο προβλημα. Τωρα εαν αγοραζεις παιχνιδια απο το Ιντερεντ (βλεπε eBay) θα πρεπει να δινεις σημασια απο που το αγοραζεις.

 

Και θα σου πω το γιατι...Τα παιχνιαδια απο Αμερικη εχουν Video Codec NTSC την ωρα που η Ευρωπη εχει PAL. H Ιαπωνια εχει NTSC-J και ο Καναδασ NTSC-C.

 

Τωρα προσεχε...ΟΛΑ αυτα Ισχυουν αμα παιζεισ με ΑV Cable και οχι σε HDMI αλλα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!! Οι ταινιες ΜΠΛΟΥ ΡΕΙ θα δουλευουν μονο αμα ειναι αγορασμενα απο ΕΥΡΥΠΩ ανεξαρτητα αμα θες να τα δεις απο HDMI ή AV Cable!!!

 

Για τα addons δεν νομιζω να υπαρχει κανενα πρβλημα! ;)

 

Και όμως..

Βασικά, το θέμα μου δεν είναι σχετικό με το PAL/NTSC.

Για να σας περιγράψω το story:

Αγόρασα το Ace Combat: Assault Horizon (Limited) από amazon.co.uk (δηλαδή Αγγλία)

Αλλά μόλις πήγα να κατεβάσω από το store (ελληνικό) ένα pack σχετικό με το multiplayer δεν με άφηνε γιατί έδινε διαφορετικό code για το παιχνίδι.

Googlara και είδα ότι υπάρχει η ευρωπαϊκή έκδοση με κωδικό BLES-01392

και η Αγγλική / Ρωσική με κωδικό BLES-01393 (κλασσικοί μ@$#@κες άγγλοι)

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλα παιχνίδια.

Το πρόβλημα λύνεται με το να κάνεις λογαριασμό στο PSN δηλώντας Αγγλία. Κατεβάζεις ότι θες και μετά ισχύει για όλους τους λογαριασμούς σου.

Δεν είναι και πολύ σοβαρό απλά έλεγα σε επόμενες αγορές να έχω το νου μου :P

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παιχνιδια που αγοραστηκαν εντος της Ευρωπης ειναι ιδια και δεν θα εχεισ το παραμικρο προβλημα. Τωρα εαν αγοραζεις παιχνιδια απο το Ιντερεντ (βλεπε eBay) θα πρεπει να δινεις σημασια απο που το αγοραζεις.

 

Και θα σου πω το γιατι...Τα παιχνιαδια απο Αμερικη εχουν Video Codec NTSC την ωρα που η Ευρωπη εχει PAL. H Ιαπωνια εχει NTSC-J και ο Καναδασ NTSC-C.

 

Τωρα προσεχε...ΟΛΑ αυτα Ισχυουν αμα παιζεισ με ΑV Cable και οχι σε HDMI αλλα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!! Οι ταινιες ΜΠΛΟΥ ΡΕΙ θα δουλευουν μονο αμα ειναι αγορασμενα απο ΕΥΡΥΠΩ ανεξαρτητα αμα θες να τα δεις απο HDMI ή AV Cable!!!

 

Για τα addons δεν νομιζω να υπαρχει κανενα πρβλημα! ;)

 

 

 

με HDMI δηλαδη δεν παιζει κανενα παιχνιδι απο την αμερικη?ας πουμε το gt6 οταν βγει να μην πω να μου το στειλουν τα ξαδερφια μου?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το PS3 σχεδόν αποκλειστικά για το GTA V (άντε και για PES και Gran Turismo). Απλά δε μου κάνει καρδιά να δώσω λεφτά για μια κονσόλα που είναι ένα βήμα πριν το θάνατο και που ο διάδοχος της βγαίνει πάρα πολύ σύντομα. :O Υπάρχει περίπτωση το GTA V πχ να παίζει στο PS4;

 

Τι πάει να πει ένα βήμα πριν το θάνατό της ???? Καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει PS4 ακόμα, και όταν κυκλοφορήσει θα απολαμβάνεις τους καλύτερους τίτλους προηγούμενης γενιάς σε τιμές τζαμπατζιλίκι ...

 

Το PSVita κυκλοφορεί εδώ και πόσο καιρό και ακόμα βγαίνουν παιχνίδια για το PSP, πλάκα κάνεις ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Στο ps2 παίζανε όλα απλά ήθελαν άλλο καλώδιο άρα δεν είναι θέμα κονσόλας. Και είναι από τις ρυθμίσεις πού θα επιλέγεις το πως θα δείχνει το παιχνίδι
Link to comment
Share on other sites

Τα Dualshock 3 χωρίς συσκευασία που πουλάνε διάφορα μαγαζιά είναι Fake?

Διαβάζω πως υπάρχουν αρκετές απομιμήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος θελει να παρει ακουστικα για να τα συνδεσει με το ps3 ωστε οταν παιζει call of duty και sniper elite μεσω internet να μπορει να μιλαει με τους συμπαικτες του. Αυτο που τον προβληματιζει ειναι αν απο τα ακουστικα θα ακουει μονο τις φωνες των υπολοιπων παικτων ή και τους ηχους του παιχνιδιου;
Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth ακουστικό που παιζω ακουω μόνο τις συνομιλιές ..ο ήχος του παιχνιδιου απο τα ηχεία
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth ακουστικό που παιζω ακουω μόνο τις συνομιλιές ..ο ήχος του παιχνιδιου απο τα ηχεία

 

Ειναι μεταξυ αυτου http://www.ebay.com/itm/FOR-PLAYSTATION-3-PS3-BLUETOOTH-WIRELESS-HEADSET-USA-/200628319456?pt=US_Video_Game_Headsets&hash=item2eb66134e0

 

Και αυτου http://www.ebay.com/itm/PS3-Bluetooth-2-0-Gaming-Headset-for-Playstation3-/140825541315?pt=US_Video_Game_Headsets&hash=item20c9db3ac3

 

Ποιο θα του προτεινες; ποιο θα τον βολεψει καλυτερα,το μονο ή το διπλο; να προσεξει κατι σε οποιο και να παρει ή ολα ιδια ειναι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεταξυ αυτου http://www.ebay.com/itm/FOR-PLAYSTATION-3-PS3-BLUETOOTH-WIRELESS-HEADSET-USA-/200628319456?pt=US_Video_Game_Headsets&hash=item2eb66134e0

 

Και αυτου http://www.ebay.com/itm/PS3-Bluetooth-2-0-Gaming-Headset-for-Playstation3-/140825541315?pt=US_Video_Game_Headsets&hash=item20c9db3ac3

 

Ποιο θα του προτεινες; ποιο θα τον βολεψει καλυτερα,το μονο ή το διπλο; να προσεξει κατι σε οποιο και να παρει ή ολα ιδια ειναι.

Ευχαριστω

 

Δωστε μια βοηθεια !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω αγορασει εδω και κατι μηνες ενα ps3 super slim 12gb.τωρα που διαβαζα εδω για το ps3 ειδα οτι εχουν βγει custom firmwares οπως στα κινητα.ξερετε καποιο καλο για ps3 super slim;επισης πια ειναι τα πλεονεκτηματα του και ποια τα μειονεκτηματα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εχω αγορασει εδω και κατι μηνες ενα ps3 super slim 12gb.τωρα που διαβαζα εδω για το ps3 ειδα οτι εχουν βγει custom firmwares οπως στα κινητα.ξερετε καποιο καλο για ps3 super slim;επισης πια ειναι τα πλεονεκτηματα του και ποια τα μειονεκτηματα;

 

Δεν μπορείς να βάλεις custom firmware σε SuperSlim ... Τώρα αναμένουμε ...

 

Το μειονέκτημα είναι ότι χάνεις εγγύηση ... Το πλεονέκτημα είναι ότι φορτώνεις homebrew προγράμματα, φορτώνεις παιχνίδια από τον σκληρό δίσκο, φορτώνεις ότι αρχείο βίντεο θες και ήχου με ειδικό πρόγραμμα, ακόμα και υπότιτλους ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τα Dualshock 3 χωρίς συσκευασία που πουλάνε διάφορα μαγαζιά είναι Fake?

Διαβάζω πως υπάρχουν αρκετές απομιμήσεις...

 

Όχι απαραίτητα. Εγώ π.χ. έχω πάρει κάνα-δύο από ebw και είναι κανονικά SONY.

 

Ενας φιλος θελει να παρει ακουστικα για να τα συνδεσει με το ps3 ωστε οταν παιζει call of duty και sniper elite μεσω internet να μπορει να μιλαει με τους συμπαικτες του. Αυτο που τον προβληματιζει ειναι αν απο τα ακουστικα θα ακουει μονο τις φωνες των υπολοιπων παικτων ή και τους ηχους του παιχνιδιου;

 

Αν πάρει bluetooth ακουστικό, τότε θα ακούει μόνο τις συνομιλίες. Αν πάρει το official wireless headset της SONY (ή αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο της Logitech π.χ.) θα ακούει και τον ήχο του παιχνιδιού (εφόσον αλλάξει τις ρυθμίσεις ήχου από την κονσόλα).

Επίσης, αν του φαίνεται ακριβό, θα μπορούσε να πάρει ένα κανονικό Headset, με καλώδιο και μια εξτρά USB καρτούλα ήχου για το μικρόφωνο, αν χρειάζεται.

Για παράδειγμα, μπορεί να πάρει αυτά τα TURTLE BEACH (τα οποία έχω την εντύπωση πως δεν χρειάζονται εξτρά κάρτα ήχου).

 

Ειναι μεταξυ αυτου http://www.ebay.com/itm/FOR-PLAYSTATION-3-PS3-BLUETOOTH-WIRELESS-HEADSET-USA-/200628319456?pt=US_Video_Game_Headsets&hash=item2eb66134e0

 

Και αυτου http://www.ebay.com/itm/PS3-Bluetooth-2-0-Gaming-Headset-for-Playstation3-/140825541315?pt=US_Video_Game_Headsets&hash=item20c9db3ac3

 

Ποιο θα του προτεινες; ποιο θα τον βολεψει καλυτερα,το μονο ή το διπλο; να προσεξει κατι σε οποιο και να παρει ή ολα ιδια ειναι.

Ευχαριστω

 

Κανένα από τα δυο! Αν θέλει να το χρησιμοποιεί παίζοντας COD, προτιμότερο να προτιμήσει κάποιο που θα μπορεί να ακούσει και τον ήχο του παιχνιδιού στα ακουστικά (όπως λέω παραπάνω). Θα έχει τεράστια διαφορά και στην απόδοσή του στο παιχνίδι, αλλά και θα έχει καλύτερη επικοινωνία και δεν θα ακούν θόρυβο οι συμπαίκτες του.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Εγώ π.χ. έχω πάρει κάνα-δύο από ebw και είναι κανονικά SONY.

 

 

 

Αν πάρει bluetooth ακουστικό, τότε θα ακούει μόνο τις συνομιλίες. Αν πάρει το official wireless headset της SONY (ή αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο της Logitech π.χ.) θα ακούει και τον ήχο του παιχνιδιού (εφόσον αλλάξει τις ρυθμίσεις ήχου από την κονσόλα).

Επίσης, αν του φαίνεται ακριβό, θα μπορούσε να πάρει ένα κανονικό Headset, με καλώδιο και μια εξτρά USB καρτούλα ήχου για το μικρόφωνο, αν χρειάζεται.

Για παράδειγμα, μπορεί να πάρει αυτά τα TURTLE BEACH (τα οποία έχω την εντύπωση πως δεν χρειάζονται εξτρά κάρτα ήχου).

 

 

 

Κανένα από τα δυο! Αν θέλει να το χρησιμοποιεί παίζοντας COD, προτιμότερο να προτιμήσει κάποιο που θα μπορεί να ακούσει και τον ήχο του παιχνιδιού στα ακουστικά (όπως λέω παραπάνω). Θα έχει τεράστια διαφορά και στην απόδοσή του στο παιχνίδι, αλλά και θα έχει καλύτερη επικοινωνία και δεν θα ακούν θόρυβο οι συμπαίκτες του.

 

Σημερα παρηγγειλε αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014130&sid=1

και οτι βγει. Εχει φαει κολλημα με το sniper elite v2 . Θα του πω για αυτα που προτεινες αλλα σιγουρα θα μου πει οτι ειναι ακριβα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στο νέο update της sony σε πόλους αποδείχθηκε ελατοματικο και καταστραφηκαν κονσόλες

 

Αμάν! Σήμερα την άνοιξα κι εντελώς τυχαία επειδή δεν είχα χρόνο (κάτι μεσολάβησε βασικά) δεν έκανα το update που μου έβγαλε! Τι έπαθαν δηλαδή οι κονσόλες; Θα διορθωθεί σε νέο update σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθαν δηλαδή οι κονσόλες;

 

Brick ... Και αυτό σώζεται μονάχα με τεχνικό ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Brick ... Και αυτό σώζεται μονάχα με τεχνικό ...

 

Καλορίζικα.. πως τα κατάφερε έτσι η Sony; κάποιο άρθρο να ενημερωθούμε; θα το ψάξω κι εγώ πάντως :eek:

 

Edit: κάτι βρήκα για αρχή.. http://www.enternity.gr/Article/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-PS3-firmware/17185.html

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...