Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' όσο ξέρω (χωρίς να το έχω δοκιμάσει) μπορείς να κάνεις εγγραφή με το PlayTV αλλά μόνο όσα κανάλια εκπέμπουν ψηφιακά.

 

Εγγραφή από nova γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγγραφή από nova γίνεται?

 

Μπα! Δεν νομίζω να έχει δυνατότητα εισόδου AV.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το playstasion 3 και μου έβγαλε κόκκινη οθόνη.. Τι σημαίνει αυτό;βοηθειααα

 

Κόκκινη οθόνη; Στην τηλεόραση εννοείς; Ή αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι στην κονσόλα;

Αν είναι το 2ο, συλλυπητήρια! Αν είναι το 1ο... έλεγξε το καλώδιο που πηγαίνει στην τηλεόραση.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το προηγουμενο Σ/Κ αγορασα το PS3 και προσπαθω να δω τι επιπλεων δυνατοτητες εχει εκτος απο gaming.Κατεβασα το ps3 media server αλλα το pc δεν βλεπει το ps3.Γιατι μπορει να το κανει αυτο?Εδωσα και static ΙP και Manual.Επισης μπορω να περασω αλλα θεματα?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το προηγουμενο Σ/Κ αγορασα το PS3 και προσπαθω να δω τι επιπλεων δυνατοτητες εχει εκτος απο gaming.Κατεβασα το ps3 media server αλλα το pc δεν βλεπει το ps3.Γιατι μπορει να το κανει αυτο?Εδωσα και static ΙP και Manual.Επισης μπορω να περασω αλλα θεματα?

 

Μπορείς να περάσεις άλλα θέματα. Επίσης μπορείς να δημιουργήσεις και δικά σου θέματα με το theme creator. Θέματα μπορείς να βρεις από το PSN, τα κατεβάζεις και τα κάνει αυτόματα το PS3 install ή μπορείς να κατεβάσεις θέματα από διάφορα site's και να τα εγκαταστήσεις με ένα usb stick στο PS3 σου.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

 

Μήπως δεν είναι ενεργοποιημένο το DLNA ή το uPnP στο PS3; Εμένα πάλι, είτε με vista, είτε με 7, είτε με ubuntu, είτε στην 60άρα, είτε στην slim (LOL! :blink:) δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα. Επικοινωνούσαν αμέσως!

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα. πριν 1 βδομαδα αγορασα το ps3 250g και μου παρουσιαζει προβλημα συνδεσης online μερικες φορες. Εχω το conn-x 24mbs (πιανω τα 18mbs) με μαυρο ασυμαρτο ρουτερ Bautec. Η συνδεση με το ps3 ειναι ασυμαρτη. Σημερα πχ το πρωι δεν μπορουσα να συνδεθω online στο ιντερνετ με το ps3 ενω το λαπτοπ μου και ο σταθερος ηταν συνδεδεμενοι χωρις προβληματα. Μου εβγαζε μηνυμα Network Failure. Το απογευμα καταφερα να συνδεθω και ολα μια χαρα. επισης καμια φορα ενω ειμαι συνδεμενος με πεταει εξω μολις χτυπησει το τηλεφωνο και ενω το ιντερνετ στους υπολοιπους υπολογιστες λειτουργει κανονικα. (θελω να αναφερω αν παιζει καμια σημασια οτι το ρουτερ ειναι συνδεμενο σε πριζα στο δωματιο μου ενω οι τηλεφωνικες συκευες (2) ειναι συνδεμενες με ενα αλλο μοντεμ ασπρο isdn σε αλλο δωματιο σε αλλη πριζα.) Συμβαινει και σε κανενα αλλον κατι παρομοιο. ευχαριστω και καλα χριστουγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το προηγουμενο Σ/Κ αγορασα το PS3 και προσπαθω να δω τι επιπλεων δυνατοτητες εχει εκτος απο gaming.Κατεβασα το ps3 media server αλλα το pc δεν βλεπει το ps3.Γιατι μπορει να το κανει αυτο?Εδωσα και static ΙP και Manual.Επισης μπορω να περασω αλλα θεματα?

 

το πισί γιατί να δεί το PS3? Αυτό δεν θα γίνει ποτέ... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το πισί γιατί να δεί το PS3? Αυτό δεν θα γίνει ποτέ... :ninja:

Οχι δεν ειπα αυτο. Με ενδιαφερει απλα το PS3 να συνδεεται στο ιντερνετ συνεχεια χωρις προβληματα αποσυνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

το πισί γιατί να δεί το PS3? Αυτό δεν θα γίνει ποτέ... :ninja:

 

Εννοω πως η εφαρμογη δεν βλεπει το Playstation.Αυτο με το DLNA που ακριβως εινα στο Play?Δεν εχω βρει καποια επιλογη

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα. πριν 1 βδομαδα αγορασα το ps3 250g και μου παρουσιαζει προβλημα συνδεσης online μερικες φορες. Εχω το conn-x 24mbs (πιανω τα 18mbs) με μαυρο ασυμαρτο ρουτερ Bautec. Η συνδεση με το ps3 ειναι ασυμαρτη. Σημερα πχ το πρωι δεν μπορουσα να συνδεθω online στο ιντερνετ με το ps3 ενω το λαπτοπ μου και ο σταθερος ηταν συνδεδεμενοι χωρις προβληματα. Μου εβγαζε μηνυμα Network Failure. Το απογευμα καταφερα να συνδεθω και ολα μια χαρα. επισης καμια φορα ενω ειμαι συνδεμενος με πεταει εξω μολις χτυπησει το τηλεφωνο και ενω το ιντερνετ στους υπολοιπους υπολογιστες λειτουργει κανονικα. (θελω να αναφερω αν παιζει καμια σημασια οτι το ρουτερ ειναι συνδεμενο σε πριζα στο δωματιο μου ενω οι τηλεφωνικες συκευες (2) ειναι συνδεμενες με ενα αλλο μοντεμ ασπρο isdn σε αλλο δωματιο σε αλλη πριζα.) Συμβαινει και σε κανενα αλλον κατι παρομοιο. ευχαριστω και καλα χριστουγεννα.

 

Αρχικα αν εχεις την δυνατοτητα δοκιμασε καποιο αλλο ασυρματο ρουτερ γιατι αυτα τα Bautec ειναι τελειως μαπα,παλι καλα να λες που μπορεις και συνδεεις laptop επανω γιατι αλλοι ουτε αυτο δεν εχουν καταφερει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Αγόρασα πριν μερικές μέρες το PS3 (fat μοντέλο με 80Gb).

Το συνέδεσα στον προτζέκτορα μέσω της hdmi και στον yamaha 5.1 ενισχυτή μέσω της εξόδου οπτικής ίνας. Παρότι δοκίμασα ΟΛΕΣ τις πιθανές ρυθμίσεις στα settings του PS3, δεν μπόρεσα να πάρω ήχο με κανένα τρόπο... Το καλώδιο οπτικής ίνας δουλεύει κανονικότατα όπως και ο ενισχυτής, όταν συνδεθούν με το dvd player. Υπάρχει κάποια άλλη περίεργη ρύθμιση που αγνοώ, ή ίσως έχει πρόβλημα η οπτική έξοδος του ps3??? Είχε κανείς εδώ ανάλογο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω παρομοια συνδεση. TV+PS3 με hdmi και Denon+PS3 με οπτικη για τον ηχο. Το μονο που ρυθμισα στο PS3 ειναι να δινει τον ηχο μεσω οπτικης και οχι απο hdmi.

 

Αφου λες οτι παιζει και το καλωδιο και ο ενισχυτης με το dvd σου, μαλλον υπαρχει προβλημα στο PS3.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ταινίες διαθέσιμες για ενοικίαση ή αγορά μέσα στο PSN? Έχω καταφέρει να βρώ μόνο trailer από παιχνίδια...

 

Επίσης,γιατί όποιο theme και να κατεβάσω από το store καταφέρνει να είναι ίδιο χρώμα με τα γράμματα στο μενού,με αποτέλεσμα να μήν βλέπω τίποτα;...Δοκίμασα να αλλάξω χρώματα στο theme αλλά τα γράμματα δεν αλλάζουν.Υπάρχει άλλη ρύθμιση;

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum θα παρω το ps3 αλλα δεν ξερω ποιο slim 120g με 269€ η 250g ?αξιζει την διαφορα ο σκληρος? Ψηνομαι και για fat λογο εμφανισης αξιΖει πλεον να το παρεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum θα παρω το ps3 αλλα δεν ξερω ποιο slim 120g με 269€ η 250g ?αξιζει την διαφορα ο σκληρος? Ψηνομαι και για fat λογο εμφανισης αξιΖει πλεον να το παρεις;

 

Ψαξε στο skroutz.gr , εκει θα βρεις τις καλυτερες τιμες της αγορας. Πριν λιγες μερες πηρα το δικο μου 250G με 275 ευρω. Ηδη μονο απο τα δωρεαν demos που εχω κατεβασει χρησιμοποιουνται τα 80giga του σκληρου οποτε συμβουλη μου οσο το δυνατον μεγαλυτερη χωριτικοτητα εχει τοσο το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα. πριν 1 βδομαδα αγορασα το ps3 250g και μου παρουσιαζει προβλημα συνδεσης online μερικες φορες. Εχω το conn-x 24mbs (πιανω τα 18mbs) με μαυρο ασυμαρτο ρουτερ Bautec. Η συνδεση με το ps3 ειναι ασυμαρτη. Σημερα πχ το πρωι δεν μπορουσα να συνδεθω online στο ιντερνετ με το ps3 ενω το λαπτοπ μου και ο σταθερος ηταν συνδεδεμενοι χωρις προβληματα. Μου εβγαζε μηνυμα Network Failure. Το απογευμα καταφερα να συνδεθω και ολα μια χαρα. επισης καμια φορα ενω ειμαι συνδεμενος με πεταει εξω μολις χτυπησει το τηλεφωνο και ενω το ιντερνετ στους υπολοιπους υπολογιστες λειτουργει κανονικα. (θελω να αναφερω αν παιζει καμια σημασια οτι το ρουτερ ειναι συνδεμενο σε πριζα στο δωματιο μου ενω οι τηλεφωνικες συκευες (2) ειναι συνδεμενες με ενα αλλο μοντεμ ασπρο isdn σε αλλο δωματιο σε αλλη πριζα.) Συμβαινει και σε κανενα αλλον κατι παρομοιο. ευχαριστω και καλα χριστουγεννα.

 

Τελικα το εφτιαξα το προβλημα συνδεοντας το ρουτερ και το ps3 με ehternet καλωδιο. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο skroutz.gr , εκει θα βρεις τις καλυτερες τιμες της αγορας. Πριν λιγες μερες πηρα το δικο μου 250G με 275 ευρω. Ηδη μονο απο τα δωρεαν demos που εχω κατεβασει χρησιμοποιουνται τα 80giga του σκληρου οποτε συμβουλη μου οσο το δυνατον μεγαλυτερη χωριτικοτητα εχει τοσο το καλυτερο.

 

Αναλόγως και τις τιμές πάντα.

Αν το 120GB το βρεις 40-50€ φθηνότερα, τότε συμφέρει αυτό. Αν αργότερα δεν σου φτάνει ο σκληρός, αγοράζεις έναν με 40€ και σου μένει και ο 120άρης.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα reply το βραδυ μου εκανε δωρο χριστουγεννων η κοπελα μου το 250gb slim οποτε ολα καλα!!!! Αντε να βγει και το gt να τα παιξω τελειως...μια ερωτηση στο nfs shift, γινεται να βαλουμε τα κλασικα πληκτρα πχ. το X γκαζι κτλ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εαν καποιος γνωριζει που μπορουμε να βρουμε μεταχιερισμενα παιχνιδακια σε καλη τιμη, ας κανει το κοπο να μου στειλει ενα πμ

 

ευχαριστω πολυ και καλη χρονια

:X
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να ενδιαφερει και αλλους

http://www.elx.gr

 

μην κοιτας το site,στο καταστημα εχουν πολυ πραγμα.

Τωρα βεβαια με τις γιορτες δεν ξερω αν εμεινε τιποτα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να παρω το star wars force unleashed και ειδα οτι το Πλαισιο θα φερει συντομα το Star wars force unleashed sith στα 40ευρω.Αυτο ειναι οπως το πρωτο με καποια επιπλεον πραγματα ή ειναι κατι σαν expansion?Τα 40 μου φαινονται λιγα για νεο game...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να παρω το star wars force unleashed και ειδα οτι το Πλαισιο θα φερει συντομα το Star wars force unleashed sith στα 40ευρω.Αυτο ειναι οπως το πρωτο με καποια επιπλεον πραγματα ή ειναι κατι σαν expansion?Τα 40 μου φαινονται λιγα για νεο game...

Είναι το ίδιο παιχνίδι με δυο παραπάνω levels.

 

YΓ: Έχει ήδη κυκλφορήσει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...