Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ χαζό αυτό... Άλλη μια άριστη επιλογή της Sony.
Power is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν αρκει να βρεις απλα την παλια εκδοση. Πρεπει να βρεις την αρχικη (πρωτη κυκλοφορια) με τα 60GB σκληρο. Οι επομενες με 40GB και 80GB δεν υποστηριζουν παιχνιδια του PS2.

 

Οποτε μονο μτχ αν βρεις κατι. Η παραγωγη της 60αρας εχει σταματησει εδω και πολυ καιρο.

 

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες ;)

Τώρα όμως δεν ξέρω τί να κάνω...Να πάρω PS3?Μέχρι στιγμής έχω δεί μόνο 1-2 παιχνίδια που να με ενδιαφέρουν.

Αλλά άμα πάρω PS2 δεν θα μπορώ να παίξω κανένα καινούργιο... :wacko:

 

Ενδιαφέρομαι για platform όπως ήταν το Crash bandicoot,Croc,Spyro the dragon.Και δεν βλέπω να υπάρχει κάτι τέτοιο στο PS3 ακόμα...Η αδερφή μου είδε ένα κλώνο του mario kart με ήρωες του Madagascar το οποίο είναι για PS3.

Πωωωω....Κάποτε ήταν πιό απλά τα πράγματα....:blink:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες ;)

Τώρα όμως δεν ξέρω τί να κάνω...Να πάρω PS3?Μέχρι στιγμής έχω δεί μόνο 1-2 παιχνίδια που να με ενδιαφέρουν.

Αλλά άμα πάρω PS2 δεν θα μπορώ να παίξω κανένα καινούργιο... :wacko:

 

Ενδιαφέρομαι για platform όπως ήταν το Crash bandicoot,Croc,Spyro the dragon.Και δεν βλέπω να υπάρχει κάτι τέτοιο στο PS3 ακόμα...Η αδερφή μου είδε ένα κλώνο του mario kart με ήρωες του Madagascar το οποίο είναι για PS3.

Πωωωω....Κάποτε ήταν πιό απλά τα πράγματα....:blink:

 

ΕΔΩ θα βρεις την λίστα παιχνιδιών που μπορείς να αγοράσεις από το PlayStation Network, να τα κατεβάσεις και να τα αποθηκεύσεις στον σκληρό την κονσόλας και να τα παίζεις από εκεί.

Θα βρεις αρκετά κλασσικά-arcade παιχνίδια όπως επίσης και μια αρκετά μεγάλη γκάμα από PSone games.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

πιστευα και εγω οτι υπαρχει συμβατοτητα προς τα πισω μιας και πλεον βρισκεις παιχνιδια του 2 σχεδον τσαμπα...

και οχι τιποτα αλλο, θα επαιρνα ενα αυτες τις μερες

 

κριμα

:X
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ θα βρεις την λίστα παιχνιδιών που μπορείς να αγοράσεις από το PlayStation Network, να τα κατεβάσεις και να τα αποθηκεύσεις στον σκληρό την κονσόλας και να τα παίζεις από εκεί.

Θα βρεις αρκετά κλασσικά-arcade παιχνίδια όπως επίσης και μια αρκετά μεγάλη γκάμα από PSone games.

 

Μόνο τα παιχνίδια για PS3 ή όλα τα διαθέσιμα για κατέβασμα;Δηλαδή του psone τα παιχνίδια αν τα κατεβάσω θα μπορώ να τα παίξω στο PS3?

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα παιχνίδια για PS3 ή όλα τα διαθέσιμα για κατέβασμα;Δηλαδή του psone τα παιχνίδια αν τα κατεβάσω θα μπορώ να τα παίξω στο PS3?

 

Ναι, μπορείς να παίξεις και τα PSOne.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

πιστευα και εγω οτι υπαρχει συμβατοτητα προς τα πισω μιας και πλεον βρισκεις παιχνιδια του 2 σχεδον τσαμπα...

και οχι τιποτα αλλο, θα επαιρνα ενα αυτες τις μερες

 

κριμα

 

Για να πω την αλήθεια, δεν έχει και πολύ νόημα πλέον αυτό.

Τα περισσότερα παιχνίδια που βγαίνουν στο 2 βγαίνουν και στο 3 με καλύτερα γραφικά, τα πολύ δυνατά παιχνίδια όπως Assassin's Creed 2, MW2, Uncharted κτλ δε βγαίνουν στο PS2 αλλά κυρίως, υπάρχουν πολλά μαγαζιά που πουλάνε μεταχειρισμένα παιχνίδια (τα οποία για PS3 είναι πολλά όπου και να πας γιατί...δεν παίζει αντιγραφή στο PS3 άρα οι πωλήσεις των PS3 παιχνιδιών είναι μεγάλες και συνεπώς αντίστοιχα και οι επιστροφές τους) και μιλάμε για πολύ χαμηλές τιμές (βρήκα το The Orange Box με 7€ - τιμή αηδιαστικά εξευτελιστική για ένα τέτοιο μεγαθήριο).

 

Σε όλα αυτά πρόσθεσε και το γεγονός πως τα PS2 παιχνίδα τις έχουν τις τιμούλες τους (ένα 30-40 το έχουν οι νέοι τίτλοι) και κάποια μπορείς να τα αγοράσεις και φτηνά στο PSnetwork και ειλικρινά δε βρίσκω το λόγο πλέον για backwards compatibility.

 

Aν κάποιος θέλει οπωσδήποτε να παίξει παιχνίδια του 2 (κονσόλας σχεδόν 10 χρονών), sorry...αλλά πάρε το PS2

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ποσο χωρο πιανει ενα παιχνιδι αν το κατεβασεις και ποσο κοστιζει περιπου?

 

Αναλόγως το παιχνίδι. Το burnout paradise π.χ. που κυκλοφορεί και σε Blu-Ray κοστίζει 20€ (αν δεν κάνω λάθος) και έχει μέγεθος 3,3GB περίπου ενώ το Burn zombie burn κοστίζει 8€ (τώρα έχει έκπτωση στα 4€) και είναι περίπου 160-200MB.

 

Γενικότερα τα παιχνίδια στο PSN ξεκινάνε από 3-4€ και φτάνουν μέχρι και τα 35-40€ ή μπορεί και παραπάνω (αναλόγως το παιχνίδι πάντα).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάβασα/αγόρασα Worms, Mortal Kombat 2 και Street Fighter 2 (Ι'm in heaven :D )
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να παίξεις και τα PSOne.

 

Οπότε μια χαρά!!Απ'ότι βλέπω του PSone είναι όλα τα παιχνίδια της πρώτης κονσόλας.Έχει backwards compatibility απλά πρέπει να κατεβάσεις τα παιχνίδια από το network.Μου φαίνεται πώς σύντομα θα το τσιμπήσω :D

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ;)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μια χαρά!!Απ'ότι βλέπω του PSone είναι όλα τα παιχνίδια της πρώτης κονσόλας.Έχει backwards compatibility απλά πρέπει να κατεβάσεις τα παιχνίδια από το network.Μου φαίνεται πώς σύντομα θα το τσιμπήσω :D

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ;)

 

Βασικά, αν βάλεις δισκάκι του PSOne στο PS3, νομίζω πως θα σου το αναγνωρίσει. Του PS2 δεν παίζει.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αν βάλεις δισκάκι του PSOne στο PS3, νομίζω πως θα σου το αναγνωρίσει. Του PS2 δεν παίζει.

 

Τα περισσότερα που θέλω να παίξω δεν τα είχα αγοράσει ποτέ (δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ) οπότε θα τα αγοράσω από το network,δεν με ενοχλεί τόσο για τα δισκάκια.Απλά τότε έβλεπα να κυκλοφορούν και δεν τα έπαιρνα επειδή δεν είχα το χρόνο,οπότε θέλω να τα παίξω τώρα που μπορώ.Ενώ άν βγεί κάτι καινούργιο και το θέλω να μπορώ και αυτό να το παίξω.Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα που θέλω να παίξω δεν τα είχα αγοράσει ποτέ (δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ) οπότε θα τα αγοράσω από το network,δεν με ενοχλεί τόσο για τα δισκάκια.Απλά τότε έβλεπα να κυκλοφορούν και δεν τα έπαιρνα επειδή δεν είχα το χρόνο,οπότε θέλω να τα παίξω τώρα που μπορώ.Ενώ άν βγεί κάτι καινούργιο και το θέλω να μπορώ και αυτό να το παίξω.Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. :)

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Αυτά τα παιχνίδια πιστεύω πως είναι καλύτερα να είναι στον σκληρό παρά σε δισκάκια. Θα μπορείς να εναλλάσσεσαι μεταξύ τους και πιο εύκολα :D

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απο γραφικά τι λένε? και πόσο τα πήρες?

 

δεν θυμάμαι, έχει καιρό :confused:

 

όσο για τα γραφικά, είναι πιστά στα original με εξέρεση το worms που είναι HD

Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να αγορασω το ps3 απο ελβετια σε ενα ταξιδι μετα τα χριστουγεννα που θα κανω......ξερετε αν θα εχω καποιο προβλημα συμβατοτητας με τα παιχνιδια που πωλουνται εδω;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να αγορασω το ps3 απο ελβετια σε ενα ταξιδι μετα τα χριστουγεννα που θα κανω......ξερετε αν θα εχω καποιο προβλημα συμβατοτητας με τα παιχνιδια που πωλουνται εδω;;;

Όχι, κανένα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα ευτυχής ιδιοκτήτης PS3 :lol:

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πώ για την προσφορά που αγόρασα,μη θεωρηθεί διαφήμιση.Συνδέθηκε πολύ εύκολα με το wifi, update αμέσως για να μπώ στο Network,βρήκα παιχνίδια από 3€!!! :D

 

Άν ενδιαφέρεται κανείς να ανταλλάξει το Infamous και το Killzone 2 που είχε μέσα στο πακέτο με κανένα platform ή ραλάκι τύπου Crash team racing...Τα έχω σφραγισμένα στη ζελατίνα τους.Ξεκίνησα να λιώνω με το LittleBigPlanet :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα ευτυχής ιδιοκτήτης PS3 :lol:

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πώ για την προσφορά που αγόρασα,μη θεωρηθεί διαφήμιση.Συνδέθηκε πολύ εύκολα με το wifi, update αμέσως για να μπώ στο Network,βρήκα παιχνίδια από 3€!!! :D

 

Άν ενδιαφέρεται κανείς να ανταλλάξει το Infamous και το Killzone 2 που είχε μέσα στο πακέτο με κανένα platform ή ραλάκι τύπου Crash team racing...Τα έχω σφραγισμένα στη ζελατίνα τους.Ξεκίνησα να λιώνω με το LittleBigPlanet :)

 

Άντε καλορίζικο!

Αν έχεις παρέα στο σπίτι, το Buzz: world quiz είναι must have μιας και είναι και στα Ελληνικά!

 

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο!

Αν έχεις παρέα στο σπίτι, το Buzz: world quiz είναι must have μιας και είναι και στα Ελληνικά!

 

 

Ευχαριστώ!!

Συνήθως εγώ και η αδερφή μου θα παίζουμε μόνο,αλλά δεν ήξερα ότι είναι στα ελληνικά το Buzz!!!Τέτοιες μέρες είναι ότι πρέπει, ειδικά αν έχεις καλεσμένους!!

Αντί να κολλάνε και να βλέπουν ταινίες και reality...Θα έχει πολύ γέλιο :lol:

 

Είδα σε ένα ράφι το time crisis μαζί με το οπλάκι (neg-con το λέγανε νομίζω) αλλά με αποθάρρυνε η τιμή του(90€)...2 τέτοια και θα γίνει χαμός :D

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα στη παρέα:)

Αγόρασα το ΣΚ το ps3 με τον σκληρό των 250 gb, καθώς ήθελα να συνδυάσω το BD με τον σκληρό. Έλα όμως που μάλλον δεν το είχα μελετήσει καλά το θέμα, καθώς απο ότι έχω καταλάβει δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον σκληρό για εγγραφή προγράμματος από TV.

Γνωρίζει κάποιος εάν μπορεί αυτό να γίνει και πως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κανεις εγγραφη απο TV.

 

Διάβασα στο net, ότι εάν εγκαταστήσω το PlayTv της Sony, αυτό μπορεί να γίνει.http://www.amazon.co.uk/Sony-Play-TV-PS3/dp/B0017UV0UG

 

Το έχει κάνει κανείς?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εκτός αγοράς hardware Sony?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο net, ότι εάν εγκαταστήσω το PlayTv της Sony, αυτό μπορεί να γίνει.http://www.amazon.co.uk/Sony-Play-TV-PS3/dp/B0017UV0UG

 

Το έχει κάνει κανείς?

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εκτός αγοράς hardware Sony?

 

Απ' όσο ξέρω (χωρίς να το έχω δοκιμάσει) μπορείς να κάνεις εγγραφή με το PlayTV αλλά μόνο όσα κανάλια εκπέμπουν ψηφιακά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...