Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks marvin για ακομα μια φορα..Μου βγάζει εκεί που μου είπες μια version 1.20 αυτη ειναι η τελευταία?

 

Αυτό δεν το ξέρω... Για ψάξου λίγο στο Google.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έψαξα στο θρέντ μέχρι τον Απρίλιο και δεν το βρήκα.. που είναι το software που μετατρέπει τα MKV σε MP4 χωρίς να χαθεί η ποιότης ?
Link to comment
Share on other sites

Subtitles υπάρχει τρόπος να βλεπουμε από το PS3?

 

Στα DivX με το AviAddXsub.

 

 

 

έψαξα στο θρέντ μέχρι τον Απρίλιο και δεν το βρήκα.. που είναι το software που μετατρέπει τα MKV σε MP4 χωρίς να χαθεί η ποιότης ?

 

Ταχύτης-Ποιότης-Εξυπηρέτησις :D

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

 

εκείνο είναι από MKV σε VOB

αλλά οκ το βρήκα. το GOTSENT ήταν

Link to comment
Share on other sites

εκείνο είναι από MKV σε VOB

αλλά οκ το βρήκα. το GOTSENT ήταν

 

Παρά το όνομά του τα κάνει mpg, vob, mp4, m2ts ή avi. Η default ρύθμιση είναι είναι mpg και όχι vob παρά το όνομά του.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

α μάλιστα.. good to know..

άκουσες τίποτα για την αναβάθμιση του DIVX? Που θα προσθέσουν το mkv ?

Link to comment
Share on other sites

α μάλιστα.. good to know..

άκουσες τίποτα για την αναβάθμιση του DIVX? Που θα προσθέσουν το mkv ?

 

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. Μακάρι να το κάνουν κάποια στιγμή αν και υποψιάζομαι ότι η Sony δε θέλει να χρησιμοποιεί ο κόσμος το PS3 για να βλέπει ριπαρισμένα Blu-ray.

 

Απίστευτο νέο video του Killzone 2. Αυτό έπρεπε να βγάλουν πρώτο και όχι το Resistance 2 :cool:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πρώτη φορά γράφω στο συγκεκριμένο topic και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς να συνδέσεις ηχεία 5.1 στο PS3? Απ'ότι διάβασα εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2221862#post2221862

θα πρέπει να αγοράσω DVD player με ηχεία και να προσέξω αν έχει HDMI είσοδο/έξοδο! Αυτό ισχύει ακόμα ή έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά τη συγκεκριμένη διαδικασία? Να φανταστώ ότι δεν υπάρχει με τίποτα περίπτωση να συνδέσεις ηχεία 5.1 όπως κάνεις σε κάποιο PC που διαθέτει ικανή κάρτα ήχου για 5.1???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μπορέσω να συμετάσχω στο φορουμ!;)

Link to comment
Share on other sites

είναι λίγο διαφορετικό στο PS3.

Η παιχνιδομηχανή αυτή έχει εξόδους OPTICAL OUT και HDMI που σημαίνει ότι μάλλον θα χρειαστεί να συνδέσεις το PS3 πάνω στον ενισχυτή σου στον οποίο θα έχεις ενωμένα τα ηχεία 5.1

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw kolisei sto metal gear solid 4 ekei pou psaxneis tin naomi mesw twn footprints...........ftanw sto research lab k den xerw ti na kanw..........mporei kapoios na me voithisei

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw kolisei sto metal gear solid 4 ekei pou psaxneis tin naomi mesw twn footprints...........ftanw sto research lab k den xerw ti na kanw..........mporei kapoios na me voithisei

 

 

Καταρχάς ελπίζω να χρησιμοποιείς τη νυχτερινή όραση όπως σου λέει το παιχνίδι. Ακολούθα τις πατημασιές, δεν είναι πάντα εύκολο να ξεχωρίσεις αυτές της Naomi οπότε παίζει λίγο trial & error. Κάποια στιγμή που θα σου πει ο Otacon ότι πλησιάζεις δίπλα σου ή σχεδόν δίπλα σου θα δεις μια πόρτα/είσοδο που μπαίνει στη γη. Είναι λίγο μετά από ένα βράχο σε σχήμα "αψίδας" αν το περιγράφω σωστά.

 

 

Το 'χω πρόσφατο - έκανα κι εγώ αρκετούς κύκλους σ' αυτό το σημείο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Οι πατημασιες της Ναομι εχουν τριγωνικο σχημα (οπως το παπουτσι της που το δειχνει σε ενα cut-scene αλλα την πρωτη φορα που το επαιξα δεν το προσεξα) και φαινονται παντα αν το προσεξεις, εκτος απο ενα σημειο μετα το ποταμι που χανονται για λιγο.

 

Εγω το παιζω τωρα για 5η φορα. Το παιζω στο hard και ψιλοκολλησει στην raging raven.

Link to comment
Share on other sites

Οι πατημασιες της Ναομι εχουν τριγωνικο σχημα (οπως το παπουτσι της που το δειχνει σε ενα cut-scene αλλα την πρωτη φορα που το επαιξα δεν το προσεξα) και φαινονται παντα αν το προσεξεις, εκτος απο ενα σημειο μετα το ποταμι που χανονται για λιγο.

 

Εγω το παιζω τωρα για 5η φορα. Το παιζω στο hard και ψιλοκολλησει στην raging raven.

 

Big Boss hard? Λέω να το ξεκινήσω κι εγώ, για δεύτερη μόλις όμως. Το πρώτο playthrough το έκανα σε Solid Normal και η Raging Raven με την Crying wolf ήταν με διαφορά τα πιο δύσκολα bosses.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Big Boss hard? Λέω να το ξεκινήσω κι εγώ, για δεύτερη μόλις όμως. Το πρώτο playthrough το έκανα σε Solid Normal και η Raging Raven με την Crying wolf ήταν με διαφορά τα πιο δύσκολα bosses.

 

Πρωτα το επαιξα στο πρωτο normal (δεν θυμαμαι τι codenames εχουν). Μετα στο δευτερο normal, μετα μια φορα στο easy για να δω τη διαφορα, μετα αλλη μια στο easy για να παρω stealth και bandanna και τωρα ναι στο big boss hard. Τα stealth και bandanna δεν τα χρησιμοποιω.

 

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσαν και πολυ τα bosses σ' αυτο το παιχνιδι. Η laughing octopus πολυ σπανια σε χτυπαει. Η raven μου φαινεται βαρετη μαχη. H wolf ειναι αρκετα καλη αλλα δεν συγκρινεται με sniper wolf απο το 1 ουτε με τον The End απο το 3 (ανετα το καλυτερο boss σε οποιοδηποτε παιχνιδι). Ο vamp επισης αρκετα καλος αλλα τα χτυπηματα του αποφευγονται ευκολα (δεν ξερω βεβαια πώς θα ειναι στο hard). Η επομενη μαχη ειναι η μονη που ειναι ολα τα λεφτα (δεν την αναφερω συγκεκριμενα για λογους spoiler). Και η Mantis επισης βαρετη. Η τελευταια μαχη ειναι καλο fan service και καλη σκηνοθεσια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για τον Demis_cy :) :

Ratchet & Clank: Quest for Booty.

 

Πρόκειται για κυκλοφορία μέσω PSN αλλά στην Ευρώπη θα βγει και σε Blu-ray.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ok..this is freaky..

ελένχω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ αυτη την σελίδα και ΠΟΤΕ δεν είδα τέτοια ανακοίνωση... ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ που θα βγεί σε blu-ray..

Πού διάβασες όμως για το blu-ray?

Link to comment
Share on other sites

ok..this is freaky..

ελένχω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ αυτη την σελίδα και ΠΟΤΕ δεν είδα τέτοια ανακοίνωση... ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ που θα βγεί σε blu-ray..

Πού διάβασες όμως για το blu-ray?

 

http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=189351

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω τα εξής:

 

1) Έχει βγει το PS3 με σκληρό 80 γίγα?

2) Αν ναι σε τι τιμή κυκλοφορεί?

3) Έχω βρει κ μία ιστοσελίδα απο ηλεκτρονικό κατάστημα στη Κίνα που δίνει την κονσόλα με 1 χειριστήριο κ παιχνίδι (motorstorm pack) σε τιμή 135€. Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτήν?

 

http://www.aocry.com/index.asp

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ξέρουμε. Ξέρουμε ότι πρέπει να μην τους πιστεύεις. Δε γίνεται να είναι σε τέτοια τιμή + καινούργιο μάλιστα. Εδώ μεταχειρισμένα είναι πιο ακριβά.

 

Όχι δεν έχει βγει, αλλά θα βγει. Τιμή δεν ξέρουμε ακόμα επίσημα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πάντως γιατί έχω αγοράσει ρολόι μέσω ebay από Σινγκαπούρη, καινούριο, με εγγύηση , τα πάντα και ήταν σε τιμή κάτω από το 1/3 που το βρήκα εδώ στην Ελλάδα σε οποιοδήποτε κατάστημα... Κ το ίδιο συμβαίνει κ με άλλα προϊόντα που κατασκευάζονται σε αυτές τις χώρες, οπότε γιατί όχι κ με το PS3 που είναι πλέον Made in China!
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πάντως γιατί έχω αγοράσει ρολόι μέσω ebay από Σινγκαπούρη, καινούριο, με εγγύηση , τα πάντα και ήταν σε τιμή κάτω από το 1/3 που το βρήκα εδώ στην Ελλάδα σε οποιοδήποτε κατάστημα... Κ το ίδιο συμβαίνει κ με άλλα προϊόντα που κατασκευάζονται σε αυτές τις χώρες, οπότε γιατί όχι κ με το PS3 που είναι πλέον Made in China!

 

Άλλο το ebay όμως που μπορείς να πάρεις πληροφορίες και να κρίνεις τον κάθε πωλητή και άλλο ένα e-shop με εντελώς ύποπτες τιμές. Επίσης το PS3 της φωτογραφίας (αν τελικά το πουλάνε και δεν είναι απάτη) είναι το αμερικάνικο μοντέλο με όσες ασυμβατότητες αυτό σημαίνει.

 

Το μοντέλο των 80GB βγαίνει σε ένα μήνα περίπου και θα έχει την ίδια τιμή με το υπάρχον 40GB το οποία και αντικαθιστά.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το ebay όμως που μπορείς να πάρεις πληροφορίες και να κρίνεις τον κάθε πωλητή και άλλο ένα e-shop με εντελώς ύποπτες τιμές. Επίσης το PS3 της φωτογραφίας (αν τελικά το πουλάνε και δεν είναι απάτη) είναι το αμερικάνικο μοντέλο με όσες ασυμβατότητες αυτό σημαίνει.

 

Το μοντέλο των 80GB βγαίνει σε ένα μήνα περίπου και θα έχει την ίδια τιμή με το υπάρχον 40GB το οποία και αντικαθιστά.

 

thnx a lot ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...