Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις σας :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα,

μόλις σήμερα παρέλαβε το xbox360 με 60GB σκληρό δίσκο.

 

Το "πρόβλημα" του είναι στο κατέβασμα. Μου φαίνεται υπερβολικά αργό! Μήπως πρέπει να ανοίξω καμια θύρα στο router?

 

πιστεύω το πήρα καλά απο amazon.co.uk

εγώ το πήρα απο εκεί με 200ευρώ σύνολο

xbox360 60GB

1 επιπλέον ασύρματο χειριστήριο

game kung-fu panda

game lego-indiana jones

 

και έφυγε απο Αγγλία την Τετάρτη και σήμερα ήταν σπίτι μου!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε αγορές από το Live Marketplace? Δεν εννοώ συνδρομή αλλά παιχνίδι ή add-on και ενώ νόμιζα ότι δεχόταν ελληνικές πιστωτικές δεν μου την παίρνει. Αν αγοράσω points από Αγγλία θα τα δεχτεί ή είναι κι αυτά region locked?

Με έχει εκνευρίσει αφάνταστα το Live σ' αυτό το θέμα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

^ Ευχαριστώ πολύ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

εχω εναν φίλο στο ιντερνετ και καναμε κατι πραγματικα αξιο.πριν απο λιγες μερες κερδισα ενα λαπτοπ το οποιο απο εξω ηταν χαλια(χαλια στυλ) και ειναι πανακριβο τελος παντων το πηρα και αντι να το πουλησω το ανταλαξα στο κουτι του αχρησιμοποιητο με ενα ΧΒΟΧ 360 + 120GB σκληρο δισκο + 64mb καρτα μνημης + τσιπαρισμενο + 2 ασυρματα χειρηστιρια + ta (GTA IV + HALO 3) + PSP SLIM 3000 + GAMES PSP + και ολα τα εχτρα και τα καλοδια.η συνολικη τους αξια ειναι μετα απο ψαξιμο 1141,00 ευρω.και ολα ειναι με τις ζελατινες αχρησιμοποιητα.πηρα και μια LCD 22'' οθονη με HD READY και τωρα αναρωτιεμαι να δω αν οντος αξιζει μια κονσολα στα 9,5/10 στα γραφικα και αναρωτιεμαι οτι ειναι θα μπορω να παιζω οτι θελω χωρις να ανησυχω οτι θελει αναβαθμησεις ολη την ωρα και για καθε game ? παρακαλω την γνωμη σας ευχαριστω.φιλικα προς ολους......:cry::ninja::blink::worry::wacko::X

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην αξιζει;Εφοσον το τσιπαρεις και "κατεβαζεις" παιχνιδια μονος σου,χωρις να πληρωνεις τιποτα,20 παιχνιδια να παιξεις (20Χ60-70 ευρω=1200ευρω),τα βγαλε τα λεφτα της η κονσολα.Για psp δεν ξερω τι παιζει.Αλλα για εναν gamer ειναι μια καλη λυση το xbox360.Και δε χρειαζεται να μπλεκεις με καμια αναβαθμιση.Mε γεια σου και καλα παιχνιδια :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

εχω εναν φίλο στο ιντερνετ και καναμε κατι πραγματικα αξιο.πριν απο λιγες μερες κερδισα ενα λαπτοπ το οποιο απο εξω ηταν χαλια(χαλια στυλ) και ειναι πανακριβο τελος παντων το πηρα και αντι να το πουλησω το ανταλαξα στο κουτι του αχρησιμοποιητο με ενα ΧΒΟΧ 360 + 120GB σκληρο δισκο + 64mb καρτα μνημης + τσιπαρισμενο + 2 ασυρματα χειρηστιρια + ta (GTA IV + HALO 3) + PSP SLIM 3000 + GAMES PSP + και ολα τα εχτρα και τα καλοδια.η συνολικη τους αξια ειναι μετα απο ψαξιμο 1141,00 ευρω.και ολα ειναι με τις ζελατινες αχρησιμοποιητα.πηρα και μια LCD 22'' οθονη με HD READY και τωρα αναρωτιεμαι να δω αν οντος αξιζει μια κονσολα στα 9,5/10 στα γραφικα και αναρωτιεμαι οτι ειναι θα μπορω να παιζω οτι θελω χωρις να ανησυχω οτι θελει αναβαθμησεις ολη την ωρα και για καθε game ? παρακαλω την γνωμη σας ευχαριστω.φιλικα προς ολους......:cry::ninja::blink::worry::wacko::X

 

καταρχην η αναβαθμισης που υπαρχουν σε καθε game δεν παιρνει ωρα οπως ασπουμε στο Ps3. Δευτερο, η αναβαθμισης απλα καλυτερευει το παιχνιδι, αφου ειχε καποιa bugs και χρειαζοτανε πατς.

 

Ενοειτε πως θα ευχαριστιθεις και τα γραφικα της κονσολας...εδω και 3 1/2 παιζουμε, και το τι εχουν δει τα ματια μας...συνεχιζεται.

 

Αν μπεις και online...τοτε εκει θα πρεπει να προσεχεις λιγο, υπαρχη η περιπτοση βαν απο το λιβε, αλλα, μπορει να φτιαχτει και αυτο, με ενα μικρο ποσο σε γνωστους modders.

goodgaming ...:)

Link to comment
Share on other sites

δηλ. υπάρχει τρόπος να αποφύγεις το ban???? αν έχεις flashαρισμένη κονσόλα φυσικά.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!Ο τίτλος πιστεύω τον γνωρίζετε και αναφλερομαι στο πρόβλημα που έχουν τα xbox η μάλλον καλύτερα η microsoft!!!!Πλέον το xbox μου δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση και προφανώς η microsoft είναι υπεύθυνη για αυτό το πρόβλημα το οποίο υπάρχει σε πάρα πολλά xbox σε όλο τον κόσμο!!!!Άμα ξέρει κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνόμων!!!!Η μία λύση που σκέφτηκα (και η πιο προφανής) είναι να το στείλω στην αντιπροσώπεία της microsoft και να μου το διορθώσουν ΦΥΣΙΚΑ δωρεάν!!Τώρα βέβαια δν είμαι σίγουρος άμα έχω την εγγύηση ακόμη!!!Ο άλλος τρόπος είναι μέσω οδηγιών από το youyube να <<εγχειρήσω>> το xbox μου και να το διορθώσω(βέβαια δεν ξέρω άμα είναι και πολύ ασφαλές!!!)Όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει!!Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι ένα έτος.

Πότε το αγόρασες;

Μπες στο xbox.gr δες το τηλέφωνο της Εξυπηρέτησης Πελατών για την Ελλάδα, και πάρε τους τηλέφωνο.

 

Μην επιχειρήσεις να το ανοίξεις εσύ. Μάλλον θα τα κάνεις χειρότερα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι ένα έτος.

Πότε το αγόρασες;

Μπες στο xbox.gr δες το τηλέφωνο της Εξυπηρέτησης Πελατών για την Ελλάδα, και πάρε τους τηλέφωνο.

 

Μην επιχειρήσεις να το ανοίξεις εσύ. Μάλλον θα τα κάνεις χειρότερα.

 

 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι.Να μην το ανοίξω!!Χρειάζεται σίγουρα εγγύηση????Το πρόβλημα μου φαίνεται πως είναι καθαρά της microsoft και όχι δικό μου!Οπότε λογικά δεν θα χρειαστεί να δουν ποιά ημερομηνία το αγόρασα!Άσε που μπορ΄ώ και να τους βρίσω κανονικά!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση για το RRoD είναι τριετής αν δεν κάνω λάθος. Πάρε τηλέφωνο να μάθεις.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

o.k!!Μακάρι να είναι τριετής!!

 

Ρε παιδες, με RRD ειναι 3 χρονια εγγυηση...αν η κονσολα ειναι αγωρασμενη πριν τις αλλαγες δηλαδη, νομιζω μεχρι Augoysto 08...αγωρες πριν απο αυτο πιστευω ειναι 3 χρονια, αν οχι λιγο ποιο πριν. ΑΦου εχει rrd ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

δηλ. υπάρχει τρόπος να αποφύγεις το ban???? αν έχεις flashαρισμένη κονσόλα φυσικά.

και καλά με stealth check στα παιχνίδια και να μην παίζεις παιχνίδια νορίτερα απο την κυκλωφορία τους.....τώρα κατα πόσο ισχύουν κανείς δεν ξέρει:ninja:

Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και περιπτώσεις που στα καλά καθούμενα σε banάρουν

 

εφόσων έχεις πειραγμένη την κονσόλα.....δεν είναι στα καλά καθούμενα....αλα αν σε πάρει το ban wave τότε good night:)

Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήρα το GTA IV: Lost and the Damned με πολύ... κόπο :p (έπρεπε να παραγγείλω points από το Play.com - ρημάδα Microsoft :mad:)

 

Πρώτες εντυπώσεις:

 

α) η μοτοσικλέτα συμπεριφέρεται σαν αυτοκίνητο περίπου. Αν τρακάρεις δεν πέφτεις (!), δε στρίβει τόσο άμεσα όσο οι κλασικές μοτοσικλέτες του GTA αλλά είναι σαφώς πιο εύκολη στη χρήση. Δεν μπορώ να φανταστώ καταδίωξη στα σοκάκια με αυτήν πάντως.

 

β) mission checkpoints. Μια απλή προσθήκη που αφαιρεί το 90% του εκνευρισμού που προκαλούν τα GTA συνήθως. Αν κάνεις λάθος ξαναρχίζεις την αποστολή από εκεί που ήσουν. Ούτε νοσοκομείο, ούτε μηνύματα για retry, ούτε trip skip. Ίσως πάει λίγο ενάντια στο πνεύμα των GTA αλλά βασικά... βολεύει. :rolleyes:

 

γ) ο χάρτης είναι ξεκλείδωτος ολόκληρος από την αρχή. Το παιχνίδι υποθέτει ότι έχεις πάιξει το GTA IV δηλαδή, χωρίς όμως να τσεκάρει το save σου ή τίποτα τέτοιο (το ξέρω γιατί το έχω παίξει στο PS3 και όχι στο 360 οπότε δεν έχω καν save για το κυρίως παιχνίδι). Γενικά δεν έχει την αργή εξέλιξη που έχουν πάντα τα GTA στην αρχή που δεν έχεις όπλα και χρήματα και είσαι περιορισμένος σε ένα μικρό σημείο της πόλης. Εδώ μπαίνεις κατευθείαν στα "καλά" - χωρίς να είναι και δύσκολα, απλά δεν έχει tutorials για τα παιδαριώδη - και αυτό μου αρέσει προσωπικά.

 

δ) ο βασικός χαρακτήρας δεν έχει την εκνευριστική προφορά του Nico Belic αλλά δεν είναι και ιδιαιτέρως συμπαθής όπως ο CJ. Μάλλον αδιάφορος.

 

Αυτά τα ολίγα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει καποια μεγαλη αλυσιδα καταστηματων ή οπουδηποτε αλλου, αλλά στη 8εσσαλονίκη μόνο , που να διαθετει το παιχνιδι για XBOX 360 : ROCK BAND ?? Ειναι αυτο που παιζεται με κι8αρες , ντραμς και μικροφωνο. ( οχι το guitar hero ομως ).

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

γιατί πωλείται στην Ελλάδα;

Δε νομίζω...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα ένα xbox 360 ELITE (καινούργιο).

Έκανα τα γνωστά για να μπω στο LIVE (account sto hotmail, UK Locale κλπ κλπ), έκανα join στο Live (κατεβάζω κανονικά arcade games κλπ κλπ) ΑΛΛΑ δεν έχω τον ένα μήνα δωρεάν LIVE (να παίζω με άλλους). Δεν έκανα κάτι καλά;

 

Να σημειώσω πως στην αρχή έφτιαξα ένα profile το οποίο δεν μου έκανε Join το Live (το hotmail account που είχα δεν το άφηνε να συνδεθεί) και έτσι έφτιαξα ένα 2ο με καινούργιο account στο hotmail που το δέχθηκε κανονικά.

 

LIVE 1 μήνα δωρεάν δεν βλέπω όμως! Γιατί;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Η τριετής εγγύηση του RRoD πλέον καλύπτει και το Ε74 που όπως είχαν υποθέσει πολλοί είναι το ίδιο περίπου πρόβλημα όπως εμφανίζεται στα νεότερα μοντέλα.

 

http://www.gamezine.co.uk/news/d%C3%A9but-trailer-ps3-360-end-eternity-$1287835.htm

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το χειριστήριο τι παίζει? Δεν φορτίζει από την κονσόλα, όπως στο PS3? Θέλει ξεχωριστές μπαταρίες?
Link to comment
Share on other sites

κανονικα θελει 2 μπαταριες 2ΑΑ τις οποιες παρεχει στην συσκευασια

αν ομως αγορασεις Xbox 360 Play and Charge Kit φορτιζει απο την usb του 360

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...