Jump to content

Λήξη υπολοίπου εκτός και αν ανανεώσεις.. Πόσο νόμιμοι είναιι;


vamire666
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ότι λέει ο τίτλος προς συζήτηση. Δεν αφορά μόνο την cosmote αλλά δεν βρήκα που να πισταρω. 

Πόσο νόμιμη είναι η λήξη του υπολοίπου σε τόσο συντομο χρονικό διάστημα; Στην περίπτωση μου 2 μηνών. 

Αναγκάζομαι να βαζω κάρτα 10€ για να έχω 60 λεπτά ομιλίας το μήνα. Στο 2ο μήνα λήγει το υπόλοιπο μου με αποτέλεσμα να χρειάζεται να προβώ σε ανανέωση. Δεν θα έπρεπε να δώσουν παραπανω χρονικό διάστημα ή έστω αφου μας αναγκάζουν να βάζουμε κάρτα ανά 2 μήνες δεν θα έπρεπε να έχουμε την δυνατότητα να κάνουμε το ποσο top up που επιθυμούμε ή έστω να αγοράσουμε μόνο το πακέτο που μας ενδιαφέρει;

 

Ναι δεν βγήκα από το αυγό μου χθες αλλά μου την σπάει που στέλνουν και μήνυμα πως αν δεν ανανεώσω χάνω τα λεφτά μου. Η ΕΕΤΤ και ο συνήγορος του καταναλωτή τι κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί έχουν το πιρούνι αυτοί και το κουτάλι. Ότι θέλουν κάνουν ιδιωτικές εταιρείες είναι δεν αναγκάζουν κανέναν να κρατάει sim σε καμια τους. Εφόσον δεν χρειάζεσαι το χρόνο μπορείς να τον στέλνεις σε κάποιο άλλο νούμερο cosmote ώστε να μην πηγαίνει χαμένο. Η αν δεν θες να βάζεις 10 ευρώ κάθε δίμηνο στέλνεις από άλλο νούμερο 5 ευρώ σε σένα και ανανεώνεις το υπόλοιπο σου για ακόμα 2 μήνες. Άλλες λύσεις δεν υπάρχουν.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν μιλάς για Frog εχεις το δικαίωμα να αγοράσεις 3 φορές το πακέτο των 3,02 ευρώ αρκεί η τρίτη αγορά να γίνει μία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου , και να εχεις ομιλία για 89 ημέρες..

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για Frog εχεις το δικαίωμα να αγοράσεις 3 φορές το πακέτο των 3,02 ευρώ αρκεί η τρίτη αγορά να γίνει μία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου , και να εχεις ομιλία για 179 ημέρες..
 
Βασίλη κάνε ταληρα αυτό το 179 μέρες για να το καταλάβω....

Με 10 ευρώ κάρτα έχεις 9.09...
Αγοράζεις τον πρώτο μήνα 3.02
Το δεύτερο 3.02
Και τον τρίτο 3.02 (πριν την λήξη)

Οπότε έχεις ομιλία για 90 μέρες, το 179 πως βγαινει;;;

Το καλύτερο σύστημα είναι στo εξωτερικό τα κινητά δέχομαι και κάνουν κλήσεις 90 η 120 η 360 μέρες από την τελευταία χρεωσιμη κίνηση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει ..... 89 μέρες ενοούσα και το διορθώνω. 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα στην παρέα

Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες

Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GIORGOS1970 said:

Καλημέρα στην παρέα

Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες

Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;

Ποιο πακέτο πήγες να ενεργοποιήσεις (ή έχεις να ενεργοποιείται αυτόματα);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα
Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες
Γνωρίζει κάποιος γιατί;
Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;
Δεν ρωτάς τους κωδικούς ίδιους;;;

Λογικά θα έπρεπε να ανανεωθεί για; 2 μήνες

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από όσα γνωρίζω ισχύει ακόμα η ανανέωση των 8€ στα καταστήματα cosmote και Γερμανός. Όσο δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση για αλλαγές παραμένει σε ισχύ, το θέμα είναι για πόσο καιρό ακόμα θα το κρατήσει αυτό η cosmote.!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...