Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Η λογικη λεει οτιο Φωτης θα γινει διασημος γιατι ο ΤηλεΒοας θα αποκαλυψει δημοσιογραφικα τη συνωμοσια,η Ζουμπουλια θα γινει μητρια του,ο Φωτης μπορει να τα φτιαξει με την Αγγελα,ο Αλεξης με την Νταλια,ο Σπυρος με την Αμαλια(αν δεν ειναι φαντασμα) και η Μαριλενα με τον Παυρινο στη φυλακη!"

 

Αυτό δηλαδή το είπε ο Καπουτζίδης στην συνέντευξή του; Το θέμα που σχολιάζουμε είναι η σαλτσούλα που βάζει ο καθένας σας από αυτά που διαβάζει. Άλλωστε ο Καπουτζίδης δίνει ελάχιστες πληροφορίες για την συνέχεια της σειράς...σταγόνα στο Αιγαίο θα έλεγα...

 

den ennoouse auto!apla auto upopsiazetai.den einai kako na leme ti pisteuoume emeis oti tha ginei sth seira k na kanoume provlepseis arkei na mh leme oti tha ginoun nte k kala(thimaste to survivor??):lol:

 

kati allo pou proseksa:

thn ora pou pethainei o staurianidhs akolouthei o dialogos:

staurianidhs:"den ksero poios einai o egkefalos...alla exoun akres pantou...kai edo..."

aggela:"kai pou??"

k meta o staurianidhs den mporei na milhsei.

telika pou allou ennoei?h mhpos den to kseroume akoma?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Η λογικη λεει οτιο Φωτης θα γινει διασημος γιατι ο ΤηλεΒοας θα αποκαλυψει δημοσιογραφικα τη συνωμοσια,η Ζουμπουλια θα γινει μητρια του,ο Φωτης μπορει να τα φτιαξει με την Αγγελα,ο Αλεξης με την Νταλια,ο Σπυρος με την Αμαλια(αν δεν ειναι φαντασμα) και η Μαριλενα με τον Παυρινο στη φυλακη!"

 

Αυτό δηλαδή το είπε ο Καπουτζίδης στην συνέντευξή του; Το θέμα που σχολιάζουμε είναι η σαλτσούλα που βάζει ο καθένας σας από αυτά που διαβάζει. Άλλωστε ο Καπουτζίδης δίνει ελάχιστες πληροφορίες για την συνέχεια της σειράς...σταγόνα στο Αιγαίο θα έλεγα...

 

Ο Καπουτζιδης δινει πολλες πληροφοριες για τη συνεχεια της σειρας.

 

Απο κει και περα αν διαβασεις προσεκτικα,θα δεις οτι διαχωριζω τις αντικειμενικες πληροφοριες με τις δικες μου εικασιες,λεγοντας "η λογικη λεει..."

Δεν ειπα ποτε(οπως εκαναν πολλοι),οτι ο θειος του μπατζανακη της κορης της νονας της γιαγιας του παππου μου ειδε τον περιπτερα της γιαγιας της νονας του Καπουτζιδη και εμαθε τα εξης:...

 

Οταν ειναι δημοσιευματα,γραφω οτι "ειπε ο Καπουτζιδης".Οταν ειναι σκεψεις μου,λεω "κατα τη γνωμη μου" ή "πιστευω" ή "η λογικη λεει"...κτλ.

Πιστευω οτι δεν χρειαζεται αρκετη φαια ουσια για να γινει αντιληπτο...;)

Link to comment
Share on other sites

kati allo pou proseksa:

thn ora pou pethainei o staurianidhs akolouthei o dialogos:

staurianidhs:"den ksero poios einai o egkefalos...alla exoun akres pantou...kai edo..."

aggela:"kai pou??"

k meta o staurianidhs den mporei na milhsei.

telika pou allou ennoei?h mhpos den to kseroume akoma?:wacko:

Κατά την άποψή μου,μπορει να εννοουσε και στο εξωτερικο(ίσως καμια μαφια;)

 

Άλλωστε ο Καπουτζίδης είπεοτι "θελουμε να κανουμε γυρισματα και στο εξωτερικο".

 

 

(πλεον θα μαυριζω για να γινομαι αντιληπος μη νομιζει κανεις οτι ψυχανεμιζομαι γυρισματα στο εξωτερικο!)

 

 

 

 

 

Α,τελικα εκεινο το "πα",τι ηταν?Πατωμα?Πατακι?

Παυρινος?

Link to comment
Share on other sites

Α,τελικα εκεινο το "πα",τι ηταν?Πατωμα?Πατακι?

Παυρινος?

 

Παραπέτασμα.;)

 

Πάντως καθίστε κι απολαύστε τη σειρά. Μην ποστάρετε άσκοπα ό,τι σας έρθει. Είναι εκνευριστικό, κατά την ταπεινή μου γνώμη, να λέει κανείς το μακρύ του και το κοντό του για τη σειρά. Ο Καπουτζίδης την έγραψε για να την ευχαριστηθούμε, όχι για να μπλεχτούμε και να χάσουμε το γέλιο. Κwλοκαθίστε στον καναπέ αναπαυτικά και απολαύστε την.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Παραπέτασμα.;)

 

Πάντως καθίστε κι απολαύστε τη σειρά. Μην ποστάρετε άσκοπα ό,τι σας έρθει. Είναι εκνευριστικό, κατά την ταπεινή μου γνώμη, να λέει κανείς το μακρύ του και το κοντό του για τη σειρά. Ο Καπουτζίδης την έγραψε για να την ευχαριστηθούμε, όχι για να μπλεχτούμε και να χάσουμε το γέλιο. Κwλοκαθίστε στον καναπέ αναπαυτικά και απολαύστε την.

 

 

Ακριβώς αυτό εννοώ!

 

Κι επειδή αφέθηκε υποννοούμενο πιο πάνω ότι χρειάζεται φαία ουσία για να καταλάβει κανείς ότι λένε κάποιοι εδώ μέσα την άποψη/σκέψη τους, θεωρείς δηλαδή, lawfighter, ότι δεν αντιλίφθηκα ότι εκφράζεις άποψη; Αλλά ποιο το νόημα να είστε τόσο αναλυτικοί με το τι προβλέπετε; Οκ, καταννοητό μέχρι ένα σημείο να μας προβληματίζει η σειρά, γιατί έτσι είνα φτιαγμένη, αλλά να μη χάνουμε και την ουσία. Άλλωστε εσύ τους πάντρεψες όλους μεταξύ τους, ούτε κάποιες παλιές ελληνικές ταινίες δεν έχουν τέτοιο τέλος. Άλλωστε ο Καπουτσίδης μας έχει κάνει πολλές φορές την έκπληξη και οδήγησε την τροπή σε τελείως διαφορετικά μονοπάτια από αυτά που συζητιόταν σε διάφορα forum.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παντρεψα κανεναν αλλά εκανα μια προβλεψη.Οι προβλεψεις ειτε ειναι σωστες ειτε ειναι λανθασμενες.Ουτε ειπα οτι σιγουρα αυτο θα ειναι το τελος,ουτε καν αυτο θα ηθελα,απλα προβλεψη εκανα και σε αλλο σημειο ανεφερα τα οσα εχω διαβασει απο τη συνεντευξη του Καπουτζιδη.

 

Απο κει και περα επειδη αναφερθηκα σε φαιά ουσια,μαλλον εγω εχω το προβλημα της φαιας ουσιας γιατι αδυνατω ακομα να αντιληφθω που ειναι το κακο στην προβλεψη που εκανα.Ισως δεν εχω τη διαννοητικη ικανοτητα να το αντιληφθω,αλλά στη διαρκεια των 151 σελιδων του thread ουκ ολιγοι εχουν αναφερθει στις προβλεψεις τους(και αυτο ειναι το χαρακτηριστικο της σειρας οπως ειπες,οτι κινει την περιεργεια).

Απο κει και περα,αν εσυ δεν βρισκεις νοημα με το να "ειμαστε τοσο αναλυτικοι",δεν φταιω εγω...

Κι εγω δεν βρισκω κανενα νοημα στην κερδοσκοπια,στην τουρκικη προκλητικοτητα και στην κριση στον Λιβανο,αλλά ειτε βρισκω νοημα ειτε οχι,οι καταστασεις αυτες συνεχιζονται...

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου,μπορει να εννοουσε και στο εξωτερικο(ίσως καμια μαφια;)

 

Άλλωστε ο Καπουτζίδης είπεοτι "θελουμε να κανουμε γυρισματα και στο εξωτερικο".

 

 

Αν προσέξατε όταν η Ντάλια βλέπει στις ειδήσεις το θάνατο του Σταυριανίδη,λένε ότι αποφοίτησε από τη Νομική Αθηνών και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στο Στρασβούργο της Γαλλίας.;)

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Παραπέτασμα.;)

 

Πάντως καθίστε κι απολαύστε τη σειρά. Μην ποστάρετε άσκοπα ό,τι σας έρθει. Είναι εκνευριστικό, κατά την ταπεινή μου γνώμη, να λέει κανείς το μακρύ του και το κοντό του για τη σειρά. Ο Καπουτζίδης την έγραψε για να την ευχαριστηθούμε, όχι για να μπλεχτούμε και να χάσουμε το γέλιο. Κwλοκαθίστε στον καναπέ αναπαυτικά και απολαύστε την.

+1!:)

Ακριβώς αυτό εννοώ!

 

Κι επειδή αφέθηκε υποννοούμενο πιο πάνω ότι χρειάζεται φαία ουσία για να καταλάβει κανείς ότι λένε κάποιοι εδώ μέσα την άποψη/σκέψη τους, θεωρείς δηλαδή, lawfighter, ότι δεν αντιλίφθηκα ότι εκφράζεις άποψη; Αλλά ποιο το νόημα να είστε τόσο αναλυτικοί με το τι προβλέπετε; Οκ, καταννοητό μέχρι ένα σημείο να μας προβληματίζει η σειρά, γιατί έτσι είνα φτιαγμένη, αλλά να μη χάνουμε και την ουσία. Άλλωστε εσύ τους πάντρεψες όλους μεταξύ τους, ούτε κάποιες παλιές ελληνικές ταινίες δεν έχουν τέτοιο τέλος. Άλλωστε ο Καπουτσίδης μας έχει κάνει πολλές φορές την έκπληξη και οδήγησε την τροπή σε τελείως διαφορετικά μονοπάτια από αυτά που συζητιόταν σε διάφορα forum.[/Q:) UOTE]

+1!:)

Κατά την άποψή μου,μπορει να εννοουσε και στο εξωτερικο(ίσως καμια μαφια;)

 

Άλλωστε ο Καπουτζίδης είπεοτι "θελουμε να κανουμε γυρισματα και στο εξωτερικο".

 

 

Αν προσέξατε όταν η Ντάλια βλέπει στις ειδήσεις το θάνατο του Σταυριανίδη,λένε ότι αποφοίτησε από τη Νομική Αθηνών και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στο Στρασβούργο της Γαλλίας.;)

 

Εντάξει αυτό δε λέει κάτι!Μπορεί να το έγραψε γιατί μπορεί να ήξερε ότι απο εκεί αποφοιτούν καλοί νομικοί και απλάνα ήθελε να τονίσει το πόσο καλός ήταν στη δουλειά του!Μην κάνετε περιττές σκέψεις!

Άποψη μου βέβαια!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παντρεψα κανεναν αλλά εκανα μια προβλεψη.Οι προβλεψεις ειτε ειναι σωστες ειτε ειναι λανθασμενες.Ουτε ειπα οτι σιγουρα αυτο θα ειναι το τελος,ουτε καν αυτο θα ηθελα,απλα προβλεψη εκανα και σε αλλο σημειο ανεφερα τα οσα εχω διαβασει απο τη συνεντευξη του Καπουτζιδη.

 

Απο κει και περα επειδη αναφερθηκα σε φαιά ουσια,μαλλον εγω εχω το προβλημα της φαιας ουσιας γιατι αδυνατω ακομα να αντιληφθω που ειναι το κακο στην προβλεψη που εκανα.Ισως δεν εχω τη διαννοητικη ικανοτητα να το αντιληφθω,αλλά στη διαρκεια των 151 σελιδων του thread ουκ ολιγοι εχουν αναφερθει στις προβλεψεις τους(και αυτο ειναι το χαρακτηριστικο της σειρας οπως ειπες,οτι κινει την περιεργεια).

Απο κει και περα,αν εσυ δεν βρισκεις νοημα με το να "ειμαστε τοσο αναλυτικοι",δεν φταιω εγω...

Κι εγω δεν βρισκω κανενα νοημα στην κερδοσκοπια,στην τουρκικη προκλητικοτητα και στην κριση στον Λιβανο,αλλά ειτε βρισκω νοημα ειτε οχι,οι καταστασεις αυτες συνεχιζονται...

Κάτσε, χαλάρωσε κι απόλαυσε τη σειρά! Μην αγχώνεσαι να βγάλεις πρώτος συμπεράσματα. Λες και παίζεις στοίχημα είσαι! Ηρέμησε...

 

Πρεμιέρα ο 2ος κύκλος της σειράς θα κάνει 2/10 ή 9/10;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παντρεψα κανεναν αλλά εκανα μια προβλεψη.Οι προβλεψεις ειτε ειναι σωστες ειτε ειναι λανθασμενες.Ουτε ειπα οτι σιγουρα αυτο θα ειναι το τελος,ουτε καν αυτο θα ηθελα,απλα προβλεψη εκανα και σε αλλο σημειο ανεφερα τα οσα εχω διαβασει απο τη συνεντευξη του Καπουτζιδη.

 

Απο κει και περα επειδη αναφερθηκα σε φαιά ουσια,μαλλον εγω εχω το προβλημα της φαιας ουσιας γιατι αδυνατω ακομα να αντιληφθω που ειναι το κακο στην προβλεψη που εκανα.Ισως δεν εχω τη διαννοητικη ικανοτητα να το αντιληφθω,αλλά στη διαρκεια των 151 σελιδων του thread ουκ ολιγοι εχουν αναφερθει στις προβλεψεις τους(και αυτο ειναι το χαρακτηριστικο της σειρας οπως ειπες,οτι κινει την περιεργεια).

Απο κει και περα,αν εσυ δεν βρισκεις νοημα με το να "ειμαστε τοσο αναλυτικοι",δεν φταιω εγω...

Κι εγω δεν βρισκω κανενα νοημα στην κερδοσκοπια,στην τουρκικη προκλητικοτητα και στην κριση στον Λιβανο,αλλά ειτε βρισκω νοημα ειτε οχι,οι καταστασεις αυτες συνεχιζονται...

 

 

Μα, όταν έγραψα το αρχικό μου μήνυμα, δεν απευθυνόμουν αποκλειστικά σε εσένα ρε παιδί μου... γενικά το σκεπτικό μου είναι ότι είναι κρίμα να γίνεστε τόσο αναλυτικοί και να χάνετε την ουσία της απόλαυσης που μας προσφέρει η σειρά.

Link to comment
Share on other sites

[Αν προσέξατε όταν η Ντάλια βλέπει στις ειδήσεις το θάνατο του Σταυριανίδη,λένε ότι αποφοίτησε από τη Νομική Αθηνών και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στο Στρασβούργο της Γαλλίας.;)

 

e kai?pou thes na katalhkseis?de nomizo oti exei sxesh.:confused:

 

pisteuo oti shmantiko rolo tha paiksei h pentada tou kakou.dld autos,o kastelis k ... ? oi alloi treis.:wacko: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

pisteuo oti shmantiko rolo tha paiksei h pentada tou kakou.dld autos,o kastelis k ... ? oi alloi treis.:wacko: :ninja:

Μην πιστευεις θα σου ορμησουν!Να περιμενεις να δεις!:X :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευεις θα σου ορμησουν!Να περιμενεις να δεις!:X :lol:

Άμα δεν παρεκτραπεί και λέει αντί για υποθέσεις υπόθετα, μπορεί να κάνει τις προβλέψεις του!:p :lol: :D

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν παρεκτραπεί και λέει αντί για υποθέσεις υπόθετα, μπορεί να κάνει τις προβλέψεις του!:p :lol: :D

 

Καλα ε?Τετοια γενναιοδωρια?

Τετοια ελευθερια κινησεων?

Αναρχια σκετη!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ε?Τετοια γενναιοδωρια?

Τετοια ελευθερια κινησεων?

Αναρχια σκετη!

Έμ είδες; Έπεσες στις καλές μου:lol: :lol:

Ας σοβαρευτούμε λίγο. Τελικά 2/10 ή 9/10 ξεκινάει ο 2ος κύκλος;

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό:

ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΔΑΙΔΑΛΟΥ, ΤΟ

Τηλεταινία. Διάρκεια: 55'

Πρεμιέρα: ΕΡΤ1, 1985

Παραγωγή: Νίκος Γιαννόπουλος

Σενάριο: Δημήτρης Νόλλας

Σκηνοθεσία: Νίκος Γιαννόπουλος

Ερμηνευτές: Μιχάλης Τσαλδάρης, Εύα Μουστάκα, Έφη Παπαθεοδώρου, Ζωή Βουρδούση, Αθηνά Μερτίρη, Σταύρος Τορνές, Δημήτρης Νόλλας.

Ένας σκηνοθέτης συγκεντρώνει στοιχεία προετοιμάζοντας ένα ντοκιμαντέρ για το Νίκο Καζαντζάκη, όταν προσεγγίζοντας φιλοσοφικά το υλικό του (πρόσωπα, ημερομηνίες, γεγονότα) καταλαβαίνει το μάταιο της προσπάθειας να αποτυπωθεί η προσωπικότητα του μεγάλου στοχαστή σε μια ταινία και ματαιώνει το γύρισμα.

 

Κι αυτό:

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΣΚΙΑΧΤΡΟΥ, Η

Παιδικό σίριαλ (13X30')

Πρεμιέρα: ΕΡΤ, Κυριακή 17 Ιανουαρίου 1987

Παραγωγή: ΕΡΤ

Σενάριο: Πάνος Νακόπουλος / Σταύρος Καλός

Σκηνοθεσία: Κώστας Κατσαρόπουλος

Ερμηνευτές: Ανέστης Βλάχος, Χρήστος Ζορμπάς, Ελένη Κρίτα, Νίκος Γαροφάλου.

Διακοπές μιας παρέας παιδιών σ' ένα νησί.

 

Είδατε την προϋπηρεσία της "Θεοπούλας" και της "Μαριλένας";:lol: Δυστυχώς δεν έχουμε οπτικοακουστικό υλικό.:p

 

 

Από το βιβλίο: Ελληνική Τηλεόραση: Οδηγός τηλεοπτικών σειρών 1967-1998 του Στάθη Βαλούκου από τις εκδόσεις Αιγόκερως.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

asxeto:kserete poios einai o ermhneuths tou tragoudiou pou epaize sto trito episodeio ths seiras sth skhnh pou o foths k o spyros pane sto spiti ths ntalias gia na thn peisoun na ksanampei sthn omada?sugkekrimena ekei pou ths deixnoun th mplouza me to "Hmoun k go sto asanser".to tragoudi mallon legetai "stand by me" ,xoris na eimai sigourh.

leei:no i won't be afraid

no i won't be ........

just as long as you stay

stand by me

to kserete????:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό που φαντάζομαι είναι του Ben E. King το Stand by Me :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι ούτε παραπέτασμα, ούτε πάτωμα. :p

Στο Ασανσέρ είπε: "Στο Γραφείο μου υπάρχει ένα ΠΑ..........."

 

"Ένα ΠΑτωμα" δεν κολλάει, "ένα ΠΑτάρι" όμως;

Ο καπουτζίδης πιθανόν είχε στο μυαλό του το ΠΑτάρι (που βρήκαν την αλληλογραφία πολύ αργότερα...) αλλά σκέφτηκε πως θα ήταν καλύτερο να τραβίξει την Ιστορία λίγο περισσότερο... έτσι βρήκαν το κλειδί στο ΠΑτωμα που θα τους οδηγούσε πολύ αργότερα στο ΠΑτάρι ;)

 

Μα καλά ποιος είναι αυτός ο Σταυριανίδης;;; η Lara Croft! ή μήπως ο Ζακ Σονιέρ; :p

Τώρα που το σκεύτομαι.... μήπως η πλοκή φέρνει λίγο απο Code Da Vinci;;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κάτι που παρατήρησα.

 

Η Θεοπούλα στην παραλία πλέκει, ενώ όταν είχανε πάει στο νοσοκομείο το πλέξιμο το έκανε απο ανάγκη αφού δεν ταίριαζε στην ηλικία της... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...