Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι άλλο: Άντε η Αμαλία πάτησε κατα λάθος το φρένο και σταμάτησε το τρένο, έπρεπε να κατέβει και από το τρένο;;; :wacko:

 

EDIT: 900 post!!!

 

Ναι αυτό δεν το κατάλαβα και εγώ...Σταμάτησε στη μέση του πουθενά! Για ποιό λόγο;;; Πού θα πήγαινε;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά ήθελε να πάει μπροστά στην ατμομηχανή για να ζητήσει συγγνώμη από τον οδηγό...φαίνεται πως από το εσωτερικό του τρένου δεν μπορεί κανείς να πάει εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν "Χρήση του φρένου έκτακτης ανάγκης χωρίς αιτία ..." δεν το θυμάμα... κάτι λέει... έχω καιρό να μπω στον ηλεκτρικό.αχαχαχχ
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Αμαλία είναι, ότι θέλει κάνει :up: Τι ψειρίζετε την κάθε σκηνή τώρα; :p
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αναρωτιέμαι πως ο Φώτης έμαθε να οδηγεί αμάξι αφού όπως είχε πει όταν ψάχνανε ποιός θα οδηγήσει το τζιπάκι για να πάνε στο κάμπινγκ "εγώ μηχανάκι έχω δεν ξέρω". ;) ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Από τότε πέρασαν πολλοί μήνες. Μπορεί μέχρι τότε να πήρε δίπλωμα, χωρίς να χρειάζεται να το αναφέρει η σειρά.

 

Μπορεί,αλλά έχει αναφέρει πως δεν ξέρει να οδηγεί και ξαφνικά βρίσκεται με ένα αμάξι και το οδηγεί...κάνει κάπως περίεργο...αλλά ΟΚ, σειρά είναι εξ άλλου!;) :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έλεγα μέτριο...και ο Κιμούλης ακόμα πιο μέτριος. Ήταν πολύ ΜΕΓΑΛΗ, πιο δραματική απ'όσο θα θελα η παρουσία του και λίγο υπερβολική για κωμική σειρά. Δεν έπαιζε αρχαίο δράμα στην Επίδαυρο!

 

Παιδιά ποιος είπε ότι η σειρά είναι κωμική και μόνο κωμική; Μια Αμαλλλία και μια Θεοπούλα δεν φέρνουν την κωμωδία. Θυμηθείτε το μάυρο δάκρυ που ρίξανε οι 5 όταν ανακάλυψαν ότι είχαν ξαναενωθεί στο παρελθόν, πριν τα Χριστούγεννα, θυμηθείτε τη σκηνή που αφηγείται η Σοφία στον Σπύρο την ιστορία της Θεοπούλας και τα μηνύματα που πέρασε, ακόμα και τη δολοφονία του Βενετόπουλου.

 

Η σειρά είναι συνδυασμός κωμωδίας, δράσης, αστυνομικού μυστηρίου και δεν συμμαζεύεται.

 

 

Όσον αφορά το ότι το τελευταίο δεκάλεπτο (από το τραίνο και μετά) που πέρασαν υποτίθεται 10 μέρες, μας άφησε με απορίες, ισχύει. Αλλά μην κράζετε ακόμα τον Καπουτζίδη, δεν νομίζω να μας αφήσει με την απορία. Είμαι σίγουρος πως στο 1ο επεισόδιο του β κύκλου θα μας πει τι έγινε η Αμαλία, αν έμαθε ο κακός ότι οι 5 δραπέτευσαν και πάλι και τα λοιπά. Μπορεί ο Παυριανός να μην ξέρει ΚΑΝ ότι ο man in black τους έπιασε και τους έδεσε στις γραμμές του τραίνου. Μην ξεχνάτε πως ο man in black δεν πήγε στο χωριό για να πιάσει τους 5, αλλά για να σκοτώσει τον Βενετόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν "Χρήση του φρένου έκτακτης ανάγκης χωρίς αιτία ..." δεν το θυμάμα... κάτι λέει... έχω καιρό να μπω στον ηλεκτρικό.αχαχαχχ

 

Άσκοπη χρήση του φρένου εκτάκτου ανάγκης διώκεται ποινικά.

Αυτό ισχύει στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γέλασα πολύ με την Αμαλία και τη Ντάλια :lol: :lol:

Πρώτη φορά εβλέπε κατσίκες!!! Χαχαχαχαχα!!!!

 

Σε ποιο χωριό είχανε πάει? Ξέρει κανείς?

 

Και στη σκηνή με τη δολοφονία, τρόμαξα :ninja:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι άλλο: Άντε η Αμαλία πάτησε κατα λάθος το φρένο και σταμάτησε το τρένο, έπρεπε να κατέβει και από το τρένο;;; :wacko:

 

EDIT: 900 post!!!

 

entaksei,phge gia na zhthsei sygnomh pes,alla tis valllitsoules ti tis katevase?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο χωριό είχανε πάει? Ξέρει κανείς?

 

Ένας από τους φακέλους που έδειξε ο Φώτης στο Βενετόπουλο έγραφε στον αποστολέα "Λεδάκης Στυλιανός -- Μεσορραχιά Φθιώτιδος".

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, κανονικά, αφού το τρένο σταμάτησε με 5 ανθρώπους δεμένους πάνω στος ράγες, τους οποίοιυς είδε πολύς κόσμος, δεν θα έπρεπε να κληθεί αστυνομία, ασθενοφόρο, κανάλια κλπ; Οπότε ο κακός θα μάθαινε ότι δεν σκοτώθηκαν τουλάχιστον 10 μέρες πριν του το πούν οι ίδιοι τηλεφωνικώς το βράδυ των εκλογών;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, κανονικά, αφού το τρένο σταμάτησε με 5 ανθρώπους δεμένους πάνω στος ράγες, τους οποίοιυς είδε πολύς κόσμος, δεν θα έπρεπε να κληθεί αστυνομία, ασθενοφόρο, κανάλια κλπ; Οπότε ο κακός θα μάθαινε ότι δεν σκοτώθηκαν τουλάχιστον 10 μέρες πριν του το πούν οι ίδιοι τηλεφωνικώς το βράδυ των εκλογών;

 

Βρε παιδια, μια ωραια σειρα-κωμωδια ειναι. Γιατι το ψειριζετε τοσο πολυ ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μια ωραια σειρα-κωμωδια ειναι. Γιατι το ψειριζετε τοσο πολυ ?

+1.Ελα μου ντε...Λες και η τεχνη('η ψυχαγωγικο προγραμμα)πρεπει ν'αντανακλα απολυτως την πραγματικοτητα....

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την απορια ειχα ολο το χειμωνα!!!!!

Ειναι τοσο απολαυστικη η σειρα με τοσες ανατροπες που ειναι κριμα να μην την απολαμβανεις αλλα να την ψειριζεις και γιατι και πως και ποτε και ποιος σε ολα... Ελεος...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

+1.Ελα μου ντε...Λες και η τεχνη('η ψυχαγωγικο προγραμμα)πρεπει ν'αντανακλα απολυτως την πραγματικοτητα....

Πείτε τα βρε παιδιά...γιατί το ένα, γιατί το άλλο!!Ένα σίριαλ είναι...το είπε και ο Καπουτζίδης άλλωστε...φαντασία είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Αμα τα ψειριζουμε και τα αναλυουμε ετσι,χανουμε το νοημα...Και ειδικα το 'Παρα5' ειναι μια καλογραμμενη και καλογυρισμενη σειρα,μακραν καλυτερη απο τις αλλες σαχλαμαρες(κωμικες και μη)που ειδαμε (και) φετος...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μια ωραια σειρα-κωμωδια ειναι. Γιατι το ψειριζετε τοσο πολυ ?

Το ψειρίζουμε και το αναλύουμε διότι μέχρι και το 25ο επεισόδιο, τέτοιου μεγέθους τρύπες δεν είχαν εμφανιστεί.

 

Επειδή ακριβώς είναι μια σειρά συνδυασμού "κωμωδίας, δράσης, αστυνομικού μυστηρίου και δεν συμμαζεύεται", όπως γράφτηκε, για αυτό μου/μας άρεσε. Επειδή είχε σενάριο με πλοκή. Και ξαφνικά βλέπουμε μια αρπαχτή με τη μορφή του τελευταίου επεισοδίου του κύκλου, το οποίο δεν είναι αντάξιο της πλοκής που είχαν δημιουργήσει τα προηγούμενα επεισόδια.

 

Πραγματικά ευχήθηκα το επεισόδιο να σταματούσε τη στιγμή που το τρένο σταματούσε και κατέβαινε η Αμαλία... :) θα μου αρκούσε αυτό, θα είχαμε και κάτι να συζητάμε, θα είχε και ο Καπουτζίδης το χρόνο να σκεφτεί τι θα έλεγε :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά βλέπουμε μια αρπαχτή με τη μορφή του τελευταίου επεισοδίου του κύκλου, το οποίο δεν είναι αντάξιο της πλοκής που είχαν δημιουργήσει τα προηγούμενα επεισόδια.

Δε συμφωνώ! Δεν ήταν αρπαχτή! Απλώς προσπάθησε να χωρέσει πάρα πολλά πράγματα στο τελευταίο επεισόδιο! Έγιναν όλα πάρα πολύ γρήγορα και γι' αυτό βγήκε όπως βγήκε το αποτέλεσμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζεστε; :)

Δεν ξέρετε τί έχει στο μυαλό του ο Καπουτζίδης. Μπορεί όλα αυτα που εσείς θεωρείτε «τρύπα» να έχουν να κάνουν με την πλοκή του 2ου κύκλου. Ας περιμένουμε λίγο να δούμε που το πάει. Μήπως κανείς είχε σκεφτεί την εμφάνιση κάποιου άσχετου ατόμου (Παύλος) στην ιστορία μας; :)

Από όσο έχω διαβάσει κι εδώ αλλά και σε άλλα fora, δεν είχε γίνει αναφορά από κανέναν ως υποψία.

Μπορεί να έχει τους λόγους του που τα παρουσίασε όπως τα παρουσίασε, ώστε να εξυπηρετήσει το 1ο επισόδειου του 2ου κύκλου καθώς και την πορεία της σειράς. :)

Λιγάκι υπομονή και θα δούμε... :)


Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, κανονικά, αφού το τρένο σταμάτησε με 5 ανθρώπους δεμένους πάνω στος ράγες, τους οποίοιυς είδε πολύς κόσμος, δεν θα έπρεπε να κληθεί αστυνομία, ασθενοφόρο, κανάλια κλπ; Οπότε ο κακός θα μάθαινε ότι δεν σκοτώθηκαν τουλάχιστον 10 μέρες πριν του το πούν οι ίδιοι τηλεφωνικώς το βράδυ των εκλογών;

Το σημείο αυτό είναι προβληματικό, όμως το τι "λογικά" συνέβει είναι απλό:

Ο εκτελεστής-κακός τους έδεσε στο τρένο και έφυγε. Δεν ενημέρωσε αμέσως τον αρχικακό ότι συνάντησε και "καθάρισε" τους πέντε για να μην την ξαναπατήσει όπως με την αποθήκη, θα του είπε μόνο για τον Βενετόπουλο. Την επόμενη ημέρα όταν είδε ότι οι εφημερίδες δεν έγραψαν τίποτα κατάλαβε ότι πάλι την γλίτωσαν και δεν ανέφερε ποτέ το συμβάν στον αρχικακό. Η έκπληξη που δείχνει όταν τον πέρνουν τηλέφωνο δεν είναι γιατί τους θεωρεί νεκρούς αλλά γιατί δεν μπορεί να καταλάβει πώς βρήκαν το τηλεφωνό του, ούτε γιατί έχουν τόσο "θράσος" να του τηλεφωνήσουν, συνεπώς είναι τα τελευταία άτομα από τα οποία περιμένει τηλεφώνημα.

 

Μεγαλύτερο κενό στην ιστορία είναι γιατί δεν αναφέρθηκε το -περίεργο- περιστατικό έτσι κι αλλιώς στον τύπο και τα κανάλια, γιατί δεν ήρθε η αστυνομία να τους ανακρίνει γιατί βρέθηκαν στις ράγες (έτσι θα μάθαιναν όλοι και τα ονοματά τους!) αλλά και γιατί για δεύτερη φορά ο εκτελεστής δεν έμαθε τις ταυτότητές τους (ποιοί είναι) πρωτού τους καθαρίσει!!! (Πόσο ανόητος μπορεί να είναι κάποιος!!!:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο κενό στην ιστορία είναι γιατί δεν αναφέρθηκε το -περίεργο- περιστατικό έτσι κι αλλιώς στον τύπο και τα κανάλια, γιατί δεν ήρθε η αστυνομία να τους ανακρίνει γιατί βρέθηκαν στις ράγες (έτσι θα μάθαιναν όλοι και τα ονοματά τους!) αλλά και γιατί για δεύτερη φορά ο εκτελεστής δεν έμαθε τις ταυτότητές τους (ποιοί είναι) πρωτού τους καθαρίσει!!! (Πόσο ανόητος μπορεί να είναι κάποιος!!!:lol: )

Επίσης κενό είναι γιατί τους δένει στις ράγες ΝΤΑΛΑ μεσημέρι και γιατί δεν τους σκοτώνει πρώτα (εφόσον τόσους και τόσους καθάρισε αδίστακτα μεχρι τώρα)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα:

Στο σπίτι του Βενετόπουλου υπάρχουν αυτή τη στιγμή ένας νεκρός (και μάλιστα πυροβολημένος) και γύρω του τα γράμματα και οι εφημερίδες που έχουν σχέση με την υπόθεση...

 

Και εκτός των άλλων, αν η αστυνομία ψάξει, όπως και στην περίπτωση της Αγγέλας θα βρει δακτυλικά αποτυπώματα του Φώτη...

Οπότε θα είναι κι αυτός καταζητούμενος.

 

Άρα πρέπει να γυρίσουν και να εξαφανίσουν τα στοιχεία...

Ίσως αυτό δεν το δούμε, αλλά απλά το αναφέρουν στα επόμενα επεισόδια...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα:

Στο σπίτι του Βενετόπουλου υπάρχουν αυτή τη στιγμή ένας νεκρός (και μάλιστα πυροβολημένος) και γύρω του τα γράμματα και οι εφημερίδες που έχουν σχέση με την υπόθεση...

 

Αφου οταν ο κακος σκοτωσε το Βενετοπουλο, αρχισε να κυνηγαει το Φωτη, δεν πηγε να δει μεσα στο σπιτι.

Επισης. αν καλυπτε ο Καπουτζιδης ολα αυτα τα ''κενα'' που λετε, οι σκηνες θα ηταν πολυ μεγαλες και πολλοι θα παραπονιουνταν γι' αυτο.(πχ στη σκηνη με τις ραγες αν εδειχνε τι εκανε ο οδηγος, τι εκαναν οι επιβατες, πως τους λυσανε, τι εκανε μετα η αστυνομια...)Μην τα θελουμε και ολα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...