Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θυμάστε (ή όσοι έχετε κρατήσει επεισόδια) έναν που είχαν σκοτώσει οι κακοί στην Θεσσαλονίκη; Ασλάνογλου λέγονταν; Αν ναί, ξέρουμε τι σχέση είχε με την Ελευθερία (την δολοφονημένη);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θυμάστε (ή όσοι έχετε κρατήσει επεισόδια) έναν που είχαν σκοτώσει οι κακοί στην Θεσσαλονίκη; Ασλάνογλου λέγονταν; Αν ναί, ξέρουμε τι σχέση είχε με την Ελευθερία (την δολοφονημένη);

ναι ασλανογλου λεγοταν και ειναι αδερφος της κοπελας που δολοφονηθηκε! τον σκοτωσαν γιατι προφανως εψαχνε κι αυτος για τους δολοφονους

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ! ΟΙ ΑΤΑΚΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ (ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΕΙΔΙΚΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΖΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΤΥΘΕΙ 80s ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ!!:D

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Η παρέα του κακού ήταν 5 άτομα. Ποιός είναι ο 5ος; Κάτι δεν μου βγαίνει στο μέτρημα... Κάτι μάλλον δεν θυμάμαι καλά...

Καστέλλης, Σταυριανίδης, Βενετόπουλος, ο «άγνωστος» και...; :(

Μήπως η Ελευθερία ήταν το 5ο άτομο...;


Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Η παρέα του κακού ήταν 5 άτομα. Ποιός είναι ο 5ος; Κάτι δεν μου βγαίνει στο μέτρημα... Κάτι μάλλον δεν θυμάμαι καλά...

Καστέλλης, Σταυριανίδης, Βενετόπουλος, ο «άγνωστος» και...; :(

Μήπως η Ελευθερία ήταν το 5ο άτομο...;

ΚΑΤΣΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΑΣΑ!!! ΠΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΗΤΑΝ 5 ΑΤΟΜΑ???????

 

 

ΠΑΙΔΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΥΤΗ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΠΛΗΞΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΠΟΥΤΖΙΔΗΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ! ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ! ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΣΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΑΣΑ!!! ΠΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΗΤΑΝ 5 ΑΤΟΜΑ???????

Στο επισόδειο (22ο - 17/4/06) που ο άγνωστος κακός

σκοτώνει τον Καστέλλη είχαν έναν διάλογο πριν τον σκοτώσει.

 

 

Λέει ο Καστέλλης:

 

Με προδόσατε όλοι σας! Και οι 4! Τόσα χρόνια, τόσα μυστικά και στο τέλος έμεινα μόνος μου!

 

 

Επίσης λίγο πιο κάτω λέει:

 

Πιστεύω στο τότε... Ήμασταν φίλοι τότε! Το θυμάσαι; Πέντε παιδιά! Πέντε όμορφα νέα παιδιά! Νομίζαμε θα κατακτούσαμε τον κόσμο!

 

 

Μάλλον δεν είναι η Ελευθερία μέσα στους 5...


Link to comment
Share on other sites

Στο επισόδειο (22ο - 17/4/06) που ο άγνωστος κακός

σκοτώνει τον Καστέλλη.

 

 

Λέει ο Καστέλλης:

 

Με προδόσατε όλοι σας! Και οι 4! Τόσα χρόνια, τόσα μυστικά και στο τέλος έμεινα μόνος μου!

 

 

Επίσης λίγο πιο κάτω λέει:

 

Πιστεύω στο τότε... Ήμασταν φίλοι τότε! Το θυμάσαι; Πέντε παιδιά! Πέντε όμορφα νέα παιδιά! Νομίζαμε θα κατακτούσαμε τον κόσμο!

 

 

Μάλλον δεν είναι η Ελευθερία μέσα στους 5...

ΣΩΣΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!!!ΤΟΤΕ ΟΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΕΙΠΕΙ! ΜΗΠΩΣ ΕΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ?

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

Η Θεοπούλα δεν μπορώ να πω πως μου άρεσε.

Ούτε κι εμένα. Την κάψανε κι αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Η Θεοπουλα παιδια εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα.

Δεν ξερω,στην αρχη αυτα που εκανε μου προκαλουσαν πολυ γελιο,οι ατακες,οι γκριματσες,η αφελεια...

Πλεον ειναι παρατραβηγμενα τα οσα κανει και μου φαινονται περισσοτερο "στημενα" παρα "φυσικα"....

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πάλι... Η Θεοπούλα ήταν η πιο εκνευριστική. Με το που την έβλεπα, μου άναβαν τα λαμπάκια.

Η κακία και η βλακεία προσωποποιημένη. :p

Δεν θα μπορούσα να φανταστώ το σενάριο χωρίς αυτήν βέβαια. Ούτε και χωρίς την άλλη την εκνευριστική, την Φρίντα...

Αλλά και τις δύο θα ήθελα να τις μαυρίσω στο ξύλο λιγάκι... :lol: :p


Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΑΞΕΙ Ο ΧΘΕΣΙΝΟΣ ΤΗΣ ΡΟΛΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ........!!!!!!!! ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΘΕΟΠΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ! ΚΑΙ ΣΕ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΣΕΙ! ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΘΕΟΠΟΥΛΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΙΣΩ!!!

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

paidia den sas ekane entiposi pos i zoympoylia o spiros i aggela kai o fotis ksexasan ena gramma,to opoio brike o kakos?lete na itan to pio simantiko ayto to gramma poy ksexasan?

 

Και μάλλον είναι το τελευταίο γράμμα μεταξύ Βενετόπουλου/Σταυριανίδη, αυτό δηλαδή που θέλουν και γι αυτό ξεκίνησαν να τα τακτοποιούν χρονολογικά.

 


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από GEORGEGX20VF

paidia den sas ekane entiposi pos i zoympoylia o spiros i aggela kai o fotis ksexasan ena gramma,to opoio brike o kakos?lete na itan to pio simantiko ayto to gramma poy ksexasan

 

και τωρα που το σκεφτομαι εγραφε κι αλλο ονομα στον παραληπτη (που ρωτησε ο κακος -ποιος ειναι αυτος), κι αν ειναι απο τα τελευταια θα βοηθουσε πολυ για να τον εντοπισουν...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

στο γραμμα εγραφε αλλο ονομα παραληπτη γιατι οπως εξηγησαν ο Βενετοπουλος ειχε δραπετευσει και σε καθε γραμμα επικοινωνιας με τον σταυριανιδη ειχε αλλο ονομα και αλλη διευθυνση! λετε 2 σακκουλες γραμματα να ειναι αχρηστα και ενα που παραπεσε να ηταν το πιο σημαντικο? ΑΔΙΚΙΑ!!!!!!!!!

3 ΒΑΣΙΚΟΙ λόγοι να είσαι δάσκαλος:

ΙΟΥΝΙΟΣ

ΙΟΥΛΙΟΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Τι κρίμα που δεν είμαι:cry:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα μου τη δινει η Θεοπουλα ειδικα απο τοτε που καρφωσε την Αγγελα στην αστυνομια (η βλακεια της την εσωσε την κοπελα)...

 

Οσο για το γραμμα υποψιαζομαι πως αυτο που πηραν οι κακοι ειναι το τελευταιο και σημαντικοτερο...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

στο γραμμα εγραφε αλλο ονομα παραληπτη γιατι οπως εξηγησαν ο Βενετοπουλος ειχε δραπετευσει και σε καθε γραμμα επικοινωνιας με τον σταυριανιδη ειχε αλλο ονομα και αλλη διευθυνση! λετε 2 σακκουλες γραμματα να ειναι αχρηστα και ενα που παραπεσε να ηταν το πιο σημαντικο? ΑΔΙΚΙΑ!!!!!!!!!

Είναι θέμα χρόνου. Θα φτάσουν πιο γρήγορα οι άλλοι στον Βενετόπουλο και πολύ πιθανό να τον σκοτώσουν (ή τουλάχιστον θα προσπαθήσουν) ώστε να φύγει και ο τελευταίος από την μέση.

Όμως μας μένει ο 5ος της παρέας που από όσο μπορώ να θυμάμαι δεν έχει δωθεί κανένα στοιχείο για την ύπαρξή του ακόμα.


Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ σε δυο σημεία ανασκουμπώθηκα χθες:

α) το φιλί της Ντάλιας... - επιτέλους και ένα άλλο αίσθημα εκεί μέσα και

β) οι ατάκες του Σπύρου στο νευρικό κλονισμό : "από δω και πέρα όποιος θέλει να πεθάνει δε θα το λέει, θα πεθαίνει και δε θα ζητάει και χάρη"... γενικά σ' αυτή τη σκηνή μπορώ ν απω ότι ταυτίστηκα με το "δράμα" του και χτυπιόμουνα ενώ είχα αρχίσει να νευριάζω με τον τρόπο που αντιμετώπιζαν τον παππού...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ο Ασλάνογλου μάλλον ήταν ο πέμπτος...

Πέρασε και αυτός από το μυαλό μου, αλλά είναι δυνατόν να ήταν συνεργός στον φόνο της αδερφής του; Μου φαίνεται διαστροφικό.


Link to comment
Share on other sites

Πολλά περίεργα ως και διαστροφικά συμβαίνουν. Ο Σταυριανίδης αφού έβαλε έναν αθώο στη φυλακή αντί για τον ετεροθαλή αδερφό του που έκανε το έγκλημα, μετάνιωσε και άρχισε να τους κυνηγάει.
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Όμως μας μένει ο 5ος της παρέας που από όσο μπορώ να θυμάμαι δεν έχει δωθεί κανένα στοιχείο για την ύπαρξή του ακόμα.

 

Μηπως το 5ο μελος της παρεας ηταν η Ελευθερια αλλα "εφυγε" νωρις???

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

ελάτε ρε παιδιά, το ξέσπασμα του σπύρου έγινε για να βγάλει γέλιο.

μην ξεχνάτε οτι όλη η σειρά βασίζετε στη χάρη ενός ετοιμοθάνατου. (Σταυριανίδη).

"από δω και πέρα όποιος θέλει να πεθάνει δε θα το λέει, θα πεθαίνει και δε θα ζητάει και χάρη" :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...