Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα και να βιντεοσκοπεί την ομολογία του Πολίτη όπως είπες,το βίντεο αυτό θα χρησιμοποιηθει σαν στοιχείο όπως ακριβώς είναι στοιχίο να βρει η αστυνομία στο σπίτι του Πολίτη το πτώμα της ίδιας της γυναίκας του,Οπότε είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο,μάλλον θα δούμε και το πρόσωπο του νόμου...

 

Είναι παρόμοιο αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Το βίντεο μπορεί να μην πάει στην αστυνομία και να χρησιμοποιείται για να εκβιάζουν τον Πολίτη στο να τους δώσει πληροφορίες, ενώ η αστυνομία στον κήπο πάει όντως το πράγμα αμέσως στη δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή πολύ ασχοληθήκαμε για το αν βάλει τελικά επανάληψη ή όχι, θα αναφερθώ στο τελευταίο επεισόδιο..Βλέποντας το ξανά και ιδιαίτερα την τελευταία σκηνή, νομίζω πως ο Σπύρος μπλοφάρει για το ότι ήδη η αστυνομία έχει ειδοποιηθεί.. Εξάλλου από την αρχή δεν ήθελαν να μπλέξουν την αστυνομία.

Μήπως το κάνει αυτό για να αναγκάσει τον Πολίτη να ομολογήσει; Μπας και κρατάει την κάμερα στα χέρια επίτηδες ώστε να μαγνητοσκοπήσει αυτή την ομολογία; Θα δείξει..

 

Δεν είμαι σίγουρη ότι μπλοφάρει. Την αστυνομία δεν ήθελαν να τη μπλέξουν με το θέμα της Ελευθερίας Ασλάνογλου, την Εξιτέρ, και όλα τα σχετικά. Η δολοφονία της γυναίκας του Πολίτη όμως φαίνεται (μέχρι στιγμής) να είναι κάτι άσχετο (αν και τίποτα δεν είναι άσχετο ή τυχαίο σε αυτήν την ιστορία). Μάλλον ο Σπύρος το ανέφερε στις αρχές διότι δεν υπήρχε φόβος η αστυνομία να μυριστεί ό,τι έχει συμβεί με τις δύο πεντάδες και τα υπόλοιπα εγκλήματα.

"Take me to the magic of the moment

On a glory night

Where the children of tomorrow dream away

in the wind of change"

-Scorpions, Wind of Change [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και επισημα επαναληψη του 35...

Toυλάχιστον υπάρχει και κάτι καλό μέσα στην επανάλήψη ότι το Χριστουγεννιάτικο επεισόδειο θα είναι σούπερ συγκλονιστικό και αγωνιώδες μιας και μας άφησε σε πολύ κρίσιμο σημείο και όχι κανένα νερόβραστο εορταστικό όπως περιμέναμε.

 

ΥΓ: Το mega μαλλον σκέφτεται ότι τώρα που λόγω σειρών και survivor είναι στη πρώτη θέση τηλεθέασης το παίρνει να ρίξει περισσότερες επαναλήψεις γιατί στο δεύτερο μέρος της σεζόν θα τελειώσει και το survivor θα ξεκινήσουν και νέες σειρές σε αντ1/alpha οπότε θα υπάρχει πιο ανταγωνιστικό κλίμα που δε θα σηκώνει επαναλήψεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία!!! ...που λέει και η Ντάλια!

 

Και μας βάζουν επανάληψη για άλλη μια φορά...Και προγραμματίζουν νέο επεισόδιο για τα Χριστούγεννα στις 25 Δεκεμβρίου!!! Θεωρούν δηλαδή ότι θα κάτσουμε στο σπίτι μας τα Χριστούγεννα να δούμε Παρά Πέντε και θα αφήσουμε τις γιορτές και τα ταξιδάκια μας; :chair: :chair: :chair: :rocket: :rocket: :rocket: :whip: :whip: :whip:

 

Να τους χαίρονται τους υπεύθυνους προγραμματισμού που έχουν εκεί στο Mega!!! Το ίδιο κάνανε πέρισυ το Πάσχα! Ευχαριστούμε, δε θα πάρουμε, θα το κατεβάσουμε από το Ίντερνετ το νέο επεισόδιο!

Link to comment
Share on other sites

Tι σας ανησυχεί βρε παιδιά το νέο επεισόδιο ανήμερα των Χριστουγέννων αφού ούτως ή άλλως θα το δούμε και αυτό σε επανάληψη !!! :lol: Πιστεύετε ακόμα πως το παρά πέντε παραμένει εβδομαδιαίο; :p
Link to comment
Share on other sites

Tι σας ανησυχεί βρε παιδιά το νέο επεισόδιο ανήμερα των Χριστουγέννων αφού ούτως ή άλλως θα το δούμε και αυτό σε επανάληψη !!! :lol: Πιστεύετε ακόμα πως το παρά πέντε παραμένει εβδομαδιαίο; :p

2 επεισόδια ανά 3 εβδομάδες θα έλεγα...:lol: :lol: :lol: Πολύ ζώα είναι αυτοί στο ΜΕΓΚΑ! 25/12 βρήκαν να το βάλουν; Και ειδικά εγώ θα είμαι διακοπές! Άσε που στις επαναλήψεις μερικές φορές (όχι πάντα όμως) κόβουν μερικές σκηνές, το θυμάμαι από πέρσι...:mad: :mad: :mad:

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Eμενα βασικα με συμφερει γιατι θα παω καπου που ηθελα τη Δευτερα!!!

H αλήθεια είναι ότι και μένα επειδή Δευτέρα δουλεύω με συμφέρει η επανάληψη για να απολαύσω το Χριστουγεννιάτικο!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα...ούτως ή άλλως εσείς που θα το χάνατε αυτή τη Δευτέρα, θα το βλέπατε σε επανάληψη τα Χριστούγεννα ρε παιδιά! Το θέμα είναι ότι το βρίσκω χαζό να βάζουν νέο επεισόδιο μέσα στις γιορτές που ο περισσότερος κόσμος απουσιάζει ή έχει άλλες υποχρεώσεις! Και πάλι...μπράβο στα τσακάλια του Mega!!! :lol: :lol: :lol: :p :p
Link to comment
Share on other sites

paidia ayti tin deytera (ayrio) tha exei epanalipsi tou proigoumenou epeisodiou to opio arese poly kata geniki omologia...

 

tin alli deytera (animera xristougenna) tha exei 2plo eortastiko epeisodio pou apo oso ypopteyomai tha exei kai ploki diladi den tha einai eortastiko me to styl tou xari roma i me to styl ton pantremenon pou eixan psyxi.........

 

ayta......

kales giortes an den ta 3anapoume se olous....

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε την περιληψη για το χριστουγεννιατικο!

 

'Αλλη μια περιπετειώδης χρονιά φτάνει στο τέλος της με ξεκαρδιστικά απρόοπτα αλλά και με στιγμές βαθιάς συγκίνησης. Η οικογένεια Πολίτη δέχεται ένα ισχυρό πλήγμα καθώς οι πέντε είναι αποφασισμένοι να αντιμετωπίσουν χωρίς φόβο τους ισχυρούς. Τα Χριστούγεννα έρχονται βρίσκοντάς τους όλους ενωμένους και προσθέτοντας άλλο ένα μέλος στην παρέα. Σε εκκρεμότητα για το νέο έτος μένει η μάχη με τον πρωθυπουργό καθώς και ένας καινούργιος (ή παλιός; ) έρωτας...

 

Link to comment
Share on other sites

e xalali... LOL

- Πως σας φαίνεται το δωμάτιο;

- Τρώγλη!

lol

 

Thn epomenh twn Xristougennwn 8a pesei arketo d/l. Fwtia 8a piasoun ta adsl ;)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σημείο 1ο: Η πηγή σου porcupine λες ότι είναι "ένας φίλος σου". Πώς όμως ξέρει αυτός την συνέχεια του παραπέντε; Σχετίζεται/είναι γνωστός με κάποιον συντελεστή της σειράς; To διάβασε σε κάποιο περιοδικό; Ή απλά είναι μια φήμη που άκουσε; Γιατί αν είναι το τελευταίο δεν αξίζει και πολύ να το συζητάμε νομίζω.

 

Σημείο 2ο: Xωρίς να έχω κάποια πληροφορία αλλά μόνο με το ένστικτό μου θεωρώ ότι η φήμη αυτή (του porcupine) δεν πρέπει να αληθεύει για 3 λόγους:

α) Είναι προφανές ότι η Αμαλία προσπαθεί να οδηγήσει στην δικαιοσύνη και τους 5 δολοφόνους της Ελευθερίας. Αν ήταν αυτό που λες θα την ενδιέφερε μόνο ο Πολίτης.

β) Συμπεριφέρεται με πολύ ιδιαίτερο τρόπο (εγώ τον χαρακτηρίζω "μητρικό") στον Σπύρο. Αν ήταν αυτή που λές τι σχέση μπορεί να είχε με την οικογένεια του Σπύρου; Γιατί φαίνεται να ενδιαφέρεται λίγο περισσότερο γι'αυτόν;

γ) Τέλος, υπάρχει αυτό το "ταξίδι" που της άλλαξε τη ζωή και δεν εξηγείται εύκολα αν είναι αυτή που λες.

 

nikkosnet, ναι λέγαμε ότι η Αμαλία ήταν το πνεύμα της Ελευθερίας και πράγματι θα ταίριαζε πάρα πολύ να ήταν αλλά μας έχουν δείξει την Ελευθερία και δεν της μοιάζει. Φυσικά θα μπορούσε να έχει "άλλο σώμα" απλά αποψή μου είναι ότι θα μπερδευόταν πολύς κόσμος αν προσπαθούσε να καταλάβει γιατί η Ελευθερία άλλαξε σώμα. Άρα η Αμαλία θα πρέπει να είχε το ίδιο σώμα και όταν ήταν ζωντανή, για λόγους τηλεοπτικής απλότητας. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον. Και θεωρώ ότι αν ο Καπου ήθελε η Αμαλία να είναι το πνεύμα της Ελευθερίας θα μπορούσε πολύ απλά να μην έδειχνε ποτέ την Ελευθερία (να μην έδειχνε φωτογραφία της, να μην βλέπαμε το πρόσωπό της στο όραμα της Ντάλιας, εδώ το έκανε ένα χρόνο για τον Παυρινό αυτό) παρά μόνο στο τελευταίο επεισόδιο όπου θα αποκάλυπτε ποιά είναι η Αμαλία. Θεωρώ ότι αφού την έδειξε η θεωρία αυτή καταρίφθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Σημείο 2ο: Xωρίς να έχω κάποια πληροφορία αλλά μόνο με το ένστικτό μου θεωρώ ότι η φήμη αυτή (του porcupine) δεν πρέπει να αληθεύει για 3 λόγους:

α) Είναι προφανές ότι η Αμαλία προσπαθεί να οδηγήσει στην δικαιοσύνη και τους 5 δολοφόνους της Ελευθερίας. Αν ήταν αυτό που λες θα την ενδιέφερε μόνο ο Πολίτης.

 

mporei i gunaika tou na emathe ti exei kanei k gi'auto na ti skotwse...:confused:

Link to comment
Share on other sites

παντως ολες οι σκεψεις σας που αφορουν την Αμαλια ειναι φανταστικες. αρα θεωρειται οτι δεν υπαρχει ρεαλισμος στο σηριαλ

 

υγ. τα Χριστουγεννα παντως θα εχουμε κ την γεννα. νεο μελος στο παραπεντε η μικρη Θεοπουλα!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ακουσα μια ΦΗΜΗ εγω οτι ο Καπουτζιδης τσακωθηκε με τη Μακρυπουλια και την πεταξε εξω απ' το σηριαλ!..

 

Επαναλαμβανω, φημη ειναι, οχι τιποτα το ιδιαιτερο, αλλα η αληθεια ειναι οτι με τρομαξε τα μαλλα...

Link to comment
Share on other sites

υγ. τα Χριστουγεννα παντως θα εχουμε κ την γεννα. νεο μελος στο παραπεντε η μικρη Θεοπουλα!

Βλέπω το μωρό να έχει την φωνή ή τις ατάκες της θεοπούλας...:lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνατε οτι την Αμαλλια την εχουμε δει να θυμαται σκηνες απο το παρελθον κι ειχε το ιδιο σωμα που ειχε τοτε αρα αποκλειεται να ναι η μαμα του Σπυρου γιατι απλα θα την αναγνωριζαν.

Επισης η Αμαλλια κι στην αναμνηση της κι τωρα ειναι πολυ μικρη για να ναι η γυναικα του Πολιτη η οποια πεθανε το 93 οπως αναφερεται.Ασε που δεν κολλαει το ταξιδι που της αλλαξε τη ζωη ,την γυναικα του Πολιτη την εθαψαν στο εξοχικο της.Η Αμαλλια ειναι η Νικη νομιζω, που σκοτωθηκε στο αεροπορικο δυστυχημα.

Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνατε οτι την Αμαλλια την εχουμε δει να θυμαται σκηνες απο το παρελθον κι ειχε το ιδιο σωμα που ειχε τοτε αρα αποκλειεται να ναι η μαμα του Σπυρου γιατι απλα θα την αναγνωριζαν.

Σωστα.Αλλωστε η μαμα του Σπυρου ονομαζοταν Δημητρα Δελογλου οπως προκυπτει απο τη λιστα των θυματων του αεροπορικου δυστυχηματος...

 

 

Η Αμαλλια ειναι η Νικη νομιζω, που σκοτωθηκε στο αεροπορικο δυστυχημα.

Κατα 99% ειναι ετσι οπως το λες.Και εγω αυτο πιστευω.

Aπλα το μονο που μενει να αποδειχθει ειναι η σχεση της με εκεινα τα τεσσερα ατομα που πηγε να βγαλει φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά και άναψε πάλι η συζήτηση για την Αμαλία; Επανάληψη δεν είχε σήμερα; :lol: :lol:

 

Το ενδεχόμενο να είναι καλικάντζαρος το έχετε σκεφτεί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...