Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χθεσινό επεισόδιο πιστεύω οτι ήταν πολύ ωραίο αλλα οχι απο τα καλυτερα...

ηταν "φτωχο" απο αποψη αστειων αλλα αυτο με τη σπυριδουλα στο νεκροτομειο και η νταλια με τον βατηρα ηταν πετυχημενα..

το χθεσινο μου αρεσε παρα πολυ λογω της πλοκης περισσοτερο και της αγωνιας...

φανταστειτε τι εχει να γινει στο επομενο που θα αρχισει το κυριως σχεδιο για την αποδραση..;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελα μου ντε... Τι νόημα θα είχε να ήταν 5-6 λεπτά το επεισόδιο. :worry: Να έκοβε δηλαδή τις κωμικές σκηνές και να άφηνε μόνο την πλοκή; :wacko: Να τελείωνε όλη η σειρά σε ένα-δυο επεισόδια; :blink:

 

Ποσες ηταν αραγε οι κωμικες (μη χ....) σκηνες σε αυτο και σε ολα τα επισοδεια?

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω,έγινε τέτοια προετοιμασία για την διάσωση της Ζουμπουλίας που ελπίζω να μας δικαιώσει το έξυπνο σενάριο του Κ. την επόμενη βδομάδα:) .Το επεισόδιο ήταν γαμάτο:D .Εντάξει δεν λέω,τον τελευταίο καιρό οι εξελίξεις δεν είναι ρεγδαίες όπως στα πρώτα:confused: ,αλλά ρε παιδιά μην ξεχνάμε οτι είναι σειρά δεν είναι ταινία 90λεπτη.Πάντως λογικά,με αυτά που έγιναν χθές, πρέπει να έχουν σκεφτει ένα πολύπλοκο σχέδιο.Ρε παιδιά εγώ γράφω τα επεισόδια στο video.Πάγωσα την εικόνα στο σημείο που η Ζούμπι διαβάζει τις οδηγίες αλλά το μόνο που κατάφερα να βγάλω είναι οι δύο πρώτες γραμες.Εσείς που κατεβάζετε τα επεισόδια στα pc, γιατί δεν ρίχνετε μια ματιά στις οδηγίες(αφού έχετε καλύτερη ανάλυση)για να μάθουμε επιτέλους τι πρόκειτε να κάνουν;Όλα τα λεφτά ήταν η Θεοπούλα,που έσερνε τον Φώτη απο δω και απο κει.Ο Βατίρας και η Ντάλια. Και τέλος τα παρατσούκλια που ήταν πολύ πετυχημένα:blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

οταν μπηκε ο φωτης που τον ετρεχε σαν τρελο η θεοπουλα αντι να πει το ψευδονυμο του ειπε χεντρικσεν
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ηταν αραγε οι κωμικες (μη χ....) σκηνες σε αυτο και σε ολα τα επισοδεια?
Αφού δεν βλέπεις κωμικές σκηνές σε αυτή τη σειρά :wacko:, τότε τι σκ___ την βλέπεις; :rolleyes: Για την πλοκή της; :fool: Δεν έχουν σταματήσει οι υπόλοιποι να γράφουν σκηνές που γελάνε. Αν τα γούστα σου είναι τόσο επιλεκτικά παράτα την σειρά ρε παιδί μου να ησυχάσεις.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν βλέπεις κωμικές σκηνές σε αυτή τη σειρά :wacko:, τότε τι σκ___ την βλέπεις; :rolleyes: Για την πλοκή της; :fool: Δεν έχουν σταματήσει οι υπόλοιποι να γράφουν σκηνές που γελάνε. Αν τα γούστα σου είναι τόσο επιλεκτικά παράτα την σειρά ρε παιδί μου να ησυχάσεις.

 

 

Καλα δεν νομιζω οτι ειμαι και ο μονος που λεει οτι δεν του αρεσουν τα "αστεια" τους, λιγο scroll κανε :rolleyes:

 

Το μηνυματακι σου θα το κανω quote σε λιγο καιρο που θα σταματησει να προβαλεται, γιατι το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει μελλον:happy:

 

Οσο για τις κωμικες σκηνες ζητημα σε 2 να "εσκασα" ενα χαμογελο. Τωρα αν εσυ με αυτα τα αστεια χτυπιεσαι στο πατωμα (που δεν το πιστευω) ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ το μόνο που κατάφερα να καταλάβω απο το σημείωμα που εδώθη είναι ότι

 

 

Τους γράφει να περιμένουνε στο δωμάτιο μέχρι να περάσει η επιτροπή των γιατρών

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια από το σήριαλ πάντως το χθεσινό ήταν κορυφαίο. 1 στους 2 Έλληνες χθες έβλεπε στο "Παρα πέντε" όπως έμαθα. Μπράβο, το αξίζουν όλοι οι πρωταγωνιστές!(και το MEGA βέβαια)
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν νομιζω οτι ειμαι και ο μονος που λεει οτι δεν του αρεσουν τα "αστεια" τους, λιγο scroll κανε :rolleyes:

 

Ε τότε ,ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί το παρακολουθείς και γιατί συμμετέχεις στη συζήτηση...Τι να πω...

 

Το μηνυματακι σου θα το κανω quote σε λιγο καιρο που θα σταματησει να προβαλεται, γιατι το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει μελλον:happy:

 

Sorry, τώρα, αλλά τι μ......ς λες;;; Το να κρίνεις αν μια σειρά είναι καλή από άποψη σεναρίου, ηθοποιών, σκηνοθεσίας το καταλαβαίνω... Αλλά τώρα θα αμφισβητήσεις και τα νούμερα της AGB;;; Έλεος πια με τους φωστήρες σε αυτό το thread... Και μην μου πεις τις χαζομάρες που ακούγονται περι "διεφθαρμένης" AGB, γιατί ακόμα και έτσι να είναι οι διαφημιστές αυτήν παρακολουθούν και τα κανάλια ανάλογα αποφασίζουν αν κάτι κόβεται ή όχι!!!

 

Οσο για τις κωμικες σκηνες ζητημα σε 2 να "εσκασα" ενα χαμογελο. Τωρα αν εσυ με αυτα τα αστεια χτυπιεσαι στο πατωμα (που δεν το πιστευω) ...

 

Και πάλι, για μία ακόμα φορά... ΤΟΤΕ Γ Ι Α Τ Ι ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ;;; :blink:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια από το σήριαλ πάντως το χθεσινό ήταν κορυφαίο. 1 στους 2 Έλληνες χθες έβλεπε στο "Παρα πέντε" όπως έμαθα. Μπράβο, το αξίζουν όλοι οι πρωταγωνιστές!(και το MEGA βέβαια)

 

Όντως έσπασε κάθε προηγούμενο το χθεσινό επεισόδιο και πρέπει να έχει κάνει και ρεκόρ τηλεθέασης στη κατηγορία κωμικής σειράς τουλάχιστον, αν δε κάνω λάθος μόνο οι ψύθιροι καρδιάς έχουν φτάσει περίπου στο 32% στο τελευταίο επεισόδιο. Που πιο πάνω θα φτάσει πια;;;

1.ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ............27,4 (50,5)

2 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ.......22,1 (44,4)

3 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ...............11,5 (30,8)

4 SAFE SEX......................10,9 (26,7)

5 ΕΡΩΤΑΣ........................10,3 (27,6)

6 ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.9,8 (19,2)

 

Και αφήστε αυτούς που δεν αρέσκονται στο χιούμορ της σειράς να κλείσουν τις τηλεοράσεις για να μη δίνουν σικέ νούμερα, άλλωστε η σειρά δεν έχει μέλλον :p (αυτή η ατάκα πρέπει γράψει ιστορία!!)

 

ΥΓ: Για σύγκριση ο αγώνας μεταξύ Γαλλίας-Ελλάδας έκανε 27,1%, το ΒΒ1 ο τελικός 25,7% και το FS final 25,3%

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει ας μου στείλει pm να του στείλω φωτό του σημειώματος μήπως καταλάβει περισσότερα. ήδη εγώ κατάλαβα αρκετά (δεν τα γράφω επειδή μπορεί να τα υποθέτω λάθος).
Link to comment
Share on other sites

οταν μπηκε ο φωτης που τον ετρεχε σαν τρελο η θεοπουλα αντι να πει το ψευδονυμο του ειπε χεντρικσεν

Οχι,ο Σπυρος το ειπε,οταν ηταν με τη γιαγια του στη θεση 1!!

Καλα,θεικη ατακα!!

Αλλα το καλυτερο ηταν οταν η Θεοπουλα πηγε το Φωτη στο νεκροτομειο!!Χαχαχα...ειχα λυθει κατω απο τα γελια!!!Χαχαχα:lol: :lol:

 

Γενικα,ποτε δε γελουσα με τις κωμικες σειρες στην τηλεοραση...αντε καμια φορα με τους 2 ξενους και τη Φλωρα!!Αλλα ο Καπουτζιδης ειναι ΘΕΟΣ!!Πραγματικα πανεξυπνες ατακες..!!!:p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε ,ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί το παρακολουθείς και γιατί συμμετέχεις στη συζήτηση...Τι να πω...

 

 

 

Sorry, τώρα, αλλά τι μ......ς λες;;; Το να κρίνεις αν μια σειρά είναι καλή από άποψη σεναρίου, ηθοποιών, σκηνοθεσίας το καταλαβαίνω... Αλλά τώρα θα αμφισβητήσεις και τα νούμερα της AGB;;; Έλεος πια με τους φωστήρες σε αυτό το thread... Και μην μου πεις τις χαζομάρες που ακούγονται περι "διεφθαρμένης" AGB, γιατί ακόμα και έτσι να είναι οι διαφημιστές αυτήν παρακολουθούν και τα κανάλια ανάλογα αποφασίζουν αν κάτι κόβεται ή όχι!!!

 

 

 

Και πάλι, για μία ακόμα φορά... ΤΟΤΕ Γ Ι Α Τ Ι ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ;;; :blink:

 

 

Καταρχην ηρεμησε και ασε τα ...επιχειρηματα (:lol: ) στην ακρη, εκτος εαν εχεις καποιο συμφερον και τα λες αυτα τοτε πασο :rolleyes:

 

Δεν αμφισβητησα κανενα νουμερο της AGB, εαν το ειπα καπου be my guest :rolleyes:

 

Γιατι λεω οτι δεν θα τραβηξει πολυ? Μα ειναι προφανες οτι ολα ειναι τραβηγμενα απο τα μαλια για να βγει ενα επισοδειο, και επισης ,οπως εχουν δηλωσει και οι πρωταγωνιστες, ολα τα γυρισματα γινονται τη προηγουμενη εβδομαδα απο αυτη της προβολης, δηλαδη ζητημα να εχει 1-2 επισοδεια καβατζα ο σεναριογραφος (το εχει πει και αυτο νομιζω). Εγω πιστευω οτι δεν θα τραβηξει μεχρι το τελος της σεζον, οχι επειδη δεν το βλεπει ο κοσμος (καθε αλλο οπως φαινεται) αλλα γιατι ολα βγαινουν με το ζορι κατα τη γνωμη μου.

 

 

Για να εχεις μια γνωμη για μια σειρα δεν πρεπει να δεις 2-3 επισοδεια τουλαχιστον? Ε ειδα αυτο, το προηγουμενο, και ενα πιο παλιο και...αποειδα!!

 

Τωρα αν νομιζεις οτι μπορει να φτασει εστω στο ελαχιστο τα παλια σηριαλ του Ρωμα ή το καφε της χαρας (μεχρι περσι γιατι φετος ειναι λιγο...) ή ακομα τους 2 ξενους, απαραδεκτους ,δογκανο κλπ κλπ εγω δεν εχω κατι αλλο να πω!!

Link to comment
Share on other sites

h alh8eia einai pos otan blepeis ena epeisodio araia kai pou sou fainetai polu kalh h seira..

ego omos pou eida perissotera epeisodia mazemena h alh8eia einai pos htan ligo kourastiko...

dokimaste na deite 3 epeisodia mazi px,to ena meta to allo kai 8a katalabete

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις μια γνωμη για μια σειρα δεν πρεπει να δεις 2-3 επισοδεια τουλαχιστον? Ε ειδα αυτο, το προηγουμενο, και ενα πιο παλιο και...αποειδα!!

 

Τωρα αν νομιζεις οτι μπορει να φτασει εστω στο ελαχιστο τα παλια σηριαλ του Ρωμα ή το καφε της χαρας (μεχρι περσι γιατι φετος ειναι λιγο...) ή ακομα τους 2 ξενους, απαραδεκτους ,δογκανο κλπ κλπ εγω δεν εχω κατι αλλο να πω!!

 

Δεν θα σχολιάσω την ποιότητα των σίριαλ του Ρώμα (την ποιά;;:lol: :lol: :lol: :lol: ). Έχουν γέλιο μεν δε λέω... αλλά να στο θέσω αλλιώς: Και το Jackass έχει φάση αλλά δεν θα του δώσουμε και oscar!!

 

Όσο για 2 Ξένους, Απαράδεκτους (όχι ΔΟΓΚΑΝΟ με χάλασες :D ), Τι Ψυχή Θα Παραδώσεις Μωρη;, Στάβλοι Εριέττας Ζαΐμη τότε με βρίσκεις σύμφωνο!

 

Και ναι, πιστεύω πως στο είδος της (σουρρεαλιστική κωμωδία) είναι από τις καλύτερες...

 

Εξ άλλου εγώ πουθενά δεν έχω γράψει οτι ο Καπουτζίδης είναι...ο σύγχρονος Αριστοφάνης (sic!).

 

Απλά δεν μπορώ να μην θαυμάσω μια πολύ όμορφη από όλες τις απόψεις σειρά, μέσα στα τόσα σκουπίδια που μας βομβαρδίζουν κάθε μέρα (πχ. Αταίριαστοι, Όλα Του Γάμου Δύσκολα, Έρωτας Με Επιδότηση ΟΓΑ και φυσικά τα ανεκδιήγητα Κρυφά Μονοπάτια,Επαφή και Της Αγάπης Μαχαιριά:angry: :hypno: :protest: )

 

 

Τώρα,βέβαια, εσύ ακόμα δεν έχεις απάντήσει για ποιό λόγο βλέπεις, γράφεις και ασχολείσαι γενικά με μια σειρά που δεν σου αρέσει, δεν σε κάνει να γελάς, δεν την παρακολουθείς και τη θεωρείς "τελειωμένη"...

 

Και όσο εγώ δεν έχω κανένα συμφέρον να την "υπερσπίζομαι" έτσι και εσύ φαντάζομαι δεν έχεις κανένα συμφέρον να την "πολεμάς" και μάλιστα σε ένα thread που ανοίχτηκε και διατηρείται από fans της σειράς!

 

Εκτός και αν κάνω λάθος και έχεις κάι έχεις κάποιο συμφέρον....:X :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

h alh8eia einai pos otan blepeis ena epeisodio araia kai pou sou fainetai polu kalh h seira..

ego omos pou eida perissotera epeisodia mazemena h alh8eia einai pos htan ligo kourastiko...

dokimaste na deite 3 epeisodia mazi px,to ena meta to allo kai 8a katalabete

Οι σειρές δεν φτιάχνονται για να βλέπονται σερί. Ακόμη και τον Frasier που λατρεύω δεν μπορώ να τον δω σε τρία συνεχόμενα. Έχουν λόγο οι σειρές που είναι εβδομαδιαίες.

Τωρα αν νομιζεις οτι μπορει να φτασει εστω στο ελαχιστο τα παλια σηριαλ του Ρωμα ή το καφε της χαρας (μεχρι περσι γιατι φετος ειναι λιγο...) ή ακομα τους 2 ξενους, απαραδεκτους ,δογκανο κλπ κλπ εγω δεν εχω κατι αλλο να πω!!

Δεν ξέρω πώς κρίνεις τις σειρές. Αν τις κρίνεις βάσει γούστου τότε περί ορέξεως....Κανεις δεν μπορεί να πει τίποτε σε κανέναν. πχ Σε μένα άρεσαν τα "Εγκλήματα" και το "Είσαι το ταίρι μου". Το Καφέ του Ρώμα δεν μου αρέσει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει αποδοχή σε πολλούς ανθρώπους. Δεν θα πω λοιπόν ότι είναι μπούρδα, όπως εσύ που μηδενίζεις κάτι που απλά δεν σου αρέσει.

 

Αν κρίνεις τη σειρά με αντικειμενικά κριτήρια (η AGB δεν είναι τέτοιο) τότε θα πρέπει να αναγνωρίσεις ότι το σενάριο είναι πανέξυπνο και η ιστορία ενδιαφέρουσα. Τα ασφυκτικά χρονικά πλαίσια είναι κοινός τόπος στην ελληνική TV. Δεν μπορείς να λες ότι δεν έχει μέλλον επειδή γυρίζονται τα επεισόδια δέκα μέρες πριν την προβολή.

 

Η φράση σου "είναι σίγουρο ότι δεν έχει μέλλον" είναι αυθαίρετη. Επειδή δεν σου αρέσει εσένα δηλαδή; Γνωρίζω πολύ καλά ότι ως και σήμερα το κανάλι δεν έχει σκοπό να τη συνεχίσει σε επόμενη σεζόν όπως δεν συνέχισε πχ το Εισαι το ταίρι μου, όπως δεν συνέχισε και τους (κορυφαίους) Απαράδεκτους. Εσύ πάλι λες ότι θα κοπεί πριν την ώρα της οπότε θα περιμένω τη δικαίωσή σου (μάταια μάλλον).

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις μια γνωμη για μια σειρα δεν πρεπει να δεις 2-3 επισοδεια τουλαχιστον? Ε ειδα αυτο, το προηγουμενο, και ενα πιο παλιο και...αποειδα!!
Ελπίζω να μην μπεις πάλι στο... βασανιστήριο να δεις άλλα επεισόδια έτσι; Αφού δεν είναι του... γούστου σου.

Τωρα αν νομιζεις οτι μπορει να φτασει εστω στο ελαχιστο τα παλια σηριαλ του Ρωμα ή το καφε της χαρας (μεχρι περσι γιατι φετος ειναι λιγο...) ή ακομα τους 2 ξενους, απαραδεκτους ,δογκανο κλπ κλπ εγω δεν εχω κατι αλλο να πω!!
Να φτάσει τα σήριαλ του Ρώμα; Από πια άποψη; Ποιότητας ή γέλιου; :lol: :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλό ήταν αλλά όπως και στο προηγούμενο έιχα την αίσθηση ότι το τραβάει απο τα μαλλιά για να το καθυστερήσει όσο περισσότερο μπορεί όχι όπως στην αρχή που όλα κυλούσαν γρήγορα...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν βρίσκω τραγική διαφορά στους ρυθμούς. Ισως στην αρχή τα πράγματα μπορούσαν να εξελλιχθούν πιο γρήγορα (ή φαινόντουσαν να εξελίσσονται γρηγορότερα) γιατι καλοι και κακοί δρούσαν "ανεξάρτητα" ο ένας απο τους αλλούς. Αλλά πλέον όλοι(?) "γνωρίζονται" μεταξύ τους και δρουν με συνεχόμενες αλληλεπιδράσεις. Ασε που προφανώς έχουν δυσκολέψει και τα πράγματα και "βιαστικές" κινήσεις απο κάθε πλευρά θα οδηγούσαν σε τραγικά λάθη. Nop. Οι ρυθμοί είναι απόλυτα δικαιολογημένοι...

 

Επίσης άσχετα αν ο Kαπουτζίδης έχει κάποιο ολοκληρωμένο σχέδιο ή όχι, ήδη έχει κάποιο στόχο (να εξελιχθούν τα πράγματα μέχρι τουλάχιστο τη σκηνή με το τρένο που βλέπουμε στην αρχη -σε ένα είδος εγκυβωτισμού). Ε, δε νομίζω να τελειώνει εκεί η σειρά βέβαια...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

akousa pos h amalia einai aggelos pou tha tous boeithaei se oti xreiastoun mallon apo mixanhs theos tha elega

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω την ποιότητα των σίριαλ του Ρώμα (την ποιά;;:lol: :lol: :lol: :lol: ). Έχουν γέλιο μεν δε λέω... αλλά να στο θέσω αλλιώς: Και το Jackass έχει φάση αλλά δεν θα του δώσουμε και oscar!!

 

Ανεφερα εγω τη λεξη "ποιοτητα"? Γιατι μου βαζεις λογια που δεν εχω πει? :confused: Για κωμωδιες μιλαμε, για το γελιο θα τις κρινουμε, και δυστυχως για εσενα η συγκεκριμενη σειρα δεν εχει τοσο γελιο οσο αλλες, ομως εχει πολυ καλη πλοκη, σε κραταει σε αγωνια οποτε σε συνδιασμο με το μετριο χιουμορ τη βλεπει ο κοσμος.

 

Οσο το γιατι τη βλεπω, σου απαντησα πιο πριν. 3 επισοδεια εχω δει γιατι ακουγα ολους να λενε για αυτο το "παρα 5", πιστεψε με δεν θα γινω φανατικος θεατης, ουτε θα μου απαγορευσεις εσυ να λεω τη γνωμη μου για το σηριαλ. Το θεμα δεν υπαρχει για τους φαν της σειρας αλλα για να σχολιαζουμε τη σειρα. Αν ηταν ετσι ολα τα θεματα σε αυτο το φορουμ θα ειχαν σαν θεμα το τελειο κινητο, το τελειο δικτυο κ.ο.κ.

 

Δεν ξέρω πώς κρίνεις τις σειρές. Αν τις κρίνεις βάσει γούστου τότε περί ορέξεως....Κανεις δεν μπορεί να πει τίποτε σε κανέναν. πχ Σε μένα άρεσαν τα "Εγκλήματα" και το "Είσαι το ταίρι μου". Το Καφέ του Ρώμα δεν μου αρέσει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει αποδοχή σε πολλούς ανθρώπους. Δεν θα πω λοιπόν ότι είναι μπούρδα, όπως εσύ που μηδενίζεις κάτι που απλά δεν σου αρέσει.

 

Αν κρίνεις τη σειρά με αντικειμενικά κριτήρια (η AGB δεν είναι τέτοιο) τότε θα πρέπει να αναγνωρίσεις ότι το σενάριο είναι πανέξυπνο και η ιστορία ενδιαφέρουσα. Τα ασφυκτικά χρονικά πλαίσια είναι κοινός τόπος στην ελληνική TV. Δεν μπορείς να λες ότι δεν έχει μέλλον επειδή γυρίζονται τα επεισόδια δέκα μέρες πριν την προβολή.

 

Η φράση σου "είναι σίγουρο ότι δεν έχει μέλλον" είναι αυθαίρετη. Επειδή δεν σου αρέσει εσένα δηλαδή; Γνωρίζω πολύ καλά ότι ως και σήμερα το κανάλι δεν έχει σκοπό να τη συνεχίσει σε επόμενη σεζόν όπως δεν συνέχισε πχ το Εισαι το ταίρι μου, όπως δεν συνέχισε και τους (κορυφαίους) Απαράδεκτους. Εσύ πάλι λες ότι θα κοπεί πριν την ώρα της οπότε θα περιμένω τη δικαίωσή σου (μάταια μάλλον).

 

Οπως ειπα πιο πανω τις σειρες που ειναι κωμωδιες τις κρινουμε συνηθως με βαση το γελιο που μας προσφερουν. Ε οπως και να το κανουμε δεν φτανει καμια απο τις σειρες που αναφερα.

 

Εαν δεις κανα δυο σελιδες πριν θα δεις οτι και εγω λεω οτι σε αυτη τη σειρα το μονο που μου αρεσει ειναι η πλοκη της που σιγουρα σε κρατα σε αγωνια αν και το παρατραβαει λιγο το θεμα, οποτε σχετικα με το σεναριο με βρισκεις συμφωνο.

 

Για τα χρονικα πλαισια της ελληνικης τηλεορασης τωρα, μηπως ξερεις καποιο σηριαλ να γυριζεται το επομενο επισοδειο λιγες ημερες πριν? Εγω πραγματικα δεν θυμαμαι κανενα, και αυτο κατι διχνει για μενα. Οχι απαραιτητα οτι δεν θα τραβηξει πολυ, αλλα σιγουρα μου διχνει την αιτια του "τραβηγματος" των επισοδειων, ή αλλιως δειχνουμε κατι σε 25 λεπτα ενω μπορουμε να το παρουσιασουμε σε 5.

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρονικα πλαισια της ελληνικης τηλεορασης τωρα, μηπως ξερεις καποιο σηριαλ να γυριζεται το επομενο επισοδειο λιγες ημερες πριν? Εγω πραγματικα δεν θυμαμαι κανενα...

Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί ελληνική τηλεόραση. Με την εξαίρεση των πολυδάπανων παραγωγών (τύπου μάγισσες σμύρνης και παρόμοια, ειδικά εποχής) όλες οι άλλες γυρίζονται κυριολεκτικά με την ψυχή στο στόμα. Κυρίως επειδη δεν υπάρχει χρόνος για "ραφινάρισμα" του σεναρίου, επειδή πάντα γίνονται αλλαγες της τελευταίας στιγμής, επειδή λόγω της ελληνικής αγοράς οι ηθοποιοί κάνουν γυρίσματα παράλληλα με θέατρα, εξώφυλλα, συνεντεύξεις, πρωινάδικα κλπ κλπ.

 

Συνεπώς μην λες "εγώ δεν θυμαμαι κανένα". Δεν είναι κάτι που ανακοινώνεται.

 

Τέλος, για να μην είμαστε απόλυτοι, το χθεσινό επεισόδιο γυρίστηκε πολύ πριν το προηγούμενο του (εκείνο με τα χιόνια). Μια φίλη δουλεύει στο Ιασώ General και μου έλεγε για τα γυρίσματα.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...