Jump to content

Εργασία από το σπίτι


Cosm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δίκιο ο Paris. Το MLM είναι ένα πολύ καλό εργαλείο marketing, που στο 99% των περιπτώσεων όμως εφαρμόζεται εντελώς λάθος :( σχετικά: http://www.geocities.com/apatesgr/

 

Στο θέμα όμως τώρα... εξ όσων γνωρίζω, δουλείες όπως αυτές που ζήτησε o Cosm μπορείς να βρεις μόνο μέσω γνωστών/κονέ στον online και offline κόσμο ;)

1 δις ανθρωποι μπάινουν στο net, ο κλάδος πλέον είναι πολύ ανταγωνιστικός... ;)

 

Αν είστε καλοί στην δουλειά σας όμως, ίσως μπορείτε να αρχίσετε να στέλνετε βιογραφικά σε εταιρίες web design, web hosting ή ότι άλλο στο οποίο νιώθετε ότι είστε καλοί...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.globaltestmarket.com

 

 

Θα ήθελα να μου πειτε τη γνωμη σας γιαυτο το σιτε οποιος το γνωριζει καθως και τις εμπειριες του απ αυτο.αξιζει η ειναι κι αυτο απατη?

να περιγραψω με λιγα λογια για οσους δε ξερουν καθως και γω μολις χθες το ανακαλυψα. ειναι απο οτι λει ενα σιτε που σου στελνει να συμπληρωσεις φορμες απο διαφορες ερευνες που κανουν παγκοσμιες εταιριες και κερδιζεις λεφτα.

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Απατη balloo μην την ψαχνεις...

 

Οπου ακουτε "πολλα λεφτα χωρις κοπο" κλπ, μεινετε μακρια. Αυτα τα ατομα που τα πλασαρουν θελουν ξυλο και φυλακη. Το να παιζεις με την ελπιδα για δουλεια που εχει ο ανεργος, ειναι αισχρο πραγμα. Σε ολα τα σοβαρα κρατη του δυτικου κοσμου, αυτοι οι απατεωνισκοι διωκονται ποινικα. Το Ελλαδισταν κοιμαται ακομα τον υπνο του δικαιου και τους αφηνει να δρουν ανεξελεγκτα. Και βεβαια αυτος που την πληρωνει ειναι ο κοσμακης... (αυτοι που την πατανε και τους πιστευουν δηλαδη...) :(

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίσατε ένα χαρτί που είχαμε βρεί πρίν 2-3 χρόνια και έλεγε κάτι:

Θέλετε να έχετε υψηλές αποδοχές; Να γνωρίσετε κόσμο; Να δουλεύετε λιγότερο; (και το καλύτερο)Να αφήσετε κάτι πίσω σας;

Και παρέπεμπε σε ιστοσελίδα που συμπλήρωνες μια φόρμα. Απάτη.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απάτη δεν είναι εγω έχω αρχίσει την ασπούμε αυτή δουλειά η ποιότητα των προιόντων είναι πολύ καλή εγώ δεν έχω σκοπό τόσο να βγάλω λευτά, αλλά πήρα κάποια προιόντα σαμπουάν ασπούμε που είχα σκασει περιουσίες σε φαρμακεία και δεν έκανα τίποτα τωρα το κεφάλι μου δεν έχει ερεθισμούς τίποτα απολύτως, κι εγω πίστευα οτι είναι απάτι αλλα δεν ειναι παίδες γνώμι μου απλά κάνεις μια προώθηση προιόντων νόμιμα και που έχει τη δυνατότητα ο αγοραστής να σου τα επιστρέψει σε 15 μέρες και να πάρεις τα λευτάκια σου πίσω, που είναι η απάτη κατ εσας πείτε οτι δίνεται 100 ευρο σε προιόντα και είναι όντως καλά και σας δίνεται η δυνατότητα να το πείτε και σε κάποιους άλλους πάντως εγω που δοκίμασα εστω και αν έχασα κατ εσας 100 ευρο σίγουρα βρήκα ένα προιόν που αντιμετώπισε το μακροχρόνιο προβλημά μου και είμαι ευχαριστημένος μην ξεχνάτε οτι και στα μαγαζιά που πάμε τα ποιο πολλά προιόντα είναι ένα 0 και εκεί λευτά πετάμε απλά επειδή βλέπουμε στην τηλεώραση οτι μας πλασάρουν αυτά απο μένα που δεν συμφωνείτε σίγουρα απλά ψάχτε το παιδιά και φυσικά μη δίνεται λευτά για μόνο χαρτιά και καταλόγους εκεί σίγουρα είναι απάτη

 

Αυτο που γραφεις ειναι ασχετο με τις <<πυραμιδες>> εκτος και αν το πηρες απο κατι αναλογο συν οτι παραπληροφορεις σχετικα με φαρμακευτικα-ιατρικα σκευασματα ενω δεν εισαι του επαγγελματος..οποτε θα σε ρωτησω τα εξης επειδη ειμαι ιατρος:

1.Πες μου τη διαγνωση που εκανε ο συναδελφος δερματολογος στη περιπτωση σου

2.Ποια θεραπεια σου συστησε

3.Τι πηρες απο το φαρμακειο(λογικα τη θεραπεια,αλλα ποιος ξερει..)

4.Ποια ειναι η δραστικη ουσια του σκευασματος που πηρες απο τους αλμπανηδες

5.Πες μου αν ειναι εγκεκριμενο απο τον ΕΟΦ και τον αριθμο του(φυσικα τιποτα δεν θα εχει απο αυτα..)

6.(σε συνεχεια του 5) Τελος πες μου απο που το πηρες για να κανω εγω καταγγελια

Link to comment
Share on other sites

ίσως ξεφευγω απο το θεμα αλλα για να μην ανοιγω καινουριο 8α8ελα να με βοη8ισετε σε κατι .επειδη σκοπευω να μετακομισω μονhμα απο επαρχεια α8ηνα για δουλεια kai πτυχια καταρτισης δεν εχω .που 8α μπορουσε κανεις να βρει δουλεια ευκολα με καλα λεφτα να βγαινει και το νοικι .οποιος γνωριζει ας απαντησει με προσωπικο μυνημα γιατι δε 8ελω να αλλαζω και το περιεχομενο του αρχικου θεματος.

 

 

 

thanks

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά διάφορες διατροφικές/φαρμακευτικές πυραμίδες... εγώ θα κάνω μια ερώτηση.

Τα προϊόντα τους πωλούνται στα καταστήματα ??? Αν όχι... ΓΙΑΤΙ ??? Δε θέλουν έσοδα η μήπως γιατί έχουν κάποια αμερικάνικη/ουγκάντας έγκριση (δεν έχει σημασία το κράτος - εκτός Ε.Ε. σας τυπώνω κι εγώ από όποιο κράτος θέλετε... ) αλλά ΔΕΝ έχουν από τον ΕΟΦ ??? Λέω μήπως ??? Μήπως είναι παράνομα εδώ ??? Για επιπτώσεις δεν ξέρω, αλλά για να μην πάρουν έγκριση, κάποιοι κάτι θα ξέρουν...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά διάφορες διατροφικές/φαρμακευτικές πυραμίδες... εγώ θα κάνω μια ερώτηση.

Τα προϊόντα τους πωλούνται στα καταστήματα ??? Αν όχι... ΓΙΑΤΙ ??? Δε θέλουν έσοδα η μήπως γιατί έχουν κάποια αμερικάνικη/ουγκάντας έγκριση (δεν έχει σημασία το κράτος - εκτός Ε.Ε. σας τυπώνω κι εγώ από όποιο κράτος θέλετε... ) αλλά ΔΕΝ έχουν από τον ΕΟΦ ??? Λέω μήπως ??? Μήπως είναι παράνομα εδώ ??? Για επιπτώσεις δεν ξέρω, αλλά για να μην πάρουν έγκριση, κάποιοι κάτι θα ξέρουν...

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου..φυσικα και δε πωλουνται στα καταστηματα..για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχουν εγκριση απο πουθενα!

Εκεινο ομως που με φτανει στα ορια μου οταν αυτοι οι αλμπανηδες λενε..φαρμακευτικο προιον..θεραπευει!Αφου ειστε παντογνωστες βρε αλμπανηδες και εχετε βρει τις θεραπειες για τα παντα,γιατι δεν τα δινετε στον ΕΟΦ προς εγκριση,να σας εχουν ολοι σαν θεους και να πλουτισετε;

Η απαντηση ειναι απλη..ειστε ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

http://www.getpaidforum.gr

ένας διαδικτυακός τόπος που έχει απόλυτη σχέση με το topic :)

 

p.s. καμία σχέση με MLM

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μιας και το θέμα είναι δουλειά από το σπίτι, να σας πω την περίπτωση συγγενικού μου προσώπου...

Σπούδασε μετάφραση, στην Ελλάδα οι μεταφραστές (αν βρουν δουλειά) παίρνουν πολύ λίγα και το 20% το δίνουν στην εφορία.

Βρήκε λοιπόν πελάτες μέσω ιντερνετ, μεταφραστικά γραφεία ακόμα και στην άλλη άκρη του κόσμου και μεταφράζει γι' αυτούς, κόβοντας απλά αποδείξεις ως ελευθερος επαγγελματίας.

Κάθεται στο σπιτάκι της στον υπολογιστή, της στέλνουν τις δουλειές μέσω μαιλ, τα στέλνει μεταφρασμένα μέσω μαιλ, και να η καταθεση στο λογαριασμό της.

Μιλάμε ασχολείται γύρω στις 5-6 ώρες την ημέρα και βγάζει 1500 Ευρώ το μήνα! Αφού δούλευε καθηγήτρια σε φροντιστήριο ξένων γλωσσών και τα παράτησε.

Βέβαια πρέπει να έχεις τις ανάλογες σπουδές γιατί της ζητούσαν πάντα πτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Πιστευετε στις σελίδες που προσφέρουν εργασία απο το σπιτι με μερική ή ολική απασχόλιση και γιατί να ζητανε τα προσωπικά μας δεδομένα άραγε?
[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές είναι απατεωνιές. Το έχω ψάξει διεξοδικά και καμία δεν είναι πραγματική δουλειά.

Ζαχλωρίτικα

Olympic Games 2016

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά θα βγάλεις λεφτά μόνο αν είσαι καλός πωλητής, αν γουστάρεις δλδ να πουλάς σαμπουάν και ψευτοβιταμίνες και να στρατολογείς νέα μέλη-πωλητές. Αλλά αν είσαι τόσο καλός πωλητής, υπάρχουν κι άλλες δουλειές ως πωλητής (πχ ασφαλιστής) που μπορείς να βγάλεις πολλά περισσότερα. Οπότε όπως και να χει δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι γνωστές εταιρίες <<πυραμίδα>>.Βλέπε oriflame,lr,amway κλπ...Ίδια φιλοσοφία...Σε μερικούσ πάντως κάθεται!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχετε ακούσει για το PowerBar Club? Ελέξτετο είναι ένας τρόπος για να βγάλετε χρήματα. Δεν είναι πυραμίδα δεν χρειάζετε να έχεις ιστοσελίδα, δεν χρειάζετε να πουλήσεις τίποτα δεν είναι MLM

 

Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε μου emal να σας ενημερωσω η μέσω skype sampara_2008. Πάντω να ξέρετε ότι γίνεται χαμός στα ξένα φόρουμ με αφτό. Ξέχασα να σας πω ότι είναι εντελώς ΔΩΡΕΑΝ!

Link to comment
Share on other sites

κλασικο paid to view ads. και για να κάνεις σοβαρά χρήματα πρέπει να φτιάξεις mlm. κλασικά. πιο κλασικά, δεν γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

κλασικο paid to view ads. και για να κάνεις σοβαρά χρήματα πρέπει να φτιάξεις mlm. κλασικά. πιο κλασικά, δεν γίνεται!

Το PowerBar Club δεν είναι MLM γιατί για το MLM πληρώνεις. Το pOwerBar Club είναι εντελώς δωρεάν για μιά ζωή. Επειδή την έχω ψάξει την δουλειά και έχω γραφτεί σε ένα σύστημα MLM στην αρχή για 15μέρες ήταν δωρεάν μέχρι να βγεί live και μετα το trial period πρέπει να πληρώνω γύρω στα $30 τον μήνα. Και πρέπει να βρώ πρώτα 2 άτομα να γράψω. Το PowerBar Club είναι διαφορετική ιστορία όπως σας είπα είναι εντελώς δωρεάν. Παιδιά επειδή έχω πολλές πληροφορίες για το PowerBar Club αλλά δεν πρόλαβα ακόμα να τις γράψω δειτε το blog και θα το ενημερώνω κάθε μέρα. θα σας πω γιατί δεν είναι απάτη πως πληρώνεστε πότε θα βγει live κ.τ.λ

http://greekpowerbarclub.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

κριμα δεν ειναι να ψαχνεις για ατομα απο αυτο το φορουμ ?? δευτερο μυνημα και αρχιζεις να πετας λινκ ...anyway , δημοκρατια εχουμε ..:)
Link to comment
Share on other sites

Το PowerBar Club δεν είναι MLM γιατί για το MLM πληρώνεις. Το pOwerBar Club είναι εντελώς δωρεάν για μιά ζωή. Επειδή την έχω ψάξει την δουλειά και έχω γραφτεί σε ένα σύστημα MLM στην αρχή για 15μέρες ήταν δωρεάν μέχρι να βγεί live και μετα το trial period πρέπει να πληρώνω γύρω στα $30 τον μήνα. Και πρέπει να βρώ πρώτα 2 άτομα να γράψω. Το PowerBar Club είναι διαφορετική ιστορία όπως σας είπα είναι εντελώς δωρεάν. Παιδιά επειδή έχω πολλές πληροφορίες για το PowerBar Club αλλά δεν πρόλαβα ακόμα να τις γράψω δειτε το blog και θα το ενημερώνω κάθε μέρα. θα σας πω γιατί δεν είναι απάτη πως πληρώνεστε πότε θα βγει live κ.τ.λ

http://greekpowerbarclub.blogspot.com/

Ασχολούμαι 6 χρόνια τώρα με "get paid to..." sites (χωρίς υπερβολή). Πρέπει να πω μάλιστα πως κάποτε ήμουν σχεδόν όσο παθιασμένος όσο είσαι εσύ τώρα. Τέτοια site σαν αυτό που παραθέτεις έχω δει άπειρα να ανεβαίνουν και να κατεβαίνουν. Σου δηλώνω λοιπόν πως ο τρόπος προώθησης ενός προϊόντος μέσω του συστήματος του MLM δεν περιλαμβάνει απαραίτητα sign-up fees. Ιδιαίτερα σε τέτοια site όπως paid to view ads, θα ήταν παράλογο κάποιος να εφαρμόσει sign-up fees, καθώς υπάρχουν άλλα άπειρα δωρεάν, με ένα απλό search. Το γεγονός ότι δεν δίνεις κάποιο χρηματικό ποσό δεν αλλάζει κάτι στη νοοτροπία. Στην μία περίπτωση μου ζητάς να πληρώσω για να πληρωθείς, στην άλλη μου ζητάς να γραφτώ και "απλά" να αφιερώσω σημαντικό χρόνο για να στρατολογήσω και για να δω διαφημίσεις για να πληρωθείς. Και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει το τίμημα. Και για πολλούς από εμάς, χρόνος=χρήμα. Αξίζει ο χρόνος που θα αφιερώσουμε σε σχέση με κάποια άλλη ευκαιρία? Σε αυτό πρέπει να εστιάσουμε.

 

Αν θες να βγάλεις "σοβαρό" χαρτζιλίκι από κάτι τέτοια site, πρέπει να φτιάξεις downline. Να κάνεις refer άτομα που με τη σειρά τους θα κάνουν και εκείνοι refer άλλους, και που όλοι μαζί ταυτόχρονα θα βλέπουν διαφημίσεις(=mlm). Βλέποντας μόνο διαφημίσεις, δεν βγάζεις λεφτά. Αλήθεια ή ψέμα? Απλά κοίτα τα στατιστικά σου... Άλλωστε το παραδέχεσαι και στο blog σου. Γιατί δεν βγαίνεις ευθέως λοιπόν να πείς "Έχω ένα πρόγραμμα που βγάζεις λεφτά βασικά αφιερώνοντας χρόνο "στρατολογώντας" άλλα μέλη, αρκεί ταυτόχρονα να αφιερώσετε και χρόνο για να βλέπετε διαφημίσεις"? Πολύ πιο ρεαλιστικό και ειλικρινές. Πολύ απλά, γιατί δεν πουλάει. Σε αντίθεση με φανφάρες και "φράσεις κλειδιά" (βλέπε παρακάτω), που βλέπω χρόνια τώρα στο Ελληνικό internet. Τουλάχιστον στα "ξένα φόρουμ" που λες και εσύ, κατά κόρον τα έχουν ξεπεράσει τέτοια κολλήματα. Πλέον παρουσιάζουν τα facts του κάθε προγράμματος (καινούριο site της τάδε κατηγορίας, δίνει τόσα για κάθε ad και τόσα στο τάδε level", αποδείξεις πληρωμής, κτλ). Μεγάλα λόγια θα πει μόνο το ίδιο το site, και δικαιολογημένα, για να ξεχωρίσει από τα άλλα. Εσύ όμως δεν έχεις άμεσους ανταγωνιστές. Γιατί το κάνεις αυτό?

 

Για εμάς, λοιπόν, το ζήτημα δεν είναι ντε και καλά να γραφτούμε κάπου (αυτό φαίνεται πως προσπαθείς να περάσεις με τον τρόπο σου), αλλά όσοι θέλουν να ξεκινήσουν να γραφτούν σε κάποιο καλό (αυτό θα έπρεπε να προσπαθείς να περάσεις). Γιατί ο κόσμος δεν είναι χαζός, δεν πάει με κλειστά τα μάτια, τα έχει φάει με το κουτάλι αυτά και πλέον θέλει αποδείξεις. Έλα λοιπόν και πες μας: "Εγώ προτείνω το τάδε γιατί, πχ, δίνει τόσα (=ρεαλιστικό ποσό). Όποιος θέλει να γραφτεί, ας το έχει στα υπόψιν του. Αν θέλετε το link μου, είναι στο blog μου" Και προαιρετικά κάνεις και μια σύγκριση με άλλα, αφού έχεις όρεξη να "πουλήσεις" (και όχι "είναι το τέλειο πρόγραμμα, στείλτε μου pm και καλά για more info για να σας πασάρω το link και να τελειώνουμε").

 

Φυσικά δεν είπα πως είναι απάτη. Δίνει αυτά που υπόσχεται. Απλά ο τρόπος προώθησης από τα μέλη του, καλή ώρα, είναι λίγο (εως πολύ) υπερβολικός και προκλητικός ("δεν είναι mlm", "στείλτε μου email", "νέος (!!!) τρόπος για να βγάλεις χρήματα", "έχω πολλές πληροφορίες", "μπορείτε να κερδίσετε χιλιάδες δολλάρια", "εξαίσιο πρόγραμμα", "για μια ζωή" κτλ).

 

Και σε ερωτώ λοιπόν. Όταν θα σταματήσει να πληρώνει (trust me, it will), δεσμεύεσαι να έρθεις εδώ, όπως κάνουν στα ξένα φόρουμ, και να πεις "παιδιά μην χάνετε άλλο τον χρόνο σας με αυτό, σταμάτησε να πληρώνει"? Πολύ αμφιβάλλω, καθώς θα έχεις τον ευσεβή πόθο ότι για κάποιο περίεργο λόγο εσένα θα σε πληρώσει κάποτε και επομένως δεν θα χάσεις της ελπίδα σου. Το έχω ξαναδεί το σκηνικό, αρκετές φορές, οπότε μην προσπαθήσεις να μας διαβεβαιώσεις για μια συμπεριφορά που στηρίζεται σε μια ψυχολογική κατάσταση που δεν την έχεις ζήσει ακόμα.

 

Η άλλη κωμωδία με τις εταιρείες που αναφέρεις (herbal, amway), είναι για εντελώς βούρλα, και για πολύ καλούς πωλητές. Διαλέγεις κατηγορία και μπαίνεις.

 

Θα κάναμε μια πραγματικά ενδιαφέρουσα συζήτηση αν μπορούσες να απαντήσεις σε όλα τα παραπάνω, και πραγματικά θα ωφελούσε γενικότερα την "get paid to" κοινότητα μια συζήτηση επί της ουσίας, γενικότερα ή ειδικότερα, με αφορμή το συγκεκριμένο γεγονός.

 

p.s. Δεν θα σε προτρέψω να σταματήσεις από το εν λόγω πρόγραμμα, θα σε προτρέψω να σταματήσεις το "Ηρθε το Ελληνικό You Tube!". Πολύ άκυρη ιδέα και χάνεις τσάμπα το χρόνο σου!

 

Μήνυμα προς διαχειριστές: ο όρος mlm είναι διεθνώς αποδεκτός, χρησιμοποιείται κατά κόρον και αποτελεί αποδεκτή συντομογραφία της μεθόδου "multi level marketing". Επομένως δεν είναι ένδειξη γραφής τύπου sms (επίσης κοινώς αποδεκτή συντομογραφία του όρου short message service) και το μήνυμα μου δεν είναι υποψήφιο για διαγραφή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει πολλά ξένα blog για το Powerbar Club και είναι πολύ θετικά δεν έχω δει ούτε μία αρνητική αντίδραση για αυτό σκέφτηκα να το αναφέρω και στα ελληνικά forum επειδή είδα ότι δεν το είχε ακούσει ακόμα κανένας. Οσο για το εάν έχω αποδείξεις τι κέρδος θα έχει και εάν θα έχει δεν ξέρω πάντως όλοι οι ξένοι λένε ότι είναι καλή περίπτωση. Φυσικά όταν βγει live τότε θα ξέρω.

 

Εάν ξέρετε εσείς κάτι καλύτερο που να είναι τζάμπα πείτε το να το ξέρουμε.

 

Αυτά τα MLM αξίζουν τον κόπο? Η είναι μούφα? Βγάζεις τίποτα? Εχω βρεί ένα πού λέει ότι πρέπει να κάνεις recruit δύο άτομα και έχει spillover. Είχε δύο βδομάδες δοκιμαστικά χωρίς να πληρώσεις τίποτα αλλά μετά πληρώνεις γύρω στα 33 ευρώ τον μήνα. Αλλά δεν ξέρω τα φοβάμαι. Λευτέρη πέσμου την γνώμη σου όταν έχεις χρόνο

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην περιορίζεις την έρευνα σου στα blog, ψάξε και σε φόρουμ, όπως στο talkgold. Κορυφαίο. Εκει θα βρεις κι άλλα προγράμματα, δωρεάν και μη, κατά 99% όμως live από το ξεκίνημα τους.

Γενικώς από την εως τώρα εμπειρία μου, έχω να πω πως για ένα πρόγραμμα που "δεν έχει βγει Live ακόμα" και δουλεύεις χωρίς να πληρώνεσαι, είναι ένα κακό σημάδι.

 

Δεν το έχεις ακούσει στα ελληνικά φόρουμ γιατί δεν υπάρχει active κοινότητα που να ασχολείται πλέον με τέτοια προγράμματα. Ίσως πλέον και να μην αξίζει τον κόπο. Κάποτε μιλούσαμε στο getpaidforum.gr, τώρα ούτε καν σ' αυτό.

 

Τέλος, σχετικά με τα mlm που αναφέρεις, όπως έχω ξαναπεί και εδώ και σε άλλα φορουμ, αξίζουν μόνο αν είσαι καλός πωλητής. Αν μπορείς να πουλάς άνετα βλακίες (βλακίες=μη δημοφιλή προϊόντα, βλακίες=memberships). Έτσι ναι, αξίζει και θα βγάλεις χρήματα. Και έχω δει ανθρώπους που το έχουνε. Αλλά οι περισσότεροι δεν το έχουμε. Αν το έχεις όμως, μπορείς άνετα να αφιερώσεις τους πόρους σου σε μια κανονική εταιρεία (όχι mlm) ως πωλητής full time και να χτίσεις μια καριέρα. Οπότε, either way, εγώ δεν θα το επέλεγα το mlm.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην περιορίζεις την έρευνα σου στα blog, ψάξε και σε φόρουμ, όπως στο talkgold. Κορυφαίο. Εκει θα βρεις κι άλλα προγράμματα, δωρεάν και μη, κατά 99% όμως live από το ξεκίνημα τους.

Γενικώς από την εως τώρα εμπειρία μου, έχω να πω πως για ένα πρόγραμμα που "δεν έχει βγει Live ακόμα" και δουλεύεις χωρίς να πληρώνεσαι, είναι ένα κακό σημάδι.

 

Δεν το έχεις ακούσει στα ελληνικά φόρουμ γιατί δεν υπάρχει active κοινότητα που να ασχολείται πλέον με τέτοια προγράμματα. Ίσως πλέον και να μην αξίζει τον κόπο. Κάποτε μιλούσαμε στο getpaidforum.gr, τώρα ούτε καν σ' αυτό.

 

Τέλος, σχετικά με τα mlm που αναφέρεις, όπως έχω ξαναπεί και εδώ και σε άλλα φορουμ, αξίζουν μόνο αν είσαι καλός πωλητής. Αν μπορείς να πουλάς άνετα βλακίες (βλακίες=μη δημοφιλή προϊόντα, βλακίες=memberships). Έτσι ναι, αξίζει και θα βγάλεις χρήματα. Και έχω δει ανθρώπους που το έχουνε. Αλλά οι περισσότεροι δεν το έχουμε. Αν το έχεις όμως, μπορείς άνετα να αφιερώσεις τους πόρους σου σε μια κανονική εταιρεία (όχι mlm) ως πωλητής full time και να χτίσεις μια καριέρα. Οπότε, either way, εγώ δεν θα το επέλεγα το mlm.

 

Eυχαριστώ Λευτέρη πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου

 

Παιδιά

το tribal love ptc to έχει δοκιμάσει κανείς? πληρώνει ή είναι μούφα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και σήμερα

παιδιά έχω βρεί ένα σάιτ που είναι PTC και λέει ότι πληρώνει $10 για κάθε διαφήμιση που βλέπεις καί λέει ότι τα πληρώνει. Θα μας τρελλάνουν αυτοί. Ας το ελέγξει κάποιος να μου πει την γώμη του. http://www.triballoveptc.info/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...