Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιστρέφω με μια απορία ακόμη.... :wacko:

Μήπως υπάρχει κάποιο προγραμματάκι αντίστοιχων δυνατοτήτων του Handy Dates που χρησιμοποιούσα στο P900 μου;

 

Εαν κάποιος έχει/γνωρίζει κάτι θα το εκτιμούσα πολύ εαν έδινε ένα link ή εαν δεν του είναι κόπος να το στείλει κατευθείαν στο :

rotzerr (μπεκαλτσόνι) hotmail.com

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

 

 

Handy Dates site:

http://tinyurl.com/z6oz5

 

Να προσθέσω για να μην σας "αναγκάζω" να διαβάζετε και για το τι κάνει το Handy Dates είναι ένα πρόγραμμα όπου μπορείς να σημειώνεις γενέθλια και γιόρτες. Έχει την δυνατότητα ακόμη να σε ειδοποιεί όσες ώρες/ημέρες το ρυθμίσεις εσύ νωρίτερα και συνεργάζεται άψογα και με τον τηλεφωνικό κατάλογο της συσκευής,πράγμα για το οποίο δεν ενδιαφέρομαι άμμεσα.....

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω 2 ερωτήσεις:

 

1) Με ποιο τρόπο γίνεται η συγγραφή sms; Το ελληνικά γράμματα τα εχει με τη σειρά:

 

ABC=ΑΒΓ, DEF=ΔΕΖ, GHI=ΗΘΙ

 

ή τα έχει σε αντιστοιχία με τα αγγλικά δηλαδή:

 

ABC=ΑΒ, DEF= ΔΕΦ, GHI= ΓΗΙ;

 

2) Ο κατάλογος πως είναι γενικά; Πχ αν έχω τα ονόματα σε κεφαλαία η μικρά ελληνικά θα μπορώ να κάνω αναζήτηση με το πρώτο γράμμα χωρίς να με βγάζει όποου να'ναι όπως στα samsung;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>κατάσταση τηλεφώνου>Συσκευές αποθήκευσης>Κάρτα>Επιλογες>Format ή Διαμόρφωση

 

Δεν υπάρχει λόγος να συνδέσεις το κινητό στον Υπολογιστή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mporw me kapoio tropo na bazw san ixous klisis ta mp3 pou exw stin karta mnimis h prepei na ta metaferw anagastika sti mnimi tou kinitou?

Προς το παρόν όχι,αν και έχει κυκλοφορήσει ανεπίσημο λογισμικό που το επιτρέπει απ'ότι έψαξα.Επειδή όμως δεν είναι διαπιστωμένο το πόσο σταθερό είναι σαν λογισμικό,ας περιμένουμε λίγο ακόμα μέχρι να βγει κάποιο τεσταρισμένο που να έχει τη συγκεκριμένη δυνατότητα.

 

Συγκεκριμένα μιλάω για την έκδοση R4441D_G_08.01.03R που είναι για non-itunes V3i

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ερωτήσεις:

 

1) Με ποιο τρόπο γίνεται η συγγραφή sms; Το ελληνικά γράμματα τα εχει με τη σειρά:

 

ABC=ΑΒΓ, DEF=ΔΕΖ, GHI=ΗΘΙ

 

ή τα έχει σε αντιστοιχία με τα αγγλικά δηλαδή:

 

ABC=ΑΒ, DEF= ΔΕΦ, GHI= ΓΗΙ;

 

2) Ο κατάλογος πως είναι γενικά; Πχ αν έχω τα ονόματα σε κεφαλαία η μικρά ελληνικά θα μπορώ να κάνω αναζήτηση με το πρώτο γράμμα χωρίς να με βγάζει όποου να'ναι όπως στα samsung;

 

:)

1) Τα ελληνικά γράμματα δεν τα έχει με τα σειρά όπως nokia ας πούμε.Είναι η κλασική διάταξη motorola που πρέπει να τη συνηθίσεις λίγο:

ABC=ΑΒΓ

DEF=ΔΕΦ

GHI=HI

JKL=ΚΛΞ

MNO=MNOΩ

PQRS=ΡΠΣ

TUV=TΘ

WXYZ=ΨΧΥΖ

 

 

2) Στον τηλεφωνικό κατάλογο όμως η αναζήτηση είναι μια χαρά,σε βγάζει ακριβώς εκεί που θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

οποια φωτογραφια εχει στην κυρια οθονη εμφανιζεται και στην εξωτερικη?

αν οχι,πως αλλαζει?εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

οποια φωτογραφια εχει στην κυρια οθονη εμφανιζεται και στην εξωτερικη?

αν οχι,πως αλλαζει?εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι.

όταν είναι κλειστό το καπάκι,στην εξωτερική εμφανίζεται ότι και στην κύρια και δε γίνεται να αλλάξει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα funlights πως μπορω να τα ενεργοποιησω??? :O

 

http://tinypic.com/fnv3w6.jpg

 

και μετά βάζεις ένα funlight.pat για V3i στο φάκελο audio που θα βρεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία τεσταρισμένη έκδοση για non i-tunes V3i,για να μένεις ενημερωμένος τσέκαρε τις εκδόσεις στο http://www.planetmotox.net

 

Εγώ πάντως φόρτωσα τη νέα 89R που δεν είναι ακόμη τεσταρισμένη αλλά δουλεύει μια χαρά,δεν είδα σημαντικές βελτιώσεις πάντως σε σύγκριση με την 85R.

 

Καλησπερα.Πως μπορω να βαλω την τελευται version χωρις να παω στο service?

Link to comment
Share on other sites

Kατεβάζεις το αρχείο που θες και το φλασάρεις στο κινητό σου με το RSD Lite ενώ έχεις full μπαταρία.

 

Ψάξτο στο google γιατί δε γίνεται να δώσουμε Links...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω bomber αλλα υπαρχει 1 προβλημα...

Δεν μπορω να βρω το P2K :grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια να στε καλα!

Αλλα υπαρχει και παλι :cry: ενα προβλημα...

Οταν παταω στο P2k connect (και ενω ειναι φυσικα συνδεδεμενο το κινητο με το pc) μου βγαζει error....

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι του V3i...Πήρα μετά από 1,5 χρόνο κατοχής ενός K750i μόλις σήμερα ένα V3i και από τις πρώτες εντυπώσεις είμαι ευχαριστημένος ακόμα και από τη λήψη φωτογραφιών που συγκρίνονται με του Ericsson K750i παρότι το τελευταίο έχει κάμερα 2ΜΡ. Bασικά πήρα το V3i γιατί με είχε κουράσει το Joystick και τα κολλήματα που έτρωγε ειδικά όταν άλλαζα την Memory Stick με με μια άλλη μεγαλύτερη και ήταν φορτωμένο με εικόνες κτλ...Αλλά θα δούμε στην πορεία...

Βασικά γράφω εδώ γιατί συνηθισμένος από το μενού των Ericsson χρόνια (πριν είχα Τ610, Τ65, ε788...) δε μπορώ με τίποτα να συνηθίσω τον κατάλογο του που έχει πχ ένα όνομα με 3 τηλέφωνα 3 φορές στη σειρά...με τρελαίνει...Υπάρχει τρόπος να βγει μενού ονομάτων και στο κάθε όνομα να εμφανίζονται όλα τα τηλέφωνα του όπως στα Ericsson και να επιλέγεις μετά σε δεύτερο χρόνο ποιο τηλέφωνο θα καλάσεις ή πρέπει να υπομείνω αυτό το κατεβατό???

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει. Επίσης κάτι άλλο αν έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης ένα mp3 μπορώ να το συνδέσω ως ringtone ή πχ χτύπημα ξυπνητηριού?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι του V3i...Πήρα μετά από 1,5 χρόνο κατοχής ενός K750i μόλις σήμερα ένα V3i και από τις πρώτες εντυπώσεις είμαι ευχαριστημένος ακόμα και από τη λήψη φωτογραφιών που συγκρίνονται με του Ericsson K750i παρότι το τελευταίο έχει κάμερα 2ΜΡ. Bασικά πήρα το V3i γιατί με είχε κουράσει το Joystick και τα κολλήματα που έτρωγε ειδικά όταν άλλαζα την Memory Stick με με μια άλλη μεγαλύτερη και ήταν φορτωμένο με εικόνες κτλ...Αλλά θα δούμε στην πορεία...

Βασικά γράφω εδώ γιατί συνηθισμένος από το μενού των Ericsson χρόνια (πριν είχα Τ610, Τ65, ε788...) δε μπορώ με τίποτα να συνηθίσω τον κατάλογο του που έχει πχ ένα όνομα με 3 τηλέφωνα 3 φορές στη σειρά...με τρελαίνει...Υπάρχει τρόπος να βγει μενού ονομάτων και στο κάθε όνομα να εμφανίζονται όλα τα τηλέφωνα του όπως στα Ericsson και να επιλέγεις μετά σε δεύτερο χρόνο ποιο τηλέφωνο θα καλάσεις ή πρέπει να υπομείνω αυτό το κατεβατό???

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει. Επίσης κάτι άλλο αν έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης ένα mp3 μπορώ να το συνδέσω ως ringtone ή πχ χτύπημα ξυπνητηριού?

Για τις επαφές τηλεφωνικού καταλόγου:Ρυθμίσεις τηλεφωνικού καταλόγου-ΕμφάνισΗ-πρωτεύουσες επαφές

 

Για τον ήχο,για να τον χρησιμοποιήσεις ως ringtone,πρέπει να τον βάλεις στη μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

bomber21 ευχαριστώ αλλά αυτά τα είχα κάνει. Θέλω να αλλάξω τον τρόπο εμφάνισης κάθε ονόματος-τηλεφώνου όπως το Ericsson αν φυσικά γίνεται δηλαδή για να το καταλάβεις κάτι σαν αυτό:

 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΣ

(εικονίδιο κινητου) 6999666666 > (εικονίδιο γραφείου) 2104445555 >

 

έτσι έβγαινε στο Κ750 και με το joystick επέλεγες (προς τα δεξιά) ένα από τα τηλέφωνα μιας επαφής...Εδώ πρέπει να πηγαίνω προς τα κάτω συνέχεια στο στυλ

 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΣ (εικονίδιο κινητου) 6999666666

 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΣ (εικονίδιο γραφείου) 2104445555

 

Αν έχεις καμιά ιδέα γιατί μου φαίνεται πολύ δύσχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Ισως να είμαι ο πιο κουραστικός χρήστης στο τοπικ...:blink:

Παρολαυτά θέλω να επανορθώσω.

Για όσους έχουν πρόβλημα με το P2K tools, μπορούν να χρησιμοποιήσουν

τους dirvers 2006 που έχω ανεβάσει παλιά.

Υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει σε μερικούς υπολογιστές

(κάτι τέτοιο είχε γίνει και σε εμένα και είχα φάει άδικα ξενύχτια).:cry:

Έχω 2 ερωτήσεις:

 

1)Ενώ ενεργοποιώ τα Rhythm lights, αυτά απενεργοποιούντε μόλις βγαίνω από το μενού.

2)Έχει κανείς κανένα funlight με το οποίο όταν έχεις αναπάντητη αναβοσβήνει

το M συνέχεια μέχρι να την δεις? Το ίδιο και για sms? :)

3) Τώρα τελευταία μου κολάνε οι εφαρμόγές java και δεν ανοίγουν. Χρειάζεται να κάνω restart για να μου ανοίξουν, τι λέτε να κάνω?

 

 

Ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

me to service ths smartec(motorola) exo brei to mpela moy...

moy ta epaikse h eksoterikh o8onh etsi sto ksekarfoto k toys to esteila k meta apo 3 bdomades moy to gyrisan oi tempelides anephskevasto me thn dikaiologia oti exei parei ygrasia(to kinhto den exei braxei pote k einai se 8hkh) k den moy to kalypth h eggyhsh moy eipan, eno h eggyhsh anaferei oti "den kalypth blabes ofeilomenes se ygrasia".

oso k na to ksexilosoyn den ginetai na kaei h othonh apo digmata ygrasias h' okshdomenon epafon ths kartas mnhmhs taxa moy taxa moy .

to ksanaesteila meta apo ena kalo xeshmo poy efagan k eimai xoris kinhto edo k 1 mhna k moy to stelnoyn ayrio pali anepiskevasto...

na to xairetai h motorola to service ths...

logika to pao gia petama to kinito basei ta legomena toys...

kserete an to estelna poythena alloy an tha moy to eftiaxnan?

X P E R I A

N E O V

Link to comment
Share on other sites

Πόσα θέλουν για να το φτιάξουν;

 

δεν το φτιαχνουν...τουσ ρωτησα για να πληρωσω κ μου ειπαν δεν θα το φτιαξουν καν

X P E R I A

N E O V

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...