Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζω να παλεύω με τα P2K μέχρι να το εγκαταστήσω

και να φτιάξω το ακουστικό.

Παιδιά ρώτησα, για να στείλω το κινητό μου για

service και μου είπε ένα φίλος μου που το είχε στείλει

και αυτός ότι εκτός του ότι μπορεί να μην το πιάσει η

εγγυήση, πιθανόν να περάσει και ένας μήνας μέχρι να το

πάρω πίσω και μπορεί να μην το φτιαξουν.:O

Η εγκατάσταση του modem γινεται σωστά

Σε ΑΤ mode δουλευει κανονικά.

Μόλις το γυρνάω σε P2K mode, ζητάει drivers, τους

βάζω και ακολουθεί η παρακάτω διαδικασία που ανέβασα

και σε εικόνες. Τι εννοεί ότι "The device cannot Start, code 10"?:blink:

 

Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει το αρχείο που δημιουργήται μετά την

εγκατάσταση, το "usbccgp.sys", μήπως είναι και αυτό ένα πρόβλημα. :(

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχίζω να παλεύω με τα P2K μέχρι να το εγκαταστήσω

και να φτιάξω το ακουστικό.

Παιδιά ρώτησα, για να στείλω το κινητό μου για

service και μου είπε ένα φίλος μου που το είχε στείλει

και αυτός ότι εκτός του ότι μπορεί να μην το πιάσει η

εγγυήση, πιθανόν να περάσει και ένας μήνας μέχρι να το

πάρω πίσω και μπορεί να μην το φτιαξουν.:O

Η εγκατάσταση του modem γινεται σωστά

Σε ΑΤ mode δουλευει κανονικά.

Μόλις το γυρνάω σε P2K mode, ζητάει drivers, τους

βάζω και ακολουθεί η παρακάτω διαδικασία που ανέβασα

και σε εικόνες. Τι εννοεί ότι "The device cannot Start, code 10"?:blink:

 

Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει το αρχείο που δημιουργήται μετά την

εγκατάσταση, το "usbccgp.sys", μήπως είναι και αυτό ένα πρόβλημα. :(

 

Ευχαριστώ...

 

usbccgp.sys

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις παιδια, πως να φτιαξω τις ρυθμισεις για το email?

εχει πολλες ρυθμισεις οπως ISP settings, κτλ. εχω κοσμοτέ σύνδεση και email απο την gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Τι περιλαμβάνεται στο κουτί του V3i; Υπάρχει hands-free?

Sto kouti perilamvanetai peran tis syskeuis,memory card 128mb (diaferei analoga me to paketo kai tin etaireia),fortistis toixou,kalwdio usb gia syndesi me to pc,cd me to motorola phone tools kai egxeiridia xrisis.

 

Dystyxws den perilamvanetai handsfree.

Link to comment
Share on other sites

kalispera apofasisa na paro to v3i violet ti lete axizi einai akribo to xroma ayto einai oreo;eyxaristo

Poly oraio einai to violet san xroma,einai ligo akrivotero alla ena v3i panta aksizei ta lefta tou kata ti gnwmi mou...

Link to comment
Share on other sites

Ένα handsfree πόσο στοιχίζει για το V3i (για να μπορώ να ακούω mp3);

Μήπως στο πακέτο αγοράς υπάρχει και θήκη; Ένας φίλος μου που είχε αγοράσει παλιότερα το V3, στο πακέτο αγοράς συμπεριλαμβανόταν και μια θήκη μεταφοράς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα handsfree πόσο στοιχίζει για το V3i (για να μπορώ να ακούω mp3);

Μήπως στο πακέτο αγοράς υπάρχει και θήκη; Ένας φίλος μου που είχε αγοράσει παλιότερα το V3, στο πακέτο αγοράς συμπεριλαμβανόταν και μια θήκη μεταφοράς.

Δεν ξέρω για handsfree γιατί εγώ ακούω μουσική από mp3 player προσωπικά και για το κινητό έχω bluetooth ακουστικό της motorola.

Μπορείς να ρωτήσεις εκεί που θα το αγοράσεις ή και να ψάξεις στο net.

Θήκη στο πακέτο του κλασικού V3i δεν υπάρχει,τώρα για το βιολετί δεν ξέρω αλλά δε νομίζω να έχει.

 

Γιατί δε ρωτάς εκεί που θα το αγοράσεις αλήθεια να μας πεις και μας???

Link to comment
Share on other sites

Το V3im στοιχίζει 320 ευρώ. Βέβαια στη διαφήμιση αναφέρει ότι σου δίνει κάρτα 128ΜΒ, αν και κανονικά θα έπρεπε να είχε 512ΜΒ (έτσι το βρήκα στο ΝΕΤ)!

Aξίζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανένας το v3i από vodafone; Το μενού του είναι κανονικό ή το έχουν κάνει σα τα μούτρα τους; Ποιες διαφορές έχει απο το κανονικό;
Link to comment
Share on other sites

Gka δυστυχώς το V3i στη Vodafone κυκλοφορεί μόνο σε έκδοση Vodafone Live με τις γνωστές παρεμβάσεις της Voda στο menu.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oι οποίες μπορούν να αφαιρεθούν βέβαια αν έχουμε λίγη υπομονή και ελάχιστες γνώσεις. :)

 

Όντως... Αν και πρέπει να παραδεχτώ οτι ίσως είναι τα μοναδικά κινητά που μ' άρεσε περισσότερο το VF Live! από το κανονικό μενού. Τα γραφικά στα μενού της Moto είναι λες και τα έχουν κρατήσει από τότε που έβγαζαν συσκευές με 256 χρώματα... Πάλι καλά υπάρχουν πολλές επιλογές για Skins και DRMs! Το μόνο κακό στο πακέτο της Vodafone είναι η 64άρα κάρτα. Κατά τ' άλλα όμως έχει Handsfree, USB καλώδιο και CD με το MPT μέσα. Θήκη βρίσκει κανείς με 10 ευρώ. Έχω ακούσει πάντως οτι η Vodafone στα καταστήματά της έχει τις συσκευές πιο ακριβά απ' όλους για να γλιτώνει λεφτά απ' τις επιδοτήσεις...

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

na rotisw kati.an parw twra ena v3i (To kanoniko) mporw na tou egatastisw itunes????

episis exei parei kaneis to v3m na mas pei edipwseis???

Link to comment
Share on other sites

na rotisw kati.an parw twra ena v3i (To kanoniko) mporw na tou egatastisw itunes????

episis exei parei kaneis to v3m na mas pei edipwseis???

όχι,δυστυχώς δε γίνεται (ως τώρα τουλάχιστον) !

Link to comment
Share on other sites

xerete..perasa to teleutaio monsterpack kai ellinikous xaraxtikes kai meta eneropoiisa kai ta funlights kai twra dn mporw na mpw stis ry8miseis->diamorfwsi...kserei kaneis ti paixtike kai pws mporw na to dior8wsw?

http://www.motox.info/showthread.php?t=11069&highlight=personalise ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

 

Εδώ και 2 ημέρες είμαι κ εγώ ένας ακόμη "ευτυχής" κάτοχος ενός v3i....

 

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ, θέλω την μαμά μου :cry: :cry:

 

Γιατί τόσο βάσανο ρε παιδιά....

Έχω φάει τόσες ώρες εδώ να ψάχνω μήπως και βγάλω άκρη,γιατί κατά τα άλλα περνάω πολύ ευχάριστες ώρες στο myphone....

2o μου σπίτι έχει γίνει το grmoto.blogspot.κομ επί της ευκαιρίας συγχαρητήρια στον/στους ιδιοκτήτες του για την καταπληκτική δουλεια που κάνουν εκεί!!!

Και 3ο σπίτι μου το motox.info ..... :wacko: :wacko:

 

Και τώρα στο πρόβλημα μου.....

Τελευταίους δοκίμασα τους drivers απο εδω graco.co.yu/motox/MOTODRIVERS.rar μήπως και καταφέρω να συνδέσω το v3i μου με το pc και παίξω με τα P2KTools v.0.8.6 build 406

 

Ε λοιπόν το θηρίο τα κατάφερα για μια και μοναδική φορά :D Ανέβασα μουσική

(ringtones=mp3)και 1-2 games.... Έλα όμως που δεν τα βρήκα πουθενά και ποτέ.... :ninja:

Που στο καλό μπορεί να έχουν πάει ώρε παιδιά τα σκασμένα; Ψάχνω και στην μνήμη του τηλεφώνου αλλά και στην κάρτα μνήμης!!!

 

Επίσης να προσθέσω οτι δεν κατάφερα να συνδεθώ ποτέ ξανα με P2KTools συνέχεια μου λέει Disconnected κάτω αριστερά.

 

Με το μόνο πρόγραμμα που έχω καταφέρει να παίξω χωρίς κανένα πρόβλημα όλες τις φορές είναι το Skins manager v.0.32

Είμαι μεγάλος :lol: hacker :lol: το ξέρω......

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει είμαι όλος αυτιά :elephant:

 

Ίσως κάποιοι απο εσάς χρησιμοποιείται άλλους drivers η διαφορετικά προγράμματα δεν ξέρω....

Βασικά θέλω να περάσω κάποιος ήχους μέσα για να τους βάλω μετα σαν ringtones παιχνίδια και progs εαν υπάρχουν... Ευτυχως με τα θέματα τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής :happy:

 

Μερικές βασικές πληροφορίες:

Τα progs που αναφέρω ποιό πάνω είναι μέρος του πακέτου

"My Moto Modding Software Installer v.2.0"

Και τα χαρακτηριστικά του v3i (δεν ξέρω κατα πόσο σας είναι χρήσιμα)

Έκδοση flex SE7737AXXG1088

Έκδοση Software R479_G_08.B4.85R

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας προκαταβολικά και για τις όποιες απαντήσεις σας!!!

Συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος μου....

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει τόσες ώρες εδώ να ψάχνω μήπως και βγάλω άκρη,γιατί κατά τα άλλα περνάω πολύ ευχάριστες ώρες στο myphone....

2o μου σπίτι έχει γίνει το grmoto.blogspot.κομ επί της ευκαιρίας συγχαρητήρια στον/στους ιδιοκτήτες του για την καταπληκτική δουλεια που κάνουν εκεί!!!

Και 3ο σπίτι μου το motox.info ..... :wacko: :wacko:

Καταρχήν,ευχαριστούμε!! :D

 

Ε λοιπόν το θηρίο τα κατάφερα για μια και μοναδική φορά :D Ανέβασα μουσική

(ringtones=mp3)και 1-2 games.... Έλα όμως που δεν τα βρήκα πουθενά και ποτέ.... :ninja:

Που στο καλό μπορεί να έχουν πάει ώρε παιδιά τα σκασμένα; Ψάχνω και στην μνήμη του τηλεφώνου αλλά και στην κάρτα μνήμης!!!

Έκανες restart αφού τα πέρασες;

 

Με το μόνο πρόγραμμα που έχω καταφέρει να παίξω χωρίς κανένα πρόβλημα όλες τις φορές είναι το Skins manager v.0.32

Είμαι μεγάλος :lol: hacker :lol: το ξέρω......

Aφού συνδέεσαι με skin manager,θα έπρεπε να συνδέεσαι με όλα τα p2k προγράμματα.Δοκίμασε να τρέξεις το RSD Lite στο background.

 

 

 

To συμπέρασμα είναι ότι έχεις σωστούς drivers αφού συνδεέσαι με το skin manager.Δοκίμασε,όπως είπα τη μέθοδο με το RSD Lite και άλλαξε usb θύρα.

 

Tέλος,δεν είναι ανάγκη να συνδεθείς σε p2k mode για να μεταφέρεις ήχους,εικόνες, βίντεο.Γίνεται και σε ΑΤ mode με το Mobile Phone Tools.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση σου και το πολύτιμο χρόνο σου!!!!

 

Αφού πέρασα τα ringtones και τα games έκανα restart αλλά τίποτα...δεν τα βρίσκω πουθενά, που πάνε συνήθως και κάθονται :D γιατί λογικά θα καταλαμβάνουν και κάποιο χώρο...

 

Έκανα το trick με το RSD Lite στο backround και πράγματι μέχρι στιγμής δεν μου βγάζει κάποιο πρόβλημα σύνδεσης με τα P2KTools αν και δεν ξέρω τις δυνατότητες αυτού του προγράμματος και που χρησιμεύει ακριβώς...

 

Και επίσης όταν μου λες για "Mobile Phone Tools" εννοείς το cd του κινητού με το πρόγραμμα "Motorola Phone Tools" ;

 

Και κάτι τελευταίο φίλε μου.... Τι εννοείς λέγοντας "p2k mode" και "ΑΤ mode" ;

 

Αυτά τα ολίγα για να πας ακόμη ποιό κουρασμένος και αγανακτισμένος σπίτι σου.... :D :D

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου για την γρήγορη απάντηση σου και το πολύτιμο χρόνο σου!!!!

 

;)

 

Αφού πέρασα τα ringtones και τα games έκανα restart αλλά τίποτα...δεν τα βρίσκω πουθενά, που πάνε συνήθως και κάθονται :D γιατί λογικά θα καταλαμβάνουν και κάποιο χώρο...

Για games,κατέβασε το MotorolaMidletsManager.Eίναι πολύ πιο αξιόπιστο.Τα άλλα προγράμματα έχουν προβλήματα.

 

Έκανα το trick με το RSD Lite στο backround και πράγματι μέχρι στιγμής δεν μου βγάζει κάποιο πρόβλημα σύνδεσης με τα P2KTools αν και δεν ξέρω τις δυνατότητες αυτού του προγράμματος και που χρησιμεύει ακριβώς...

Μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα με το P2KTools!Εξαρτάται εσύ τι θες να κάνεις! :D Πες μου ...και εδώ είμαστε! ;)

 

Και επίσης όταν μου λες για "Mobile Phone Tools" εννοείς το cd του κινητού με το πρόγραμμα "Motorola Phone Tools" ;

Ναι.

 

Και κάτι τελευταίο φίλε μου.... Τι εννοείς λέγοντας "p2k mode" και "ΑΤ mode" ;

 

Αυτά τα ολίγα για να πας ακόμη ποιό κουρασμένος και αγανακτισμένος σπίτι σου.... :D :D

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!

Συνοπτικά,σε AT mode κάνουμε τις ''απλές'' δουλειές του κινητού. :p

πχ,με το Motorola Phone Tools πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε ΑΤ mode ενώ για οτιδήποτε αφορά πείραγμα,modding κτλ συνδεόμαστε σε p2k mode με τα κατάλληλα προγράμματα.

 

Α,σπίτι είμαι.Διαβάζω για εξεταστική. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...