Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia kalimera extes mou evgale minima molis mou irthe ena sms oti i mnimi einai aneparkis profanos oti den exo xoro sta sms, to thema einai oti exo 33 sms sto inbox kai 3 sta exerxomena. xerete ti mporei na einai?

Κατέβασε το Moto-Tool (νομίζω υπάρχει στο MotoX),και άλλαξε στο seem 0032_0001 αυτό που βλέπεις στην εικόνα :

 

http://img176.imageshack.us/img176/9784/clipboard01xw9.th.jpg

 

Nα αποθηκεύει δηλαδή τα μηνύματα στη συσκευή και όχι στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το Moto-Tool (νομίζω υπάρχει στο MotoX),και άλλαξε στο seem 0032_0001 αυτό που βλέπεις στην εικόνα :

 

http://img176.imageshack.us/img176/9784/clipboard01xw9.th.jpg

 

Nα αποθηκεύει δηλαδή τα μηνύματα στη συσκευή και όχι στην κάρτα.

 

epsaxa alla den to vrika mipos sou einai efkolo na mou to vreis kai na mou peis pos mporo na to kano? palia den eixa tetoio porvlima xafnika mou emfanistike. me to p2ktools exo epilexei na min apothikevontai stin sim

Link to comment
Share on other sites

epsaxa alla den to vrika mipos sou einai efkolo na mou to vreis kai na mou peis pos mporo na to kano? palia den eixa tetoio porvlima xafnika mou emfanistike. me to p2ktools exo epilexei na min apothikevontai stin sim

 

Motorola-Tool

A simple tool use to modify most Motorola phones (από το MotoX.info)

 

Στο p2k tools,όταν πατάς set,σου δείχνει ότι αποθηκεύονται στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

untick αφού λέει 0 for phone

 

kai ego utick to exo alla tipota.

 

loipon katevasa to moto tools mporeis na mou peis ti kano apo edo kai pera giati den xero? thanks gia tin voitheia sou mexri stigmis

Link to comment
Share on other sites

kai ego utick to exo alla tipota.

 

loipon katevasa to moto tools mporeis na mou peis ti kano apo edo kai pera giati den xero? thanks gia tin voitheia sou mexri stigmis

Kατεβάζεις το SEEM 0032_0001 από το κινητό σου και το ανοίγεις με το MotoTool.Eκεί,τικάρεις την επιλογή που έβαλα στην παραπάνω εικόνα.Σώζεις το SEEM και το περνάς στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

sorry ama se kourazo : ok to ekana kai vleop oti einai epilegmeno ola na sonontai sto tilefono to thema omos einai oti emena mou vgazei afto to minima aneparkis mnimi. mporei na fteei kati allo?

 

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό...Κανονικά θα έπρεπε να λυθεί το πρόβλημα...

 

:O

Link to comment
Share on other sites

@bettytsa

 

Μήπως έχεις τίποτα αποθηκευμένα διπλά ή τριπλά μηνύματα (δηλαδή μηνύματα με περισσότερους από 160 χαρακτήρες.)Μια φίλη μόλις είχε πάρει το v3 και στα 20 τόσα μηνύματα της τίγκαρε η μνήμη.Με το που διέγραψε μερικά διπλά μηνύματα που είχε το πρόβλημα λύθηκε (τώρα ας πούμε ότι έχει φτάσει τα 70 τόσα μηνύματα και δεν της έχει βγάλει ούτε καν το "ανεπαρκής μνήμη για νέα μηνύματα.")

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

@ bettytsa

 

eixa kai gw to idio provlima me to seem edit gia ta sms, enw ekana tin rithmisi sta 3okati sms ebgaze gia tin mnimi. Ksereis pws lithike se mena? Apla epeleksa kai apo to menu tou tilefwnou na ta swzei stin mnimi tou kai oxi stin sim. Periergo alla para to seemedit, itan epilegmeni i sim, molis omws evala to allo olla ok. Gia tsekare to... Kai gw tin idia flasia eixa faei.

Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλουμε για ηχους κλησεις αυτους που εχουμε αποθηκευμενους στην καρτα?

Nαι,με νεότερα firmwares γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο να έχουμε αναφορά μηνυμάτων ως default και να μη χρειάζεται να την επιλέγουμε σε κάθε μήνυμα; Μόνο και μόνο για αυτό το λόγο δε θα ξαναπάρω motorola.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο να έχουμε αναφορά μηνυμάτων ως default και να μη χρειάζεται να την επιλέγουμε σε κάθε μήνυμα; Μόνο και μόνο για αυτό το λόγο δε θα ξαναπάρω motorola.

Δυστυχώς δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειμαι νεος στην παρεα και αυτό γιατι προ 2 εβδομαδων εγινα κατοχος ενος v3i.

Ειχα ενα mpx220 το οποιο χαλασε(??) και η φοβερη motorola στην Ελλαδα μου εκανε δωρο το v3i σε φοβερο χρωμα βιολετι!!!

Εχω να πω οτι πρωτον ειναι πανεμορφο και δευτερον οτι σαν τηλεφωνο ειναι οτι καλυτερο εχω κρατησει ποτε. Παντα απο την αποψη ληψης σηματος και ηχου!

Το συγκεκριμενο thread ειναι super. Οτι ηθελα για να κανω μοντιφες στο τηλεφωνο το βρηκα .... το μονο που δεν μπορεσα να κανω, αν και υπαρχει στο thread, ειναι τα funlights. Που βρισκω, που τα βαζω .....???Οποιος μπορει να με παραπεμψει εκει που πρεπει θα το εκτιμουσα αφανταστα. Ετσι για να πειραματιστω και με αυτο!

 

Λοιπον .... τα λεμε και ευχαριστω in advance!

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ειμαι νεος στην παρεα και αυτό γιατι προ 2 εβδομαδων εγινα κατοχος ενος v3i.

Ειχα ενα mpx220 το οποιο χαλασε(??) και η φοβερη motorola στην Ελλαδα μου εκανε δωρο το v3i σε φοβερο χρωμα βιολετι!!!

Εχω να πω οτι πρωτον ειναι πανεμορφο και δευτερον οτι σαν τηλεφωνο ειναι οτι καλυτερο εχω κρατησει ποτε. Παντα απο την αποψη ληψης σηματος και ηχου!

Το συγκεκριμενο thread ειναι super. Οτι ηθελα για να κανω μοντιφες στο τηλεφωνο το βρηκα .... το μονο που δεν μπορεσα να κανω, αν και υπαρχει στο thread, ειναι τα funlights. Που βρισκω, που τα βαζω .....???Οποιος μπορει να με παραπεμψει εκει που πρεπει θα το εκτιμουσα αφανταστα. Ετσι για να πειραματιστω και με αυτο!

 

Λοιπον .... τα λεμε και ευχαριστω in advance!

Welcome!

 

How to: Enable Funlights, Clublights and Event lights by Samsung

Organized list of hacks to enable Funlights, Clublights and Event lights on the Razr V3 (MotoX)

 

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και βάλε funlight.pat που θα βρεις εδώ !

Calling all funlight.pat Modders! V3i Funlight modding thread

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες και απο εμένα σχετικές με τα παραπάνω πάντα....

 

1ον: Φίλε ExCiZieR αναφέρεις κάπου "Apla epeleksa kai apo to menu tou tilefwnou na ta swzei stin mnimi tou kai oxi stin sim." Μπορεί να μου πεί κάποιος που βρίσκουμε αυτή την ρύθμιση;

Και επίσης που υπάρχει η αναφορά μηνυμάτων που αναφέρει ένας φίλος;

Μέχρι στιγμης νόμιζα οτι ένα μήνυμα έχει φύγει και έχει φτάσει στον παραλήπτη γιατί πήγαινε στα εξερχόμενα ήταν σημαδεμένο με tick και επίσης είχες επάνω του και το πράσινο βελάκι.... :wacko:

 

2ον: Πως θα καταλάβουμε οτι πέτυχε το seem edit; Μπορούμε να το δούμε απο κάπου η απλώς θα το παρατηρήσουμε απο το ότι το κινητό μας μετά απο αυτό θα μπορεί να αποθηκεύει περισσότερα μηνύματα;

 

:D Ευχαριστώ πολύ!!! :D

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...