Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry... μόλις πρόσεξα ότι η πρόσοψη είναι για V3i, στο V3 δεν θα μπαίνει

(Και σκεφτόμουν να την πάρω... :( )

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το V3i έχει 1,23 megapixels...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά πληροφορία για το προγραμμα συγχρονισμού; Το παλιό δεν τα πήγενε καλά με τα Ελληνικά, έκοβε τα ονόματα και εμφάνιζε πρώτα το μικρό όνομα. Μπορεί κάποιος που το έχει δοκιμάσει με το outlook να μου πει. Για εμένα είναι συμαντικό κριτήριο για την επιλογή του. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

έχω αυτο το κινητάκι εδω και κατι μέρες.. Έχω μια απορία. 'Οταν μου έρχεται κάποιο sms μου γράφει "1 μήνυμα ελήφθη. Ανεπαρκής μνήμη μηνυμάτων". Αυτό πρέπει να το βγάζει λόγω του οτι είναι γεμάτη η κάρτα sim. Αλλά δεν υπάρχει κάποια επιλογή που να αποθηκεύει τα μηνύματα κατευθείαν στην κάρτα μνήμης χωρίς να μου εμφανίζει αυτο μήνυμα? Αν σβήσω τα υπάρχοντα μηνύματα της sim τα επόμενα που θα μου έρθουν θα αποθηκεύονται στην sim μέχρι να γεμίσει και μετά στην κάρτα μνήμης και έτσι θα μου εμφανίζεται πάλι το μήνυμα? :cry:

 

Υ.Γ Πρώτη φόρα είμαι κάτοχος κινητού της motorola ... Τα περισσότερα κινητά μου ήταν Νokia :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

έχω αυτο το κινητάκι εδω και κατι μέρες.. Έχω μια απορία. 'Οταν μου έρχεται κάποιο sms μου γράφει "1 μήνυμα ελήφθη. Ανεπαρκής μνήμη μηνυμάτων". Αυτό πρέπει να το βγάζει λόγω του οτι είναι γεμάτη η κάρτα sim. Αλλά δεν υπάρχει κάποια επιλογή που να αποθηκεύει τα μηνύματα κατευθείαν στην κάρτα μνήμης χωρίς να μου εμφανίζει αυτο μήνυμα? Αν σβήσω τα υπάρχοντα μηνύματα της sim τα επόμενα που θα μου έρθουν θα αποθηκεύονται στην sim μέχρι να γεμίσει και μετά στην κάρτα μνήμης και έτσι θα μου εμφανίζεται πάλι το μήνυμα? :cry:

 

Υ.Γ Πρώτη φόρα είμαι κάτοχος κινητού της motorola ... Τα περισσότερα κινητά μου ήταν Νokia :O

Για το v3 υπαρχει επιλογη να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο με seem editing.Λογικα,θα γινεται και στο i! Για να κανεις αυτο,πρεπει να συνδεσεις επιτυχως το κινητο με τον υπολογιστη σου.Κατι το οποιο εχω γραψει δεκαδες φορες στο thread του v3.

 

:)

 

 

 

 

Για οσους θελουν να αλλαξουν τα DRM εικονιδια του κινητου τους και εχουν συνδεσει το κινητο με το pc:

http://www.motox.info/images/MotoX/reputation/reputation_off.gif

 

http://www.motox.info/images/icons/icon1.gif :: DRM > Aerial for RAZR V3i

:: DRM > Aerial for RAZR V3i

 

http://www.motomodding.com/vault/xvault/DRM_Aerial_Preview.jpg

 

 

.: Exclusive Download

 

 

 

Design by Dark Preacher

 

DRM Reflash file created by MotoX

Property of MotoX

 

Powered by Planet MotoX dot Net & MotoX.info

 

Copyright © 2006 MotoX & Dark Preacher

 

 

X-Vault Sector Contents Disclaimer:

All content within the X-Vault are available for free download for REGISTERED MOTOX FORUM USERS ONLY!!! These files are not in public domain and are from MotoX's exclusive private collections. Direct links to these files are prohibited!!! Files can't be altered in anyways and distributed in any other alternative ways either. These files have been made available as a thank you for becoming a registered member. In no instance will MotoX or MotoX Forums be held liable for any damages caused, loss of information/business or any other kind of financial loss while using these downloads even when installed properly on your mobile phone. The files are available for download “as is” and come with no guarantee or warranty.

 

http://www.motox.info/showthread.php?p=77271#post77271

Link to comment
Share on other sites

Για το v3 υπαρχει επιλογη να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο με seem editing.Λογικα,θα γινεται και στο i! Για να κανεις αυτο,πρεπει να συνδεσεις επιτυχως το κινητο με τον υπολογιστη σου.Κατι το οποιο εχω γραψει δεκαδες φορες στο thread του v3.

 

:)

 

 

 

 

Για οσους θελουν να αλλαξουν τα DRM εικονιδια του κινητου τους και εχουν συνδεσει το κινητο με το pc:

http://www.motox.info/images/MotoX/reputation/reputation_off.gif

 

http://www.motox.info/images/icons/icon1.gif :: DRM > Aerial for RAZR V3i

:: DRM > Aerial for RAZR V3i

 

http://www.motomodding.com/vault/xvault/DRM_Aerial_Preview.jpg

 

 

.: Exclusive Download

 

 

 

Design by Dark Preacher

 

DRM Reflash file created by MotoX

Property of MotoX

 

Powered by Planet MotoX dot Net & MotoX.info

 

Copyright © 2006 MotoX & Dark Preacher

 

 

X-Vault Sector Contents Disclaimer:

All content within the X-Vault are available for free download for REGISTERED MOTOX FORUM USERS ONLY!!! These files are not in public domain and are from MotoX's exclusive private collections. Direct links to these files are prohibited!!! Files can't be altered in anyways and distributed in any other alternative ways either. These files have been made available as a thank you for becoming a registered member. In no instance will MotoX or MotoX Forums be held liable for any damages caused, loss of information/business or any other kind of financial loss while using these downloads even when installed properly on your mobile phone. The files are available for download “as is” and come with no guarantee or warranty.

 

http://www.motox.info/showthread.php?p=77271#post77271

 

 

Καταρχην σ'ευχαριστώ πολύ που απάντησες... !! :love:

Το θέμα ειναι οτι προσωπικά με seem editing δεν εχω ασχοληθεί καθόλου μα καθόλου και γενικότερα μου ακούγονται ολιγον τι κινέζικα :baby:

Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις την διαδικασία λίγο πιο απλά :O :rolleyes:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σ'ευχαριστώ πολύ που απάντησες... !! :love:

Το θέμα ειναι οτι προσωπικά με seem editing δεν εχω ασχοληθεί καθόλου μα καθόλου και γενικότερα μου ακούγονται ολιγον τι κινέζικα :baby:

Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις την διαδικασία λίγο πιο απλά :O :rolleyes:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Πρωτα,θα πρεπει να συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη σου σε p2k mode...Πολλοι δυσκολευονται ομως...

Μετα απο αυτο,θα πρεπει να ακολουθησεις εναν οδηγο για να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο και οχι στη sim.

 

Πως να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο σε p2k mode

 

Αυτοι οι οδηγοι ειναι γραμμενοι για το v3 και οχι για το i.Μπορει να μην ισχυουν κατα γραμμα...

 

Πως να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο Πλαίσιο πόσο μνήμη(TransFlash) προσφέρει στο βασικό του πακέτο καθώς και άμα διαθέτει στερεωφονικά ακουστικά και Itunes μέσα στο πακέτο?
:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο Πλαίσιο πόσο μνήμη(TransFlash) προσφέρει στο βασικό του πακέτο καθώς και άμα διαθέτει στερεωφονικά ακουστικά και Itunes μέσα στο πακέτο?

 

Με πάσα επιφύλαξη, νομίζω είναι 64ΜΒ η κάρτα μνήμης.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα,θα πρεπει να συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη σου σε p2k mode...Πολλοι δυσκολευονται ομως...

Μετα απο αυτο,θα πρεπει να ακολουθησεις εναν οδηγο για να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο και οχι στη sim.

 

Πως να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο σε p2k mode

 

Αυτοι οι οδηγοι ειναι γραμμενοι για το v3 και οχι για το i.Μπορει να μην ισχυουν κατα γραμμα...

 

Πως να αποθηκευονται τα μηνυματα στο τηλεφωνο

 

 

Και πάλι ευχαριστώ :) Αντε να δούμε θα τα καταφέρω τώρα??.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο Πλαίσιο πόσο μνήμη(TransFlash) προσφέρει στο βασικό του πακέτο καθώς και άμα διαθέτει στερεωφονικά ακουστικά και Itunes μέσα στο πακέτο?

 

Σίγουρα ειναι η 64mb κάρτα μνήμης και όχι δεν έχει στερεοφωνικά ακουστικά και Itunes μέσα στο πακέτο :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας!:) Υπάρχει περίπτωση να βρω σε κανένα κατάστημα στερεοφωνικά ακουστικά τότε, πχ Πλαίσιο ή Γερμανό? Τι βλακεία και αυτή ας βάζαν μία 128 Mb στο βασικό και στερεοφωνικά ακουστικά να γλιτώναμε και τον κόπο αγοράς τους..:mad:
:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ειναι η 64mb κάρτα μνήμης και όχι δεν έχει στερεοφωνικά ακουστικά και Itunes μέσα στο πακέτο :)

Ελπιζω να εχει ανταπτορα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Πήρα το Razor V3i και έχω κάποιες απορίες.Ελπίζω να μου τις λύσουν οι ειδήμονες.

1.Για να αντιστοιχιθεί μία φωτό στο ευρετήριο πρέπει να είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο?

2.Στα τραγούδια,για να εμφανίζονται όλες οι πληροφορίες(καλλιτέχνης,τίτλος κτλ) ππέπει το τραγούδι να είναι κι αυτό αποθηκευμένο στο τηλέφωνο?

3.Γίνεται να περάσουμε νέα skins?Αν ναι πως?

4.Γίνεται να βάλουμε εξωτερικό ραδιόφωνο όπως στα Sony Ericsson?

5.Ποιο πρακτικό ξυπνητήρι δεν υπάρχει?

6.Πως συνδέεται το τηλέφωνο με το P2K Tools?

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

1.Για να αντιστοιχιθεί μία φωτό στο ευρετήριο πρέπει να είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο?

 

Όχι, μπορεί να την εμφανίζει και αν είναι αποθηκευμένη στην κάρτα. Αν δεν κάνω λάθος το πρόβλημα είναι με τα ringtones τα οποία πρέπει να είναι στο κινητό για να γίνει αντιστοίχιση.

 

Ελπιζω να εχει ανταπτορα

 

Φυσικά και έχει, την μετατρέπει από microSD σε κανονική SD.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας! :) Υπάρχει περίπτωση να βρω σε κανένα κατάστημα στερεοφωνικά ακουστικά τότε, πχ Πλαίσιο ή Γερμανό? Τι βλακεία και αυτή ας βάζαν μία 128 Mb στο βασικό και στερεοφωνικά ακουστικά να γλιτώναμε και τον κόπο αγοράς τους.. :mad:

 

Τότε θα ανέβαινε η τιμή του κινητού και θα ξεπερνούσε ενδεχομένως τα 400 ευρώ. Νομίζω 64ΜΒ είναι μια καλή κάρτα για αρχή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Tα V3i του Γερμανου περιχουν 128αρες καρτες!

 

Πράγματι (2η γραμμή χαρακτηριστικών). Γνωρίζει κανείς για Πλαίσιο, fnac κλπ;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βάλουμε μόνιμη αναφορά παράδοσης,δηλαδή να έρχεται κάθε φορά ένα μήνυμα που να μας λέει "το μήνυμα σας παραδόθηκε" ή κάτι παρεμφερές?Αλλά μόνιμα.Αν ναι πως γίνεται?Σας παρακαλώ.Επείγον!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Καλή η προηγούμενη απορία! Ας απαντήσει κάποιος!

 

Επίσης, γίνεται με κάποιον τρόπο όταν γράφεις μήνυμα να κινείσαι και πάνω-κάτω στο κείμενο εκτός από δεξιά-αριστερά?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία ελληνική έκδοση firmware;;; Υπάρχει περίπτωση να την βρούμε κάπου;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Oσο για το RSD Lite το 2,5 είναι καλό;;; :D Ας είναι καλά το γαϊδουράκι.... Επειδή θα το πάρω απο το ebay.co.uk και δεν θα έχει ελληνικά προφανώς, το συγκεκριμένο αυτό firmware προφανώς και αυτό δεν έχει ελληνικά;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...