Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.Θελω τη βοηθεια σας με τα skin.Επειδη ειναια αρχεια rar πως τα περνσω στο κινητο???Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιείς το πρόγραμμα winrar και τα αποσυμπιέζεις.

 

http://www.freewebtown.com/grmoto/tutorials/howtoinstallskins%5BGREEK%5D.doc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Μπορείτε να μου πείτε που θα βρω τις Vodafone ρυθμισεις για mms γιά ένα V3i που έχω.

Αν εχει απαντηθει ξανα συγνωμη αλλα στην αναζητηση δεν βγαζει κατι σχετικό.

Εχω χρησιμοποιήσει την αυτοματη αποστολη ρυθμίσεων απο το site της Vodafone αλλα ενω γινεται η εγκατασταση δεν στελνει ουτε λαμβανει mms.

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας! Έχω ένα V3i αγορασμένο από εξωτερικό, οπότε δεν έχει ελληνικά! Πως μπορώ να εγκαταστήσω Ελληνικά, ώστε να μπορώ να γράφω μηνύματα στα Ελληνικά, γιατί αυτό με ενδιαφέρει κυρίως. Κατέβασα από το site της Motorola μία ενημέρωση λογισμικού, γιατί σκέφτηκα πως το λογισμικό από το Ελληνικό site θα έχει και Ελληνικά. http://www.motorola.com/consumer/v/index.jsp?vgnextoid=8443dd9fc0e2b010VgnVCM1000008206b00aRCRD&show=support Το αρχείο αυτό όμως (Motorola_Software_Update.exe), δεν μπορώ να το εγκαταστήσω, κάνει unzip στην αρχή και μετά εξαφανίζεται.

Ακόμα, όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, δεν το βλέπει κανονικά. Εγκατέστησα ένα usb driver που κατέβασα από την motorola, αλλά μου βγάζει πάλι "Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση αυτό του υλικού".

Έχω XP SP2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι, απο το να περασεις ενα ελληνικο lp!

Οπότε θα χριεαστεί να περάσεις αυτό το αρχείο, κι ύστερα να διαβάσεις αυτόν τον οδηγό flashing!

Προγραμματα που θα χρειαστεις:

-Rsd lite 4.2

 

Το σφάλμα αυτό που σου γράφει επιλύνεται κάνοντας τα εξής: εναρξη > πινακας ελεγχου > συστημα > διαχειριση συσκευων > καρτελα: υλικο > κι εκει βρες την συσκευη σου... Υστερα κανε ενημερωση! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι, απο το να περασεις ενα ελληνικο lp!

Οπότε θα χριεαστεί να περάσεις αυτό το αρχείο, κι ύστερα να διαβάσεις αυτόν τον οδηγό flashing!

Προγραμματα που θα χρειαστεις:

-Rsd lite 4.2

 

 

Πολύ σωστά τα λέει ο tsoump απλά να προσέξεις τι έκδοση λογισμικού έχεις γιατί μπορεί να μην έχεις R479 αλλά R47A και το αρχειάκι ίσως να μην κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω τη βοήθειά σας. Μόλις σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα V3i και δεν μπορώ να κάνω ούτε τα πιο απλά! Είμαι ήδη κάτοχος ενός L9 και μάλλον είναι εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα! Έχω "πετάξει" καμιά δεκαριά mp3 κομμάτια στο φάκελο audio της κάρτας μνήμης (με usb από το pc μου) και δεν φαίνονται πουθενά μέσα στο menu αυτά τα κομμάτια! Στο L9 φαίνονται αμέσως και είναι πλήρως αξιοποιήσημα (και για χρήση ringtone, ξυπνητήρι κ.λπ.)! Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Κάνω κάτι λάθος;

 

Δεν φαινονται στο menu αυτα, αλλα στο « " το υλικο μου" > ηχοι > κι εκει θα τα βρεις καπου» Copy - paste λειτουργει! Δεν ειναι λάθος μεταφορά αρχείων!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινονται στο menu αυτα, αλλα στο « " το υλικο μου" > ηχοι > κι εκει θα τα βρεις καπου» Copy - paste λειτουργει! Δεν ειναι λάθος μεταφορά αρχείων!

 

Ούτε εκεί που λες φαινόταν, πρώτο πρώτο το τσέκαρα αυτό. Το βρήκα όμως τελικά.. Απλά ήταν επιλεγμένη η μνήμη του τηλεφώνου και έπρεπε να επιλέξω την κάρτα μνήμης! Άρα προφανώς δεν μπορεί να "τραβήξει" αρχεία μουσικής ταυτόχρονα και από τη μνήμη τηλεφώνου και από την κάρτα μνήμης. Εμφανισιακά έχει ίδιο menu με το L9 αλλά λειτουργικά είναι εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα.

 

Όσο για την κάρτα μνήμης, το δικό μου δεν τη βλέπει την 1GB. Δοκίμασα να τη βάλω και μόλις πήγα να της κάνω format μέσα από το κινητό, έβγαλε μήνυμα λάθους. Άντε να βρεις 512MB τώρα! Είδος προς εξαφάνιση είναι...

 

Και κάτι ακόμα. Με τη usb σύνδεση είναι όντως τόσο αργό στη μεταφορά αρχείων από και προς το pc; Κάνει περίπου 10 δευτερόλεπτα για ένα αρχείο (mp3) της τάξης των 5-6 MB.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

 

Μόλις αγόρασα ένα V3i μετά από κάποια χρόνια που είχα το V3.

 

Η έκδοση Software είναι η R4443_G_08.00.33R.

 

Υπάρχει κάποιο ανανεωμένο Software και αν ναι ...

 

1) Τι διαφοροποιεί από αυτό που έχω

 

2)Θα ήθελα ένα λίνκ για το πώς γίνεται η αντικατάσταση

 

3)θα ήθελα ένα λίνκ με το καινούργιο Αρχείο.

 

Ξέρω ακούγεται σαν να τα θέλω έτοιμα αλλά έχει περάσει καιρός από την τελευταία φορά που έκανα update Μοτορολα και με βρίσκει λίγο χαμένο.

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων,

 

Να 'στε καλά

Link to comment
Share on other sites

Από πού το πήρες;

 

Το sw είναι λίγο περίεργο.Συνήθως τα sw των V3i ξεκινάνε με R479,R74A,R4441...

 

Για αυτό και δεν ξέρω τι να σου προτείνω...Τσέκαρε το http://www.modmymoto.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όσοι έχουν τηλέφωνα που ΔΕΝ διαβάζουν κάρτες 1GB (όπως και το δικό μου), το e-shop έχει φέρει κάρτες 512MB σε τιμή εντελώς αστεία! Ορμάτε:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569530

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρώ την συσκευή για αγορά?Υπάρχει?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρώ την συσκευή για αγορά?Υπάρχει?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.πηγα να βαλω ενα μονστερπακ αλλα μ εβγαλε failed και τωρα δν μπορω ν τ επαναφερω.βγαζει κατι γραμματα λες κ βρισκεται σε dos.τ ν κανω??
My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαλα ενα πακ τ οποιο δν εχει ελληνικα.γινετε ν βαλω ελληνικα?
My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαλα ενα πακ τ οποιο δν εχει ελληνικα.γινετε ν βαλω ελληνικα?

 

Τι pack έβαλες; Καλό; Τι έχει πάνω; Αν είναι καλό, στείλε κανένα link να το τσεκάρουμε κι εμείς! ;)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαλα αυτο

 

http://modmymoto.com/forums/downloads.php?do=file&id=4886

 

μ αρεσε αρκετα(απ της βονταφον 100 φορες καλυτερο)αλλα θ δοκιμασω κ αλλα...

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτό:

 

http://modmymoto.com/forums/showthread.php?t=282181

 

Πολύ καλό. Πρόσθεσα το ελληνικό LP, αφαίρεσα και κάτι startup/shutdown ήχους και animations, άλλαξα την εικόνα της εξωτερικής οθόνης και το V3i μου μοιάζει με άλλο κινητό!

 

Α, να μην ξεχάσεις να διαγράψεις όλα τα events από το organizer αλλιώς θα αρχίσουν να χτυπάνε υπενθυμίσεις κάποιες περίεργες ώρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

ξεθαψα απο το dungeon μου ενα v3i με firmware R479_G_08.B4.8DR

και ειπα να αρχισω να το χρησιμοποιω ως backup κινητο.

υπαρχει κανενα καινουριο monster pack η νεοτερο custom firmware να του περασω?

παλιοτερα ειχα δοκιμασει μερικα με το RDS lite :)

ευχαριστω εκ των προταιρων για τη βοηθεια :blink:

 

btw το bootloader μου ειναι: 0A.30

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Έψαξα αρκετά αλλά δεν κατάφερα να φτιάξω το το κινητό! Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα V3i και με το που βάζω την μπαταρία μου βγάζει το εξής :

 

Προσπάθησα να φλασάρω το κινητό αλλά παρόλο που το φλασάρισμα ήταν επιτυχημένο συνεχίζει να βγάζει αυτό με το που βάζω την μπαταρία. Παρατήρησα ακόμα οτι όταν σύνδεσα το κινητό για φλασάρισμα δεν μου βγάζει το IMEI, το technology και το DRM Version. Και στα 3 μου βγάζει Ν/Α. Γνωρίζει κανένας τίποτα? Μπορώ να ξαναπεράσω το bootloader του κινητού? Βρήκα μια διαδικασία για αλλαγή του bootloader αλλα τα αρχεία που είχε ήταν dead-links. Έχει κανένας αυτά τα αρχεία? Θα μπορούσε να μου στείλει κανένας ένα πακέτο με bootloader, MP και LP?

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι δεν έβγαλε την φωτογραφία που έβαλα σας γράφω ότι ακριβώς γράφει το κινητό με το που βάζω την μπαταρία και μένει εκεί:

Boot Loader

0A.52.

SW Version:

R479_G_08.B5.1

0R

PH SIG ERR:

39:02: (πριν το φλασάρισμα έβγαζε 35:02:)

 

OK to Program

Connect USB

Data Cable

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνεται έχω την εντύπωση.

Ενώ είναι έτσι,το συνδέεις με RSD Lite και συνδέεις ένα κατάλληλο monsterpack.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...