Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως φορτώνω εφαρμογες/παιχνιδια που ειναι σε μορφη .rar?

 

δοκιμασα να τα εισαγω οπως ειναι στο w800 και δεν αποσυμπιεζονται στους φακελους εφαρμογες/παιχνιδια

 

ευχαριστω

 

Χρησιμοποιόντας WinRar, τα αποσυμπιέζεις, και άν δείς οτι μέσα υπάρχουν αρχεία jar jad τα περνάς στο κινητό (το jar). αλλιώς αν υπάρχουν πολλά αρχεία .class κτλ, μετονομάζεις το αρχείο απο rar σε jar! στο forum κάπου υπάρχουν οδηγίες για την μετονομασία!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οποιους περιμενουν το W800 απο vodafone, πλαισιο κτλ.

Σημερα μου ειπαν απο vodafone που το ειχα παραγγηλει, οτι το περιμενουν Ιανουαριο. Στο πλαισιο τωρα λενε για μετα της 15 Δκεμβριου. Αρχισα να παιρνω τηλεφωνα σε Γερμανους και κανα δυο μαγαζια στο κεντρο (Θεσσαλονικη) λενε οτι το κινητο δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και δεν ξερουν ποτε θα ξαναερθει. Τελικω βρηκα 2 κομματια στον Γερμανο στο cosmos και φυσικα το ενα ειναι δικο μου (το παιρνω αυριο). Αυτα και φυσικα δεν ξαναπαιρνω κινητο αν δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο (κατι που για χρονια το κρατουσα , αλλα φετος δεν ξερω τι μ'επιασε).

....
Link to comment
Share on other sites

mΜπορει καποιος φιλος να μου στειλει τον εργοστασιακο ηχο που ακουσα σε ενα w800 μια γυναικα με μια παιδικη χορωδια [ωραια περιγραφη :p ]xagios@yahoo.gr
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Για οποιους περιμενουν το W800 απο vodafone, πλαισιο κτλ.

Σημερα μου ειπαν απο vodafone που το ειχα παραγγηλει, οτι το περιμενουν Ιανουαριο. Στο πλαισιο τωρα λενε για μετα της 15 Δκεμβριου. Αρχισα να παιρνω τηλεφωνα σε Γερμανους και κανα δυο μαγαζια στο κεντρο (Θεσσαλονικη) λενε οτι το κινητο δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και δεν ξερουν ποτε θα ξαναερθει. Τελικω βρηκα 2 κομματια στον Γερμανο στο cosmos και φυσικα το ενα ειναι δικο μου (το παιρνω αυριο). Αυτα και φυσικα δεν ξαναπαιρνω κινητο αν δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο (κατι που για χρονια το κρατουσα , αλλα φετος δεν ξερω τι μ'επιασε).

 

re file ego ekana sindesi cosmote apo ton germano stis 30 tou Noemvri kai mou eipan tha erthei to w800 sou arxes Dekembri,apo Deftera diladi.

les na to feroun meta tis 15?gamiseta,mou eipan omos oti an argei mporei na allakso kai na paro kanena allo

Link to comment
Share on other sites

mΜπορει καποιος φιλος να μου στειλει τον εργοστασιακο ηχο που ακουσα σε ενα w800 μια γυναικα με μια παιδικη χορωδια [ωραια περιγραφη :p ]xagios@yahoo.gr

βρηκα ενα αρχειο "opera"και σου το στελνω. αν δεν ειναι αυτο που θες τοτε ψαξε για το "musical medley"

 

 

y.g. thanks to oxin rain

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

θα σε απογοητεύσω αλλά ήθελα και γω σήμερα να κάνω σύνδεση σε καταστήματα Γερμανός για να προλάβω την απόσυρση και δυστηχώς w800 πουθενά (πήγα σε 3 μαγαζιά) και επειδή γνωρίζω ένα παιδί που δουλεύει εκεί το κοιτάξαμε στον Η/Υ και λέει νέα παραλαβή 9 Ιανουαρίου!!! οπότε αν εκεί που το παρήγειλες δεν το έχουν λίγο χλωμό το βλέπω για να στο φέρουν... (Άσχετο αλλά όποιος γνωρίζει: το κ750 που το έχουν αν το πάρω παίρνει τα ακουστικά του w800? που μπορώ να τα βρω?)
Link to comment
Share on other sites

θα σε απογοητεύσω αλλά ήθελα και γω σήμερα να κάνω σύνδεση σε καταστήματα Γερμανός για να προλάβω την απόσυρση και δυστηχώς w800 πουθενά (πήγα σε 3 μαγαζιά) και επειδή γνωρίζω ένα παιδί που δουλεύει εκεί το κοιτάξαμε στον Η/Υ και λέει νέα παραλαβή 9 Ιανουαρίου!!! οπότε αν εκεί που το παρήγειλες δεν το έχουν λίγο χλωμό το βλέπω για να στο φέρουν... (Άσχετο αλλά όποιος γνωρίζει: το κ750 που το έχουν αν το πάρω παίρνει τα ακουστικά του w800? που μπορώ να τα βρω?)

 

file kai ego exo 1 filo sto germano,mazi to eidame sto pc kai elege "nea paralavi arxes Dekemvri.."

twra aftoi mporei na to feroun kai ton Genari..gia na doume,ego tha to perimeno 1 week akoma alliws tha paro kanena allo etimoparadato

Link to comment
Share on other sites

re file ego ekana sindesi cosmote apo ton germano stis 30 tou Noemvri kai mou eipan tha erthei to w800 sou arxes Dekembri,apo Deftera diladi.

les na to feroun meta tis 15?gamiseta,mou eipan omos oti an argei mporei na allakso kai na paro kanena allo

 

Προφανως στον Γερμανο που πηγες τους ειχαν τελειωσει.

Εγω λοιπον το πηρα σημερα (Γερμανος Mediteranean Cosmos), οπως ειπα χθες ειχαν 1-2 κομματια ακομα, αλλα σημερα δωσαν μεχρι και αυτο που ειχαν εξω για να παιζει μουσικη με κατι ηχειακια. Πιστευω οτι πηρα ενα απο τα τελευταια w800 στη Θεσσαλονικη. Τωρα πια ολοι λενε για Ιανουαριο. Δεν μπορω να καταλαβω πως την πατησε ετσι η Sony Χριστουγεννιατικα!

Το κινητο ειναι τελειο, εχω παθει πλακα με την ποιοτητα ηχου (ηταν απο τους βασικους λογους).

....
Link to comment
Share on other sites

file kai ego exo 1 filo sto germano,mazi to eidame sto pc kai elege "nea paralavi arxes Dekemvri.."

twra aftoi mporei na to feroun kai ton Genari..gia na doume,ego tha to perimeno 1 week akoma alliws tha paro kanena allo etimoparadato

 

Παντως ολοι (Πλαισιο , Γερμανος , Vodafone) λενε τις ιδιες ημερομηνιες παραλαβης (ελεγαν αρχες Δεκεμβρη τωρα λενε αρχες Γεναρη).

Αρα λογικα δεν ειναι δικο τους θεμα αλλα της Sony.

....
Link to comment
Share on other sites

Παντως ολοι (Πλαισιο , Γερμανος , Vodafone) λενε τις ιδιες ημερομηνιες παραλαβης (ελεγαν αρχες Δεκεμβρη τωρα λενε αρχες Γεναρη).

Αρα λογικα δεν ειναι δικο τους θεμα αλλα της Sony.

 

se ena vodafone magazi rotisa kai mou eipan pos tha feroun ksana w800 teli Dekembri

twra pos ginete na exoun diaforetikes imerominies paralaveis newn w800 den mporo na katalavw,tespa..

Link to comment
Share on other sites

se ena vodafone magazi rotisa kai mou eipan pos tha feroun ksana w800 teli Dekembri

twra pos ginete na exoun diaforetikes imerominies paralaveis newn w800 den mporo na katalavw,tespa..

 

Ελα ντε, σε ενα υποκαταστημα που ρωτησα μου ειπαν οτι αυτη την στιγμη βλεπουν στον υπολογιστη τους οτι τους βγαζει για Ιανουαριο.

Παντως σημερα (3-12-2005) με πηραν τηλεφωνο απο Πλαισιο οτι παραλαβαν Κ750 (ειχα κρατησει ενα απο τελη Οκτωβριου) και για w800 λενε για μεσα Δεκεμβρη. Πραγματικα δεν ξερω τι παιζει. Μονο οταν παραλαβουν θα μαθουμε τι παιζει.

Ερωτηση? Υπαρχει κανεις χρηστης Mac που να εχει το w800? Εχω προβλημα με τον απομακρυσμενο ελεγχο. Δεν συνδεεται...

....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει υπεύθυνα για την ένταση- ποιότητα του ήχου του w800 τόσο από τα ακουστικά όσο και από το ηχείο. Έχω κ700 και η ένταση είναι αρκετά χαμηλή. Σε κ750 που επίσης άκουσα η ένταση επίσης χαμηλή, σε αντίθεση με ένα p910 που ήταν αρκετά δυνατή. Μιλάω για αναπαραγωγή μέσω ακουστικών. Στα κ700-750 δύσκολα άκουγα σε εξωτερικό χώρο με μέτρια ηχορύπανση. Ισχύει το ίδιο για w800;
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα το αγόραζα εγώ εξαφανίστηκε; στο 9volto δεν υπάρχουν κομμάτια;

μήπως το ετοιμάζει με νέα έκδοση;

 

πάντως πιστεύω ότι θα χάσει πάρα πολλά απο ΝΟΚΙΑ και άλλα κινητά εφόσον δεν βρίσκεται στα καταστήματα στις γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει υπεύθυνα για την ένταση- ποιότητα του ήχου του w800 τόσο από τα ακουστικά όσο και από το ηχείο. Έχω κ700 και η ένταση είναι αρκετά χαμηλή. Σε κ750 που επίσης άκουσα η ένταση επίσης χαμηλή, σε αντίθεση με ένα p910 που ήταν αρκετά δυνατή. Μιλάω για αναπαραγωγή μέσω ακουστικών. Στα κ700-750 δύσκολα άκουγα σε εξωτερικό χώρο με μέτρια ηχορύπανση. Ισχύει το ίδιο για w800;

 

Στο w800 , άν εφαρμόσεις τα ακουστικά στα αυτιά σου με σωστό τρόπο, δέν θα ακούς κανέναν εξωτερικό θόρυβο!!! Ελπίζω να σε καλύπτει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα το αγόραζα εγώ εξαφανίστηκε; στο 9volto δεν υπάρχουν κομμάτια;

μήπως το ετοιμάζει με νέα έκδοση;

 

Την περασμενη εβδομαδα που ειχα ρωτησει στο 9volto τους ειχαν τελειωσει. Ειπαν οτι μπορει αυτη την εβδομαδα. Παρτους ενα τηλεφ. απο Δευτερα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την περασμενη εβδομαδα που ειχα ρωτησει στο 9volto τους ειχαν τελειωσει. Ειπαν οτι μπορει αυτη την εβδομαδα. Παρτους ενα τηλεφ. απο Δευτερα.

 

Δεν πιστεύω να είναι πειραγμένα ή προβληματικά ε τα κινητά απο το 9volto?

Ρωτάω επειδή έχει αρκετά χαμηλές τιμές ακόμα και απο καταστήματα που έχουν 100άδες καταστήματα σε όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα το αγόραζα εγώ εξαφανίστηκε; στο 9volto δεν υπάρχουν κομμάτια;

μήπως το ετοιμάζει με νέα έκδοση;

 

πάντως πιστεύω ότι θα χάσει πάρα πολλά απο ΝΟΚΙΑ και άλλα κινητά εφόσον δεν βρίσκεται στα καταστήματα στις γιορτές

 

pantws oute ta perissotera Nokia iparxoun!otan parageila to w800,rotisa gia to nokia to n70 kai mou eipan oti tha tous erthei arxes Genari!oute to 6680 eixan!

se vodafone magazi pou rotisa etimoparadota eixan mono kati samsung(z500 e-720)kai ola ta sharp, apo nokia mono ta ftina montela mexri 300 euro kai apo ericsson mono to v800!

elipsi kiniton fenete pos exoun oloi tora pou erxontai kai oi giortes..kala den pane kala..

pantos sto vodafone magazi mou eipan oti apo Deftera perimenoun polla kinita...kala Xristougena

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί θα χάσουν όχι εμείς...

 

Κάποιοι μπορεί και να το μετανιώσουν ή να βγεί τπτ πιο καλό απο το νέο χρόνο οπότε..

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα το W800i ΕΔΩ

στην τιμη των 377,83€ Καντε τους μια ερωτηση μηπως και υπαρχει.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τα ακουστικά του W800.

 

1) Ταιριάζουν (το βύσμα τους δηλαδή) στο S700i;

2) Αν ταιριάζουν, δίνουν καλύτερο ακουστικό αποτέλεσμα (=μεγαλύτερη ισχύ ήχου) στο S700i σε σχέση με τα κανονικά του ακουστικά;

3) Πωλούνται ως ξεχωριστό αξεσουάρ; Και αν ναι, πόσο και πού τα βρίσκει κανείς; Σε αλυσίδες πάντως (Γερμανός, Πλαίσιο κ.λπ.), δεν τα έχω δει.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

R1AA008

- W800 Vodafone only (CDA102425/13)?

- Released on SEUS for the W800 around 2/12/05.

- Currently unknown differences from R1NA005

- Software versions:

LCD 0

Camera 4.5

ITP CXC 125 932 R1E

 

Πρόκειται για αναβάθμιση μόνο για τα Vodafone Live? ή κατάλαβα λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τα ακουστικά του W800.

 

1) Ταιριάζουν (το βύσμα τους δηλαδή) στο S700i;

2) Αν ταιριάζουν, δίνουν καλύτερο ακουστικό αποτέλεσμα (=μεγαλύτερη ισχύ ήχου) στο S700i σε σχέση με τα κανονικά του ακουστικά;

3) Πωλούνται ως ξεχωριστό αξεσουάρ; Και αν ναι, πόσο και πού τα βρίσκει κανείς; Σε αλυσίδες πάντως (Γερμανός, Πλαίσιο κ.λπ.), δεν τα έχω δει.

 

καλησπερα.

1)οχι δεν ταιριαζουν με το s700i :(

3)μπορεις να τα προμυθευτεις απο τα προανεφερομενα καταστηματα αλλα η τιμη τσιμπαει λιγο,τις προαλλες που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει μαζι με το τηλεχειριστηριο 55euro :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...