Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι, απο που μπορω να κανω τωρα την αναβαθμιση αφου o updater της SE μου λεει οτι δεν υπαρχει...?

Εφόσον η υπηρεσία αναβάθμισης σου λέει ότι έχεις την τελευταία έκδοση θα περιμένεις μέχρι να σου πει οτι υπάρχει διαθέσιμη. Ή πας σε SE service center.

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

και για πιο λογο να κανεις update!!.ακομα δεν το εχεις στρωσει το κινητο και θελεις να το αναβαθμισεις :wacko:

παιξτο στα χερια σου πρωτα και αν συναντησεις προβλημα τοτε να'το κανεις.

μην συντρεχουμε σε προβληματα χωρις να υπαρχουν :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα κλασσικα προβληματα της εκδοσης R1N035. Με το πιο σπαστικο, να μην μπορω να χρησιμοποιησω το disk to phone (γιατι δεν παιρναει πολλα τραγουδια μαζι)...

 

Γι αυτο θελω να κανω την αναβαθμιση...

Jesus saves
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατι λαθος πρεπει να κανεις στην διαδικασια....Παντως απο την στιγμη που δεν καταφερες να κανεις μονος σου το update πηγαινε σε ενα SE Center και θα στο κανουν αυτοι για σενα :) . Η R1AA008 ειναι η τελευταια εκδοση firmware στο site της SE ενω αναμενεται καινουρια εκδοση.....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

sto W800i exo tin teleutai ekdosi.. kai sto P900 kano tin anabaumisi meso internet apo to site tis SE... otan me to kalo bgei kenouria ekdosi firmware gia to W800i kai tin kano se SE Center tha mou paroun lefta???? kai oti exo mesa tha xathei opos to P900 i tha minoun ola opos einai?
Link to comment
Share on other sites

sto W800i exo tin teleutai ekdosi.. kai sto P900 kano tin anabaumisi meso internet apo to site tis SE... otan me to kalo bgei kenouria ekdosi firmware gia to W800i kai tin kano se SE Center tha mou paroun lefta???? kai oti exo mesa tha xathei opos to P900 i tha minoun ola opos einai?

 

ΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΤΗΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ 25€.

 

Ο,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΘΑ ΧΑΘΕΙ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (MP3,VIDEO,THEME...) ΣΤΗΝ ΜΕΜΟΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ Η/Υ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τα ακουστικά μου για να ακούσω μουσική από το τηλέφωνο,ακούω πάντα από το αριστερό ακουστικό πολύ ποιο δυνατά από οτι το δεξί.Όταν έχω δηλαδή την ένταση στο φουλ, από το αριστερό ακουστικό ακούω σχετικά δυνατά, ενώ από το δεξί πολύ χαμηλά( σαν να έχω το 1 τετραγωνάκι στον ήχο). Είναι και σε εσάς έτσι ή είναι προβληματικό? Να αγοράσω άλλα? Αξίζει να αγοράσω αυτά που έχει το w900;
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΤΗΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ 25€.

 

Ο,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΘΑ ΧΑΘΕΙ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (MP3,VIDEO,THEME...) ΣΤΗΝ ΜΕΜΟΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ Η/Υ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΟΥ.

:rolleyes: μονο στην Κω γινονται αυτα!!!

εαν εχεις την αποδειξη αγορας του κινητου,το οποιο χρησιμευει για εγγυηση,πας σε ενα SE και κανεις δωρεαν την αναβαθμιση.εγω εχω παει και χωρις αυτο και παλι μου την εκαναν.

επισης τα αρχεια που εχεις μεσα δεν χανονται.

εμενα εως τωρα 2 φορες που του εχω περασει το update ολα γιναν οπως επρεπε και τα αρχεια παρεμειναν στην θεση τους.

 

Υ.Γ.καλο ειναι οταν postαρεις να γραφεις με μικρα γιατι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τα ακουστικά μου για να ακούσω μουσική από το τηλέφωνο,ακούω πάντα από το αριστερό ακουστικό πολύ ποιο δυνατά από οτι το δεξί.Όταν έχω δηλαδή την ένταση στο φουλ, από το αριστερό ακουστικό ακούω σχετικά δυνατά, ενώ από το δεξί πολύ χαμηλά( σαν να έχω το 1 τετραγωνάκι στον ήχο). Είναι και σε εσάς έτσι ή είναι προβληματικό? Να αγοράσω άλλα? Αξίζει να αγοράσω αυτά που έχει το w900;

einai problimatika !!!pigaida se ena service kai tha sou dwsoun dwrean alla!!!afou einai mesa stin egguisi!!to idio ekana kai gw!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΤΗΝ ΧΡΕΩΝΟΥΝ 25€.

 

Ο,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΘΑ ΧΑΘΕΙ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ (MP3,VIDEO,THEME...) ΣΤΗΝ ΜΕΜΟΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ Η/Υ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΣΟΥ.

Το έκανες σε επίσημο SE Service Point; Γιατί απ' ό,τι νομίζω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Κω...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

στα παλιοτερα κινητα οπως το κ700 οταν το εβαζες στο αθορυβο δεν ακογουταν το 'κλικ'.δοοκιμασε να το βαλεις και στο w800i.οχι αθορυβο πληκτρα,αλλα αθορυβο ολους τους ηχους.πατα σε αναμονη διεση.

με αυτο τον τροπο απενεργοποιηται προσωρινα ο ηχος της καμερας.αλλος τροπος δυστηχως δεν υπαρχει!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τελικά αυτή είναι δυστυχώς η μόνη λύση, ευτυχώς που το W800 περνάει εύκολα στο συνολικό αθόρυβο με ένα κλικ, όχι όπως άλλα τηλέφωνα που θέλει μενού κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA SHMERA PHGA NA FORTISO TO KIN KAI TIPOTA .MALLON XALASE O FORTISTHS GIATI MESO USB FORTIZEI.TON KALIPTEI H EGKIISH...?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: μονο στην Κω γινονται αυτα!!!

εαν εχεις την αποδειξη αγορας του κινητου,το οποιο χρησιμευει για εγγυηση,πας σε ενα SE και κανεις δωρεαν την αναβαθμιση.εγω εχω παει και χωρις αυτο και παλι μου την εκαναν.

επισης τα αρχεια που εχεις μεσα δεν χανονται.

εμενα εως τωρα 2 φορες που του εχω περασει το update ολα γιναν οπως επρεπε και τα αρχεια παρεμειναν στην θεση τους.

 

euxaristo gia tis plirofories RAVER ...

kanena neo gia to pote tha bgei to kenourio firmware?

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA SHMERA PHGA NA FORTISO TO KIN KAI TIPOTA .MALLON XALASE O FORTISTHS GIATI MESO USB FORTIZEI.TON KALIPTEI H EGKIISH...?

Νομίζω ναι. Τον καλύπτει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: μονο στην Κω γινονται αυτα!!!

εαν εχεις την αποδειξη αγορας του κινητου,το οποιο χρησιμευει για εγγυηση,πας σε ενα SE και κανεις δωρεαν την αναβαθμιση.εγω εχω παει και χωρις αυτο και παλι μου την εκαναν.

επισης τα αρχεια που εχεις μεσα δεν χανονται.

εμενα εως τωρα 2 φορες που του εχω περασει το update ολα γιναν οπως επρεπε και τα αρχεια παρεμειναν στην θεση τους.

 

Υ.Γ.καλο ειναι οταν postαρεις να γραφεις με μικρα γιατι ειναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ

 

έχεις απόλυτο δίκιο. μόνο στην Κω γίνονται αυτά!!!

πάντως το οτι κάνεις την αναβάθμηση δωρεάν, πρωτη φορά το ακούω, αλλά να μου πείς στην Κω είμαι:O

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο. μόνο στην Κω γίνονται αυτά!!!

πάντως το οτι κάνεις την αναβάθμηση δωρεάν, πρωτη φορά το ακούω, αλλά να μου πείς στην Κω είμαι:O

φιλε μου με την αποδειξη αγορας μπορεις να πας σε ολη την Ελλαδα σε επισημο SE point και να απαιτησεις χωρις κοστος να σου περασουν αναβαθμιση.

αν ξανα πας παλι στο μαγαζι στην Κω,βαλτους τις φωνες!! εισαι καλλημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο λιγο σχετικα καιρο (2 μηνες) μαλλον ηρθε η ωρα να επισκεφτω και εγω το service....

Πολλες φορες οταν θελω να "κατεβω" στα αρχεια μου με το joystick ενω το παταω κατω (μετα απο 3-4 πατηματα..) αυτο ξεκιναει να κατεβαινει.Ξεκολλαει βεβαια εαν το κανω μια επανω αλλα ειναι λιγακι εκνευριστικο!!!

Μαλλον θα θελει καθαρισμα (δε νομιζω να θελει αλλαγη!!)

Θα την καθυστερησω ομως λιγο την επισκεψη μου στο σερβις μιας και θελω να δω εαν διορθωνει κατι η καινουργια εκδοση λογισμικου.

Να το δουνε κ λιγο γιατι μαλλον χρειαζεται και μια διορθωση στο λογισμικο διαχειρησης φορτισης (για το γνωστο προβληματακι...)

Οποτε αν ειμαι τυχερος με μια επισκεψη να διορθωσω 3 προβληματακια!!!

Επειδη θα παω στην Καλλιθεα στο σερβις απο τα παιδια που ετυχε να το επισκεφτουν,υπαρχουν καλες εντυπωσεις(εξυπηρετηση-τεχνογνωσια) η εχουν κατεβει απο κανενα Ολυμπο!!!!!:X :X :X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο λιγο σχετικα καιρο (2 μηνες) μαλλον ηρθε η ωρα να επισκεφτω και εγω το service....

Πολλες φορες οταν θελω να "κατεβω" στα αρχεια μου με το joystick ενω το παταω κατω (μετα απο 3-4 πατηματα..) αυτο ξεκιναει να κατεβαινει.Ξεκολλαει βεβαια εαν το κανω μια επανω αλλα ειναι λιγακι εκνευριστικο!!!

Μαλλον θα θελει καθαρισμα (δε νομιζω να θελει αλλαγη!!)

Θα την καθυστερησω ομως λιγο την επισκεψη μου στο σερβις μιας και θελω να δω εαν διορθωνει κατι η καινουργια εκδοση λογισμικου.

Να το δουνε κ λιγο γιατι μαλλον χρειαζεται και μια διορθωση στο λογισμικο διαχειρησης φορτισης (για το γνωστο προβληματακι...)

Οποτε αν ειμαι τυχερος με μια επισκεψη να διορθωσω 3 προβληματακια!!!

Επειδη θα παω στην Καλλιθεα στο σερβις απο τα παιδια που ετυχε να το επισκεφτουν,υπαρχουν καλες εντυπωσεις(εξυπηρετηση-τεχνογνωσια) η εχουν κατεβει απο κανενα Ολυμπο!!!!!:X :X :X :X :X

γιατι δεν επιχειρεις μονο σου να κανεις online update.μπες εδω και ακολουθησε τις οδηγιες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν επιχειρεις μονο σου να κανεις online update.μπες εδω και ακολουθησε τις οδηγιες!

 

Εχω την "τελευταια" εκδοση R1AA008 (γνωριζω οτι εχει βγει κ νεοτερη εκδοση,αλλα δεν πρεπει να ειναι ακομα διαθεσιμη...)

+ οτι περιμενω απο μερα σε μερα για ενεργοποιηση του adsl οποτε και αν προσπαθουσα να κανω live update με pstn μαλλον θα εκλαιγα!!

+ οτι θελω να λυθουν αυτα τα 2 προβληματακια που ανεφερα παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Εχω την "τελευταια" εκδοση R1AA008 (γνωριζω οτι εχει βγει κ νεοτερη εκδοση,αλλα δεν πρεπει να ειναι ακομα διαθεσιμη...)

+ οτι περιμενω απο μερα σε μερα για ενεργοποιηση του adsl οποτε και αν προσπαθουσα να κανω live update με pstn μαλλον θα εκλαιγα!!

+ οτι θελω να λυθουν αυτα τα 2 προβληματακια που ανεφερα παραπανω..

R1BC002 - Released on SEUS for the K750 on 9/3/06.

- Free memory is now listed in MB instead of KB.

- Photos are now taken as soon as the shutter sound is heard.

- Slight increase in speaker and headphone volume.

- Slight increase in phone responsiveness.

- FIX: Background noise during lower volume calls ('hissing bug') now fixed.

- FIX: Picture zooming bug fixed. Pictures larger than 1632 pixels wide and/or 1224 pixels tall can now be zoomed into.

- FIX: All USB transfer issues now fixed.

- FIX: Increased stability in PhotoDJ and VideoDJ applcations.

- JBenchmark 3D LQ: 202

- JBenchmark 3D HQ: 126

- JBenchmark 2: 340

- JBenchmark 1: 3889

- Software versions:

LCD 0

Camera 4.5

ITP CXC 125 932 R1B

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

R1BC002 - Released on SEUS for the K750 on 9/3/06.

- Free memory is now listed in MB instead of KB.

- Photos are now taken as soon as the shutter sound is heard.

- Slight increase in speaker and headphone volume.

- Slight increase in phone responsiveness.

- FIX: Background noise during lower volume calls ('hissing bug') now fixed.

- FIX: Picture zooming bug fixed. Pictures larger than 1632 pixels wide and/or 1224 pixels tall can now be zoomed into.

- FIX: All USB transfer issues now fixed.

- FIX: Increased stability in PhotoDJ and VideoDJ applcations.

- JBenchmark 3D LQ: 202

- JBenchmark 3D HQ: 126

- JBenchmark 2: 340

- JBenchmark 1: 3889

- Software versions:

LCD 0

Camera 4.5

ITP CXC 125 932 R1B

 

 

Εμπρος καλα μου ποδαρακια για σερβις:p :p

Link to comment
Share on other sites

Εμπρος καλα μου ποδαρακια για σερβις:p :p

 

R1BC002 - Released on SEUS for the K750 on 9/3/06

 

Μήπως βιαζόσαστε...???

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση R1BC002 είναι διαθέσιμη και για το W800.

(Μόλις έκανα το Update - Ο update client έλεγε ότι έχω την τελευταία έκδοση, όμως έκανα το Update πάλι και πέρασε την R1BC002).

EMEA_3

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...