Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο: Να το πάς το γρηγορότερο στα lost and found του αεροδρομίου.

Κάποιου οι διακοπές χαλάσανε την τελευταία μέρα, και εξαρτάται απο εσένα αν αυτό θα διορθωθεί.

Σίγουρα ο ιδιοκτήτης το αναζητά, και οι πληροφορίες που περιέχει θα του είναι πιο πολύτιμες

απ'όσο είναι για εσένα μια κλειδωμένη συσκευή.(Άσε που δεν θα έχει και ελληνικά).

Κατά τα άλλα, να χαιρόμαστε την αστυνομία μας...

 

Υποκλίνομαι. Το καλύτερο μήνυμα της χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο: Να το πάς το γρηγορότερο στα lost and found του αεροδρομίου.

Κάποιου οι διακοπές χαλάσανε την τελευταία μέρα, και εξαρτάται απο εσένα αν αυτό θα διορθωθεί.

Σίγουρα ο ιδιοκτήτης το αναζητά, και οι πληροφορίες που περιέχει θα του είναι πιο πολύτιμες

απ'όσο είναι για εσένα μια κλειδωμένη συσκευή.(Άσε που δεν θα έχει και ελληνικά).

Κατά τα άλλα, να χαιρόμαστε την αστυνομία μας...

 

Ελπίζω ότι όλο αυτό το μην ότι είναι καλοπροέρετο και μόνο, γιατί αν είναι διαφορετικό προσβάλεις άτομα που δεν τα ξέρεις!

Εννοείται ότι το 1ο πράγμα που έκανε ο θείος μου είναι να ψάξει ποιανου ήταν το τηλ κ όχι να το "βουτήξει" όπως αφήνεις να εννοειθεί!!

Δουλεύει στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου και η τελευταία πτήση,όταν το βρήκε, έφευγε για Λιθουανία, Ρωσία γεμάτη με τουρίστες που γύριζαν στην πατρίδα τους!

Οπότε είναι κάπως δύσκολο να το ξαναβρεί αυτή που το έχασε!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ότι όλο αυτό το μην ότι είναι καλοπροέρετο και μόνο, γιατί αν είναι διαφορετικό προσβάλεις άτομα που δεν τα ξέρεις!

Εννοείται ότι το 1ο πράγμα που έκανε ο θείος μου είναι να ψάξει ποιανου ήταν το τηλ κ όχι να το "βουτήξει" όπως αφήνεις να εννοειθεί!!

Δουλεύει στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου και η τελευταία πτήση,όταν το βρήκε, έφευγε για Λιθουανία, Ρωσία γεμάτη με τουρίστες που γύριζαν στην πατρίδα τους!

Οπότε είναι κάπως δύσκολο να το ξαναβρεί αυτή που το έχασε!

 

αυτή???καλά που ξέρεις ότι το έχασε γυναίκα???:blink::confused::worry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ δεν ήταν κλειδωμένο στην αρχή!

Είχε φώτο της κοπελιάς που το είχε!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ manos_23, δεν έχω λόγο να θέλω να προσβάλλω εσένα ή τον θείο σου, και ούτε φυσικά είμαι κακοπροαίρετος απέναντί

σας, ωστόσο δουλειά ενός αστυνομικού που δουλεύει σε αεροδρόμιο δεν είναι να αναζητήσει (με ποιόν τρόπο άραγε; ) τον ιδιοκτήτη

του αντικειμένου που βρέθηκε, κι αν δεν βγάλει άκρη να το δώσει στον ανηψιό του, αλλά να το παραδώσει κατευθείαν στο τμήμα

απωλεσθέντων του αεροδρομίου.

Απο 'κει και πέρα, υπάρχει ένας μηχανισμός που κινητοποιείται απ' τη στιγμή που θα αναζητηθεί ένα αντικείμενο, ώσπου να επιστρέψει

στα χέρια του ιδιοκτήτη, και τυχαίνει να έχω ακούσει για περιπτώσεις που το σύστημα αυτό λειτούργησε αποτελεσματικά.

 

Κάτι τελευταίο και κλείνω γιατί είμαστε και offtopic τίπ για ντίπ. Χωρίς να υπονοώ κάτι, μου κάνει απλά

εντύπωση οτι στη σελιδα 96 του θέματος "Samsung SGH-D500" είχες ποστάρει το εξής μήνυμα:

Γειά σας συμφουρήτες!

Θέλω να μάθω αν γίνετε,και πώς, να κάνω το κιν να έχει ελληνικά!

Το βρήκα και ήταν μάλλον απο Λιθουανία η κάπου απο εκεί, έχει Αγγλικά αλλά δεν θα με χάλαγε να του περάσω και Ελληνικά!

Καϋμένοι Λιθουανοί, οι επιπτώσεις του τσερνομπίλ δεν έχουν τέλος...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα τα ειπες φιλε gongisone ;) Συμφωνω απολυτα μαζι σου :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι πολύ καλά!

Τα είχε βρει και τα 2 μαζί!

Προσπάθεισαι να βρεί τους ιδιοκτήτες των κιν και απο το ταξιδιωτικό γραφείο που είχαν έρθει στην Κρήτη, αλλά και απο το αεροδρόμιο αλλά δεν έβγαλε άκρη και ίσως αυτοί που τα χάσανε(μάλλον αυτές) να μην ενδιαφερθήκανε να τα βρούν!

Είχανε μείνει για περίπου 1-2 μήνες στο αεροδρόμιο και μετά τα πήρε ο θείος μου!

Του τα έδωσαν επειδή τα βρήκε αυτός και τα είχε παραδώσει!

Την διαδικασία που λέσ την ξέρω γιατί μέσω αυτή της διαδικασίας ειχα βρεί και εγώ 1 ιδιοκτήτη ενώς ericsson k750 που είχα βρεί!

Τώρα το θέμα είναι άν υπάρχει περίπτωση να ξεκλειδώσει ή όχι!

 

ΥΓ: Και να είσαι σίγουρος φίλε gongisone ότι δεν υπήρχε περίπτωση να έπερνε ο θείος μου ή εγώ το τηλ αν ξέραμε ότι ο ιδιοκτήτης του θα το έψαχνε ή αν δεν έιχαμε βεβαιωθεί ότι είχαμε κάνει ότι περνούσε απ΄το χέρι μας για να επιστρέψουν εκεί που ανήκουν!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω γιατι ξεκινησατε να τον κραζετε (που οντωσ τον κραζετε, αφηστε τισ γλυκεσ) για αυτο το θεμα γιατι ειμαι απολυτωσ σιγουρη οτι κανεισ σε εναν τετοιο κοσμο δεν παει πισω. Και εγω εχω βρει κινητα κ δε τα εχω παει στα απολεσθεντα κ ειμαι σιγουρη οτι καποιοσ που τον κραζει θα το χει κανει κ ο ιδιοσ. Δε θα βγει πουθενα αυτο.

Φιλικα παντα, δε κραζουμε.

Link to comment
Share on other sites

μπορόυμε τα patch το w800 να τα περάσουμε σε άλλα κινητά?π.χ σε k550?και το w700 να το κάνουμε w800?αλλά δεν θυμάμε αν το w700 έχει αυτόματη εστίαση!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν θυμάμε αν το w700 έχει αυτόματη εστίαση!!:)

 

:rolleyes: δεν εχει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω παιδες///

 

κατ αρχας χιλια ευχαριστω για τις συμβουλες το προγραμμα "myphoneexplorer"

 

πραγματικα πολυ καλο κ πολυ χρηστικο!!

 

μια ερωτηση μονο..οταν το συνδεω δεν μπορω να δεχτω κλησεις..με επαιρναν αργοτερα κ ελεγαν γιατι δε το σηκωνες που εισαι κτλ...εμενα δε μου εμφανιζοταν καν σαν κληση.κ για μυνηματα δε γνωριζω επισης...

 

ξερει κανεις κατι?ειναι οντως ετσι η λειτουργια του?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω παιδες///

 

κατ αρχας χιλια ευχαριστω για τις συμβουλες το προγραμμα "myphoneexplorer"

 

πραγματικα πολυ καλο κ πολυ χρηστικο!!

 

μια ερωτηση μονο..οταν το συνδεω δεν μπορω να δεχτω κλησεις..με επαιρναν αργοτερα κ ελεγαν γιατι δε το σηκωνες που εισαι κτλ...εμενα δε μου εμφανιζοταν καν σαν κληση.κ για μυνηματα δε γνωριζω επισης...

 

ξερει κανεις κατι?ειναι οντως ετσι η λειτουργια του?

 

Κοίταξε στα προφίλ του κινητού (ρυθμίσεις), μήπως έχει επιλεγεί ως αθόρυβο όταν το συνδέεις στο pc και δεν ακούς τίποτα όταν σε καλούν. Γενικότερα, δες στα προφίλ τι παίζει (αλλάζει μάλλον το προφίλ όταν το συνδέεις με το pc και εκεί κάτι γίνεται).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το bluetooth Samsung Wep 200 και προσπάθησα να το χρησιμοποιήσω με το w800 και κάποιες φορές δουλεύει κανονικά κ άλλες κολάει όλο το κινητό κ πρέπει να βγάλω την μπαταρία:wacko:

 

Ξέρει κανείς γιατί; Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οχι δεν ειμαι τοσο χαζος!!χαχα!

 

ακομα κ αν ηταν το κινητο αθορυβο καποια στιγμη θα εβλεπα τις κλησεις!!

 

εννοω οτι δεν μου εβγαλε τιποτα στην οθονη,οταν με καλουσαν.με επαιρναν αργοτερα στο σταθερο κ μου ελεγαν γιατι δε το σηκωνες..

 

δοκιμαζω κ γω να παρω στο κινητο μου οταν ηταν συνδεδεμενο και χτυπουσε κανονικα χωρις να βγαζει καμια ενδειξη στο κινητο!!

 

γνωριζει καποιος κατι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

nickmavros: σου κανει τα ιδια ακομα κ στη μεταφορα αρχειων μεσω bluetooth? διοτι εγω το παθαινω σε τουτη τη περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

nickmavros: σου κανει τα ιδια ακομα κ στη μεταφορα αρχειων μεσω bluetooth? διοτι εγω το παθαινω σε τουτη τη περιπτωση.

 

Όχι στη μεταφορά των αρχείων μέσω bluetooth δεν το κάνει...

 

Έκανα αναβάθμιση το firmware και πάλι τα ίδια. Το κάνει συνεχώς έτσι ουσιαστικά μου είναι άχρηστο το bluetooth...

 

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

ΞΒΞΒΞΞ ΞΒΞΒΞΒ· ΞΞΞΞΞΒΞΒ±ΞΒΞΞΞΒΞΒ¬ ΞΒΞΒΞΒ½ ΞΒ±ΞΒΞΒΞΞΞβΞΒΞΒ½ ΞΞΞ*ΞΒΞΒ bluetooth ΞΞΞΞΞΒ½ ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ¬ΞΒ½ΞΞΞΞ...

 

ΞΒΞΞΞΒ±ΞΒ½ΞΒ± ΞΒ±ΞΒ½ΞΒ±ΞΒ²ΞΒ¬ΞΞΞΞΞΞΞΒΞΒ· ΞΒΞΞ firmware ΞΞΞΒ±ΞΞ ΞΒΞΒ¬ΞΒ»ΞΞ ΞΒΞΒ± ΞβΞΞΞΞΞΒ±. ΞοΏ½ΞΞ ΞΞΞΒ¬ΞΒ½ΞΞΞΞ ΞΒΞΒΞΒ½ΞΞΞΒΞΒΞΒ Ξ*ΞΒΞΒΞΞ ΞΞΞΒΞΒΞΞΞΒ±ΞΒΞΒΞΞΞΞΞΒ¬ ΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞβΞΒ½ΞΒ±ΞΞ ΞΒ¬ΞΒΞΒΞΒ·ΞΒΞΒΞΞ ΞΒΞΞ bluetooth...

 

ΞοΏ½ΞΞ ΞΒ½ΞΒ± ΞΞΞΒ¬ΞΒ½ΞΒ;

 

To kinito to syndeeis me bluetooth sto pc? Egw pou to syndew me kalwdio den yparxei provlima! Dokimase to kai me kalwdio.. Epishs kane mia epanegkatastash to my phone explorer.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στη μεταφορά των αρχείων μέσω bluetooth δεν το κάνει...

 

Έκανα αναβάθμιση το firmware και πάλι τα ίδια. Το κάνει συνεχώς έτσι ουσιαστικά μου είναι άχρηστο το bluetooth...

 

Τι να κάνω;

 

Σύμφωνα με άλλους χρήστες, το wep200 δεν μπορεί να συνδεθεί με το Κ750 και ειδικά με τις πρώτες παρτίδες και τα vodafone live. Άρα το ίδιο θα συμβαίνει και με το αδερφάκι του, το w800. Το πρόβλημα διορθώνεται στα service points της SE ακόμα και σε κινητά εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με άλλους χρήστες, το wep200 δεν μπορεί να συνδεθεί με το Κ750 και ειδικά με τις πρώτες παρτίδες και τα vodafone live. Άρα το ίδιο θα συμβαίνει και με το αδερφάκι του, το w800. Το πρόβλημα διορθώνεται στα service points της SE ακόμα και σε κινητά εκτός εγγύησης.

 

Το δικό μου είναι λογικά εντός εγγύησης διότι δεν έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που το πήρα.

Να το πάω δηλαδή στο επίσημο service sony ericsson εδώ στη Θεσσαλονίκη ή μπορώ να το πάω κ αλλού (πχ στον Γερμανό);

Λέτε να μου αλλάξουν κ το joystick που έχει πρόβλημα;

Παίζει ρόλο το ότι το έχω ανοίξει για να αλλάξω την πρόσοψη του;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν επιτρέπεται να κάνεις τέτοιου είδους επεμβάσεις. Αλλά κανείς δεν κάθεται να ασχοληθεί με τέτοιου είδους σαχλαμάρες.

Καλύτερα να το πας κατευθείαν στα κεντρικά στην Θεσσαλονίκη (Δωδεκαννήσου) αντί να το πας στον Γερμανό και να το στείλουν αυτοί εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν επιτρέπεται να κάνεις τέτοιου είδους επεμβάσεις. Αλλά κανείς δεν κάθεται να ασχοληθεί με τέτοιου είδους σαχλαμάρες.

Καλύτερα να το πας κατευθείαν στα κεντρικά στην Θεσσαλονίκη (Δωδεκαννήσου) αντί να το πας στον Γερμανό και να το στείλουν αυτοί εκεί.

Νομιζω οτι ο germanos εχει επισημο service sony ericsson.το εχω :blink: σε εντυπο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εδώ και καιρό ο Γερμανός κάνει το σέρβις στα SE. Αλλά στα καταστηματα ειδικεύονται στα απολύτως απαραίτητα. Πχ στο "καθάρισμα" του τζόιστικ με πεπιεσμένο αέρα. :)

Για όλα τα υπόλοιπα στέλνουν τα κινητά στα κεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...